• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ההבדל בין ביטוח א.כ.ע לביטוח נכות בקרן פנסיה

Harpagon

משתמש רגיל
דירוג
468
היי,
שאלה שלא הצלחתי למצוא עליה תשובה - יש לי דרך המעסיק ביטוח א.כ.ע על חשבונו, אבל במקביל אני משלם כחלק מקרן הפנסיה ביטוח נכות.
האם יש כאן כפל ביטוחי או שישנם מקרים בהם נכות ואובדן כושר עבודה לא חופפים (ז"א, נכות ללא אובדן כושר עבודה)?
במידה ומדובר בכפל ביטוחי - האם בקרן פנסיה ניתן לבטל את הכיסוי (אני יודע ששארים אפשר).

תודה לעונים.

לפי מה שאני יודע בשניהם מדובר על אכע, ואפשר להקטין את סכום הביטוח בפנסיוני אבל לא לבטל. את הפרטי אפשר לבטל.
בדרך כלל האכע הפרטי כולל 'עיסוק ספציפי', בפנסיה הוא לא כזה כברירת מחדל. גם בדרך כלל הכיסוי של האכע הפרטי הוא על כל השכר, ובפנסיה על חלק.
אז כן, יש כפל ביטוחי, ואי אפשר לקבל כסף משניהם במקביל במקרה ביטוחי.

לגביי ביטול, סוכנים טוענים שלא כדאי כי להקטין בפנסיוני יש את עניין הותק, כך שאם תקטין ותצטרך מתישהו בעתיד להגדיל (מעסיק חדש לא ירצה לשלם על האכע הפרטי וכו'), תצטרך לעבור חיתום מחדש ותקופת אכשרה של 5 שנים מהתחלה.

מה שכן כדאי שתייעץ עם גורם מקצועי, כי אני יודע על זה מקריאה בלבד

נערך לאחרונה ב:
לפי מה שאני יודע בשניהם מדובר על אכע, ואפשר להקטין את סכום הביטוח בפנסיוני אבל לא לבטל. את הפרטי אפשר לבטל.
בדרך כלל האכע הפרטי כולל 'עיסוק ספציפי', בפנסיה הוא לא כזה כברירת מחדל. גם בדרך כלל הכיסוי של האכע הפרטי הוא על כל השכר, ובפנסיה על חלק.
אז כן, יש כפל ביטוחי, ואי אפשר לקבל כסף משניהם במקביל במקרה ביטוחי.

לגביי ביטול, סוכנים טוענים שלא כדאי כי להקטין בפנסיוני יש את עניין הותק, כך שאם תקטין ותצטרך מתישהו בעתיד להגדיל (מעסיק חדש לא ירצה לשלם על האכע הפרטי וכו'), תצטרך לעבור חיתום מחדש ותקופת אכשרה של 5 שנים מהתחלה.

מה שכן כדאי שתייעץ עם גורם מקצועי, כי אני יודע על זה מקריאה בלבד

התייעצתי עם הסוכן, אתה צודק עד כדי זה שהאכשרה תקפה לביטול, לא בטוח שתקפה להורדה/העלאה של האחוזים.
תודה רבה!

בקרן הפניסה אתה מבוטח על אובדן כושר עבודה.
אם, בנוסף לזה אתה גם נכה (לפי ההגדרה של 4 מתוך 6 פעולות ADL) אתה מקבל תוספת קטנה לקצבה.

אם אתה רוצה לבטל את הכיסויים תעבור לקופת גמל במקום, אבל האובדן כושר בפנסיה זה כיסוי זול ביחס לביטוח אובדן כושר חיצוני.
גם בקרן פנסיה אתה יכול להקטין את הכיסוי לפחות מ 75% ולשלם פחות.

תבדוק גם תוספת ביטוח מטריה להגדרה עיסוקית לאובדן כושר עבודה.
במטריה של הפניקס סכום השכר לא מוגבל ויש אפשרות להוספת כיסויים כמו הגדלת הקצבה ב 2% לשנה וביטול קיזוז עוד.

