• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוצאות ותשלומים שכרגע משולמים במשכורת ואני אצטרך לשלם בעצמי בפרישה

• פותח הנושא Gari
  • פורסם בתאריך

Gari

משתמש רגיל
דירוג
33
אני מנסה לחשב את גובה ההוצאות שיהיו לי אם אפסיק לעבוד ואחיה על חשבון תיק ההשקעות שלי בלבד.
מעבר להוצאות המחיה יש כמה דברים שאני משלם היום דרך תלוש השכר שכשאני אפסיק לעבוד - אני עדיין אצטרך לשלם רק שזה לא ישולם אוטומטית דרך המשכורת.
לדוגמה: מס בריאות, ביטוח לאומי...
אני משער שאת אלה אני אצטרך לשלם גם כשאני לא אעבוד או שאני אשלם סכום אחר ממה שמופיע לי בתלוש שכר כשאני לא אעבוד.
איך אני למצוא\לבנות רשימה של הוצאות כאלו שאני אצטרך לשלם גם כשאני אפסיק לעבוד?

אולי גם כדאי או אני חייב (או שכדאי לי) להפריש לקרן הפנסיה\קופת גמל כדי לא לאבד זכויות פנסיוניות? זה גם עניין

נתת את הדוגמה היחידה שקיימת :roll:
דמי ביטוח לאומי (+דמי בריאות) עבור מי שאינו עובד עומדים נכון לעכשיו על 177 ש"ח

כמובן שאם המעסיק מממן לך ארוחת צהריים, רכב פרטי, שקר אחר כלשהו - אז גם זה.
אני מתייחס לאלו כהוצאות לכל דבר ועניין.

אלה היחידים שהצלחתי למצוא :) ואני לא יודע איך לוודא שאין עוד כאלו

נערך לאחרונה ב:
אני מנסה לחשב את גובה ההוצאות שיהיו לי אם אפסיק לעבוד ואחיה על חשבון תיק ההשקעות שלי בלבד.
מעבר להוצאות המחיה יש כמה דברים שאני משלם היום דרך תלוש השכר שכשאני אפסיק לעבוד - אני עדיין אצטרך לשלם רק שזה לא ישולם אוטומטית דרך המשכורת.
אני משער שאת אלה אני אצטרך לשלם גם כשאני לא אעבוד או שאני אשלם סכום אחר ממה שמופיע לי בתלוש שכר כשאני לא אעבוד.
איך אני למצוא\לבנות רשימה של הוצאות כאלו שאני אצטרך לשלם גם כשאני אפסיק לעבוד?

אולי גם כדאי או אני חייב (או שכדאי לי) להפריש לקרן הפנסיה\קופת גמל כדי לא לאבד זכויות פנסיוניות? זה גם עניין
תבדוק בתלוש על מה מורידים לך כסף או זוקפים לך הכנסה ותבדוק אם אלו הוצאות שאתה חייב / רוצה להמשיך להוציא לאחר הפרישה.
כמו כן, תבדוק האם יש לך היום הנחות צרכניות בזכות מקום העבודה והאם מדובר בחסכון נחוץ שייעלם לאחר הפרישה.
השלכה מינורית נוספת היא הפסד חלק קטן מקצבת הזקנה אם עבדת מעט שנים.

כמובן שאם המעסיק מממן לך ארוחת צהריים, רכב פרטי, שקר אחר כלשהו - אז גם זה.
אני מתייחס לאלו כהוצאות לכל דבר ועניין.
מסכים איתך, אבל עבור חלקנו מדיניות הריחוק החברתי נתנה קדימון לזה.

אם אתה עובד מהבית בשנה האחרונה ולא מהמשרד, הוצאות המים, האנרגיה, הטואלטיקה והמזון שלך השתנו ומדמות במידה כזו או אחרת את רמת ההוצאה בפרישה המוקדמת.

מצד שני, אם יש לך רכב אז הוא כנראה היה פחות בשימוש השנה. אמנם ההוצאות הקבועות (ביטוחים ואגרות) לא השתנו, אבל צריכת הדלק והבלאי כנראה ירדו משמעותית. כאן אבל נשאלת השאלה האם אתה צריך להחזיק רכב / שניים עכשיו כשלא נוסעים לעבודה?

