• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוצאה מתיק השקעות קיים על מנת ״לפתוח דף חדש״?

sn1p

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם! בן 23, משקיע כבר כמה שנים בשוק ההון בלי יותר מדי ידע. בשנה האחרונה קראתי והחכמתי בעיקר מהסולידית, והחלטתי שהגיע הזמן לכמה שינויים. יש בידיי 100 אש״ח מושקעים שלא אצטרך לתקופה של למעלה מ 5 שנים.
יש לי מספר שאלות תיאורטיות:
1. נניח ואני משקיע כבר 8 שנים בקרנות נאמנות שונות, שנבחרו בלי יותר מדי בסיס. לאחר הידע שנצבר - אני מבין כי אין ברצוני יותר להשקיע ברבות מהן. האם במצב כזה אתם הייתם מוציאים הכל על מנת ״להתחיל דף חדש״? ולבנות תיק שאתם מאמינים שהוא טוב יותר?
2. לאלו מכם שמשקיעים דרך בית השקעות (אלטשולר, מיטב דש וכו) - האם אתם מבצעים הוראת קבע חודשית לקניית קרנות מחקות למשל? האם זה משהו שניתן לעשות?
3. ארצה לפתוח דיון על טיב תיק תיאורטי לחלוטין. נבנה לפי חלק מהעקרונות שניתנו בבלוג, הקרנות נבחרו בעיקר על פי דמי ניהול נמוכים:
UPoKzCn.png

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:
ארצה להסביר את השאלה השנייה - מהידע שצברתי הבנתי שלקנות כל x זמן (לדוגמה כל חודש) זה משתלם מכיוון שאם הערך יורד - אתה קונה בזול, אם הערך עולה - הרווחת, הכסף שלך עלה. לכן רציתי לדעת אם ניתן לבצע הוראת קבע לקניית קרן מסויימת דרך בית השקעות וכל כמה זמן כדאי לבצע קניה זו?

תודה שוב.

האם במצב כזה אתם הייתם מוציאים הכל על מנת ״להתחיל דף חדש״?
כן, אם:
מאמינים שהוא טוב יותר
לאלו מכם שמשקיעים דרך בית השקעות (אלטשולר, מיטב דש וכו) - האם אתם מבצעים הוראת קבע חודשית לקניית קרנות מחקות למשל?
ברמת העקרון הוראת קבע נשמע לי כמו פתרון טוב שיתאים מאוד למשקיעי מדדים, אך מרבית חברי הפורום סוחרים בפלטפורת מסחר עצמאי
(באלטשולר אין חשבון למסחר עצמאי), בחשבון מסחר עצמאי, למיטב הבנתי, אין אפשרות לבצע הוראת קבע..
לפתוח דיון על טיב תיק תיאורטי לחלוטין
מבלי להיכנס לבחירת ההקצאה המוצגת (שגם בה יש 'העדפות משונות'), לתיק של 100K זה תיק מאוד מורכב ולא יעיל לתחזוקה

אני הייתי מוכר הכל וקונה VT במקום.
אתה תשלם מס + עמלות, אבל עדיף עכשיו מאשר להתקע עם תיק לא ברור.

1. בגודל - כן.
3. ניתן (ורצוי) לצמצם ללא יותר מ3 קרנות.

1. כן.
2. לא שאני יודע.
3. מיותר לחלוטין לדעתי. 2 או 3 תעודות יספיקו לך.

שלום לכולם! בן 23, משקיע כבר כמה שנים בשוק ההון בלי יותר מדי ידע. בשנה האחרונה קראתי והחכמתי בעיקר מהסולידית, והחלטתי שהגיע הזמן לכמה שינויים. יש בידיי 100 אש״ח מושקעים שלא אצטרך לתקופה של למעלה מ 5 שנים.
יש לי מספר שאלות תיאורטיות:
1. נניח ואני משקיע כבר 8 שנים בקרנות נאמנות שונות, שנבחרו בלי יותר מדי בסיס. לאחר הידע שנצבר - אני מבין כי אין ברצוני יותר להשקיע ברבות מהן. האם במצב כזה אתם הייתם מוציאים הכל על מנת ״להתחיל דף חדש״? ולבנות תיק שאתם מאמינים שהוא טוב יותר?
2. לאלו מכם שמשקיעים דרך בית השקעות (אלטשולר, מיטב דש וכו) - האם אתם מבצעים הוראת קבע חודשית לקניית קרנות מחקות למשל? האם זה משהו שניתן לעשות?
3. ארצה לפתוח דיון על טיב תיק תיאורטי לחלוטין. נבנה לפי חלק מהעקרונות שניתנו בבלוג, הקרנות נבחרו בעיקר על פי דמי ניהול נמוכים:
UPoKzCn.png

