• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הטוב ביותר הוא האויב הגדול ביותר של הטוב

שחר ש

משתמש רשום
דירוג
0
קודם כל שלום לפורום הנכבד, זו הודעתי הראשונה כאן.
אז יש כסף, ואני רוצה להשקיע אותו. קראתי כמעט את כל הפוסטים בבלוג. ואני כבר שנה לא עושה כלום כי אני לא מצליחה להחליט מה לעשות כפי שאפשר להבין מהכותרת.
הטווח הוא שנתיים עד ארבע כי רוצים לקנות דירה שנגור בה, אבל הקנייה היא בקיבוץ וכרגע תלויה במנהל מקרקעי ישראל. ולכן רמת הסיכון נמוכה מאוד.
בגלל הסיבה הזאת אני לא מצליחה להבין מה כדאי כי רוב המידע בבלוג ובפורום מכוון לפרישה מוקדמת וחיסכון לטווח ארוך.
כמובן זו גם מטרה. התכנון כרגע הוא לסיים בטווח של שנתיים לחסוך את ההון הראשוני הנדרש לדירה ואז להתחיל לחסוך לטווח ארוך. אולי זו טעות וכדאי לחסוך במקביל לשתי המטרות.
אני בעיקר משותקת מרצון לעשות את הדבר הנכון ולהרגיש שאין לי מספיק ידע כדי לעשות זאת.
הייתי עושה אאוט סורסינג לתחום הידע הזה ואומרת- נתייעץ עם מומחה שיעזור לי להבין. אבל אני לא מבינה איך מוצאים ממוחה אמין. פגשתי כבר שני יועצי השקעות שפתחו בנאום של שעה וחצי לפני שהצלחתי לקטוע אותם ולנסות להסביר על המטרות הפיננסיות שלי ומשפחתי, למשל כמה חסכנו, כמה אנחנו חוסכים בחודש, רמת הסיכון וטווח ההשקעה. זה כניראה פשוט לא עניין אותם.
אני יודעת שבפורום לא מייעצים. לא מבקשת עצות ספציפיות להשקעה אלא האם מישהו חווה משהו דומה? איך מתחילים להרגיש שיש מספיק ידע כדי להתחיל? או איך מוצאים מומחה אמין להעביר אליו את האחריות להחליט?

בד״כ אני אומר שהדרך הכי טובה לצבור בטחון היא פשוט להתחיל להשקיע. שום כמות של קריאה לא תלמד אותך את ההרגשה של לראות שווי תיק עולה ויורד.
אבל זה לא רלוונטי אם יעד ההשקעה היא בסיכון נמוך.
יש כמה וכמה שרשורים בפורום בנושא השקעה לטווח קצר.
האופציה שעולה הכי הרבה היא פיקדון נעול בבנק ירושלים. אישית לא התנסיתי.
יכול להיות טוב ללמידה לטווח הרחוק כן לשים סכום כלשהו אפילו קטן מאד שמטרתו היא השקעה לטווח ארוך (במידה וזה לא פוגע ביכולת שלכם לקנות דירה). ככה כשתגיעו לשים בהשקעות סכום משמעותי יותר לא יהיה יותר את הפחד הזה מהלא מוכר.

נערך לאחרונה ב:
בד״כ אני אומר שהדרך הכי טובה לצבור בטחון היא פשוט להתחיל להשקיע. שום כמות של קריאה לא תלמד אותך את ההרגשה של לראות שווי תיק עולה ויורד.
אבל זה לא רלוונטי אם יעד ההשקעה היא בסיכון נמוך.
יש כמה וכמה שרשורים בפורום בנושא השקעה לטווח קצר.
האופציה שעולה הכי הרבה היא פיקדון נעול בבנק ירושלים שנותן כ3% ריבית. אישית לא התנסיתי.
יכול להיות טוב ללמידה לטווח הרחוק כן לשים סכום כלשהו אפילו קטן מאד שמטרתו היא השקעה לטווח ארוך (במידה וזה לא פוגע ביכולת שלכם לקנות דירה). ככה כשתגיעו לשים בהשקעות סכום משמעותי יותר לא יהיה יותר את הפחד הזה מהלא מוכר.
יש פיקדון בבנק ירושלים שנותן 3%? זה משהו חדש?

לנושא, אני מסכים עם אדם כאן שפיקדון בנקאי זו האופציה הטובה ביותר עבור טווח של 2-4 שנים. כל דבר אחר יהיה בסיכון הרבה יותר גבוה ( במיוחד אם לא יכולים לנצל טווח ארוך כיתרון סטטיסטי).

התכנון כרגע הוא לסיים בטווח של שנתיים לחסוך את ההון הראשוני הנדרש לדירה ואז להתחיל לחסוך לטווח ארוך. אולי זו טעות וכדאי לחסוך במקביל לשתי המטרות.
אני הייתי הולכת על זה. היות ואת צריכה את הכסף תוך זמן קצר (עד 4 שנים זה קצר), לא כדאי לסכן אותו בכלל. מה שחשוב כאן זה שיהיה לך את הסכום שאת צריכה במועד ואם את יכולה להשיג את זה ע"י חסכון- זה מעולה! לדעתי גם מיותר לסגור את הכסף בפיקדון כלשהו אלא אם את חוששת שכסף בעו"ש יקרוץ לך מדי בשביל בזבוזים.

