• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזר מס- ללמוד לבד או להיעזר ברו"ח

האם זה הסכום המקס' שאוכל להרוויח ללא מיסוי כלל אל מול נק' הזכות? (2.25).
כן

אכן, דיב' מתעודות סל אמריקאיות שמנוכות במקור כאן בארץ. לגבי ה-IRS, כל עוד אני בבראקט של ה-15%, מבחינתם כל ניכוי במקור ע"י מדינת התושבות שגדול מזה – לא מעניין אותם (כל עוד הוא מדווח, כמובן). לא כן? אחרת, יש כפל מס.
לא. על מניות אמריקאיות יש להן זכות מיסוי ראשונית, ולכן ה15% הולך אליהם לא משנה מה.
בישראל אתה מתקזז על ה15%, ומשלם עוד 10%.
אז אם שילמת 25% לישראל במקור, ואתה חייב 15% לאמריקאים, כדאי לבקש החזר מס מישראל.
לא מבין כלום ב-IRS, אבל אתה מתכוון להזדכות על המס הישראלי, כלומר לא יהיה תשלום מס לישראל ולכן כנראה (אני מנחש, לא יודע) לא תהיה פטור ממס אמריקאי בכלל.
@FIYaacov זה נכון?
האמת שזה הכנסה ממקור אמריקאי, אז לא ניתן להזדכות בכלל על מסים ששולמו למדינה זרה (בפועל הם עושים חישוב יחסי של הכנסות אמריקאיות לחלק לכלל ההכנסה, וזה הסכום שאתה לא יכול לכסות עם מסים זרים מתוך חבות המס הכוללת שלך שם - מחישוב המדרגות לפני זיכויים).

כן

לא. על מניות אמריקאיות יש להן זכות מיסוי ראשונית, ולכן ה15% הולך אליהם לא משנה מה.
בישראל אתה מתקזז על ה15%, ומשלם עוד 10%.
אז אם שילמת 25% לישראל במקור, ואתה חייב 15% לאמריקאים, כדאי לבקש החזר מס מישראל.

האמת שזה הכנסה ממקור אמריקאי, אז לא ניתן להזדכות בכלל על מסים ששולמו למדינה זרה (בפועל הם עושים חישוב יחסי של הכנסות אמריקאיות לחלק לכלל ההכנסה, וזה הסכום שאתה לא יכול לכסות עם מסים זרים מתוך חבות המס הכוללת שלך שם - מחישוב המדרגות לפני זיכויים).
צ'מע, זה מאתגר את מה שאני יודע. בסוף 2019 מכרתי את כלל אחזקותיי בארה"ב (כאילו ידעתי שהולכת לבוא קורונה או משהו), ואחרי ייעוץ עם שני רואי חשבון (אמריקאי וישראלי), המס על המכירות/רווחים שולם במלואו בארץ. הרו"ח האמריקאי הגיש טופס מיוחד (8833) והוא כתב שם את הסעיף הבא:
Capital Gains - Article 15: Capital Gains are generally taxable by the Contracting State of residence of the person realizing the gain

המהות של הדוח הזה היא מניעת כפל מס. הם אמרו לי שדווקא זכות הראשונים היא של מדינת התושבות, לא כל שכן שהמיסוי כאן גבוה יותר. כך או אחרת, לקראת עונת הדוחות, אתייעץ עם רואה החשבון האמריקאי ואעשה טריפל צ'ק.

תודה על ההסברים!

צ'מע, זה מאתגר את מה שאני יודע. בסוף 2019 מכרתי את כלל אחזקותיי בארה"ב (כאילו ידעתי שהולכת לבוא קורונה או משהו), ואחרי ייעוץ עם שני רואי חשבון (אמריקאי וישראלי), המס על המכירות/רווחים שולם במלואו בארץ. הרו"ח האמריקאי הגיש טופס מיוחד (8833) והוא כתב שם את הסעיף הבא:
Capital Gains - Article 15: Capital Gains are generally taxable by the Contracting State of residence of the person realizing the gain
אין כאן סתירה.
רווחי הון מדינת התושבית מקבלת זכות מיסוי ראשונית.
דיבידנדים - מדינת מקום החברה מקבלת בעלות.