תודה רבה!
1. תלוי מה הכוונה ״טוב יותר״ ותלוי כמה מסים יעלה לי המהלך
2. לא משקיע דרכם, מעביר פעם בחודש בהתאם לניהול ההוצאות שלי את הכסף שאני יכול להשקיע ל-IB, ממיר לדולר, רוכש VT
3. התיק שלך נראה לי מורכב מדי ומעייף לתחזוקה (וכנראה גם לא יעיל, או מבחינת עמלות שנדרשות לאיזון או מבחינת זה שלא תצליח אף פעם להיות ״מאוזן״)

תודה רבה לכולם על התגובות!

כן, אם:

ברמת העקרון הוראת קבע נשמע לי כמו פתרון טוב שיתאים מאוד למשקיעי מדדים, אך מרבית חברי הפורום סוחרים בפלטפורת מסחר עצמאי
(באלטשולר אין חשבון למסחר עצמאי), בחשבון מסחר עצמאי, למיטב הבנתי, אין אפשרות לבצע הוראת קבע..

מבלי להיכנס לבחירת ההקצאה המוצגת (שגם בה יש 'העדפות משונות'), לתיק של 100K זה תיק מאוד מורכב ולא יעיל לתחזוקה
אז רוב המשקיעים פשוט משקיעים דרך הפלטפורמה האינטרנטית פעם בחודש או יותר, ידנית?

1. בגודל - כן.
3. ניתן (ורצוי) לצמצם ללא יותר מ3 קרנות.
1. תלוי מה הכוונה ״טוב יותר״ ותלוי כמה מסים יעלה לי המהלך
2. לא משקיע דרכם, מעביר פעם בחודש בהתאם לניהול ההוצאות שלי את הכסף שאני יכול להשקיע ל-IB, ממיר לדולר, רוכש VT
3. התיק שלך נראה לי מורכב מדי ומעייף לתחזוקה (וכנראה גם לא יעיל, או מבחינת עמלות שנדרשות לאיזון או מבחינת זה שלא תצליח אף פעם להיות ״מאוזן״)
התיק בנוי בדומה לתיק בפוסט הבא:
https://www.hasolidit.com/תיק-השקעות-שוקולד-מריר

כשאתם טוענים שרצוי להשקיע במספר קרנות קטן יותר, על מה הייתם מוותרים? או מאגדים יחד לקרן אחת? בנוסף, למה לא אצליח אף פעם להיות ״מאוזן״?

תודה רבה לכולם על התגובות!

התיק בנוי על סמך הפוסט הבא:
https://www.hasolidit.com/תיק-השקעות-שוקולד-מריר

כשאתם טוענים שרצוי להשקיע במספר קרנות קטן יותר, על מה הייתם מוותרים? או מאגדים יחד לקרן אחת?
הבלוג מלמד הרבה דברים נכונים בתאוריה.
האם בפרקטיקה תרצה לאזן תיק שיש בו 7+ קרנות? אני למשל מעדיף לא.
בפורום נראה לי שמי שבחר בהשקעה פסיבית מתחלק לבערך 4 אסכולות:
1. VT - כל העולם, אמריקאית מחלקת
2. VTI+VXUS - כל העולם, אמריקאיות מחלקות, קצת יותר זולים בדמי ניהול אבל יותר מורכב לנהל (בקצת)
3. קרן אחת כלשהי שלא מחקה את כל העולם (VTI למשל) - לא מכסה את כל העולם אבל לרוב יותר זול (ויש אנשים שפשוט מאמינים יותר בשוק בארה״ב / בסנופי 500)
4. קרנות איריות למיניהן (למי שמפחד ממס ירושה)

עריכה: יש כאלה שבוחרים בקרן או שתיים ישראליות / איריות שנסחרות בשקלים כדי לשלם פחות עמלות קנייה ומכירה (ולחסוך עמלת המרה בלי לעבור ל-IB)

הוא אמר שצריך 2-3 קרנות מחקות אז שאלתי אותו מה הם הקרנות
יש כמה חלופות, יש גם חלופות של קרן אחת.