בנוסף, ברגע שאתה לא עובד אתה זכאי לכל מיני הטבות כמו הנחה בארנונה (לנו אישית זו הנחה של 3400 לשנה, כחצי חודש מחיה נכון לשנה האחרונה).

בנוסף, ברגע שאתה לא עובד אתה זכאי לכל מיני הטבות כמו הנחה בארנונה (לנו אישית זו הנחה של 3400 לשנה, כחצי חודש מחיה נכון לשנה האחרונה).
ממש אשמח לפירוט איך אפשר לקבל הנחה בארוננה ובכלל אידה עוד הטבות יש למי שלא עובד

ממה שאנו מכיר הוא שמי שמקבל הבטחת הכנסה יכול לקבל הנחה בארוננה. אבל בשביל זה לא צריך רק לא לעבוד צריך שלא תיהיה הכנסה פסיבית וגם ללא חסכונות וכו... אני טועה?

ממש אשמח לפירוט איך אפשר לקבל הנחה בארוננה ובכלל אידה עוד הטבות יש למי שלא עובד

ממה שאנו מכיר הוא שמי שמקבל הבטחת הכנסה יכול לקבל הנחה בארוננה. אבל בשביל זה לא צריך רק לא לעבוד צריך שלא תיהיה הכנסה פסיבית וגם ללא חסכונות וכו... אני טועה?

יש הנחה בארנונה מטעמי הכנסה ומקבלים הנחה לפי מדרגות אם ההכנסה נמוכה מספיק (לפי ההכנסה השנתית או ההכנסה בשלושת החודשים האחרונים של השנה העוקבת, לבחירתך). ההנחה הגבוהה ביותר למשק בית ממוצע היא 80%.

בנוסף, יש ערים שנותנות הנחה מעצם היותך סטודנט ללא קשר להכנסה (למשל גבעתיים).

נערך לאחרונה ב:
יש הנחה בארנונה מטעמי הכנסה ומקבלים הנחה לפי מדרגות אם ההכנסה נמוכה מספיק (לפי ההכנסה השנתית או ההכנסה בשלושת החודשים האחרונים של השנה העוקבת, לבחירתך). ההנחה הגבוהה ביותר למשק בית ממוצע היא 80%.
ואוו ממש חידשת לי!!!
וראיתי שגם אם יש לך תעודת נכה 100 אחוז אתה זכאי לפטור מלא מארנונה בכלל

עצוב שזה לא מידע שמפורסם יותר או שפועל אוטומטית

אבא שלי היה נכה 105 אחוז במשך 5 שנים ובכלל לא ידענו על זה או חשבנו לבדוק את זה...

לגבי פרישה מוקדמת אני לא בטוח אם זה יעזור
כי בכל מקרה תמשוך מהתיק שלך ברמה חודשית או שנתית שיחשב כהכנסה
אולי פה יש מקום לתכנון מס אגרסיבי ולייצר מלאכותית שכבות בתיק ולמכור בעיקר את הניירות החדשים ככה שהרווחים מהחלקים שתמכור כל פעם יהיו נמוכים מהמדרגות של ההנחות

משיכה מהתיק לא נחשבת הכנסה.
לכל היותר הרווח יחשב הכנסה (וגם זה לא בטוח).

ואוו ממש חידשת לי!!!
וראיתי שגם אם יש לך תעודת נכה 100 אחוז אתה זכאי לפטור מלא מארנונה בכלל

עצוב שזה לא מידע שמפורסם יותר או שפועל אוטומטית

אבא שלי היה נכה 105 אחוז במשך 5 שנים ובכלל לא ידענו על זה או חשבנו לבדוק את זה...

אולי פה יש מקום לתכנון מס אגרסיבי ולייצר מלאכותית שכבות בתיק ולמכור בעיקר את הניירות החדשים ככה שהרווחים מהחלקים שתמכור כל פעם יהיו נמוכים מהמדרגות של ההנחות
בדקתי בטופס שממלאים באתר, אין שם אזכור לרווחי הון.

