• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטקיסט צעיר - צבירת הון

Investoril

משתמש סולידי
דירוג
14
שלום,

אני מתקרב לגיל ה30 , רווק שעובד בהייטק עם מספר שנות ניסיון.
אני חושב הרבה על פרישה מוקדמת, הרצון בגיל בוגר יותר לעבוד מבחירה ולא מצורך כלכלי קורצת לי מאוד.
לכן אני מעוניין לחסוך הון כמה שיותר גבוה בגיל צעיר על מנת להנות מעקרון הריבית דריבית למשך כמה שיותר זמן.
הבעיה המרכזית שאני מוצא כרגע היא שעל כל שקל נוסף שאייצר בטווח שבין 20,141 ל 41,910 שקלים בחודש, אני אמוסה ב35% מס הכנסה, 12% ביטוח לאומי+בריאות, פנסיה 6.5% ומיסוי על הפרשות מעל התקרה.
הדבר לא משתפר במדרגות הבאות עד למצב שעם הפרשות מעל התקרה לקרן השתלמות/פיצויים/גמל על כל 1000 שקלים נוספים אתה מוצא את עצמך עם פחות מ400 שקל בעובר ושב.

והשאלה שאני שואל כיצד אתם ממליצים לייצר הון גבוה יותר ? עולה לי הרבה השאלה אם כדאי לעשות רילוקיישן זמני/קבוע למדינה בה אני אוכל לחסוך הרבה יותר בגיל הצעיר עם יוקר מחיה נמוך יותר, אולי ארה"ב/סינגפור.
אני יודע שלא מעט בפורום דוגלים בשיטה של חיסכון גבוה, אני מבין את זה ועם זאת אני מוצא שהמיסוי גבוה מאוד לעומת מדינות אחרות שבהם אפשר להנות מחיסכון גבוה ללא הורדה באיכות החיים ובמותרות.

אתה יכול לקנות דירה ולהשכיר אותה, לא תשלם שקל מס על סכום חודשי של 5000 בערך (מתעדכן כל שנה). אתה יכול להשקיע בבורסה, תשלם רק 25% מס (רק על הרווחים). אתה יכול לפתוח תיק עוסק ולפתוח קרן השתלמות נוספת ולהפקיד אליה מיידית 18 אלף שקל. אלה סתם כמה רעיונות איך לחסוך במיסים, הסולידית פרסמה לא מזמן בבלוג על איך לשלם כמה שפחות מיסים, תבדוק אותו. אתה יכול גם לעבור לחברה אחרת שמציעה יותר כסף, אמנם תשלם יותר מיסים אבל בשורה התחתונה תקבל יותר כסף על שעות שאתה גם ככה עושה.

הדבר דבר כן משתפר במדרגות הבאות כי אתה לא משלם ביטוח לאומי מעל תקרה מסויימת (לא סגור על בריאות). זה לא עניין של מה בכך.

מה שאני אישית בחרתי לעשות זה להירשם (בנוסף להיותי שכיר) כעוסק פטור מה שמאפשר לי מדי פעם לעשות עבודות מזדמנות שמכניסות לי עוד כסף. בגלל שהמיסוי כעצמאי הוא קצת נפרד מהמיסוי כשכיר (למשל אפשר להכיר בהוצאות , יש פטור מביטוח לאומי מתחת להכנסה מסויימת וכו') - יש סיכוי שתצליח לחלץ משם כסף לא מועט, עבור לא הרבה עבודה (כמובן שכל אחד והמקרה הספציפי שלו).

אני יודע שלא מעט בפורום דוגלים בשיטה של חיסכון גבוה, אני מבין את זה ועם זאת אני מוצא שהמיסוי גבוה מאוד לעומת מדינות אחרות שבהם אפשר להנות מחיסכון גבוה ללא הורדה באיכות החיים ובמותרות.
אתה מתאר סיפור מהאגדות בו אתה מעתיק את חייך על יתרונותיהם הרבים ועובר למדינה אחרת שמציעה לך תשלום מס מופחת, ללא כל חסרון או השפעה דרמטית על חייך. אם הבעיה היא שאתה רואה פחות מהשקל הבא שתרוויח, תנסה להקדיש זמן ומאמץ להרוויח במקומו שניים.

מישהו חכם אמר לי פעם, מאחל לך לשלם הרבה מס.