על מה הייתם מוותרים? או מאגדים יחד לקרן אחת? בנוסף, למה לא אצליח אף פעם להיות ״מאוזן״?
אני בעיקרון משקיע בשוק העולמי (לא מחזיק נתח מכל החברות שנסחרות בכל הבורסות אבל משקיע בקרן שדוגמת את השוק העולמי בצורה די מקיפה) דרך VT. החשיפה שלי לנדל״ן לא תואמת את משקל הנדל״ן בנכסים הכלליים בעולם (וכך גם החשיפה שלי לזהב ומתכות אחרות, ליהלומים, לביטקוין, וכו׳). אפשר להגיד שוויתרתי על חשיפה לנכסים מלבד מניות ושאיחדתי את החשיפה למניות תחת VT.
הבעיה כשאתה רוכש הרבה קרנות (וחלקן מהוות נתח קטן מהתיק שלך) היא לאזן את זה.
מי שמחזיק הרבה קרנות ורוצה לאזן אותן על פי אחוזים קבועים מראש יצטרך מדיניות איזון (כל רבעון, כל שנה).
בהתחלה, כשהתיק קטן תוכל לרכוש קצת מכל קרן ולאזן (בהנחה שאין לך עמלת קנייה מינימלית שעלולה להפוך את התהליך הזה ליקר גם בשלב ההתחלתי). אבל כשהתיק יהיה גדול יותר אתה אולי לא תצליח לאזן את השינויים בתיק עם ההפקדה התקופתית.
במצב כזה תצטרך למכור (או לתת לתיק לצאת מאיזון). אירוע מכירה יעלה לך עמלות מכירה וגם מס רווח הון.

אני בעיקרון משקיע בשוק העולמי (לא מחזיק נתח מכל החברות שנסחרות בכל הבורסות אבל משקיע בקרן שדוגמת את השוק העולמי בצורה די מקיפה) דרך VT. החשיפה שלי לנדל״ן לא תואמת את משקל הנדל״ן בנכסים הכלליים בעולם (וכך גם החשיפה שלי לזהב ומתכות אחרות, ליהלומים, לביטקוין, וכו׳). אפשר להגיד שוויתרתי על חשיפה לנכסים מלבד מניות ושאיחדתי את החשיפה למניות תחת VT.
מי שמחזיק הרבה קרנות ורוצה לאזן אותן על פי אחוזים קבועים מראש יצטרך מדיניות איזון (כל רבעון, כל שנה).
בהתחלה, כשהתיק קטן תוכל לרכוש קצת מכל קרן ולאזן (בהנחה שאין לך עמלת קנייה מינימלית שעלולה להפוך את התהליך הזה ליקר גם בשלב ההתחלתי). אבל כשהתיק יהיה גדול יותר אתה אולי לא תצליח לאזן את השינויים בתיק עם ההפקדה התקופתית.
במצב כזה תצטרך למכור (או לתת לתיק לצאת מאיזון). אירוע מכירה יעלה לך עמלות מכירה וגם מס רווח הון.
הבנתי שאיזון גיאוגרפי הוא לא מהותי ולמשל אמריקה עלתה יותר משאר העולם בעשר השנים האחרונות.אתה קונה כל פעם קרן אחת ולא נורא אם עובר האיזון .לקנות שתי קרנות לעומת אחת זה לא לוקח יותר זמן וחוסך ארבע מאות שח על מיליון שח בשנה ומה רע? במקרה שרוצים גם ליפו סינטטי צריך לקנות גם קרנות דומות שעושות אותו דבר כל כמה זמן אם אתה בבית השקעות ישראלי או חושש שהליפו בIB יפסק מתי שהוא

חסר כל משמעות.
בשביל עוד עשרים שניות לחיצה יכול להשתלם עוד 200 שח חיסכון כל שנה על חצי מיליון שח ...דברתי עם כמה שאמרו שזה מהיר והאיזון המדוייק לא חשוב כל כך אז קונים לאורך זמן ...

הבנתי, תודה רבה על ההסבר. מה שמוביל אותי לשאלה הבאה - נניח וארצה להשאיר את החלוקה הקיימת אבל לצמצם מספר קרנות, האם זה אפשרי? באמצעות אילו קרנות?

ושאלה נוספת ברשותכם :) נניח והתיק הנוכחי (שאני רוצה למכור את כולו) נמצא כרגע בהפסד. האם הייתם מוכרים או מחכים? זה התיק:
XxoKZPW.png

אני מניח שכן, אבל יכול להעיד רק על עצמי -
אני משקיע דרך האתר פעם ברבעון

אני מניח שכן, אבל יכול להעיד רק על עצמי -
אני משקיע דרך האתר פעם ברבעון
הבנתי, תודה.

