• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלק של קרן הפנסיה בתיק ההשקעות

גיל1

משתמש רשום
דירוג
6
קודם כל אני חייב לכם תודה
בזכות המידע הרב שאתם משתפים פה החלטתי לעזוב את קרן הפנסיה הקודמת שהייתה לי בפניקס עם דמי ניהול של 2% מההפקדה ו0.12% מהצבירה, לפנסיה של מיטב דש עם 0.9% מההפקדה ו0.09% מהצבירה, וגם ביטלתי את ביטוח השארים מכיוון שאני רווק.
עכשיו אני מתלבט באיזה מסלול לבחור בקרן הפנסיה שלי כחלק מתיק ההשקעות. האם להשקיע אותו במסלול מניות פאסיבי, או להשקיע אותו באופן סולידי באג"ח, ולקחת את קרן ההשתלמות והחסכונות שלי ולהשקיע אותם במניות באופן פאסיבי.
מה היתרונות ומה החסרונות לכל אחת מהאופציות?

מה השיקולים שלך בעד ונגד בחירת מסלול מנייתי לעומת מסלול אג"חי בקרן הפנסיה?

בזכות המידע הרב שאתם משתפים פה החלטתי לעזוב את קרן הפנסיה הקודמת שהייתה לי בפניקס עם דמי ניהול של 2% מההפקדה ו0.12% מהצבירה, לפנסיה של מיטב דש עם 0.9% מההפקדה ו0.09% מהצבירה, וגם ביטלתי את ביטוח השארים מכיוון שאני רווק.
עכשיו אני מתלבט באיזה מסלול לבחור בקרן הפנסיה שלי כחלק מתיק ההשקעות. האם להשקיע אותו במסלול מניות פאסיבי, או להשקיע אותו באופן סולידי באג"ח, ולקחת את קרן ההשתלמות והחסכונות שלי ולהשקיע אותם במניות באופן פאסיבי.

השאלה לא מנוסחת נכון, אנסח אותה שוב :)
"האם להשקיע אותו במסלול מניות פאסיבי, או להשקיע אותו באופן מסוכן ומחפש הפסדים באג"ח ?"
אנו חיים בעולם השקעות הפוך, לאדם צעיר אין כרגע סיבה להשקיע באג"ח מדינה או בקונצרני מדורג גבוה. התשואות שם אפסיות. אז למה לקנות את זה דרך קרן הפנסיה?
נכון שלקרנות הפנסיה אמורות להיות אג"ח מדינה מיועדות, והן בהחלט דבר טוב, אבל מדברים לאחרונה על ביטול הקצאתם למי שמתחת לגיל 50 , כך שגם היתרון הזה מתבטל למי שמתחת ל 50.

נכון שלקרנות הפנסיה אמורות להיות אג"ח מדינה מיועדות, והן בהחלט דבר טוב, אבל מדברים לאחרונה על ביטול הקצאתם למי שמתחת לגיל 50 , כך שגם היתרון הזה מתבטל למי שמתחת ל 50.

אתה צודק לחלוטין בדבריך, אבל המשפט הזה לא רלוונטי. כל קרן פנסיה משקיעה את המקסימום המותר במיועדות. כלומר, קרן ״מנייתית״ היא (כיום, עד שיורידו את האחוז) 70% מניות ו-30% אג״ח מיועדות.

תודה תל אביבי, גם אני הגעתי לאותה מסקנה מחקירה שאני עשיתי.
השאלה האם יש סיבות להעדיף לשים את ההשקעה המנייתית בקרן הפנסיה מסיבות של חסכון במס לדוגמא או סיבות אחרות?
אשמח לשמוע איך אנשים אחרים החליטו להשקיע את כספי קרן הפנסיה שלהם

השאלה האם יש סיבות להעדיף לשים את ההשקעה המנייתית בקרן הפנסיה מסיבות של חסכון במס לדוגמא או סיבות אחרות?
יש מי שמאמין שסביר להניח שהממשלה בכל מקרה תקח את הפנסיה שלהם ולכן אולי הם יעדיפו כן לשים שם את החלק המנייתי (סביר להניח שלעולם לא נקבל את זה אז למה לא לסכן את זה?) אבל יכול להיות שמאותה סיבה הם ישימו את המניות בחשבון החייב (עדיף שיהיה כמה שיותר כסף בחייב אז צריך דברים עם תוחלת גבוהה בחשבון החייב קרי מניות)

יש על זה פוסט של הסולידית: http://www.hasolidit.com/בעצם-יש-לכם-רק-תיק-השקעות-אחד

מבחינת מיסוי, יותר יעיל לשים את ההשקעה ה"מסוכנת" (תשואה גבוהה) בחשבונות פטורים ממס רווח הון ואת ההשקעות הסולידיות בחשבון הממוסה. לא מייעץ ולא ממליץ.