תמצא ישוב שמזכה בהנחה בגבולות המדינה, תסכם עם המעסיק על עבודה מהבית ותעבור לגור שם.
הפרשה לפנסיה/ גמל נותן לך זיכוי ממס.
השתלמות נותן לך דחיית מס על הרווחים עד היום שתשחרר.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: Ran
מצטרפת להמלצה לעבור לישוב מזכה, זה יכול לחסוך הרבה מס, מצד שני אני לא יודעת עד כמה אתה רוצה לגור על גבול עזה/לבנון.

הדבר דבר כן משתפר במדרגות הבאות כי אתה לא משלם ביטוח לאומי מעל תקרה מסויימת (לא סגור על בריאות). זה לא עניין של מה בכך.
גם לא בריאות.
זה לא משתפר אלא פשוט לא מחמיר (כלומר נשאר 47% כמו עכשיו (35 + 12) למעט ההפרש בין המדרגה של ה47% לתקרת ביטוח לאומי, שזה בערך 2000 ש"ח שהם עם המיסוי הכי גבוה). אחרי זה המדרגה הבאה היא 50% (מס יסף), ומשם אין החמרה נוספת. אבל כן נשאר פחות או יותר כמו בחישוב שלו על כך 1000 שח נשאר בערך 400 ש"ח לנטו. ואמנם משלמים מס על הפיצויים אבל בסיום העסקה אפשר למשוך את הכסף הזה פשוט, אז אמנם זה לא כסף שמגיע לעו"ש מיד אבל זה כן כסף שמקבלים אחרי כמה שנים בדרך כלל.

עולה לי הרבה השאלה אם כדאי לעשות רילוקיישן זמני/קבוע למדינה בה אני אוכל לחסוך הרבה יותר בגיל הצעיר עם יוקר מחיה נמוך יותר, אולי ארה"ב/סינגפור.
מותר לי להיגעל מהאגואיסטיות בשרשור הזה?

מעניין אם היית מגיע להייטק אם היית צריך לממן את התואר בעצמך כמו החבר'ה באמריקה, בלי כספי משלם המיסים שיסבסדו לך את רובו.
עכשיו כשיש לך תואר (מסובסד) אז אתה רוצה לעבור למדינה איפה שהמיסים לא ממנים לאנשים את הלימודים.
העיקר לקחת מכל מי שאתה יכול, אבל לא לתת דבר חזרה.
אותי זה מגעיל.
סליחה.

והשאלה שאני שואל כיצד אתם ממליצים לייצר הון גבוה יותר ?
להקטין הוצאות.

נערך לאחרונה ב:
אולי תגעל גם מכל אוכלי החינם שאוכלים את המיסים שלנו ואפילו לא מנצלים אותם בשביל ללמוד לתואר כמו פתוח השרשור?

כן. מותר.
אבל פותש לא המציא כלום. החלום האמריקאי, לא רק בישראל, מתבסס על צעירים שקונים במקום אחד (תואר) בזול ומוכרים במקום אחר (כוח עבודה) ביוקר.
הסבסוד של מקצועות ריווחיים מאד באקדמיה הוא שריד סוציאליסטי שלא ייעלם מישראל כל כך מהר, אם כי כבר יש קולות (בעיקר בימין הכלכלי האידיאולוגי) שמצביעים על העיוות. מצד שני, בישראל, בניגוד למדינות סוציאליסטיות אחרות, יש גם שירות צבאי בו רבים ממקבלי הסבסוד בהחלט תורמים לא מעט למדינה.

עד למצב שעם הפרשות מעל התקרה לקרן השתלמות/פיצויים/גמל על כל 1000 שקלים נוספים אתה מוצא את עצמך עם פחות מ400 שקל בעובר ושב.

רק שאתה שוכח שמעבר למה שנכנס לעובר ושב נכנס לך עוד 223₪ (מהמעסיק) לקרנות השונות. ובזכות העובדה ששילמת על זה כבר מס הכנסה, הרי שהחלק של הפנסיה והפיצויים יכנס לקצבה המוכרת מה שאומר שכל הכספים שנצברים מהכסף הזה יהיו פטורים ממס הכנסה בקבלתם כקצבה.

והשאלה שאני שואל כיצד אתם ממליצים לייצר הון גבוה יותר ?