המכירות/רווחים שולם במלואו בארץ. הרו"ח האמריקאי הגיש טופס מיוחד (8833) והוא כתב שם את הסעיף הבא:
דווקא זה לא מה שעזר. למרות שזה כתוב באמנת המס, באמנת המס יש סעיף שנקרא savings clause שבעצם אומר שאם אתה אזרח אמריקאי שגר במקום אחר -נדפקת :)
בעצם כל מה שאמנת המס קבעה זה את זכות המיסוי הראשונית, עדיין היית צריך לדווח על זה בדוח האמריקאי ושיתחשבו בזה לחישוב המס (לפני הזיכויים), ואכן בגלל המס ששילמת בישראל, בסופו של דבר לא היית חייב בארה"ב

אין כאן סתירה.
רווחי הון מדינת התושבית מקבלת זכות מיסוי ראשונית.
דיבידנדים - מדינת מקום החברה מקבלת בעלות.

דווקא זה לא מה שעזר. למרות שזה כתוב באמנת המס, באמנת המס יש סעיף שנקרא savings clause שבעצם אומר שאם אתה אזרח אמריקאי שגר במקום אחר -נדפקת :)
בעצם כל מה שאמנת המס קבעה זה את זכות המיסוי הראשונית, עדיין היית צריך לדווח על זה בדוח האמריקאי ושיתחשבו בזה לחישוב המס (לפני הזיכויים), ואכן בגלל המס ששילמת בישראל, בסופו של דבר לא היית חייב בארה"ב
מעניין.

ואין ספק שעובדת היותי נתין של הדוד סם היא לרעתי בכל הקשור לשיטת המיסוי שם. טוב לדעת שארה"ב של אמריקה נמצאת בחברתה הטובה של אריתריאה בתור המדינות היחידות בעולם שמנהיגות מיסוי גלובלי מבוסס אזרחות ולא תושבות..

ובמישור העקרוני? נניח רווחי הון, זכות ראשונים לישראל. אם אזרח אמריקאי קיזז נקודות זיכוי מול רווחי ההון (זו היתה כל הכנסתו), חייב במס אמריקאי?

התכוונתי ששכירים שזה מקור הכנסתם בלבד יכולים לבצע לבד, הכל מוכן. דיבידנדים, אם אדם מבין שכדאי לקזז הפסדים שוטפים מולם ולהשתמש בהפסדי עבר לרווחי הון. לא לקזז הפסדים מול דיבידנדים מחו"ל שאינם מריטים כי הכסף לעולם לא יוחזר (בהנחה שלא מדובר על אזרח אמריקאי) פשוט יש מני מקרים ששכירים אינם מבינים שיש הפסד -במה כדאי להשתמש ,שאם יש להם הפסד - הם יצטרכו להגיש דוח גם בשנים הבאות, גם אם אין להם החזר, כדי לגלגל את ההפסד קדימה ושעליהם למלא טפסי העברת הפסדים.
מה שאמרתי שכדאי במקרים מורכבים -להשתמש באיש מקצוע בהתחלה וללמוד וניתן, בהנחה ומקורות ההכנסה נותרים דומים להמשיך לבד , לפי התבנית.
ועם זאת, לגבי תרומות- יש לבדוק כל תרומה שרשום עליה "סעיף 46" ולא התרומה אינה מוכרת - גם יש עניין של תקרות והעברות קדימה שם שזה קצט מורכב, אבל זה חריג
אני חייבת לציין עוד משהו שמתייחס רק לשכירים שמגישים החזר לבד
זה מאפיין בעיקר הכנסות ממוצעות ומטה כשלאחד מבני הזוג יתר זיכויים (בדרך כלל זאת בת הזוג בגין ילדים)
במקרה כזה בת הזוג לא משתמשת בכל הזיכוי בגין הקצבה בשכר.
כדי לקבל את מירב הזיכוי, יש להעביר חלק מהזיכוי לבן הזוג . אני לא אסביר טכנית איך לעשות זאת כאן, כי אשמור לעצמי קצט פרנסה, יש לעשות זאת ידנית
יש גם עניין של ניכוי מקצבה וכאן כתבה איני בטוחה שהנושא טופל
https://www.articles.co.il/article/48505/החזרי מס

