• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היוטיובר המפורסם קווין, טוען למניפולציה מכוונת של השוק על ידי קרנות גידור:

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,441
בין היתר מאשים את ביל אקמן שעזר להפיל את הבורסה במרץ 20 ואז התעשר על חשבון הירידות, והוא טוען שהם עושים אותו דבר עכשיו .
שהירידות עכשיו בגלל מניפולציה מכוונת, מה דעתכם? האם באמת יש התערבות חיצונית של גופים גדולים בתנודות החדות בבורסה?
זו גם הייתה הטענה של wsb אז, שמה שהם עשו עם גיימסטופ, קרנות גידור עושים כל הזמן.

לא קרנות גידור. רק אדם אחד.
bogdanoff-he-bought-dump-it.jpg

@ExeAction
הוא בעיקר התלבש על אדם אחד, אבל הוא דיבר על כלל קרנות הגידור. שים לב בדקה 0:08 - 0:15, בשניות הראשונות של הסרטון, הוא מדבר בלשון רבים ומציין את כלל קרנות הגידור . ואם נתרגם במדוייק : אנשים עשירים מקרנות גידור בחליפות דופקים את כולנו וגונבים מאיתנו כסף״

לא הצלחתי להבין מה הוא רוצה?
אסור למנהלי קרנות גידור לדבר?
ומה בדיוק אקמן עשה? אמר שלדעתו השוק יקרוס והשקיע בהתאם?
"התערבות" בשוק,זה מגוחך אקמן מקשקש במדיה על כלכלה כול הזמן.....כמו שפרשן פוליטי מקשקש על פוליטיקה.
אז אם פרשן פוליטי יזהיר אותנו ממלחמה מתקרבת באוקרינה והיא הכן תתממש נאשים אותו בגרימת המלחמה?
ובמה זה שונה ממה שהוא אמר בסוף שלדעתו השוק בתחתית ומעכשיו יעלה(מניח שהוא משקיע בהתאם) או אלף דעות אחרות של אנשים מהתחום?

לא הצלחתי להבין מה הוא רוצה?
אסור למנהלי קרנות גידור לדבר?
ומה בדיוק אקמן עשה? אמר שלדעתו השוק יקרוס והשקיע בהתאם?
"התערבות" בשוק,זה מגוחך אקמן מקשקש במדיה על כלכלה כול הזמן.....כמו שפרשן פוליטי מקשקש על פוליטיקה.
אז אם פרשן פוליטי יזהיר אותנו ממלחמה מתקרבת באוקרינה והיא הכן תתממש נאשים אותו בגרימת המלחמה?
ובמה זה שונה ממה שהוא אמר בסוף שלדעתו השוק בתחתית ומעכשיו יעלה(מניח שהוא משקיע בהתאם) או אלף דעות אחרות של אנשים מהתחום?
האשמה של היוטיובר הזה די חמורה, הוא טוען שמה שהאנשים האלה מקרנות הגידור עושים זה פשע ושהם צריכים ללכת על כך לכלא, לא פחות. . עכשיו, אם הוא היה סתם יוטיובר קיקיוני לא הייתי מתייחס, אבל הוא נחשב לבין הגדולים והרציניים בתחום עם כמעט 2 מליון עוקבים בערוץ. וממה שהבנתי חלקכם אף עוקבים אחריו והמליצו עליו כאן. ואני שואל- אם הטענות שלו אפילו 20% נכונות, אז האם זה אומר שאדם שמשקיע מחר כספו בבורסה צריך לחשוש מ:״משחק מכור מראש״?

מנהלי קרנות גידור מנסים להזיז מניות ושווקים משחר ההסטוריה (אולי?)
בכל מקרה גם ביל אקמן הפסיד המון כסף בניסיון לגרום למניות לרדת עם השורט שלו.
אם אתה סוחר לטווח קצר אולי אתה צריך לחשוש ממשחקים כאלה, אבל אם אתה משקיע לטווח ארוך לא צריך להזיז לך.
במידה וזה נכון והם מפילים את השוק כרצונם, אני רואה פה הזדמנות קנייה.