מבחינת מיסוי, יותר יעיל לשים את ההשקעה ה"מסוכנת" (תשואה גבוהה) בחשבונות פטורים ממס רווח הון ואת ההשקעות הסולידיות בחשבון הממוסה.
לא בהכרח.
מבחינת מיסוי עדיף לשים את ההשקעות שיהיו בהן רווחים ממומשים שכפופים למיסוי בארץ בחשבון פטור ואת ההשקעות עם רווחים צפויים לא ממומשים או עם מיסוי בחו"ל בחשבון חייב.

בחשבון פטור אתה משלם "מס על כל שווי התיק" גם אם כל התיק בהפסדים בכל שנה ושנה לפי דמי הניהול ואתה עדיין משלם את כל המס שצריך להגיע לחו"ל.
בחשבון חייב אתה משלם אך ורק את המס על הרווח הממומש שמגיע למס הכנסה הישראלי (ועדיין את המס שצריך להגיע לחו"ל) אבל בלי "מס על כל שווי התיק" ואתה יכול לצמצם את חבות המס הזו במגוון דרכים חוקיות (וזה עוד לפני שדיברנו על מגני מס שרלוונטיים רק לתיק ממוסה ועל היכולת לשלם עמלות מופחתות בחשבון חייב מאשר בחשבון פטור).

דמי ניהול שציינת אינם גבוהים,והשאלה היא מה התשואה של בתי ההשקעות האלה.לדעתי עדיף לשלם קצת יותר ולזכור בתשואה עדיפה לטווח ארוך.בענין השארים פעלת נכון בלי ספק.

דמי ניהול שציינת אינם גבוהים,והשאלה היא מה התשואה של בתי ההשקעות האלה.לדעתי עדיף לשלם קצת יותר ולזכור בתשואה עדיפה לטווח ארוך.בענין השארים פעלת נכון בלי ספק.
איך בדיוק זוכים לתשואה עדיפה לטווח ארוך? אני בטוח שאינך טוען שאפשר לדעת את זה לפי תשואות העבר, נכון?

לא בהכרח.
מבחינת מיסוי עדיף לשים את ההשקעות שיהיו בהן רווחים ממומשים שכפופים למיסוי בארץ בחשבון פטור ואת ההשקעות עם רווחים צפויים לא ממומשים או עם מיסוי בחו"ל בחשבון חייב.

בחשבון פטור אתה משלם "מס על כל שווי התיק" גם אם כל התיק בהפסדים בכל שנה ושנה לפי דמי הניהול ואתה עדיין משלם את כל המס שצריך להגיע לחו"ל.
בחשבון חייב אתה משלם אך ורק את המס על הרווח הממומש שמגיע למס הכנסה הישראלי (ועדיין את המס שצריך להגיע לחו"ל) אבל בלי "מס על כל שווי התיק" ואתה יכול לצמצם את חבות המס הזו במגוון דרכים חוקיות (וזה עוד לפני שדיברנו על מגני מס שרלוונטיים רק לתיק ממוסה ועל היכולת לשלם עמלות מופחתות בחשבון חייב מאשר בחשבון פטור).

@Ran

לשימושך המושכל

http://www.hasolidit.com/kehila/thr...מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/page-9#post-73858

http://www.hasolidit.com/kehila/thr...מכירת-מניות-ברוקר-חו-ל.1416/page-9#post-73863

https://taxes.gov.il/incometax/documents/hozrim/hoz22-2002.pdf

http://www.hasolidit.com/kehila/thr...ר-לכם-הראש-מרוב-דיונים.1495/page-9#post-73609

http://www.hasolidit.com/kehila/thr...מל-להשקעה-ובאלטרנטיבות.2709/page-5#post-77153

• אהבתי
Reactions: Ran
איך בדיוק זוכים לתשואה עדיפה לטווח ארוך? אני בטוח שאינך טוען שאפשר לדעת את זה לפי תשואות העבר, נכון?
אי אפשר לדעת לפי תשואות העבר מה יהיה אבל מצד שני הן כן מלמדות על ביצועים טובים אם הן טובות ועקביות לאורך זמן.אין דרך אחרת להשוות.

