• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט

מה דעתכם ?
עד היום כל המס שאני משלם על תיק ההשקעות שלי הולך ל-IRS ללא השלמה בארץ כך שמבחינתי אין שום הבדל אם המס יישאר זהה או ירד.
אם יעלו אותו זה כבר משהו אחר...

בניגוד לכותרת של השרשור הזה, לא מדובר על הורדת המס אלא על ביטול החלוקה לשני מסלולי מס שונים, 15% נומינלי ו25% ריאלי. בעיני זה שינוי ראוי ועשוי להתקבל.
ראוי - כי כמו שאנחנו יודעים החלוקה הזאת יוצרת הבדלים מלאכותיים בין ניירות שנקובים בדולרים ובשקלים ושאר עניינים מוזרים ומיותרים. לדעתי פישוט של מערכת המס הוא יתרון, גם למדינה וגם לאזרחים.
עשוי להתקבל - כי אפשר לשנות את האחוזים כך שההכנסות הסופיות למדינה יהיו זהות למה שהיה קודם, רק שאין שני מסלולים שונים. למשל יכול להיות שכדי להגיע לאותן הכנסות צריך מסלול אחד של 20% נומינלי. אפשר גם להחליט שכל המיסוי הוא ריאלי ולשנות את האחוזים בהתאם. מבחינתי - העיקר שיהיה רק מסלול אחד. כל עוד האינפלציה נמוכה זה גם לא ממש משנה מהו. הכי טוב - אם היה מסלול "ברירת קנס" שבו תמיד משלמים את הנמוך מביניהם (אבל זה לא הולך לקרות :) )

היות והיוזמה באה מהנהלת "בורסת תל אביב"
החשש שלי שאם יחול שינוי מיסוי תתכן פשרה שהמס יופחת רק על ני"ע בארץ ויהפוך לא רלוונטי למרבית המשקיעים כאן שקונים ני"ע זרים.
צעד כזה גם יכול ליצור פערי מיסוי לטובת מוצרים ישראלים סינטטיים מחקי מדדים זרים.

אופציה נוספת היא לעשות משהו דומה לארה"ב עם הבדל במיסוי בין החזקה לטווח ארוך או קצר. זה יעודד אנשים להתנהג נכון בשוק ההון.

החשש שלי שאם יחול שינוי מיסוי תתכן פשרה שהמס יופחת רק על ני"ע בארץ ויהפוך לא רלוונטי למרבית המשקיעים כאן שקונים ני"ע זרים.
היה בעבר וכמו שאמרת אני לא אתפלא אם יהיה גם בעתיד.
אופציה נוספת היא לעשות משהו דומה לארה"ב עם הבדל במיסוי בין החזקה לטווח ארוך או קצר. זה יעודד אנשים להתנהג נכון בשוק ההון.
רעיון טוב באמת רק שקשה מאד ליישם בלי חובת דיווח אישית.

אני מתנגד. זה מוסיף סיבוך מיותר להחלטות קניה ומכירה, וגורם לכך שאנשים מהססים למכור נכס שהפך לדעתם ליקר ולקנות נכס שהפך לדעתם לזול, מה שעלול לפגוע ביעילות השוק. זה מסבך גם את ההחלטה על מימוש הפסדים, ולעיתים מאיץ באנשים למכור בטרם עת, לפני שההפסד יהפוך מפירותי להוני. בנוסף, זה עלול ליצור אפליה לטובת החזקה דרך קרנות צוברות (בהנחה שיישארו חוקיות) ונגד החזקה ישירה במניות/אג"ח.

לא שאני בעד תמריץ כזה (אני נגד), אבל כבר יש תמריץ להחזקה ארוכה: התועלת בדחיית מס רווח הון.

ככלל, אני נגד חקיקה פטרנליסטית, ובעד חוקי מס נייטרליים שלא מנסים להשפיע על ההתנהגות.

אני מתנגד. זה מוסיף סיבוך מיותר להחלטות קניה ומכירה, וגורם לכך שאנשים מהססים למכור נכס שהפך לדעתם ליקר ולקנות נכס שהפך לדעתם לזול, מה שעלול לפגוע ביעילות השוק. זה מסבך גם את ההחלטה על מימוש הפסדים, ולעיתים מאיץ באנשים למכור בטרם עת, לפני שההפסד יהפוך מפירותי להוני. בנוסף, זה עלול ליצור אפליה לטובת החזקה דרך קרנות צוברות (בהנחה שיישארו חוקיות) ונגד החזקה ישירה במניות/אג"ח.