RSU

שלום,

אני מתקרב לגיל ה30 , רווק שעובד בהייטק עם מספר שנות ניסיון.
אני חושב הרבה על פרישה מוקדמת, הרצון בגיל בוגר יותר לעבוד מבחירה ולא מצורך כלכלי קורצת לי מאוד.
לכן אני מעוניין לחסוך הון כמה שיותר גבוה בגיל צעיר על מנת להנות מעקרון הריבית דריבית למשך כמה שיותר זמן.
הבעיה המרכזית שאני מוצא כרגע היא שעל כל שקל נוסף שאייצר בטווח שבין 20,141 ל 41,910 שקלים בחודש, אני אמוסה ב35% מס הכנסה, 12% ביטוח לאומי+בריאות, פנסיה 6.5% ומיסוי על הפרשות מעל התקרה.
הדבר לא משתפר במדרגות הבאות עד למצב שעם הפרשות מעל התקרה לקרן השתלמות/פיצויים/גמל על כל 1000 שקלים נוספים אתה מוצא את עצמך עם פחות מ400 שקל בעובר ושב.

והשאלה שאני שואל כיצד אתם ממליצים לייצר הון גבוה יותר ? עולה לי הרבה השאלה אם כדאי לעשות רילוקיישן זמני/קבוע למדינה בה אני אוכל לחסוך הרבה יותר בגיל הצעיר עם יוקר מחיה נמוך יותר, אולי ארה"ב/סינגפור.
אם אתה חושב שבניו יורק או קליפורניה תוכל לחסוך יותר, אתה לא בכוון בכלל.

אם אתה חושב שבניו יורק או קליפורניה תוכל לחסוך יותר, אתה לא בכוון בכלל.
הוא הזכיר את סינגפור.
אני אוסיף את אוסטין, טקסס.

מעניין אם היית מגיע להייטק אם היית צריך לממן את התואר בעצמך כמו החבר'ה באמריקה, בלי כספי משלם המיסים שיסבסדו לך את רובו.
עכשיו כשיש לך תואר (מסובסד) אז אתה רוצה לעבור למדינה איפה שהמיסים לא ממנים לאנשים את הלימודים.
העיקר לקחת מכל מי שאתה יכול, אבל לא לתת דבר חזרה.
אותי זה מגעיל.
סליחה.
תגובה חריפה מדי לדעתי.

1. גם שנים רבות לפני שהמדינה מימנה תארים, היו אנשים מוכשרים / עם מזל שהרוויחו טוב מאוד.
מי אמר שללא המדינה הוא היה מרוויח פחות?
ומי אמר שהוא לא כיסה כבר את התרומה של המדינה באמצעות המיסים ששילם עד עכשיו?

2. מה הקשר בין מס לבין נתינה?
אולי הוא מתכוון לעשות טוב בכסף שלו,
רק לא רוצה שזה יעבור דרך המדינה שתבזבז יותר מחצי מזה על הוצאות של המערכת, ותיתן את השאר למטרות שהוא לא בהכרח מעוניין לממן?

לא חושב שיש איזשהו שיקול מוסרי במיסים.
זו חובה חוקית, וזה בסדר גמור לנסות לשלם כמה שפחות במסגרת החוק.
מעבר לזה גם קיימת חובה וזכות מוסרית לעשות טוב, ואת זה כל אחד יכול לעשות מרצונו החופשי.

נערך לאחרונה ב:

התקרה היא 540,900 בשנה או 45,075 בחודש.

נערך לאחרונה ב:
1. גם שנים רבות לפני שהמדינה מימנה תארים, היו אנשים מוכשרים / עם מזל שהרוויחו טוב מאוד.

נכון, אבל הפערים בין המקצועות לא היו כאלה קיצוניים. גם כל עניין רילוקיישין היה הרבה יותר מורכב.

היום מתכנתים בני 30 מרוויחים משכורות שפעם רק מנכ"ל של חברה מצליחה היה רואה.

תגובה חריפה מדי לדעתי.

ומי אמר שהוא לא כיסה כבר את התרומה של המדינה באמצעות המיסים ששילם עד עכשיו?