מה שכן, אפשר לבצע תכנון כזה שהרווחים שתממש באוקטובר-דצמבר לא יעלו על הסכום המזכה בהנחה מקסימלית. בין אם על ידי מימוש מוקדם, מימוש ניירות בהפסד או מימוש חלקי.

בדקתי בטופס שממלאים באתר, אין שם אזכור לרווחי הון.

מה שכן, אפשר לבצע תכנון כזה שהרווחים שתממש באוקטובר-דצמבר לא יעלו על הסכום המזכה בהנחה מקסימלית. בין אם על ידי מימוש מוקדם, מימוש ניירות בהפסד או מימוש חלקי.
וצריך גם להתחשב במניות דיבידנד / קרנות מחלקות, שמגדילות את ההכנסה החודשית.

וצריך גם להתחשב במניות דיבידנד / קרנות מחלקות, שמגדילות את ההכנסה החודשית.
מסכים ואני מניח שיש עוד דברים שלא התחשבנו בהם אבל כל מקרה לגופו.
עם זאת, לדעתי זה תזמון מס שכדאי לשקול לבצע, במיוחד כשהביצוע הוא יחסית קל.

משיכה מהתיק לא נחשבת הכנסה.
לכל היותר הרווח יחשב הכנסה (וגם זה לא בטוח).
הכוונה היתה כמבון לרווחי הון על החלק שתמשוך

דקתי בטופס שממלאים באתר, אין שם אזכור לרווחי הון.
בטופס כתוב:
"מבחן ההכנסה מתייחס להכנסה ברוטו של המחזיק בנכס ושל אלה המתגוררים אתו... מכל מקור הכנסה שהוא, מלבד התשלומים הבאים:"
הכוונה היא שכל הכנסה נחשבת לחישוב כולל רווחי הון, אלה אם היא מפורטת הרשימה - ולא רשום שם רווחי הון...

מסכים, וזה מה שאמרתי למכור בשכבות, אם זאת אני מניח שהנחה לאורך זמן (יותר משנה) תצטרך להראות חוסר בהכנסות על פני תקופה ארוכה שיותר יקשה על התכנון מס
אבל כן מניח שאפשרי לייצר מכירה בשכבות שהרווח עצמו יהיה פחות ממדרגות ההכנסה

אם ההכנה לזוג היא 4334 שקל לחודש בשביל לקבל את ה80 אחוז הנחה זה אומר שאצרך בהנחת הכנסה נדרשת של 15K בחודש
והנחה של דירת מגורים בבעלות של 5K (או דירת השקעה שמתחשבנת על השכר דירה - מאפשרים את זה בהחרגות)
אצטרך 10K משיכות מהתיק
כלומר אצטרך 5666 קרן + 4334 רווחים
כלומר מספיק לי לייצר בממוצע שכבה בתיק שתיהיה יותר צעירה מ7 שנים ככל הנראה (בהכללה ממש גסה) בשביל לייצר את זה

הכוונה היתה כמבון לרווחי הון על החלק שתמשוך

בטופס כתוב:
"מבחן ההכנסה מתייחס להכנסה ברוטו של המחזיק בנכס ושל אלה המתגוררים אתו... מכל מקור הכנסה שהוא, מלבד התשלומים הבאים:"
הכוונה היא שכל הכנסה נחשבת לחישוב כולל רווחי הון, אלה אם היא מפורטת הרשימה - ולא רשום שם רווחי הון...

מסכים, וזה מה שאמרתי למכור בשכבות, אם זאת אני מניח שהנחה לאורך זמן (יותר משנה) תצטרך להראות חוסר בהכנסות על פני תקופה ארוכה שיותר יקשה על התכנון מס
אבל כן מניח שאפשרי לייצר מכירה בשכבות שהרווח עצמו יהיה פחות ממדרגות ההכנסה

אם ההכנה לזוג היא 4334 שקל לחודש בשביל לקבל את ה80 אחוז הנחה זה אומר שאצרך בהנחת הכנסה נדרשת של 15K בחודש
והנחה של דירת מגורים בבעלות של 5K (או דירת השקעה שמתחשבנת על השכר דירה - מאפשרים את זה בהחרגות)
אצטרך 10K משיכות מהתיק
כלומר אצטרך 5666 קרן + 4334 רווחים
כלומר מספיק לי לייצר בממוצע שכבה בתיק שתיהיה יותר צעירה מ7 שנים ככל הנראה (בהכללה ממש גסה) בשביל לייצר את זה

לא כל כך הבנתי את עניין השכבות והעובדה שתצטרך להראות לאורך זמן חוסר בהכנסות. גם לא הבנתי את עניין ה7 שנים.