לא שאני בעד תמריץ כזה (אני נגד), אבל כבר יש תמריץ להחזקה ארוכה: התועלת בדחיית מס רווח הון.

ככלל, אני נגד חקיקה פטרנליסטית, ובעד חוקי מס נייטרליים שלא מנסים להשפיע על ההתנהגות.
בעקרון אתה צודק אבל בהינתן קרן השתלמות יש אפליה לחיסכון ל6 שנים למי שחוסך דרך קרנות ההשתלמות ולא ישירות (מה שנותן לחברות שמחזיקות בקרן השתלמות המון כסף ודמי ניהול של 0.3 מינימום לעומת קרוב ל0.15 שניתן להשיג באופן פרטי)היה ראוי או לבטל את זה או סוג של כאילו קרן השתלמות בבנק או בית השקעות. אבל די ברור שעדיף לבטל וליצור מס אחיד נמוך להכל

מבחינתי מס ישיר (מס הכנסה מס חברות ומס הון)צריך להיות פחות מ5 אחוז ורוב המיסים צריכים להיות עקיפים

נערך לאחרונה ב:
כשלב ראשון, העברה של המס מהכנסה ממומשת לצריכה, יאפשר חופש השקעה ועידוד חסכון בו זמנית.

עד היום כל המס שאני משלם על תיק ההשקעות שלי הולך ל-IRS ללא השלמה בארץ כך שמבחינתי אין שום הבדל אם המס יישאר זהה או ירד.
אם יעלו אותו זה כבר משהו אחר...
תגיד, אתה לא משקיע מחוץ לארהב?

מבחינתי מס ישיר (מס הכנסה מס חברות ומס הון)צריך להיות פחות מ5 אחוז ורוב המיסים צריכים להיות עקיפים
למה? אודה להסבר.
ההגיון שאני מכיר הוא הפוך...

לגבי קרנות השתלמות, הקונץ הוא אחר. המדינה נותנת לך מקלט מס, בתנאי ש 6 שנים אתה מחזיק את הכסף בבורסה. כל השאר זה סתם תופעת לוואי.
ו... לא אומרים לא למקלט מס :>

צעד כזה גם יכול ליצור פערי מיסוי לטובת מוצרים ישראלים סינטטיים מחקי מדדים זרים.
למה בעצם? אני מניח שהמוצרים האלו יחקו מדד לאחר-מס אמריקאי כי למה להם לספוג את ההפרש במס בין ישראל לארה"ב ?
הרי מניות אמריקאיות אמורות להיות ממוסות במקור על דיבידנדים בכל מקרה. למה לקרנות ישראליות לסבסד את זה אם יש פער?
לרווחי הון כמובן אין הבדל

למה? אודה להסבר.
ההגיון שאני מכיר הוא הפוך...

לגבי קרנות השתלמות, הקונץ הוא אחר. המדינה נותנת לך מקלט מס, בתנאי ש 6 שנים אתה מחזיק את הכסף בבורסה. כל השאר זה סתם תופעת לוואי.
ו... לא אומרים לא למקלט מס :>

כל מס הוא שהוא לא מס על שירות או מוצר שנילקח באופן רלוונטי לשימוש בו הוא מס לא טוב ,כי בניגוד לטרנזקציה חופשית ממס בה שני הצדדים מרוויחים מרצונם אדם יכול להפסיד כסף למשהו שהוא לא רוצה.

מס ישיר הוא מס על ייצור מה שגורם לחברה להיות לא יצרנית או בעלת פריון נמוך.

מס עקיף הוא מס על צריכה מה שגורם לצריכה נמוכה והסתמכות על מדינות אחרות שיצרכו את מוצריך.

המיסים האלו הם אף פעם לא מאה אחוז ועקומת ההשפעה שלהם תלויה גם בתרבות.

בדרך כלל מעדיפים מס על ייצור(מס ישיר) כי העשירים הם יותר ייצרניים ומקנאים בעשירים .אבל ההגיון אומר שמס עקיף הוא מס פשוט שחל על כולם(כולם צורכים דברים) וקשה יותר לעשות תרגילים חשבונאיים עליו והכי חשוב מבחינתי הוא לא מקטין את הייצור או הרצון לייצר.