אם אזרח אמריקאי קיזז נקודות זיכוי מול רווחי ההון (זו היתה כל הכנסתו), חייב במס אמריקאי?
כן. אבל תלוי במדרגת המס שלו, ואם הרווח היה ארוך טווח או לא (מעל שנה אחזקה).

אבל העיקרון הוא שזה ממוסה בארה"ב לכל דבר ורק אחרי שאתה מחשב את המס המלא לפני זיכויים אתה יכול להתחל להפעיל קיזוזים כשהראשון בהם הוא זיכוי מס זר. אבל מן הסתם צריך שיהיה מס זר בשביל לקזז.

ממה שאני יודע 50% זה מטורף לחלוטין! יש חברים שבאזור ה10% עושים את אותו שירות.
ונשמע לפי אנשים כאן שזה באמת לא קשה להגיד לבד.לדעתי עדיף לך פעם אחת ללמוד ואז כל כמה שנים תגיד בצורה עצמאית.

היי, מקפיץ את השרשור.
אני בתהליך של מילוי טפסי 135 עבור החזר מס כמה שנים אחורה. האם ב2021 עדיין צריך ללכת פיזית לפקיד שומה על מנת להגיש את המסמכים? זה לא נשמע לי הגיוני, אך מצד שני לא מצאתי באתר רשות המיסים אופציה אחרת.
מישהו מכיר?

תודה!

אני בתהליך של מילוי טפסי 135 עבור החזר מס כמה שנים אחורה. האם ב2021 עדיין צריך ללכת פיזית לפקיד שומה על מנת להגיש את המסמכים? זה לא נשמע לי הגיוני, אך מצד שני לא מצאתי באתר רשות המיסים אופציה אחרת.
מישהו מכיר?

תודה!
ניתן להגיש במערכת המפ"ל

צריך כל שנה לקבץ לקובץ PDF בודד שכולל את הדוח החתום וכל המסמכים התומכים.

לא מצאתי באתר רשות המיסים אופציה אחרת.
FvekReq.png

שים לב שאם אתה מבקש החזר בגין תרומות לפי סעיף 46 תוכל אמנם להגיש את הדוח במערכת המפל אבל עדיין תהיה חייב להתייצב פיזית כדי למסור את הקבלות המקוריות.

שים לב שאם אתה מבקש החזר בגין תרומות לפי סעיף 46 תוכל אמנם להגיש את הדוח במערכת המפל אבל עדיין תהיה חייב להתייצב פיזית כדי למסור את הקבלות המקוריות.
בהנחה ויש לך קבלות לא אלקטרוניות (מודע שזה לא השם הרשמי שלהן)

בהנחה ויש לך קבלות לא אלקטרוניות (מודע שזה לא השם הרשמי שלהן)
מה עושים אם יש רק PDF? וזה נכון לא רק לתרומות אלא גם טפסי 867 ודומיהם. (ובהקשר כאן, לא דיווח בטופס 137 אלא 1301).

אולי עדיף להגיש בכל מקרה כדי לעמוד בזמנים, ואם מס הכנסה ירצו מסמכים פיזיים, רק אז לנסות להשיג כאלה?

וזה נכון לא רק לתרומות אלא גם טפסי 867 ודומיהם.
עם טופס 867 אין בעיה, כי מס הכנסה מקבל העתק מהבנק/ברוקר.