תבדוק גם תוספת ביטוח מטריה להגדרה עיסוקית לאובדן כושר עבודה.
מקפיץ את הדיון היחסית ישן הזה.

אני כרגע לא עובד עד ההודעה החדשה, והיה לי אכע פרטי מהמעסיק הקודם, בנוסף לאכע שיש בפנסיה. החברה שמבטחת את האכע הפרטי רוצה פרטי אשראי כדי לאשר ריסק זמני של שנה (כדי שאח"כ יוכלו כמובן לחייב, לא מוכנים שאתן את הפרטים רק בתום הריסק).
אני צריך להחליט, האם להמשיך את האכע הפרטי הזה כשאני לא יודע אם ומתיי אחזור לעבוד בתחום שלי (יש עיסוק ספציפי) או לעשות מטריה בפנסיה שיהיה לי גם שם עיסוק ספציפי ולבטל את הפרטי.
מה אומרים? הרי לעשות פרטי + פנסיה בלי עיסוק ספיציפי נשמע לי יותר יקר מרק בפנסיה + מטריה. אני צודק?.
האם אפשר לעשות מטריה כשאני תוך כדי ריסק לשנתיים בפנסיה ולהחיל את הריסק גם על המטריה?.

@1337justme קודם כל תדע שאם אתה מרוויח 10,000 לחודש ועשית 5 ביטוחי אכע על 10,000 לחודש בכמה חברות (כלומר כמה פוליסות שכל אחת על 10,000) אתה לא תקבל יותר מ 100% מהשכר שלך מכל ביטוחי האכ"ע ביחד.
נקודה שניה, אם השכר שלך היה 10,000 ועשית אכע על 50,000 בחברה אחת, אתה לא תקבל יותר מ 75% מהשכר כלומר 7,500 ש"ח.

בדרך כלל השכר הקובע נקבע לפי ממוצע של 3 או 12 משכורות אחרונות, הגבוה מבניהם.

לגבי השאלה שלך, לא ממש הבנתי את הנתונים. אם יש לך אכע בביטוח מנהלים אז זה רק על הסכום שמופקד שם, לא על כל השכר.
אם אתה מדבר על פוליסת אכע עצמאית, אז לא ברור לי מאיפה מגיע השנה בחינם? אתה אמור לשלם על זה מידי חודש. באכע שהיא חלק מקרן פנסיה או ביטוח מנהלים, אתה גם כן משלם כל חודש על זה רק שעד שנה מותר להם לקחת את התשלום מהצבירה שלך לפנסיה.

לגבי מטריה, היא תקפה כל עוד יש לך ביטוח אכ"ע של קרן פנסיה. כלומר, היא תשלם לך רק אחרי שתציג לה מכתב שבו אתה דורש תשלום וקרן הפנסיה מסרבת מהסיבה שאתה יכול לעבוד בעבודה אחרת התואמת את ניסיונך או השכלתך. אם קרן הפנסיה תסרב לשלם לך כי אתה לא עמית פעיל, אין לך מה לתבוע את המטריה.

אם באמת יש לך אכע בחברה פרטית, תבדוק טוב אם יש לך ההחרגות בריאות, ואם ההחרגות האלה הגיוניות, ותואמות למצב שלך! זה מאוד מאוד חשוב. נתקלתי במקרה שמישהו עם דלקת באף, והחתם החריג את כל האף! המשמעות היא שאם נניח יהיה גידול באף זה לא מכוסה למרות שאין שום קשר לבעיה הרפואית שבגללה ההחרגה קיימת.

מקווה שעניתי, אם לא, תפרט יותר את הפוליסות שיש לך ואשתדל לענות.