2. מה הקשר בין מס לבין נתינה?
אולי הוא מתכוון לעשות טוב בכסף שלו,
רק לא רוצה שזה יעבור דרך המדינה שתבזבז יותר מחצי מזה על הוצאות של המערכת, ותיתן את השאר למטרות שהוא לא בהכרח מעוניין לממן?

לא חושב שיש איזשהו שיקול מוסרי במיסים.
זו חובה חוקית, וזה בסדר גמור לנסות לשלם כמה שפחות במסגרת החוק.
מעבר לזה גם קיימת חובה וזכות מוסרית לעשות טוב, ואת זה כל אחד יכול לעשות מרצונו החופשי.
אל תעשה לזה יותר מידי רומנטיזציה.
בסך הכל עוד בן אדם עם הכנסה מכובדת שבוכה על יוקר המחיה ומאשים את מערכת המס בחוסר היכולת שלו לחסוך כסף. כמו כולם.
תסלח לי שאני מתקשה לגלות סימפטיה למצבו.

אתה מניח בתגובתך שפות"ש מצא שימוש יעיל יותר לשכר שהוא מרוויח מעל ל-20,141 ש"ח הראשונים מאשר להעביר אותם לקופה הציבורית, אבל אני ממש בספק בכך.
קודם כל שאנשים יודו על הפריווילגיות שהם נהנים מהן ולא יקחו אותן כמובן מאליו, אחר כך יהיה אפשר לדון על מה הדרך יעילה ביותר עבורם לעשות טוב עם הכסף שהם מרוויחים.
אני לא חושב שיש משהו חריף מידי באמירה הזו.

נערך לאחרונה ב:
נכון, אבל הפערים בין המקצועות לא היו כאלה קיצוניים. גם כל עניין רילוקיישין היה הרבה יותר מורכב.

היום מתכנתים בני 30 מרוויחים משכורות שפעם רק מנכ"ל של חברה מצליחה היה רואה.
יש אינפציה. משכורת של 30-40 כיום זה בקושי ה-10 אלף של פעם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
P הייטקיסט מהפריפריה יומני מסע אישיים 34
G הייטקיסט מס' 2367, ההתחלה.. יומני מסע אישיים 22
S רו"ח ישראלי מומלץ עבור הייטקיסט אזרח ארה"ב מיסים 30
ע הייטקיסט +3 יומני מסע אישיים 18
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
F יומן מסע של הייטקיסט בתחילת דרכו באחת מחברות ה-FANG (גאמפא) יומני מסע אישיים 21
ר הארכת חיי המדף של הייטקיסט - פרישה מאוחרת התפתחות אישית 10
ה תיק של הייטקיסט בשבתון - איך מתאזנים עכשיו שוק ההון 45
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
I עוד הייטקיסט בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 60
KickR עוד הייטקיסט - יומנו של פתית שלג יומני מסע אישיים 595
S ייעוץ לגבי הפרשות סוציאליות ואפיקי השקעות | הייטקיסט צרכנות פיננסית 30
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 23
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S השקעת כספים בתור אזרח אמריקאי צעיר מיסים 0
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
M זוג צעיר - אפיקי השקעה אפשריים? נדל"ן 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
D זוג צעיר בצומת דרכים- האם לקנות דירה? נדל"ן 23
ה הבהרת נקודות - משיכת פיצויים מול רצף פיצויים לעובד צעיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
R יומן מסע לזוג צעיר יומני מסע אישיים 8
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
תפוזינה השקעה של אלפים בגיל צעיר צרכנות פיננסית 6
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
N יזם צעיר המעוניין להקים עסק אוף טופיק 35
I מוות בגיל צעיר של מבוטח בקרן פנסיה לעומת מבוטח בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M יומן מסע מגיל צעיר יומני מסע אישיים 24
A תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר שוק ההון 18
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
T מ״משתכן צעיר״ ל״מחיר למשתכן״ נדל"ן 0
stamEhad מחיר למשתכן לזוג צעיר - עסקה משתלמת תמיד או לא בהכרח? נדל"ן 10
השועל דירה ראשונה להשקעה לזוג צעיר נדל"ן 31
F יומן מסע - זוג צעיר. מטרה: חופש כלכלי יומני מסע אישיים 13
א צעיר שבדיוק התחיל בהייטק יומני מסע אישיים 49
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
N תיקון 190 ל"צעיר" בן 37 צרכנות פיננסית 11