• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הזמנתי כ"א חדש, ובשליחות מבקשים צילום של הת.ז עם תאריך הנפקה - יש מה לחשוש?

לדוגמא, לאומי שולחים כרטיס בנקאי עם שליח לבית או מאפשרי קבלה בסניף. אין קשר המשלוח לבנקאי\ חוץ בנקאי .
אבל אז הם ירשמו בהודעה "בנק לאומי" ולא "חברת ישראכרט" כמו שרשמו לפות"ש

מי בזמן האחרון קיבל כ"א עם שליח ונתן לו לצלם את תעודת הזהות שלו?
אני, הוצאתי כרטיס אשראי ישרכרט של רמי לוי. דרשו צילום תעודת זהות ולא קרה כלום.

מה שכן קרה, זה שהם התרשלו בהעברת הצילום לישרכרט, ואחרי שישרכרט פנו אלי שיש חוסר, ולכן לא יכולים לקבוע מסגרת והוא יבוטל, פניתי לחברת בשליחויות. הפקידה אמרה שמטפלת ואז אחרי שבוע שפניתי שוב, פתאום טענו שכל עוד ישרכרט לא מידעת אותם שחסר משהו הם לא יוצאים איתם שוב קשר. בקיצור שירות ״פח״.

1. הכרטיס חוץ בנקאי הוזמן ע"י באמצעות האתר. מדובר על שיוך למועדון ספציפי.
2. זיהו אותי בשיחת וידאו צ'אט בסיום התהליך בשביל הזיהוי. כולל החתמה קולית כשאני מציג לנציגה את הת.ז. מול המצלמה ומוציא אותה מהנרתיק שלה (התעודה הישנה, עם הנרתיק הכחול). לבקשתה.

לכן אחרי כל זה הדרישה של תציג ת.ז. לשליח כולל תאריך הנפקה ותן לו לצלם אותה - מוזרה. אבל כמו שאמרתי, אזרום. מאמין שיהיה בסדר.
הכרטיס אשראי - מבוטח.
ועם הת.ז. מאמין שלא יהיה בעיות. כמוני בטח יש עוד עשרות לקוחות ביום שאפילו לא חשבו להרהר לרגע על לתת לשליח לצלם את הת.ז. שלהם.
ההודעה שנשלחה אלי הרי לא נשלחה ספציפית רק אלי עם המשפט תאריך הנפקה ולתת לשליח לצלם - אלא זה נשלח לכולם, הודעה גנרית. כלומר אולי אפילו רק אני משקיע על זה זמן ואנרגיה מיותרת - לשווא.

החברה היא ישראכרט.

אף פעם לא קרה לי.
אני תמיד עם ויזה חוץ בנקאי, מגיע לתיבת הדואר ומבצע אקטיבציה באתר/טלפון.
כל פעולות ההזדהות נעשות באתר לפני המשלוח.
אני לא מבין למה צריך לתת צילום ת"ז עם ספח לצד ג' [חברת המשלוח].

אף פעם לא קרה לי.
אני תמיד עם ויזה חוץ בנקאי, מגיע לתיבת הדואר ומבצע אקטיבציה באתר/טלפון.
כל פעולות ההזדהות נעשות באתר לפני המשלוח.
אני לא מבין למה צריך לתת צילום ת"ז עם ספח לצד ג' [חברת המשלוח].
אני מנחש שאתה מדבר על חידוש כרטיס קיים ולא על הוצאה של חדש.
יש הבדל גדול בדרישות הרגולטוריות בשני המקרים

על פי הנחיות בנק ישראל צילום ת״ז הכרחי רק אם מדובר במסגרת מעל 50 אלף, אם מדובר בפחות אפשר להתעקש על צילום רשיון.
אפשרות נוספת למי שחושש - אפשר לבקש לשלוח את צילום ת.ז ישירות לחברת האשראי ו/או להזדהות בשיחת וידאו כתחליף לצילום ע״י השליח.