אם אתה מדבר על פוליסת אכע עצמאית, אז לא ברור לי מאיפה מגיע השנה בחינם?
אתה צודק, אני התבלבלתי. האכ"ע הפרטי לא קשור לשום מוצר פנסיוני, לכן מן הסתם רצו ישר אשראי בשביל לחייב ממנו במקום מהמשכורת כשעבדתי. מה שכן, יש להם 'הטבה' של חצי שנה חינם בסיום ההעסקה, אבל לא הסכימו שאתן להם פרטי אשראי רק בתום החצי שנה.

אתה לא עמית פעיל,
מהי ההגדרה של עמית לא פעיל? אם אני מובטל ומשלם ריסק לשנתיים ולאחר השנתיים אני מוצא עבודה אחרת או מפקיד עצמאית, האם אני נחשב כפעיל?

תבדוק טוב אם יש לך ההחרגות בריאות
תודה על ההערה, אני אבדוק.
מה שכן,אני רואה שהאכע הפרטי כולל פרנצזה עם 3 חודשי המתנה.
המחיר באכע הפרטי הוא כ300 לחודש אחרי ה6 חודשים חינם, ואחרי 8 שנים הוא קופץ כל שנה בכ40 ש"ח לשנה.
לועמת זאת בפנסיה, המחיר הוא כ100 ש"ח לחודש (לפחות בשנה האחרונה), בכמה מייקרת מטריה? האם גם בסידור כזה מחיר האכע עולה עם השנים?.

בתקנון פנסיה החדש יש את ההגדרות הבאות:
עמית מבוטח - עמית שיש לו כיסוי ביטוחי לסיכוני נכות או כיסוי ביטוחי לסיכוני מוות;
עמית לא מבוטח - עמית שאינו עמית מבוטח;
עמית פעיל - עמית שמשולמים בשלו דמי גמולים לקרן;
עמית לא פעיל - עמית שאינו עמית פעיל;

מבחינת כיסוי ביטוחי לאכע:
פנסיה במסלול 75% לאכע + מטריה עם כל ההרחבות (עיסוקי, ביטול קיזוז, נכות 2%, הצמדה למדד 60 חודשים, פרנציזה) זה הכיסוי כמעט הטוב ביותר שתוכל לקבל ובמחיר הרבה יותר נמוך מאכע פרטי.
אז כל עוד אתה יכול להיות מבוטח בפנסיה, עדיף.

באכע פרטי, זה יכול להיות כיסוי מצויין, ויכול להיות כיסוי פח שלא שווה כלום.
תבדוק טוב מאוד את הפרטים הבאים:
1. מה ההגדרה לאובדן כושר עבודה
2. לכמה זמן ההגדרה הזו תקפה (כלומר יתכן שההגדרה העיסוקית תקפה רק לשנה או 5 שנים ואז יגידו לך ללכת להיות מוכר במכולת)
3. לכמה זמן תקבל תשלומים
4. מה ההגדרה של נכות (כמה פעולות, האם יש הגדרת ניידות משופרת)
5. האם יש תוספת לנכות, ולכמה זמן
6. האם אתה מחוייב לעבור שיקום או משהו אחר
7. מה תקופת האכשרה (אולי תתחיל לקבל את הכסף רק אחרי שנה)
8. האם יש כיסוי לאובדן כושר עבודה חלקי, והחל מכמה אחוזים
9. האם בקביעת הנכות אתה זכאי לרופא מטעמך בוועדה
10. איך מחושב השכר הקובע לאכע
11. באכע של הפנסיה יש לך שחרור, זה אומר שקרן הפנסיה תמשיך להפקיד לך לפנסיה כאילו אתה עובד, וכך בפנסיה יהיה לך צבירה גדולה. תבדוק האם יש לך משהו כזה באכע פרטי.
12. בטח יש עוד פרטים לבדוק שאני אזכר בהם מאוחר יותר. השורה התחתונה, שכדאי לך מאוד לבדוק על מה אתה משלם.

