• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הוספת יחידה מניבה לדירה

חושב בגדול

משתמש סולידי
דירוג
14
היי
יש לי דירת מגורים עם משכנתא 50%
לאחר שינוי תב"ע, יש אפשרות לבנות עוד 50 מ"ר לדירה
אני שוקל האם כדאי לבנות יחי"ד להשכרה, יש ביקוש מאוד גבוה באיזור ליחידות כאלו
מימון - ע"י מינוף משכנתא קיימת.
אך בחישוב מדוקדק יוצא, תזרים חיובי של לא יותר מ 500 ש"ח בחודש.
האם כדאי כל הכאב ראש וכו', בשביל כזה הכנסה?

מה עלות בניית היחידה? (אמור לעלות באיזור ה-100k. לא לשכוח לקחת בחשבון תשלומים נלווים למעט הבנייה עצמה.).
בכמה היא תהיה מושכרת?
מי גר בדירה הקיימת? אם זוהי דירת מגורים שלך, קח בחשבון שלא תמיד "כיף" שיש לך יחידת דיור עם דייר צמוד לבית שלך.

מה עלות בניית היחידה?
יקר יותר, כי נצרך לעשות כמה שינויים כלליים
בכמה היא תהיה מושכרת?
2,500 +-
מי גר בדירה הקיימת?
אני, נכון. נלקח בחשבון שזה לא הכי הכי.
אני מחדד את השאלה, האם שווה בלגן וכאב ראש של בניה על כל המשתמע, בשביל רווח של 500 ש"ח? (ל 25 שנה הקרובות, לאחמ"כ זה רווח נטו של 2,500, באם מחירי הדיור לא יירדו)

כן ולא.
אך ללא להיכנס להיבט החוקי (פחות רלוונטי, באיזור שלי קרוב ל30% מהתושבים פיצלו את דירתם...)

אתה לא יכול לבטל את ההיבט החוקי, כי הוא בהכרח מגלם בתוכו סיכון כלשהו, כאשר סיכון מתקשר למשוואה הנצחית של סיכון מול תשואה.
לדוגמא:
השקעה שיש לה תזשואה חודשית של 1000 ש"ח למשך 20 שנה היא שונה לחלוטין אם זוהי השקעה שיש לה תשואה חודשית של 1000 ש"ח אבל יש סיכוי שהיא גוררת קנס של 200 אלף ש"ח, גם אם זה בסבירות נמוכה.

כן ולא.
אך ללא להיכנס להיבט החוקי (פחות רלוונטי, באיזור שלי קרוב ל30% מהתושבים פיצלו את דירתם...)
בגלל שזה לא חוקי הקטע של ההשכרה,

מה לגביי הגדלה של המחייה האישית שלך? זה מוסיף לך ערך כלשהו?
או אולי להשכיר את כל הבית בסכום יותר גדול
אפשר לדון על מספרים בנושא

חבר'ה
אתם מסיטים את הדיון רק לכיוון של חוקי או לא חוקי
וודאי שזה משפיע על חישוב התשואה
אך לא לזאת היתה מטרתי בפתיחת הדיון
נניח וכל הנושא החוקי והסיכון שבצידו אינו קיים. האם הייתם משקיעים השקעה לרווח של 500 ש"ח בחודש?
אולי לא התבטאתי מספיק טוב. התשואה אמורה להיות 6.75%. אך לאחר החזר המשכנתא ותשלומים נלווים נוספים, היתרה היא גג 500 ש"ח נקי.
שווה או לא?
ושוב, אשמח לא להתדיין בנושא החוקי, זה אני משאיר לפורום עורכי דין...

מה לגביי הגדלה של המחייה האישית שלך? זה מוסיף לך ערך כלשהו?
או אולי להשכיר את כל הבית בסכום יותר גדול
אפשר לדון על מספרים בנושא
לא כ"כ הבנתי
אשמח לתגובה מבוארת יותר

שווה או לא?
אפשר לדון על הצד האישי
האם שווה לך לאבד חלק קטן מהחופש שלך + הטירחה בבעלות, עבור 500 ש"ח ?

אם לא על הצד החוקי, משמע אתה מתעלם מהסיכון שהדייר יעלה את הנושא בפנייך כשתגיע לגבות את תשלומך?
משמע, האם ההיבט החוקי שאתה מתעלם ממנו הוא לא כלי לניצולך בידיי השוכר?

אתם מסיטים את הדיון רק לכיוון של חוקי או לא חוקי
ושוב, אשמח לא להתדיין בנושא החוקי, זה אני משאיר לפורום עורכי דין...
תוכל בבקשה להגיד לי מה דעתך בנוגע לכדאיות של גניבת אוכל מהסופרמרקט בלי קשר להאם זה חוקי או לא?

סליחה, אבל אתה מצהיר שאתה מתלבט אם לבצע עבירה ואז אתה מבקש מאנשים זרים באינטרנט להמליץ לך על כדאיות ביצוע העבירה שאתה מתכנן לבצע ודורש מהם להתעלם מהעובדה שמדובר בעבירה. זה נשמע לך הגיוני?

השנקל שלי:

אני שוקל האם כדאי לבנות יחי"ד להשכרה, יש ביקוש מאוד גבוה באיזור ליחידות כאלו

1. ממה שאני חווה בשטח, הקורונה פגעה קשות בביקוש ליחידות. כשנמצאים חצי יום בעבודה וקופצים לארוחת ערב להורים - יחידה זולה במיקום אסטרטגי זה סבבה. כשנמצאים בבית חודשיים - זה ביג נו נו...
האם זו תחילתה של מגמה?
מוקדם לדעת.
כי אנחנו עדיין לא יודעים לאן הקורונה תוביל את השיגרה שלנו, אבל שווה לשים לב.

2. אין דבר כזה שפיצול כזה הוא חוקי, וזה ש30% מהדירות הן כאלה לא יעזור לך כאשר ינתן לך צו הריסה + עלויות פינוי ופירוק ו/או זימון לבית משפט.
אתה יודע מה? תעשה בירור.
תשאל בבקשה שלושה אנשים בסביבתך שפיצלו מה המצב המשפטי. תתפלא לגלות שיענו לך: אוי, מסובך, קשה, אל תשאל...

3. לקחת בחישוב העלויות הכולל עלויות הוצאת היתר בניה, היטל השבחה, וגידול בארנונה?

(יכול להיות שתצליח לפצל רישום בארנונה, אבל יכול להיות גם שלא. ואז העלות על כל השטח גדלה כי המדרגות הן לפי שטח הדירה הכולל)

4. אם כבר, העובדה שכבר 30% מהדירות באיזור מפוצלות צריכה להטריד אותך. זה אומר שיש תחרות וברגע של שינוי קטן (התחלות בניה?) השוק עשוי להגיע לרוויה.

5. ולסיום: אני לעולם לא אצליח להבין למה שאדם מן הישוב ייקח כסף שאין לו וישקיע אותו בעבירה פלילית תוך סיכון עצמי, הרעת תנאי מחיה, ויצרית חוסר ודאות משפטית.

היית נכנס לסיכון כזה בכל דרך אחרת? היית גונב בשביל 500 שקל לחודש?

(אפשר לטעון שעבירת בניה אינה מהווה עבירה במישור המוסרי, וזה דיון נפרד. אני מדברת על הפאן הריגשי שלך, הפחד להיתפס, הסיכון האישי)

לא כ"כ הבנתי
אשמח לתגובה מבוארת יותר
האם החיים שלך ישתנו לטובה אם אתה בעצמך תשתמש בחלל הזה לצרכייך האישיים?
או האם תוכל להשכיר את כל הבית כולל ההגדלה (לטובת הבית) למישהו בסכום הרבה יותר גדול בסה"כ?

האם החיים שלך ישתנו לטובה אם אתה בעצמך תשתמש בחלל הזה לצרכייך האישיים?
ממש לא!
האם תוכל להשכיר את כל הבית כולל ההגדלה (לטובת הבית) למישהו בסכום הרבה יותר גדול בסה"כ?
בעוד 500 ש"ח... אך איני רואה את עצמי זז כזה מהר...

סליחה, אבל אתה מצהיר שאתה הולך לבצע עבירה ואז אתה מבקש מאנשים זרים באינטרנט להמליץ לך על כדאיות ביצוע העבירה שאתה מתכנן לבצע ודורש מהם להתעלם מהעובדה שמדובר בעבירה. זה נשמע לך הגיוני?
קיבלתי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I הוספת תחום עיסוק ברשות המיסים מיסים 0
D הוספת בעלים נוסף לחשבון ב IB צרכנות פיננסית 7
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
א הוספת מדד ת"א 90 לחלק המנייתי ? שוק ההון 25
מ הוספת מרפסת שמש נדל"ן 1
S הוספת מדדים ספקולטיבים לתיק ההשקעות שוק ההון 42
א הוספת כסף לקופת גמל וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
J בדיקת היתכנות הוספת מרפסת בדירה לפני קניה נדל"ן 10
E הוספת קרן לתיק למטרת פיזור שוק ההון 5
E הוספת החלק האג"חי לתיק שוק ההון 8
S הוספת מניות דיבדנד לתיק קיים שוק ההון 14
M מחיר יחידה בקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מעקב אחרי סטטוס יחידה רישומית פוסטים מאיכות נמוכה 7
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Fitch יחידה בבית אבות נדל"ן 8
ה הבדלי מיסוי בין דירה ראשונה לדירה יחידה נדל"ן 13
מ השקעה יחידה אל מול השקעה חודשית שוק ההון 2
מ השקעה יחידה אל מול השקעה חודשית שוק ההון 1
ש הנחת מס רכישה לנכים עבור דירה יחידה למגוריהם נדל"ן 13
I מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה) נדל"ן 5
Y "דירת מגורים יחידה" לענייני מס רכישה נדל"ן 6
Body Solid חצי יחידה בקרן סל שוק ההון 23
ה עליית מחיר יחידה בקרן גורמת לחריגה בחשבון? שוק ההון 5
מ עלות יחידה בקרן מחקה - שאלה מטופשת שוק ההון 20
א מחיר יחידה בזמן אמת שוק ההון 13
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
פ מכירת ווילה לא מניבה. הבעיה חדר בדירה אחרת היה רשום על האישה. מה עושים מכאן? אשמח להכוונה שוק ההון 15
ס מדוע קרן (אירית) צוברת של S&P מניבה תשואה נמוכה מקרן אמריקאית מחלקת? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה