• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החזרת האג"ח לתיק ההשקעות שלי

• פותח הנושא pit
  • פורסם בתאריך

pit

משתמש רשום
דירוג
2
היי,

בן 32.
במשך מספר שנים הקפדתי שהאגח יהיה 30% מהתיק שלי.
לפני 4 שנים, כשהבנתי שהריביות לא הולכות לעלות בטווח קרוב ואין אינפלציה באופק - עברתי ל100% מניות.

אני מתלבט האם עכשיו, כשעולה האינפלציה בארה"ב וחזר הסיכוי להעלאת ריבית - לחזור להחזיק אג"ח.
ומתלבט גם איזה.

תובנות מהחברים?

אני מתלבט האם עכשיו, כשעולה האינפלציה בארה"ב וחזר הסיכוי להעלאת ריבית - לחזור להחזיק אג"ח.
כשהריבית עולה האג"ח יורד.
אם הריבית תעלה עדיף לך לקנות אחרי העליה.

נשמע שאתה נהנה לתזמן את השוק.

הקפדתי שהאגח יהיה 30% מהתיק שלי.
עברתי ל100% מניות.
לחזור להחזיק אג"ח.

בטווח הארוך מאוד קשה לפגוע עם התזמונים האלה.

ספציפית לשאלה - העלאת ריבית תפגע גם במניות וגם באג"ח, אני לא מבין מה אתה מנסה להרוויח פה.

ומתלבט גם איזה.
אג"ח קצר יהיה פחות פגיע להעלאת ריבית, אבל כמו שזה נראה כרגע, ייתן תשואה ריאלית שלילית.

אינפלציה היא לא חברה טובה של בעל החוב.

לפני הכל ראוי להבין מה הם סוגי הנכסים שאתה מחזיק (ואיך הם מתנהגים בכל מיני תרחישים) לפני שאתה בכלל טורח להחזיק אותם.
אני בזמנו לא הבנתי עד הסוף את האג"ח אז פשוט קניתי רק מניות ואת היתר שמרתי במזומן. היום אני מבין אג"ח קצת יותר אבל אין לי כרגע כוונה לשנות את הקצאת הנכסים שלי.

כמו שאמרו פה, מומלץ לא לעדכן את ההקצאה בפורטפוליו שלך בגלל אירועים חיצוניים (העלאת ריבית, הורדת ריבית, עליית שוק, ירידת שוק, וכו') אלא רק פנימיים (לדוגמא, שינוי בסיבולת הסיכון שלך, או שינוי בנסיבות החיים שלך [חתונה, ילדים, ירושה, הסבה מקצועית, הגירה למדינה אחרת, וואטאבר]) --- אחרת אתה מסתכן בתזמון השוק וזה מתכון לצרות

נסה לתכנן את הפורטפוליו בצורה כזו שהוא יהיה עמיד מספיק לכל תרחיש (כאמור לעיל) כדי שתוכל להשקיע באופן פאסיבי

או - לחילופין, תהיה בעל הבנה של 110% לגבי התיק שלך, לגבי סוגי הנכסים (קריפטו, מניות, מתכות, אג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני, נדל"ן, סחורות וכו'), לגבי שווקי העולם, המטבעות, הכלכלה, מצבן הפיננסיות של המדיניות המובילות וכו', תעקוב אחרי החדשות באופן שוטף - ותנהל את התיק באופן אקטיבי אבל ע"פ איזושהי נוסחה שתחליט עליה מראש (לדוגמא, כשהתנודתיות בשוק הסיני עולה על X% אני מפחית את החשיפה לשווקים מתפתחים למינימום כלשהו, כשהיא יורדת מתחת לסף X% אני מעלה את ההקצאה לסף אחר כלשהו, וכו') ולא בגלל גחמות שרירותיות של מה שנראה באותו רגע.

לא יודע מה איתך אבל הסגנון האחרון נראה לי מצריך זמן ואנרגיה שהם לא פרופורציונים לתועלת שתצמח ממנו בתוחלת.

===

אם מה שאתה חושש ממנו הוא אינפלציה, נכסים ריאליים (עסקים, נדל"ן) הם כנראה רעיון לא רע - משום שהערך שלהם לא תלוי ישירות בערך המטבע שבו הם נסחרים, והם גם (בניגוד לזהב למשל) מניבים, אז יש להם תשואה מובנית.