קח בחשבון שאם אתה מבטל את האכ"ע הפרטי ורוצה לעשות שוב בעוד שנה כשיגמר הכיסוי של הפנסיה, יעשו לך חיתום רפואי מחדש ויכול להיות שיחריגו לך עוד דברים.

נערך לאחרונה ב:
אם קרן הפנסיה תסרב לשלם לך כי אתה לא עמית פעיל
כלומר האכע המובנה בפנסיה לא פעיל אם לא מפקידים כספים לקרן? גם אם אני בהסדר ריסק בלי להפקיד לקרן?

עמית פעיל - עמית שמשולמים בשלו דמי גמולים לקרן;
כלומר, כל עוד אני מובטל בהסדר ריסק, אין טעם לעשות מטריה?

הכיסוי כמעט הטוב ביותר שתוכל לקבל ובמחיר הרבה יותר נמוך מאכע פרטי.
אז כל עוד אתה יכול להיות מבוטח בפנסיה, עדיף.
כלומר היתרון באכע פרטי, כפי שזה משתמע, הוא שאתה יכול להיות מבוטח גם כשאתה מובטל ללא תנאים מיוחדים חוץ מהמשך תשלום לביטוח, בניגוד לפנסיה שם אתה חייב להמשיך להפקיד לפנסיה כדי ל'הנות' מהביטוח אכע?

יעשו לך חיתום רפואי מחדש ויכול להיות שיחריגו לך עוד דברים.
כשעושים מטריה האם גם עושים חיתום רפואי? או שהם מקבלים את החיתום שנעשה במועד ההצטרפות לקרן הפנסיה?

ועוד שאלה פחות קשורה אבל עדיין בנושא קרוב:
ביטוח סיעודי, האם יש כדאיות לעשות בגיל 32? (הבנתי שאפשר רק דרך קופת החולים בגלל שבוטל הפרטי).
אם יש אכע (אפילו בלי עיסוק ספציפי), אז אני מניח שמצב סיעודי הוא בהכרח מקרה ביטוח נכון? מרגיש קצת כמו כפל ביטוחי.
ובנוסף בסיעודי של השבן הפרמיה מתייקרת כל הזמן עם הגיל, כך שאין טעם להצטרף בגיל צעיר כדי "לשריין" פרמיה קבועה וזולה לגיל פרישה או לצבור ערכי סילוק. תקן אותי אם אני טועה ועדיין יש טעם לעשות ביטוח סיעודי כלשהו בגילי.

כלומר האכע המובנה בפנסיה לא פעיל אם לא מפקידים כספים לקרן? גם אם אני בהסדר ריסק בלי להפקיד לקרן?
כלומר, כל עוד אני מובטל בהסדר ריסק, אין טעם לעשות מטריה?
לא הגדרתי נכון, אתה צריך להיות עמית מבוטח כדי שהמטריה תשלם לך.
האכע המובנה פעיל כל עוד אתה בהסדר ביטוח זמני.

כלומר היתרון באכע פרטי, כפי שזה משתמע, הוא שאתה יכול להיות מבוטח גם כשאתה מובטל ללא תנאים מיוחדים חוץ מהמשך תשלום לביטוח, בניגוד לפנסיה שם אתה חייב להמשיך להפקיד לפנסיה כדי ל'הנות' מהביטוח אכע?
כן
אתה יכול להמשיך להפקיד לפנסיה כעצמאי, כדי להיות מבוטח.

כשעושים מטריה האם גם עושים חיתום רפואי? או שהם מקבלים את החיתום שנעשה במועד ההצטרפות לקרן הפנסיה?
עושים חיתום בנפרד למטריה, ויכולים להחריג לך דברים.
בהצטרפות לקרן פנסיה בדרך כלל אין חיתום, יש תקופת אכשרה של 5 שנים על מחלות קיימות.
כלומר, במשך 5 שנים הקרן לא תכסה מקרה אכע שנובע ממחלה שהיתה קיימת לפני ההצטרפות לקרן.
אם אתה מפסיק הפקדות ואין לך הסדר ביטוח זמני, תקופת האכשרה מתחילה מחדש.
במטריה אתה יכול לרכוש כיסוי לתקופת האכשרה למחלות קיימות.