מה שהפריע לקווין זה חוסר השקיפות.
רוצה להגיד שסוף העולם כאן? בסדר, אבל תן גילוי נאות שאתה בשורט.

לדעתי אנשים כמו שמאת׳ פליהאפיטיה שמפמפמים מניות ואז זורקים אותם (כמו שהיה בזמנו עם טסלה) הם מסוכנים יותר.

האשמה של היוטיובר הזה די חמורה, הוא טוען שמה שהאנשים האלה מקרנות הגידור עושים זה פשע ושהם צריכים ללכת על כך לכלא, לא פחות.
הבנתי את זה,אני שאול למה? הוא לא מסביר לנו למה,אלה רק מראה לנו שאקמן הזהיר שהשוק הולך לקרוס והשקיע בהתאם.....
ואז הוא אומר לנו שלדעתו השוק בתחתית והוא(אני מניח)משקיע בהתאם.
אני לא מצליח להבין מה הפשע הגדול פה? ולמה לו מותר להגיד שהשוק בתחתית ולאדם אחר אסור להגיד שהשוק יקרוס?
אולי נאסור על אנשים להביע את דעתם על השוק במידה והם משקיעים בעצמם?
זה לא יגרום לסגירת ערוץ היוטיוב שלו? או שלו מותר ורק למנהלי קרנות אסור?

@ExeAction
הוא בעיקר התלבש על אדם אחד, אבל הוא דיבר על כלל קרנות הגידור. שים לב בדקה 0:08 - 0:15, בשניות הראשונות של הסרטון, הוא מדבר בלשון רבים ומציין את כלל קרנות הגידור . ואם נתרגם במדוייק : אנשים עשירים מקרנות גידור בחליפות דופקים את כולנו וגונבים מאיתנו כסף״
התמונה זה meme על מונפולציות, לא משנה.
ראיתי 5 דקות ואני לא מופתע. זה לא פעם ראשונה שקרנות גידור דואגות לכותרות שתואמות את הפוזיציה שלהן. בסה"כ אני מאמין למה שהוא אומר וכדאי לסוחרי היום יום להכיר את זה. עם זאת, הכותרות שהוא הפיץ גם התאימו לרוח התקופה שלא הוא יצר אותה, אלא רק הוסיף כמה ענפים למדורה שבין כה וכה הייתה לוהטת.

מה שהפריע לקווין זה חוסר השקיפות.
רוצה להגיד שסוף העולם כאן? בסדר, אבל תן גילוי נאות שאתה בשורט.
אז זה העניין?זה השחיטות הגדולה שצריך ללכת בגללה לכלא?
אדם נשאל לדעתו לגבי השוק ואמר שלדעתו השוק יקרוס,לא סביר שהוא ישקיע בעצמו לפי הצפייה שלו?
אני הייתי מודאג במידה והוא היה אומר שלדעתו השוק לא יקרוס ועושה שורטים ולא הפוך.
באמת שאני לא מבין על מה העניין?
אקמן היה צריך לסרב להתראיין? זה לא חוקי?נשמע כמו סתימת פיות.
ובמידה ומותר לו לענות לשאלות במדיה,האם אנחנו מצפים שהוא ישקיע הפוך?זה יותר סביר שהוא יטען שהשוק עומד לקרוס וימנף לונג מאשר שיעשה שורט?
באמת שאני לא מבין את ההגיון של הטיעונים במתקפה הזאת על אקמן.