תראה, אם אתה צריך לבצע תכנונים ארוכים ופשרות כדי להגיע ל80% הנחה, או שגם בלי ההנחה הארנונה שאתה משלם היא לא בשמיים, עדיין אפשר לראות אם מגיעים למדרגת הנחה נמוכה יותר (כי מי אוהב לשלם יותר על אותו המוצר בדיוק?).

אחזק את דבריך על אביך שלא ניצל הטבה שהיה זכאי לה בגלל שהוא פשוט לא ידע עליה. אז עכשיו גם אם לא תנצל את ההטבה אתה לפחות מודע לקיומה ואולי לא אתה אבל מישהו שאתה מכיר יוכל לנצל אותה :)

א כל כך הבנתי את עניין השכבות והעובדה שתצטרך להראות לאורך זמן חוסר בהכנסות. גם לא הבנתי את עניין ה7 שנים.
בגדול כלל אצבע שהשקעה מנייתי תוך 7 שנים תייצר 60 אחוז רווח (לא ראלי) כלומר אחרי 7 שנים אם תמשוך את ההשקעה בעצם בערך 40 אחוז מהמשיכה זה רווחים
כלומר אם תייצר שכבות של עד 7 שנים ותמכור אותם הרווחים בשכבה הזאת יהיו פחות מהמדרגה הכי גבוהה של ההנחת ארנונה
אפשר לייצר גם שכבה מלאכותית של ניוד חלקי של התיק בין 2 תיקי השקעות

לגבי אורך זמן של הכנסות, בסוף יסתכלו על זה בתור חישוב שנתי לדעתי (לא תוכל כל שנה להצהיר רק על 3 חודשים באמת של ללא הכנסה ובשאר החודשים להציג רווחים - כי בסוף החישוב של מס רווחי הון הוא שנתי)

תראה, אם אתה צריך לבצע תכנונים ארוכים ופשרות כדי להגיע ל80% הנחה, או שגם בלי ההנחה הארנונה שאתה משלם היא לא בשמיים, עדיין אפשר לראות אם מגיעים למדרגת הנחה נמוכה יותר (כי מי אוהב לשלם יותר על אותו המוצר בדיוק?).
בכל מקרה צריך לבצע תכנונים ארוכים ופשרות בשביל לא לשלם הרבה מס רווחי הון - אז זה רק על הדרך (-;

אחזק את דבריך על אביך שלא ניצל הטבה שהיה זכאי לה בגלל שהוא פשוט לא ידע עליה. אז עכשיו גם אם לא תנצל את ההטבה אתה לפחות מודע לקיומה ואולי לא אתה אבל מישהו שאתה מכיר יוכל לנצל אותה :)
+1 (-:

לגבי אורך זמן של הכנסות, בסוף יסתכלו על זה בתור חישוב שנתי לדעתי (לא תוכל כל שנה להצהיר רק על 3 חודשים באמת של ללא הכנסה ובשאר החודשים להציג רווחים - כי בסוף החישוב של מס רווחי הון הוא שנתי)
אז זהו, שלפחות אצלנו בעירייה אתה יכול לבחור עבור איזו תקופה לדווח.

בהנחה ולא מחזיקים מניות וקרנות המחלקות דיבידנד ו/או לא מקבלים קצבאות שעולות על סף מבחן ההכנסה, אפשר לבצע את המימוש מוקדם.

זה יכול להצטרף לדיון על האם לממש את התיק כדי לכסות את הוצאות המחיה בתחילת השנה או בכל חודש.

אז זהו, שלפחות אצלנו בעירייה אתה יכול לבחור עבור איזו תקופה לדווח.