אג"ח צמוד לכאורה גם יכול להוות סוג של מגן אבל גם הוא חשוף לסיכון ריבית - וגם צריך לקחת בחשבון שהבנקים המרכזיים כנראה מעריכים אינפלציה רשמית בחסר (לפחות זו דעה רווחת ששמעתי, עם כל מיני נימוקים למה זה קורה) ואז גם ההצמדה ל-"אינפלציה הרשמית" לא מצליחה להדביק את האינפלציה האמיתית.

לא ממליץ/מייעץ וכו'

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N האם שמתם לב שהדיון בין סיום שלטון החמאס לבין החזרת החטופים הפך לפוליטי טהור? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 59
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
E החזרת מוצר אלקטרוניקה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
S החזרת מוצר - החוק בישראל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
Liron2035 מה עלות החזרת כסף ארצה מ-VT ב-IB שוק ההון 1
ש מתלבטת בין השקעה או החזרת חוב שוק ההון 16
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
ב חשיפה לכלל סוגי האג"חים הממשלתיים שוק ההון 4
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
R קריסת האג"ח הממשלתיות ומעבר לאפיק סולידי אחר שוק ההון 12
I עד כמה תשואות האג"ח לטווח ארוך משפיעות על מחירי הדירות? שוק ההון 21
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
Yos העלאת דמי ניהול של קרן האג"ח - התלבטות שוק ההון 6
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
B חלוקת פלח האג"ח בתיק שוק ההון 8
OiNK מה דעתכם על קרנות האג״ח של BlackRock? שוק ההון 34
R סיוע בפלח האג"ח שוק ההון 4
לא חשוב שמות בקשת דעות בדבר הפלח האג"חי בתיקי הקט. שוק ההון 42
נ עד כמה האג"ח הממשלתיות עוד יכולות לעלות שוק ההון 2
E הוספת החלק האג"חי לתיק שוק ההון 8
N איך אתם מגדרים את החלק האג"חי שלכם מאינפלציה שוק ההון 11
unrealx בנק ישראל מזהיר על מקריסה במחירי האג"ח שוק ההון 3
S כתבה : מלך האג"ח: "אני לחלוטין מאמין שמדד ה-S&P500 יקבע שפל חדש" שוק ההון 60
שיקלר מעקב אחרי תשואת האג"ח ללא מיסים שוק ההון 0
הטירונית החלק האג"חי בתיק השקעות פאסיבי וסולידי שוק ההון 4
M השקעה בכלל שוק האג"ח (מדד אג"ח כללי) שוק ההון 12
א לא מבין - התשואות על האג"ח עלו שוק ההון 0
A הקצאת נכסים בחלק האג"ח של התיק שוק ההון 8
חתול לילה האם ניתן לתזמן את שוק האג"ח שוק ההון 25
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
S בעיה אמריקאית עם אפיק האג"ח בתיק שוק ההון 31
Sesquiterpene התלבטות לגבי החלק האג"חי בתיק שוק ההון 12
C האם לדעתכם בעקבות חוק פנסיה לעצמאים, האג"ח והמניות יעלו? שוק ההון 2
I האם קרנות מחקות מדדי חו"ל שיכות לפלח המנייתי או האג"חי שוק ההון 17
N חוסר הבנה של מצב האג"ח הממשלתי שוק ההון 62
R מה צריך ליהיות המח"מ הכולל של האג"ח בתיק שלך? שוק ההון 12
doc29 ניסיון לעשות קצת סדר בנושא האג"ח שוק ההון 65
Lio התייעצות בנושא מרכיב האג"ח בתיק 50-50 שוק ההון 16
ה האם רעידת האדמה החלה בשוק האג"ח ? שוק ההון 25
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
V החלק האג"חי בתיק למי שבונה את התיק שלו בימים אלה - איזו סיבה יש לקנות ולא לחכות? שוק ההון 54
shlomi171 פילוח האג"ח בתיק- מדדי או שקלי? שוק ההון 9
עומר חלופה לקרנות האג"חיות בתיק שוקולד מריר שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה