החזרי מס

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י נעם בלה בלה, ‏12/7/19.

1. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

הגשתי השנה בקשה להחזר מס. הטפסים הוגשו כבר לפני כחודש. מה השלב הבא? הם פשוט מעבירים את הכסף או שצריכים לקרות עוד דברים בין לבין?
    מי שכבר עשה את זה בעבר, כמה זמן לוקח עד שרואים את הכסף בחשבון? מדובר בסכום נחמד פלוס :)

2. Yoss

Yoss משתמש בכיר

לפני מספר שנים פשוט העבירו לי כסף לחשבון הבנק. לקח מספר חודשים, ללא שום דבר בין לבין.

נעם בלה בלה ו-HHH אוהבים את זה.
  3. Mak

Mak משתמש רשום

ממליצה להבא לעשות נתקבל על העתק של כל המסמכים (לא על הטופס הנתלש מתוך הדוח - הוא לא נסרק טוב), ולאחר שלושה חודשים לשלוח להם מייל עם העתק עם נתקבל, ולבקש שיבררו.
    בדרך כלל לוקח בין 2-6 חודשים.

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  4. RustyJ

RustyJ משתמש ותיק

הגשתי סוף שנה שעברה (דצמבר) עבור שנת 2012. רשום שתוצאות/החלטות מתקבלות ביולי. בראשון ביולי הופיע לי סכום בחשבון הבנק ושבוע לאחר מכן הגיעה ניירת בדואר.

כמובן שהסכום שגוי (לדעתי). בסהכ נולד לי ילד באותה שנה ואני זכאי לנקודת זכות נוספת בגינו. הסכום שהחזירו משקף בדיוק חצי נקודה... (עם ריבית יפה מאוד). עכשיו מחפש מה הצעד הבא.

נעם בלה בלה אוהב/ת את זה.
  5. נעם בלה בלה

נעם בלה בלה משתמש ותיק

אוקיי. אז אמתין חצי שנה ואם לא יתקבל כלום אפנה אליהם. תודה!

6. Myrath

Myrath משתמש ותיק

לי אמרו שייקח בערך 8 חודשים.
    הגשתי בקשה באמצע דצמבר 18. בפברואר 19 שלחתי פקס וזמן קצר מאוד לאחר קבלת המענה התקבל גם הכסף בחשבון.
    לא ממליץ לחכות חצי שנה מבלי לשלוח פקס או לנסות ליצור קשר - מניסיוני האישי זה מאוד זירז את העניין.
    בהצלחה

7. Nina T

Nina T משתמש ותיק

• לעובד שכיר ההחזר יבוצע בתוך שנה מיום שנערכה שומה (לאחר שהוגשה הבקשה להחזר), או בתוך שנתיים מתום השנה שבה שולם המס - לפי המועד המאוחר מביניהם.
      • אם מדובר באדם שחייב בהגשת דו"ח, ההחזר אמור להיות מוחזר בתוך 90 יום מיום קבלת הדו"ח במשרד השומה, או ביום 31 ביולי בשנת המס שלאחר שנת המס שלגביה הוגש הדו"ח - לפי המועד המאוחר מביניהם.
    • להחזר המס מתווספים הפרשי הצמדה וריבית.
      מומלץ לשדר, אם רוצים החזר זריז. מומלץ לחכות ולא ללחוץ כי מקבלים ריבית של 4% לכל שנה-ריבית דה ריבית

8. Myrath

Myrath משתמש ותיק

כן, אבל הוא כבר הגיש את הבקשה, כך שמדובר פה על חודשים לכאן ולכאן ומסתמן שהוא רוצה לראות את הכסף כמה שיותר מהר. אני לא המלצתי מה לעשות, רק הבהרתי שישנה אפשרות לזרז את העניין למי שמעדיף.
    אכן, נקודה חשובה לכולם - מי שלא דחוף לו ויכול לסמוך על עצמו שלא יישכח (6 שנים החזר רטרואקטיבי) - ייתכן וכדאי לו להמתין ולא למהר להגיש את הבקשה.

Nina T אוהב/ת את זה.
  9. Myrath

Myrath משתמש ותיק

כפי שאמרתי, מסרו לי בערך 8 חודשים. לא התייחסתי לתקנות ולנהלים, אלא להערכת המצב בפועל.

10. roneng

roneng משתמש בכיר

רק אם אתה מסתכל על הכסף הזה כתחליף אג"ח.
    מי שמשקיע 100% במוצרים פחות סולידיים (מניות/נדל"ן וכו'), כנראה שעדיף לו לקבל את הכסף כמה שיותר מהר.

אורי ג. ו-Myrath אוהבים את זה.
  11. Myrath

Myrath משתמש ותיק

לא מייעץ, רק מיידע את מי שלא מכיר את הכלל.

roneng אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
החזרי מס אוף טופיק ‏1/9/16
שאלה על ההטבות מס בפריפריה. אוף טופיק ‏ביום שבת ב- 19:22
בעל דירה שמסרב לתקן ליקויים אוף טופיק ‏26/6/19
דוח מס הכנסה טופס 1301 אוף טופיק ‏23/6/19
פקידי האוצר רוצים לקצץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות אוף טופיק ‏11/6/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.