הבעיה היחידה היא עם קבלות ידניות.

הבעיה היחידה היא עם קבלות ידניות.
להבנתי הבעיה היא גם עם קבלה ״מסמך ממוחשב״
אני כמעט בטוח שכיום אין לעמותות עדיין ממשק לדיווח מקוון על תרומות (בניגוד לניכויים במקור).

החריג היחיד שאני מצאתי בו לא נדרש להגיש את הקבלות פיזית היא נישום שהמייצג שלו מדווח דרך המערכת החדשה (שבפיילוט עדיין) ואז המייצג צריך לחתום על כל קבלה כדי למנוע שימוש חוזר, ולהחזיר לנישום את הקבלות שישמור לביקורת.
זה מופיע בהנחיות של דוח שנתי מקוון מלא בעמוד 3

נערך לאחרונה ב:
תראה את הפרסום האחרון כאן, עמוד 33
לא הבנתי איזה פרט שהבאתי אתה מנסה לסתור ?
מדובר שם על מייצגים, אז אני מבין מכך שאולי מייצגים יכולים להגיש דוח עם קבלות גם לא דרך מערכת דוח מקוון מלא
אבל לגבי נישומים שמגישים לבד, בהוראות שניתנו בתקופה הקורונה בה החל השימוש במערכת מפ״ל להגשת דוחות נכתב כך
הגשת דוח עם בקשה לזיכוי בגין תרומות – כידוע, על פי ההנחיות הקיימות, נישום המבקש זיכוי בגין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה חלה עליו החובה לצרף קבלות מקוריות (קבלה בגין תרומה עליה מצוין שהינה "מסמך ממוחשב" ומפורטים בה פרטי התורם במלואם - הינה אסמכתא לצורך קבלת זיכוי בגין תרומה ורואים בה כקבלה מקורית לכל דבר ועניין). משכך, ועל מנת שלא לעכב את בדיקת הזכאות של הנישום לקבלת המענק, במקרים כאמור הדוח יטופל ללא נושא התרומות הדורשות קבלות מקוריות. עם קבלת הקבלות המקוריות במשרד השומה, הדוח יתוקן בהתאם.
אם הטענה היא שבמקרה בו כל הקבלות הן מסמך ממוחשב לא יידרש למסור אותם פיזית זה אולי נכון אבל זה לא ברור בכלל מההנחיות שציטטתי כאן ומקודם, הם מציינים מספר פעמים שחלה חובה לצרף קבלה מקורית, ומסמך שמופיע עליו ״מסמך ממוחשב״ נחשב קבלה מקורית אבל לא מציון שאין צורך למסור פיזית.
לא הגשתי דוחות על 2018/19 אז לא יודע לומר מה קורה מניסיון.

לא הבנתי איזה פרט שהבאתי אתה מנסה לסתור ?
מצוין שם:
בחודשים האחרונים, נפתחה האפשרות לשדר את הדוחות השנתיים באופן מקוון מלא. בדוחות המוגשים באופן זה, פטרה הרשות את מגישי הדוחות ממסמכים מקוריים, שכן עצם הגשת הצרופות באופן מקוון לאחר סריקה, משמעותו ויתור על מסמכי המקור. יחד עם זאת, במקום בו קיימת דרישת מסמכים, מוטלת חובה על הנישום לשמור את מסמכי המקור למשך 7 שנים ולהציגם בהתאם לדרישת פקיד השומה. חובת שמירת המסמכים המקוריים חלה כאמור לגבי כל המסמכים וגם לגבי תרומות. המייצג מודיע בעת מילוי הדוח כי ראה את הקבלות המקוריות ושידר בהתאם. כאשר למנתב הדוח יש ספק לגבי מסמך כלשהו הוא רשאי לדרוש המצאת מסמך מקורי.