ל4 שנים זה ללכת על בטוח. לא מניות. אפשר פיקדון כמו שכתבו או אגח בדירוג גבוה ובמחמ קצר, ולהחזיק עד הפידיון.

פק"מ.

למה לא אג"ח ארה"ב [קנייה ישירה] לשנתיים-שלוש?

למה לא אג"ח ארה"ב [קנייה ישירה] לשנתיים-שלוש?
כי אתה חשוף לדולר.
רק השנה, עלה מ-3.5 ל-3.7 וחזרה.
זה תנודות של 5% על חודש ~ חודשיים.
לא הייתי קורא לזה "סיכון נמוך".

תודה רבה על התגובות. אכן התחלתי להסתכל על פקדונות בבנקים.
לדעתי גם מיותר לסגור את הכסף בפיקדון כלשהו אלא אם את חוששת שכסף בעו"ש יקרוץ לך מדי בשביל בזבוזים.
אין לי חשש כזה, אנחנו מאוד חסכנים ואין לנו נטייה לבזבז כי זה שם. אבל יש אפקט פסיכולוגי ללסגור כסף בקופסא נפרדת. זה לתחושתי עוזר להפריד את החיסכון מהעובר ושב, כי בעובר ושב יש מעט תנודתיות חודשית שלפעמים מפריעה להבין כמה אנחנו חוסכים.

הכי פשוט בעולם. תצטרפי לבית ספר לאיבוד כספי חיסכון, תקראי לזה "שכר לימוד" ותצילי את עצמך בכך שתשימי סכום כסף מוגבל. למשל 10 אש"ח. תתחילי לבנות את התיק הכי נכון בשבילך ובשביל כלל הכסף שלך.
לאחר תקופה מסויימת, תראי כיצד את מרגישה כלפי ההתנהלות שלך.

1. שימי כמות כסף שאין לך בעיה להפסיד את כולה בטענה לשכר לימוד.
2. תתייחסי אל כל הכסף הזה כאילו הוא כל ההון שלך !! ותקבלי החלטות שמקבילות אילו היית משקיעה את כל או רוב הונך.
3. תכתבי תוכנית עבודה, עם מטרות, תובנות, מה כן טוב לך ומה לא טוב לך וכו'.
4. תכתבי אסטרטגיית יציאה. לא מתאים? מזיעה בלילה כשהשוק יורד? תכתבי את כל התרחישים עם אסטרטגיית יציאה בנק' זמן בעתיד.

דעתי היא שחובה על כל אדם עם מנת משכל בסיסית מאוד להשקיע כל סכום שהוא. משהו שיגרום לך להעמיק מספיק בנושא מצד אחד ומצד שני לא יפגע לך באורח החיים. לכן אל תשימי אלף ש"ח אם זה לא יוזיז לך או יעניין אותך מספיק על מנת שתקדישי לזה זמן (גם לא נראה לי שתצליחי לפתוח תיק ככה).

התהליך הזה יכול לקחת לך חודש ויכול לקחת לך שנה ואולי שנתיים. ואולי בעוד 5 שנים תזכרי בניסיון שצברת ותשתמשי בידע הזה כדי להתחיל בעוד 5 שנים להשקיע.

אולי בעוד 30 שנה תפתחי תיק השקעות עם כל ההון שלך? זה לא משנה, העיקר שתעשי צעד אחד ראשון. גם אם זה לא ישמש אותך לעכשיו.

מיותר לציין שאני לא מהווה תחליף ליעוץ מקצועי, ואין לקחת את מה שאני אומר ברצינות ועליך להחליט בעצמך בלבד מה לעשות.

אני מבין שהטווח השקעה קצר, אבל לדעתי זה לא משנה. בכל הקשור לכסף חובה ללכלך את הידיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A משכנתא על דירה קיימת - גיוס הון, כמה שאלות למען הסדר הטוב והמלצות נדל"ן 6
F קרנות מחקות מדד מנוטרלות מט"ח - הטוב מכל העולמות? שוק ההון 4
A אזור הנוחות הטוב. האם אפשר לכמת אותו? יומני מסע אישיים 11
O מכרתי בית ... מה אפיק ההשקעה הטוב ביותר עד לקניית בית חדש ? צרכנות פיננסית 17
adamshalev מנבא תשואות השוק הטוב ביותר שוק ההון 48
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
ה ביטוח נסיעות לחול לטיול הגדול בתקופת הקורונה צרכנות פיננסית 19
ת אם הכסף הגדול נמצא בעבודות כפיים, למה בעצם הרוב לא עוסקים בזה? אוף טופיק 85
N לגבי אחי הגדול שרוצה לקנות בית. שוק ההון 12
קובי טורנהיים היום הגדול שלכם הגיע. אתם מתחילים להרוויח מההתנהלות שלכם צרכנות פיננסית 92
ס מה הפק"מ שנותן את הרווח הגדול ביותר כאשר סוגרים 2מליון ל5 שנים שוק ההון 6
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
ק איך שרדתם את החופש הגדול אוף טופיק 13
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
yossik שוק פייסל הגדול - מחירי היום צרכנות פיננסית 27
adamshalev סקר הפנסיה הגדול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
Jane Doe מיליון שקלים פרס לפראייר/ית הגדול/ה ביותר צרכנות פיננסית 0
adamshalev סקר העמלות הגדול (גוגל פורמס + תוצאות) צרכנות פיננסית 31

נושאים דומים

Back
למעלה