אז זה העניין?זה השחיטות הגדולה שצריך ללכת בגללה לכלא?
אדם נשאל לדעתו לגבי השוק ואמר שלדעתו השוק יקרוס,לא סביר שהוא ישקיע בעצמו לפי הצפייה שלו?
אני הייתי מודאג במידה והוא היה אומר שלדעתו השוק לא יקרוס ועושה שורטים ולא הפוך.
באמת שאני לא מבין על מה העניין?
אקמן היה צריך לסרב להתראיין? זה לא חוקי?נשמע כמו סתימת פיות.
ובמידה ומותר לו לענות לשאלות במדיה,האם אנחנו מצפים שהוא ישקיע הפוך?זה יותר סביר שהוא יטען שהשוק עומד לקרוס וימנף לונג מאשר שיעשה שורט?
באמת שאני לא מבין את ההגיון של הטיעונים במתקפה הזאת על אקמן.
אל תחפש הגיון

כמו בכל תיאוריית קונספירציה, אנשים מעדיפים לחשוב שהעולם הוא מסודר ומאורגן ושיש כוחות אפלים שעומדים מאחורי כל דבר רע (ע"ע מגדלי התאומים, הפרוטוקולים של זקני ציון, וכו') על פני האלרנטיבה של חוסר-וודאות וכאוס ושרירותיות של הגורל.

המחשבה שבכל רגע יכולים פתאום להתפוצץ שני מגדלים ולמות 3000 אנשים רק כי כמה חבר'ה פלוניים בשמלות החליטו --- היא בלתי נסבלת בעיני אנשים. הם מעדיפים אויב מוכר, ידוע, מפורסם, ברור, כמו "ממשלת ארה"ב" או "קבאל של עשירים פדופילים". וכו' שאפשר תמיד לזהות ולמחות נגדו .

אותו דבר פה עם השוק.
"השוק לא רציונאלי והכסף שלי בסכנה בגלל אירועים אקראיים?! חס וחלילה - זו הכל מזימה זדונית של ד"ר EVIL"

עכשיו, אם להתייחס רגע לעניין ברצינות -
זה נכון שיש בעולם גופים בעלי אינטרס, שיש רמאים ויש נוכלים, שיש קשרי הון ושלטון לפעמים או הון-תקשורת וכו' - אבל הם לא מתואמים ביניהם, והרבה פעמים האינטרסים שלהם סותרים, ולמעט במניה ספציפית ובטווח זמן קצר אין לשום גוף באמת יכולת "לתזמר את השוק כרצונם" (וכשנעשו מעשים כאלה לא פעם ה-SEC חקר ואפילו אנשים ישבו על תרגילים כאלה בכלא). לגבי מה שיש בתקשורת מן הסתם תמיד צריך להסתמך על נתונים ופחות על פרשנויות, כי אתה אף פעם לא יודע מי עומד מאחורי כל כתבה בהכרח ואיזה רשת סבוכה של קשרים יוצרת תמריץ כזה או אחר.

לדוגמא, אני כבר כמה חודשים מקבל התראות לטלפון מאיזשהו שירות חדשות שנקרא ICE (כחלק מ-GOOGLE NEWS) שמתריע בפני כל פעם איך חברת יוניליבר / בן & ג'רי בצרות ואיך אוטוטו עוד מדינה עושה עליהם חרם או איך הם דואגים או איך המניה שלהם יורדת בהתאם וכו' - כשברור שבת'כלס אין ממש שום מידע חדש בנושא ה-"פיקנטי" הזה והם פשוט מייצרים כותרות סרק כדי למשוך גולשים.

ספציפית בדוגמא פה - להגיד שאקרמן היה צריך לעשות גילוי נאות שיש לו שורט על השוק כשהוא הרגע סיפר לך שהוא מאמין שהוא הולך לקרוס... זה, ובכן...
אתן לקוראים לנחש מה אני חושב על הטענה הזו.

ולמה לו מותר להגיד שהשוק בתחתית ולאדם אחר אסור להגיד שהשוק יקרוס?

כי ככל הנראה יש כאן ניגוד עניינים מובהק בהתבטאות שלו. מעצם היותו ראש קרן גידור גדולה. אין להשוות אותו לאדם מן השורה שמתבטא בנושא.

• אהבתי
Reactions: HHH
כל הכלכלה עובדת על ציפיות ועל ידיעות נכונות או לא שבעלי עניין מפיצים או מסתירים לפי מה שישרת אותם. מדוע להיטפל דווקא לקרנות הגידור בעניין?