מס עקיף אומנם מקטין צריכה אבל חברה יכולה גם לייצר להיות ויותר חשוב לייצר מוצרים טובים שיצרכו אותם על אף מס הצריכה.

קרן השתלמות היא מקלט מס שנותן רווח עצום לחברות שבבעלותם קרנות השתלמות לעומת מי שרוצה לעשות בדיוק אותו דבר בלי אותם חברות(להשקיע שש שנים באפיק סולידי) זה פשוט מושחת.והכי מושחת זה שמי שלמרוויח יותר ופחות מפוטר זוכה להטבת מס גדולה אפילו יותר.

קצת היסטוריה: בעבר לא היה מס רווחי הון וקרן השתלמות היתה פטורה ממס הכנסה כי המטרה שלה הייתה השתלמות (כן ממש כמו השם שלה) זאת אומרת אפשרות לעשות את העבודה יותר טוב( לימודים וקורסים שעזרו בעבודה) כמו מכונית שהיא רק למטרת עבודה שלא חייבת במס.

ההסתדרות הפכה את זה להטבה שקשר בינה לבין מס הוגן הוא אפס

אבל ההגיון אומר שמס עקיף הוא מס פשוט שחל על כולם(כולם צורכים דברים) וקשה יותר לעשות תרגילים חשבונאיים
אין שום הבדל מבחינת פשטות במדידת הכנסות או מדידת הוצאות.

תגיד, אתה לא משקיע מחוץ לארהב?
אני משקיע רק במניות שנסחרות בבורסה האמריקאית.
באמצעות השקעה במניות כאלו יש לי חשיפה לכל כדור הארץ ולכן אני לא רואה צורך להגדיל את החשיפה שלי באמצעות התעסקות עם בורסות אחרות (או עם קרנות ותעודות).

אתה יכול לראות למשל את החשיפה הבינלאומית שתיק דיבידעת הקטן מקבל כאן (התיק הגדול שלי חשוף הרבה יותר לכל העולם ממנו).

אני משקיע רק במניות שנסחרות בבורסה האמריקאית.
באמצעות השקעה במניות כאלו יש לי חשיפה לכל כדור הארץ ולכן אני לא רואה צורך להגדיל את החשיפה שלי באמצעות התעסקות עם בורסות אחרות (או עם קרנות ותעודות).

אתה יכול לראות למשל את החשיפה הבינלאומית שתיק דיבידעת הקטן מקבל כאן (התיק הגדול שלי חשוף הרבה יותר לכל העולם ממנו).
ומה מצב מניות הדיבידנדים בעולם? גרמניה, צרפת, יפן, בריטניה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול ליצמן: הורדת מס הרכישה לדירות בפריפריה נדל"ן 176
J הורדת מס רווחי הון שוק ההון 97
ר הורדת מס רווחי הון בקרוב? שוק ההון 1
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
amit הורדת דירוג האשראי של ארה"ב פוסטים מאיכות נמוכה 20
ש הורדת תשואה היסטורית של אג"ח ממשלתי ישראלי שוק ההון 1
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
Wonko הורדת מינוף וסדר סגירת הלוואות צרכנות פיננסית 27
J הורדת נתונים שוק ההון 0
S הורדת מחיר שכירות באמצעות תשלום שיפוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ח מה המשמעות של הורדת דירוג אשראי לישראל אוף טופיק 46
yossik הורדת עלויות "דמי שימוש" לגז צרכנות פיננסית 10
G הורדת כתם מהקיר אוף טופיק 7
A אסטרטגיית הורדת דמי ניהול - כיצד אתם פועלים? צרכנות פיננסית 7
S הורדת דמי הניהול לקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 3
M הורדת עלות אינטרנט ביתי ב50% צרכנות פיננסית 2
ש הורדת מחירי הדיור. אפשרי? אוף טופיק 153
D קרנות כספיות בעקבות הורדת הריבית שוק ההון 2
I הורדת דמי ניהול בקרן פנסיה ל-0.19% מצבירה ו-1.49% מהפקדות צרכנות פיננסית 5
I הורדת דמי ניהול בקרן השתלמות ל-0.2% צרכנות פיננסית 81
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
ר תשלום מס מיסים 5
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9

נושאים דומים