תדבר עם רו"ח ותסמוך עליו (כמו שאני עשיתי) במקום על אנונימיים באינטרנט שלא ישלמו את המס במקומך.
אם רו"ח היה אומר לך שאפשר להגיש דוח פעם ב3 שנים, בעוד שעל פי הנחיות של רשות המיסים שמפורסמת באתר שלה צריך פעם בשנה, האם היית סומך עליו?

אם רו"ח היה אומר לך שאפשר להגיש דוח פעם ב3 שנים, בעוד שעל פי הנחיות של רשות המיסים שמפורסמת באתר שלה צריך פעם בשנה, האם היית סומך עליו?
ההנחיות אומרות שניתן למכור בכל סדר שרוצים כל עוד ניתן להוכיח את עלות הרכישה המקורית של נייר ספציפי.
בכל אופן אני מאמין לרואה החשבון שלי (שהתייעץ עם עורך דין שייצג אותי מול הרשויות במידת הצורך) יותר מאשר למגיבים אנונימיים בפורום כלשהו.

אני לא הולך לחזור על ויכוח מיותר שוב.
מי שרוצה לשלם יותר מס שיהיה לו לבריאות.
מי שרוצה לבדוק שיתקשר עם איש מקצוע ולא עם מגיבים אנונימיים.

יש לו כפי שאמר הקלטה של הרוח ... זה יעזור כשיהיה עד מדינה לקבל הקלה בכופר מס ....

ההנחיות אומרות שניתן למכור בכל סדר שרוצים כל עוד ניתן להוכיח את עלות הרכישה המקורית של נייר ספציפי.
בכל אופן אני מאמין לרואה החשבון שלי (שהתייעץ עם עורך דין שייצג אותי מול הרשויות במידת הצורך) יותר מאשר למגיבים אנונימיים בפורום כלשהו.

אני לא הולך לחזור על ויכוח מיותר שוב.
מי שרוצה לשלם יותר מס שיהיה לו לבריאות.
מי שרוצה לבדוק שיתקשר עם איש מקצוע ולא עם מגיבים אנונימיים.
Bollocks

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
M מה החלק של כלל החברות הנסחרות מתוך התוצר העולמי? שוק ההון 1
מ החלק הסולידי של התיק שוק ההון 3
A עזרה במילוי החזר מס - החלק של רווחי הון צרכנות פיננסית 12
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ב החלק הסולידי בתיק שוק ההון 5
ב החלק המנייתי בתיק שלי שוק ההון 4
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
א החלק הרוסי ב acwi שוק ההון 20
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
D הגדלת החלק ה"שמרני" בתיק שוק ההון 5
א החלק האגחי בתיק שוק ההון 21
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
D החלפת החלק האגח"י בתיק שוק ההון 0
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
D התייעצות בפילוח החלק המנייתי בתיק ההשקעות שוק ההון 28
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
I הלכתי לאיבוד - החלק הסולידי שוק ההון 2
1337justme התאמת החלק הסולידי עקב המצב העולמי שוק ההון 54
U השלמת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 33
F רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק פטור שוק ההון 13
G רעיונות לאיזון החלק המנייתי בתיק שוק ההון 7
E הוספת החלק האג"חי לתיק שוק ההון 8
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
F העברת החלק ההוני בביטוח מנהלים לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
unrealx חושב לשים את כל החלק אג"חי בתיק בקונצרני ארה"ב דירוג השקעה, תעצרו אותי שוק ההון 7
N איך אתם מגדרים את החלק האג"חי שלכם מאינפלציה שוק ההון 11
הטירונית החלק האג"חי בתיק השקעות פאסיבי וסולידי שוק ההון 4
ב העברה גדולה לחשבוני בחו"ל באופן החלק ביותר צרכנות פיננסית 2
א השקעת החלק האגחי לבעלי חשבון ב IB שוק ההון 1
י קרן השתלמות - משיכת החלק החייב במס שוק ההון 10
A דעה על פילוח תיק ההשקעות ועזרה לגבי החלק האגחי שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה