• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזר מס על רווחי הון

תשלום מילואים נחשב יגעת אישית?

תשלום מילואים נחשב יגעת אישית?
כן, קצבאות ביטוח לאומי נחשבים יגיעה אישית משום מה (אולי כי הם באים כתחליף שכר עבודה).
לפחות הם נמצאים בחלק של יגיעה אישית בדוח השנתי.

כן, קצבאות ביטוח לאומי נחשבים יגיעה אישית משום מה (אולי כי הם באים כתחליף שכר עבודה).
יש (לי) קצת אי בהירות בעניין.
בסעיף נקודות הפעוט לאב רשום במפורש יגיעה אישית. בסעיף הנקודות לאם לא ראיתי זאת. לשאילתא במפל על שימוש בנקודות זיכוי מילדים מול הכנסות משכר דירה ענו לי שבעיקרון כן תופס.

ואם זה נכון איך זה עובד?
זה נשמע טוב מדי כי אחרת הורים היו משקיעים דרך הילדים הסטודנטים שלהם כדי לא לשלם מס רווח הון

נערך לאחרונה ב:
אוקיי לאחר שיטוט קצר באנטרנט מתברר שזה כנראה נכון, אבל צריך לסייג את זה ולהגיד שצריך להרוויח ממש מעט בשנה כדי לקבל מעט החזר מס.
אפשר לעבוד קצת יותר ולקבל יותר כסף מאשר ההחזר מס הזה אבל זה אחלה למי שלא עובד או לא רוצה להגיע למינימום המס מעבודה

אני במצב דומה. אשמח להבין אם הבנתי נכון, כדאי לי למכור ניירות ברווח לקראת סוף השנה ולקנות מחדש נייר זהה או דומה ע"מ לקבע שער קנייה גבוהה יותר ולהרוויח את הנקודות זיכוי האלו? כלומר שלא מדובר רק בדחייה של המס אלה רווח נקי.
אשמח לשמוע לדעתכם? במחשבה רציונלית זה לחסוך 6,000 ש"ח בכל אחת מהשנים הקרובות שלא אצורך לשלם בעתיד. מצד שני חושש שמשהו לא יעבוד במס הכנסה ושפשוט לתת לכסף לעבוד ושאפגוש אותו עוד תקופה זה יהיה זניח/שולי

אשמח לשמוע לדעתכם? במחשבה רציונלית זה לחסוך 6,000 ש"ח בכל אחת מהשנים הקרובות שלא אצורך לשלם בעתיד. מצד שני חושש שמשהו לא יעבוד במס הכנסה ושפשוט לתת לכסף לעבוד ושאפגוש אותו עוד תקופה זה יהיה זניח/שולי
אני גם מתלבט- יש לי רווח יפה על מניה ומתלבט בכלל מה הטעם הרי קניתי מניה נגיד ב100, והיום היא 150.
אם אני אמכור ואקנה אהיה ב-0 רווח (על המס אקבל החזר) ועוד אשלם עמלת מכירה ואז קניה.
נגיד המניה תגיע ל200, אמכור ויהיה לי רווח של 50*0.75= 37.5 אם לא אמכור ואקנה- אז יהיה לי רווח של 100*0.75= 75. אז מה בעצם עוזרת לי ההמרה למחיר קנייה גבוה יותר?

אני גם מתלבט- יש לי רווח יפה על מניה ומתלבט בכלל מה הטעם הרי קניתי מניה נגיד ב100, והיום היא 150.
אם אני אמכור ואקנה אהיה ב-0 רווח (על המס אקבל החזר) ועוד אשלם עמלת מכירה ואז קניה.
נגיד המניה תגיע ל200, אמכור ויהיה לי רווח של 50*0.75= 37.5 אם לא אמכור ואקנה- אז יהיה לי רווח של 100*0.75= 75. אז מה בעצם עוזרת לי ההמרה למחיר קנייה גבוה יותר?

שאם בעתיד אתה כן תצטרך לשלם מס על המכירה, אז הוא יהיה מופחת, כי הרווח מופחת.
כדאיות ההחלטה תלויה בגובה עמלות קניה/מכירה של הברוקר ובציפיות שלך לגבי תשלומי מס בעתיד.

• אהבתי
Reactions: HHH

רוב התשלומים מביטוח לאומי פטורים ממס הכנסה.
לדעתי כל תשלום המכונה קצבה פטור (קצבת אזרח ותיק, קצבת נכות, קצבת ילדים).
תשלום עבור שירות מילואים אינו מכונה קצבה ואכן אינו פטור.

ז"א שאוכל לפעול לפי הסרניו הבא: נקודות זכות בסיסיות + של חייל משוחרר אוכל לנצל את הראשונות למכור SPY ברווח של 6K$ ולקנות בסמוך VOO לדוגמא, ובנקודות זיכוי של חייל משוחרר להשתמש למילואים שעשיתי השנה?
החשש היחידי שלי שמסיבה כלשהי מס הכנסה לא יחזירו את המס הזה

בטופס 1301, יש לדווח על קצבאות פטורות תחת חלק י של הטופס - הכנסות רווחים פטורים ובלתי חייבים במס. ספציפית תחת סעיף 40: קצבאות פטורות ממס.
הדיווח הזה לדעתי משמש רק לצרכי השוואה בין הצהרות הון.
"הקצבאות הפטורות ממס: 1 .קצבאות שמשלמת המדינה בשל פצעי מלחמה, פגיעת ספר, פגיעת איבה, או המשתלמות למי שהיה ,)73( תלוי בפרנסתו בחייל שמת עקב פעולות מלחמה )74 )או קצבאות המשולמות בשל עבודה בממשלת א"י )ממשלת המנדט(. לביטוח לאומי. )75 )2 .קצבאות הילדים )נקודות קצבה( שנתקבלו מהמוסד )76 )3 .קצבאות נכות וקצבאות זקנה ושאירים שמשלם המוסד לביטוח לאומי. )77 )4 .קצבאות נכות שמשלמת מדינה זרה ומתקבלות בישראל )78 ,)או חלק 5 .חלק מהקצבאות ממעביד או מקופת גמל מקצבאות שאירים המשתלמות על-פי חוק או הסכם )79 )הפטורות ממס. קיבוצי 6 .סכום שנתקבל מהיוון חלק פטור ממס של קצבה. אם היוונת את חלק הקצבה הפטור ממס, רשום כאן את הסכום שקיבלת בשנת המס. הסברים על דרך חישוב פטור זה מפורטים בחלק ג' בסעיף 5. קצבאות פטורות ממס ירשמו בסעיף 40 .משדר הדוח באינטרנט ירשום את הקצבאות פטורות של בן הזוג הרשום בשדה 101 ולבן/בת הזוג 102."
[דע את זכויותך 2019]

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y החזר מס רווחי הון בגין נקודות זיכוי (שחלקן רק בעבור יגיעה אישית) מיסים 8
1337justme ניצול שנתי וקבוע של החזר מס רווחי הון שוק ההון 11
K החזר מס בגין רווחי הון ע"י נקודות זיכוי צרכנות פיננסית 2
A עזרה במילוי החזר מס - החלק של רווחי הון צרכנות פיננסית 12
פ שאלות על בקשת החזר מס רווחי הון ממספר שנים צרכנות פיננסית 21
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
כ החזר מס לידועים בציבור מיסים 2
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
JBUZZ החזר מס בעזרת אלפי מיסים 8
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
מ שמירת החזר מס אמריקאי לשנה הבאה מיסים 2
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
C 867 החזר מס מיסים 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
M החזר מס הכנסה בריבית 4% מיסים 8
ה תרגום הנתונים בחישוב החזר מס מיסים 10
K החזר מס ודוח שנתי מיסים 15
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1

נושאים דומים

Back
למעלה