כי ככל הנראה יש כאן ניגוד עניינים מובהק בהתבטאות שלו. מעצם היותו ראש קרן גידור גדולה. אין להשוות אותו לאדם מן השורה שמתבטא בנושא.
אז לקווין מותר להגיד שהשוק בתחתית כי הוא "אדם מן השורה" ולאקמן אסור להגיד שהשוק לפני קריסה כי הוא עוסק בפיננסים?
נשמע לי ממש מוזר,אבל במידה וזאת דעתו הדרך לפעול היא להגביל את חופש הביטוי של מנהלי ההון ולא לנסות להכפיש בלי הוכחות או הצעה לדרך שונה להתנהל בה.
ולמי המדיה תפנה בשאלות בנושא שוק ההון כשלאנשי שוק ההון אסור להתראיין? לקווין? כי לו מותר לדבר על בסיס "אדם מן השורה",לי זה נשמע ממש חסר הגיון.

יש כן גם פרדוקס,במידה וקווין הוא באמת סתם "אדם מן השורה" למה שנקשיב לו בכלל יותר מלכול אחד אחר?
ובמידה והוא באמת מבין בפיננסים ויש לו הרבה עוקבים והשפעה,למה שלו יהיה מותר לתת תחזיות פיננסיות ולאקמן לא.

לא נכנסתי להקשיב, כי הכותרת נראית סנסציוניות מדי והטענות לא סבירות.
דעתי היא ש:
1) חד משמעית יש מניפולציות, ואם הרשויות היו עושות את עבודתן, לא מעט אנשים חזקים היו צריכים להיות בכלא.
2) המניפולציות הכבדות הן נקודתיות ולא על כל השוק. הרבה יותר קל להזיז מניה אחת מאשר את כל השוק. אין מה להשוות בכלל.
3) ב-95% מהמקרים שאנשים כותבים על מניפולציות, הם רואים מניפולציות במקום שאין, ולא רואים במקום שיש.

בין היתר מאשים את ביל אקמן שעזר להפיל את הבורסה במרץ 20 ואז התעשר על חשבון הירידות, והוא טוען שהם עושים אותו דבר עכשיו .
שהירידות עכשיו בגלל מניפולציה מכוונת, מה דעתכם? האם באמת יש התערבות חיצונית של גופים גדולים בתנודות החדות בבורסה?
זו גם הייתה הטענה של wsb אז, שמה שהם עשו עם גיימסטופ, קרנות גידור עושים כל הזמן.

היוטיובר meet kevin הוא שרלטן, וגם יזם יוצא מן הכלל.

ההכנסות שלו נובעות ב90% מהכנסות של מיליוני דולר בפרסום מגוגל בכל חודש, משום שהערוץ שלו מכניס את ה CPMים בין הגבוהים ביותר ביוטיוב.
למה? משום שהקהל שלו הוא הקהל הכי טוב למפרסמים ...קהל ה Get rich Quick. האנשים אשר צופים בו, רוצים להרוויח מהר, יש להם FOMO , והמפרסמים שמוכרים, קריפטו, ניהול תיקים, קורסים "איך להתעשר ולהשקיע", אפליקציות השקעה וכו נלחמים אחד בשני בשביל להציע מחירים יותר ויותר גבוהים עבור הקהל יעד שצופה בו....כי אלו שצופים בו כנראה יבדקו כמה פעמים את המקרר שהם יקנו...אבל בלי בעיה יקנו בעשרות אלפי דולרים את הקריפטו, ישימו את הכסף בקרן/מנהל שמבטיח הרים וגבעות וכו...זה ערוץ "ניצול תקווה"....והמפרסמים שלו מכניסים הכנסות יוצאות מן הכלל. פרייארים עם כסף שמוכנים ורוצים להוציא, אקיצר.