צמצמתי את התיק למשהו כזה:
GjLfpnu.png

נראה טוב יותר? אני קצת מתקשה בבחירת הקרנות מתוך הכמות הענקית שיש..

53% לארה״ב, אירופה, יפן ועוד
5.8% לנדל״ן
שתי קרנות אג״ח 40%

נערך לאחרונה ב:
בשביל עוד עשרים שניות לחיצה יכול להשתלם עוד 200 שח חיסכון כל שנה על חצי מיליון שח ...דברתי עם כמה שאמרו שזה מהיר והאיזון המדוייק לא חשוב כל כך אז קונים לאורך זמן ...
להגיד שאתה מרוויח 200 שח פר מיליון בשנה זו הטעיה.
אם לך פיזור גאוגרפי לא חשוב אז תשקיע רק בVTI. גם תחסוך דמי ניהול וגם את ההתעסקות.
לגבי הטענה שבעשור האחרון אמריקה עלתה יותר, אז מה? היו עשורים ששאר העולם עלה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הוצאה על סמך קבלה בלבד מיסים 1
י הוצאה מוכרת invoice מחו"ל מיסים 0
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
ע האם החזר הצמדד מדד הוא הוצאה מוכרת לניכוי בעת חישוב מס שבח? נדל"ן 0
T הוצאות דמי ניהול - הוצאה? מיסים 4
H דירה עם צו עיקול של הוצאה לפועל נדל"ן 10
M הוצאה מוכרת והכנסה חייבת מיסים 13
M הוצאה מוכרת - משמעות מיסים 24
פסיוני הוצאה מוכרת- אלי אקספרס מיסים 19
א הוצאה חודשית לרך נולד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
Wonko האם החזר הלוואה הוא הוצאה? צרכנות פיננסית 16
D הוצאה מוכרת בגין רכישת ביטוח מפני אובדן כושר עבודה (אכע) לשכירה מיסים 6
רוטב פיצה פיצויים אחרי הוצאה לחלת- כמה שאלות אוף טופיק 4
P רכב - תמיד הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 8
נ הוצאה מתוכננת מראש המגיעה בזמן טלטלה בשוק שוק ההון 15
פסיוני הוצאה מוכרת צרכנות פיננסית 12
E גישה של הוצאה לפועל לחשבון בבית השקעות שוק ההון 9
adamshalev קיזוז מוצרי חשמל וריהוט בנדלן - מה עדיף פחת או הוצאה חד פעמית? נדל"ן 7
י תשלום לרו"ח עבור החזר מס - הוצאה מוכרת? צרכנות פיננסית 14
Meni3 ביטוח, השקעה משתלמת או הוצאה מיותרת? צרכנות פיננסית 7
ד הוצאה נכונה על חתונה צרכנות פיננסית 52
N איך לומדים לבד ובמינימום הוצאה התפתחות אישית 21
ש מפחד מתיק השקעות גדול שוק ההון 11
J איך נכון להתייחס לנכסים עתידיים בירושה כחלק מתיק הנכסים? אוף טופיק 6
M מעבר מתיק מנוהל בבורסת ת"א לתיק פסיבי מבוסס מדד עולמי שוק ההון 16
ק העברת קרן כספית מתיק השקעות לבנק שוק ההון 2
מ העברה מתיק מנוהל להשקעה לטווח קצר שוק ההון 5
e4e5nf3nc6 אסטרטגית מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 13
E מעבר מתיק מנוהל לתיק עצמאי שוק ההון 2
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
D מעבר מתיק השקעות סטנדרטי לIRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y אסטרטגיית מעבר מתיק מנוהל בבנק לבית השקעות שוק ההון 3
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
S כדאיות מעבר מתיק מנוהל לניהול עצמאי שוק ההון 1
G נדלן כחלק מתיק די גדול שוק ההון 6
א לא הבנתי איך הסולידית יוצרת קצבה מתיק ההשקעות שוק ההון 29
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
DavidA בנק מזרחי מוכר 80% מתיק המשכנתאות למגדל אוף טופיק 10
Liron2035 אסטרטגיה במעבר מתיק מנוהל בנק לתיק פסיבי שוק ההון 2
Z קופת גמל כחלק מתיק ההשקעות שוק ההון 0
A ביצועי האפוטרופוס הכללי טובים מתיק סביל? אוף טופיק 0
stass הקצאת נתח מתיק ההשקעות לנדלן (לדוג VNQ) שוק ההון 30