ועוד שאלה פחות קשורה אבל עדיין בנושא קרוב:
ביטוח סיעודי, האם יש כדאיות לעשות בגיל 32? (הבנתי שאפשר רק דרך קופת החולים בגלל שבוטל הפרטי).
אם יש אכע (אפילו בלי עיסוק ספציפי), אז אני מניח שמצב סיעודי הוא בהכרח מקרה ביטוח נכון? מרגיש קצת כמו כפל ביטוחי.
ובנוסף בסיעודי של השבן הפרמיה מתייקרת כל הזמן עם הגיל, כך שאין טעם להצטרף בגיל צעיר כדי "לשריין" פרמיה קבועה וזולה לגיל פרישה או לצבור ערכי סילוק. תקן אותי אם אני טועה ועדיין יש טעם לעשות ביטוח סיעודי כלשהו בגילי.
סיעודי של הקופה הוא ממש זול ביחס למחירים של סיעודי פרטי שהיו.
זה ביטוח די מוגבל, הוא ל 5 שנים בלבד, אתה לא יכול לבחור סכומי כיסוי, והוא לא מכסה מקרה סיעודי שנובע מתאונת דרכים או מתאונת עבודה.
במקרה סיעודי העלויות שלך יגדלו משמעותית מאשר רק במקרה אכע רגיל, לכן כדאי.
אם מדברים על ביטוחים, אז יש כמה ביטוחים זולים שנותנים לך כיסויים משמעותיים מאוד:

> ביטוח תרופות מיוחדות - כיסוי של 2 עד 6 מליון תלוי בחברה
> הרחבה לתרופות ביולוגיות לסרטן - כיסוי של חצי מליון עד מליון שח, בחלק מהחברות הכיסוי הוא רק בסכנת חיים.
> השתלות וטיפולים מיוחדים בחול - כיסוי של 5 מליון
> ניתוחים ומחליפי ניתוח בחול - כיסוי של בערך חצי מליון

רשימת הביטוחים האלה מאוד זולה, בערך בין 50 ל 100 שח לכולם יחד לגיל 30-40, ומכסה אותך מקטסטרופות. לילדים זה אפילו עוד יותר זול, בערך 20 שח לכל הביטוחים האלה.

> ביטוח ניתוחים ומחליפי ניתוח בישראל זה כיסוי של בערך עד 200 אלף שח והוא יחסית יקר כי הסבירות שתשתמש בו גבוהה יותר, לכן אם יש לך כסף בצד למקרה חירום אפשר לשקול לוותר עליו.
> מחלות קשות - זול וחשוב במיוחד לילדים כי במקרה של מחלת ילד ההכנסה של ההורים נפגעת כי הם צריכים לטפל בו, זה עולה בערך 10 שח לחודש לכל 100 אלף פיצוי עד גיל 21.

נערך לאחרונה ב:
אתה צריך להיות עמית מבוטח כדי שהמטריה תשלם לך
אז המטריה כן תקפה במצב של ריסק ללא הפקדות?.

במטריה אתה יכול לרכוש כיסוי לתקופת האכשרה למחלות קיימות.
יש לי ותק בפנסיה של כ8 שנים, אז אפשר לרכוש כיסוי לתקופת האכשרה של המטריה?

ביטוח די מוגבל
במצב של היום, אין משהו יותר טוב שניתן לעשות? הרי כבר אין יותר סיעודי פרטי.
נכון, אבל אם מצטרפים בגיל צעיר, הפרמיה עולה עם השנים, לא כמו בביטוח הפרטי שהיה אפשר לנעול מחיר לכל החיים וגם היו ערכי סילוק.