כל התוכן שלו(ולמען ההוגנות גם של אחרים באזור שלו), הוא על מנת לייצר סנציות, תוכן, clickbait שיגרום לקהל הזה להכנס שוב, לצפות שוב ב"חדשות" המרעישות היומיות...זו מכונה משומנת של "תמונות בשוק", כותרות מטורפות(כמה פעמים "זהו השוק נופל!" וכו...) פשוט כי זה עושה לו כל כך הרבה כסף.
אם אתה רוצה לדעת כמה כסף הוא עושה...תחלק את מספר הצפיות בין 5-20....זה ההכנסות שלו על אותו וידאו בדולרים.(בלי אפליאציה וכו...)

יש לי חברות בתחום הפרסום באינטרנט, כיזם הוא מרשים מאד, עובד קשה...התחום אבל כל כך לא אתי....אבל הוא מולטי מיליונר מזה...

היוטיובר meet kevin הוא שרלטן, וגם יזם יוצא מן הכלל.

ההכנסות שלו נובעות ב90% מהכנסות של מיליוני דולר בפרסום מגוגל בכל חודש, משום שהערוץ שלו מכניס את ה CPMים בין הגבוהים ביותר ביוטיוב.
למה? משום שהקהל שלו הוא הקהל הכי טוב למפרסמים ...קהל ה Get rich Quick. האנשים אשר צופים בו, רוצים להרוויח מהר, יש להם FOMO , והמפרסמים שמוכרים, קריפטו, ניהול תיקים, קורסים "איך להתעשר ולהשקיע", אפליקציות השקעה וכו נלחמים אחד בשני בשביל להציע מחירים יותר ויותר גבוהים עבור הקהל יעד שצופה בו....כי אלו שצופים בו כנראה יבדקו כמה פעמים את המקרר שהם יקנו...אבל בלי בעיה יקנו בעשרות אלפי דולרים את הקריפטו, ישימו את הכסף בקרן/מנהל שמבטיח הרים וגבעות וכו...זה ערוץ "ניצול תקווה"....והמפרסמים שלו מכניסים הכנסות יוצאות מן הכלל. פרייארים עם כסף שמוכנים ורוצים להוציא, אקיצר.

כל התוכן שלו(ולמען ההוגנות גם של אחרים באזור שלו), הוא על מנת לייצר סנציות, תוכן, clickbait שיגרום לקהל הזה להכנס שוב, לצפות שוב ב"חדשות" המרעישות היומיות...זו מכונה משומנת של "תמונות בשוק", כותרות מטורפות(כמה פעמים "זהו השוק נופל!" וכו...) פשוט כי זה עושה לו כל כך הרבה כסף.
אם אתה רוצה לדעת כמה כסף הוא עושה...תחלק את מספר הצפיות בין 5-20....זה ההכנסות שלו על אותו וידאו בדולרים.(בלי אפליאציה וכו...)

יש לי חברות בתחום הפרסום באינטרנט, כיזם הוא מרשים מאד, עובד קשה...התחום אבל כל כך לא אתי....אבל הוא מולטי מיליונר מזה...
קווין לא שרלטן.
הוא נותן אחלה תוכן על השוק, הוא שקוף בהשקעות שלו ובוודאי שהוא לא מבטיח תשואות.
נכון הכותרות שלו זה קליבייטקס והוא עושה ערמות של כסף, אז?

קווין לא שרלטן.
הוא נותן אחלה תוכן על השוק, הוא שקוף בהשקעות שלו ובוודאי שהוא לא מבטיח תשואות.
נכון הכותרות שלו זה קליבייטקס והוא עושה ערמות של כסף, אז?
אין שום בעיה שהוא עושה ערמות של כסף.

הוא בדרן נהדר, הוא יזם מעולה אבל התוכן שהוא "מוכר" לא מלמד אף אחד איך להשקיע נכון(ואם כבר להפך)...הוא מוכר חלומות ורוכב על אלו שצופים בו לעושר יוצא מן הכלל.
אין בזה שום דבר לא חוקי, אבל אם אתה חושב שאתה הופך למשקיע יותר טוב מצפיה בו...נסכים על לא להסכים.

Back
למעלה