ג״נ - עובד בחברת אשראי

על פי הנחיות בנק ישראל צילום ת״ז הכרחי רק אם מדובר במסגרת מעל 50 אלף, אם מדובר בפחות אפשר להתעקש על צילום רשיון.
מהנסיון שלי, רוב הפקידים לא מכירים את ההנחיות מספיק לעומק, ובטח שהשליח שבכלל עובד של חברת שליחויות לא מכיר את ההנחיות בכלל.
הוא רק יודע מה שאמרו לו "צריך צילום ת"ז".
עכשיו אתה יכול לנסות להתווכח איתו ועם הפקיד של חברת האשראי, אבל מהנסיון שלי זה לרוב לא הכי פשוט.
תלוי כמובן בחברת האשראי, כמו שאמרתי חלקן מראש לא מבקשות ת"ז ומסתפקות ברשיון נהיגה, אבל אלו שכן מבקשות ת"ז די מתעקשות על העניין.
אפשרות נוספת למי שחושש - אפשר לבקש לשלוח את צילום ת.ז ישירות לחברת האשראי ו/או להזדהות בשיחת וידאו כתחליף לצילום ע״י השליח.
גם זה לא בטוח שהשליח יסכים. בסופו של דבר הוא עובד זוטר שקיבל הנחיות, אין לו סמכות או רצון להתווכח עם ההנחיות שניתנו לו.

מהנסיון שלי, רוב הפקידים לא מכירים את ההנחיות מספיק לעומק, ובטח שהשליח שבכלל עובד של חברת שליחויות לא מכיר את ההנחיות בכלל.
הוא רק יודע מה שאמרו לו "צריך צילום ת"ז".
עכשיו אתה יכול לנסות להתווכח איתו ועם הפקיד של חברת האשראי, אבל מהנסיון שלי זה לרוב לא הכי פשוט.
תלוי כמובן בחברת האשראי, כמו שאמרתי חלקן מראש לא מבקשות ת"ז ומסתפקות ברשיון נהיגה, אבל אלו שכן מבקשות ת"ז די מתעקשות על העניין.

גם זה לא בטוח שהשליח יסכים. בסופו של דבר הוא עובד זוטר שקיבל הנחיות, אין לו סמכות או רצון להתווכח עם ההנחיות שניתנו לו.
ברור שבמקרה הזה הויכוח לא צריך להתנהל מול השליח אלא מול חברת האשראי, מהיכרות עם הגורמים הרלוונטיים בחברות האשראי - יש פתרונות ללקוחות החוששים

אבל אז הם ירשמו בהודעה "בנק לאומי" ולא "חברת ישראכרט" כמו שרשמו לפות"ש
לא נכון.
הגוף שמנפיק כרטיסים לבנק לאומי הוא לאומי קארד והם גם אלו ששולחים את הכרטיסים.

לא נכון.
הגוף שמנפיק כרטיסים לבנק לאומי הוא לאומי קארד והם גם אלו ששולחים את הכרטיסים.
א. לאומי קארד לא קיים יותר. הם שינו את השם למקס.
ב. כל שלושת חברות האשראי מנפיקות כרטיסים לבנק לאומי. לפי התקנות החדשות אסור להם לעבוד עם ספק יחיד.
כלומר אם תוציא היום כרטיס בנקאי חדש של לאומי יש סיכוי טוב שזה יהיה כרטיס של ישראכרט או כאל.

בכל מקרה הכרטיס הוא בנקאי ומי ששולח לך אותו הוא הבנק. לכן הדיפולט עד לא מזמן היה לקבל את הכרטיס בסניף הבנק שלך ולא במשרדי חברת האשראי שמנפיקה עבור הבנק.
באותו אופן ששינוי תנאים, מסגרת אשראי וכו' מתבצעים מול הבנק ולא מול חברת האשראי (בניגוד לכרטיס חוץ בנקאי)

Back
למעלה