נו בסדר,
אבל הראיתי לך שבאותו מקום בו פטרו מהגשה של מסמכים מקוריים החריגו את הקבלות כי אותן כן צריך להגיש פיזית, זה כתוב בצורה הכי ברורה - ציינו שהדוח יאושר גם בלי הקבלות ורק אחרי שהקבלות ימסרו פיזית יתוקן הדוח כך שיתחשב בהם.
@FIYaacov
חוץ מזה שהפסקה שהבאת נראה שמתייחסת למייצגים, ולגביהם כתבתי כבר שזה בדיוק התרחיש היחיד בו יש פטור מהגשה פיזית
המייצג מודיע בעת מילוי הדוח כי ראה את הקבלות המקוריות ושידר בהתאם.

נערך לאחרונה ב:
עם טופס 867 אין בעיה, כי מס הכנסה מקבל העתק מהבנק/ברוקר.

היה לי מקרה שמ"ה לא רצו לקבל 867 (מחברה גדולה) בלי מסמך מקורי. אם כי אולי כי הוא הוכן חצי ידנית וכתבו שנה לא נכונה.
(עדיין לא הבנתי למה חברות גדולות לא מפיקות 867 אוטומטית, אבל אישור הצהרת הון כן. ובחלקן נראה ש-867 דורש מצידם לא רק פעולה במחשב, אלא ממש עבודה ידנית.)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
B החזר מס - טופס 106 - אין סעיף (218/219) מיסים 1
Max Hyper החזר מס לאדם שנפטר מיסים 7
D החזר מס ל-IRS כ-dual status alien מיסים 7
edangz החזר מס עבודה באילת מיסים 0
Maureen החזר מס לשכיר עמית מוטב מיסים 28
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
כ החזר מס לידועים בציבור מיסים 2
ד החזר מס לשכיר עם הכנסות ממספר מקומות עבודה מיסים 1
JBUZZ החזר מס בעזרת אלפי מיסים 8
P החזר מס לשכיר- הפרשים משנה קודמת מיסים 4
מ החזר מס על השקעה בBTB ובקרן כספית ועל המס שלקחו לי על דבידנד של מניות מיסים 8
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
Omerman החזר מס לשכיר - השתלמות מקצועית בחו"ל מיסים 3
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ב החזר מס שבח עצמאית נדל"ן 8
tomchoook בירור ריבית על המשכנתא לצורך החזר מס נדל"ן 24
deussex החזר מס - החזר דמי ביטוח vs החזר מס הכנסה מיסים 2
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
מ החזר מס על תשלום מס על דבידנד מיסים 3
J קוד 206 בטופס החזר מס הכנסה מיסים 8
מ שמירת החזר מס אמריקאי לשנה הבאה מיסים 2
A החזר על מס רכישה - שאלה מיסוית נדל"ן 5
מ החזר מס שוק ההון עם קבלות על פי סעיף 46 מיסים 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ החזר מס בגין קיזוז עם אינפציה מיסים 5
C 867 החזר מס מיסים 1
I החזר מס על הלוואות חברתיות השקעות אלטרנטיביות 2
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
S מילוי טופס 135 החזר מס מקוצר ודיווח רווח הון מניות אמריקאיות בברוקר ישראלי מיסים 2
A הגשת דוח מס הכנסה לקבלת החזר מיסים 21
ד החזר מס לשכירים - תעודת תושב מיסים 10
M החזר מס הכנסה בריבית 4% מיסים 8
ה תרגום הנתונים בחישוב החזר מס מיסים 10
K החזר מס ודוח שנתי מיסים 15
I החזר מס- השפעה של משיכת פיצויים מיסים 6
י החזר מס בגין הפקדות לפנסיה מיסים 6
S החזר מס אחרי סוף שנה על השקעות מיסים 1
flower ימי מחלה - החזר מס מיסים 5
ה קבלת החזר מס מיסים 2
T דו״ח שנתי, החזר מס - שכיר מיסים 8
Y החזר מס דרך המעסיק מיסים 2