בהנחה ולא מחזיקים מניות וקרנות המחלקות דיבידנד ו/או לא מקבלים קצבאות שעולות על סף מבחן ההכנסה, אפשר לבצע את המימוש מוקדם.
בהחלט מעניין, אנסה לבדוק את זה אצלנו גם, מניח שזה איזה פרצה בחוק אבל שווה להכיר

זה יכול להצטרף לדיון על האם לממש את התיק כדי לכסות את הוצאות המחיה בתחילת השנה או בכל חודש.
יש דיון כזה, לא מצאתי - אשמח ללינק
[

נראה לי שזה הלינק הלא נכון או שלא הבנתי אותך

אני הבנתי שהתכוונת לדיון באיזה חודש קלנדרי כדאי לממש בפרישה מוקדמת את היחידות מהניירות בשביל למקסם רווחים / מיסוי / הטבות

המאמר הוא על מעמדות סטאטוס...

נראה לי שזה הלינק הלא נכון או שלא הבנתי אותך

אני הבנתי שהתכוונת לדיון באיזה חודש קלנדרי כדאי לממש בפרישה מוקדמת את היחידות מהניירות בשביל למקסם רווחים / מיסוי / הטבות

המאמר הוא על מעמדות סטאטוס...
אופסי. ועכשיו?

• אהבתי
Reactions: A42
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 3
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
א אפ׳ מעקב הוצאות מומלצת לאייפון צרכנות פיננסית 0
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח איך לנהל לבד חשבונות של עוסק מורשה - הוצאות והכנסות מיסים 5
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
someone235 מכירים כלי לניתוח הוצאות ברמה השנתית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ט הוצאות משפט מיסים 8
Y הוצאות טלקס בהעברה צרכנות פיננסית 5
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M התלבטות לפני מעבר דירה שמייקר את הוצאות השכירות נדל"ן 13
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
W הוצאות נסיעה עבור רכב חשמלי מיסים 0
deussex טופס 1301 - הוצאות מוכרות לשכיר ושאלות נוספות מיסים 107
קאמי השוואה ב״הוצאות ניהול השקעות״ בין קרנות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
Y קיזוז הוצאות לשכיר מיסים 13
M הוצאות רכב עצמאי- פחת מיסים 1
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
F אפליקציה למעקבות אחר הוצאות צרכנות פיננסית 3
ש הוצאות מוכרות - סוף שנה מיסים 3
M איך לא לבזבז על הוצאות גדולות שיכלו ללכת לחיסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
אוהד יהודה הוצאות ניהול השקעה בקרנות סל פאסביות שוק ההון 1
M חשבון בנק להכנסות-הוצאות מהשקעות צרכנות פיננסית 2
E הוצאות בחו"ל - חשבון דולרי לעומת כרטיס אשראי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R הוצאות על בית לעומת דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ש הוצאות מוכרות מיסים 11
deussex פתיחת עוסק פטור שאינו עומד בתנאי ביטוח לאומי, בשביל קרן השתלמות נוספת + הוצאות מוכרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
M הוצאות 'סוף שנה' של אלקטרוניקה ופחת מיסים 4
stamEhad קיזוז מס לשכיר על הוצאות השקעה כlimited partner מיסים 0
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
B מעקב הוצאות בתווי קניה צרכנות פיננסית 2
M אז איך אתם עם הוצאות החגים פורים ופסח? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
א הוצאות קבועות הזדמנות לחיסכון? צרכנות פיננסית 2
tomchoook השקעה לשנה ללא הכנסות או הוצאות צרכנות פיננסית 15
H שאלת משכנתא - חישוב שליש מההכנסה בניכוי הוצאות נדל"ן 6
R אקסולידית 2.0 - עם מעקב הוצאות אוטומטי צרכנות פיננסית 1
הסיני להורים טריים או ותיקים - הוצאות הכרחיות לתינוק אחר לידה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
J התייעצות - איך לצמצם הוצאות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
L השפעת הוצאות על פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
J הוצאות משק בית אחרי פרישה פוסטים מאיכות נמוכה 2
פ אפליקציה למעקב אחר הוצאות ועידכון קופת גמל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16

נושאים דומים

Back
למעלה