רק במקרה אכע רגיל, לכן כדאי
זה לא תלוי גם בגובה השכר? כלומר אם אני מרוויח 30K, אז האכע הפרטי\מטריה אמור לכסות הוצאות סיעודיות ואז אין טעם בביטוח סיעודי?

רשימת הביטוחים האלה מאוד זולה, בערך בין 50 ל 100 שח לכולם יחד לגיל 30-40
מחלות קשות
האם ידוע לך אם במעמד ההצטרפות דמי הביטוח נשמרים לכל החיים והאם יש ערכי סילוק? (כמו שהיה עם הביטוח הסיעודי הפרטי)

אז המטריה כן תקפה במצב של ריסק ללא הפקדות?.
כן

יש לי ותק בפנסיה של כ8 שנים, אז אפשר לרכוש כיסוי לתקופת האכשרה של המטריה?
לא הבנת, נניח ואתה חולה במחלת לב ומצטרף לקרן פנסיה ללא חיתום.
עוברות 3 שנים ומחלת הלב גורמת לך לא להיות מסוגל לעבוד, קרן הפנסיה לא תשלם לך עד שיעברו 5 שנים מתאריך ההצטרפות למחלה קיימת.
אם מדובר במחלה חדשה שמתגלה אחרי שהצטרפת, אז כמובן אתה מכוסה.

אם אתה נניח חולה לב ורוצה כיסוי אכע ל 5 שנים הראשונות, אתה יכול לקנות מטריה ביטוחית עם סעיף שמכסה את תקופת האכשרה עד שיהיה לך ותק של 5 שנים.

במצב של היום, אין משהו יותר טוב שניתן לעשות? הרי כבר אין יותר סיעודי פרטי.
לא

נכון, אבל אם מצטרפים בגיל צעיר, הפרמיה עולה עם השנים, לא כמו בביטוח הפרטי שהיה אפשר לנעול מחיר לכל החיים וגם היו ערכי סילוק.
נכון, אף אחד לא אמר שצריך סיעודי כל החיים, מתי שאתה רוצה אתה יכול להפסיק אותו.

זה לא תלוי גם בגובה השכר? כלומר אם אני מרוויח 30K, אז האכע הפרטי\מטריה אמור לכסות הוצאות סיעודיות ואז אין טעם בביטוח סיעודי?
כן, הגיוני.

האם ידוע לך אם במעמד ההצטרפות דמי הביטוח נשמרים לכל החיים והאם יש ערכי סילוק? (כמו שהיה עם הביטוח הסיעודי הפרטי)
אין ערכי סילוק, לכל פוליסה יש טופס גילוי נאות שבו מפורטים דמי הביטוח לפי גיל, מגדר ומעשן או לא, ויותר מכך, מאז הרפורמה ב 2016 התנאים של הפוליסה משתנים כל שנתיים.
זה מעולה כי כיסויים חדשים יתווספו לך לפוליסה בלי חיתום רפואי - שזה יתרון עצום, מצד שני יתכן שדמי הביטוח יעלו בלי לשאול אותך.
יש כיסויים כמו מחלות קשות שכדאיים מאוד בגילאים צעירים, אבל בגילאי 40+ כבר הכדאיות שלהם מוטלת בספק.

הערה נוספת לגבי האכע של הפנסיה, דיברתי על התנאים של הפוליסה האחידה מ 2018, אם יש לך פוליסה ישנה יותר, יכול להיות שהתנאים שלך לאכע פחות טובים.

הערה נוספת לגבי מטריה, במנורה הפיצוי מוגבל ל 20 אלף, ובהפניקס ל 50 אלף.
אז אם השכר שלך 30+ תעשה בהפניקס.

הצטרפתי ב2013 בערך. איזה הבדל משמעותי יכול להיות ואיך זה יכול להשפיע על המטריה?
תבקש את טופס ההצטרפות, רשום לך שם לאיזה תקנון אתה כפוף. בכל חברה היה תקנון אחר.
יכול להיות הבדל בכיסויים הביטוחיים לשארים ולאכע (לטובה או לרעה)
יכול להיות הבדל בהגדרה של נכה/נכה סיעודי
יכול להיות הבדל בפרישה בבחירה של 360 חודשים מובטחים (כיום זה עד 240)
כנראה יש עוד הבדלים, תדבר עם סוכן של חברת הפנסיה ותשאל אותו מה ההבדלים לתקנון האחיד.

בכל מקרה, אם דמי הניהול שלך גבוהים תבקש הנחה.
אם אתה מפסיק הפקדות למשך יותר משנה כל הכיסויים האלה כבר לא רלוונטים ודמי הניהול שלך יקפצו למקסימום,
ואז שווה לך לעבור לקרן ברירת מחדל שמחוייבת לדמי ניהול ל 10 שנים גם בלי הפקדות. תבדוק בהלמן אלדובי.

אם אתה מפסיק הפקדות למשך יותר משנה כל הכיסויים האלה כבר לא רלוונטים ודמי הניהול שלך יקפצו למקסימום,
גם אם יש לי ריסק לשנתיים?.

ואז שווה לך לעבור לקרן ברירת מחדל שמחוייבת לדמי ניהול ל 10 שנים גם בלי הפקדות. תבדוק בהלמן אלדובי.
ואם נניח אני עובר לברירת מחדל כשיש לי מטריה על הפנסיה הנוכחית, זה ישפיע על המטריה, צריך לעשותה מחדש\חיתום רפואי מחדש?

גם אם יש לי ריסק לשנתיים?.
אז לתקופת הריסק. בתקנון זה שנה, ויש הוראת שעה להאריך את זה בגלל הקורונה.
יתכן שאני טועה פה, אם יש מישהו שיודע אחרת תקנו אותי.

ואם נניח אני עובר לברירת מחדל כשיש לי מטריה על הפנסיה הנוכחית, זה ישפיע על המטריה, צריך לעשותה מחדש\חיתום רפואי מחדש?
לא צריך חיתום מחדש, צריך לעדכן את המטריה שעברת קרן פנסיה.
גם בהגדלת או הקטנת שכר צריך לעדכן אותה.
אם אתה עובר לקרן ברירת מחדל תעשה את זה לפני אוקטובר 2021, אחרי זה יהיה מכרז חדש לקרנות ברירת מחדל ויתכן שתקבל תנאים פחות טובים.

היום שמתי לב שהעלו לי את הדמי ניהול מ0.12% ל0.14% בחודשיים. כל חודש האלו ב0.01% בגלל אי הפקדות לאחר שהפסקתי לעבוד לטענתם, אני מחכה שסוכן יחזור אליי כדי להבין מה אפשר לעשות עם זה.
אם הם יתעקשו שאי אפשר להפסיק את העלאת דמי הניהול, אשקול באמת להעבור לקרן ברירת מחדל.

השאלה היא, האם ביצוע מהלך כזה ישמור לי על תקופת האכשרה שצברתי (עברתי את ה5 שנים) או שזה יאפס אותה? והאם האכע בקרן ברירת מחדל פחות טוב ואז צריך לשלם על כיסויים רחבים יותר במטריה?

לא הבנת, נניח ואתה חולה במחלת לב ומצטרף לקרן פנסיה ללא חיתום.
עוברות 3 שנים ומחלת הלב גורמת לך לא להיות מסוגל לעבוד, קרן הפנסיה לא תשלם לך עד שיעברו 5 שנים מתאריך ההצטרפות למחלה קיימת.
לא נכון.
במקרה כזה היא לא תשלם לך בכלל.
רק אם עברו 5 שנים לפני האירוע הביטוחי אז אתה מכוסה.

השאלה היא, האם ביצוע מהלך כזה ישמור לי על תקופת האכשרה שצברתי (עברתי את ה5 שנים) או שזה יאפס אותה? והאם האכע בקרן ברירת מחדל פחות טוב ואז צריך לשלם על כיסויים רחבים יותר במטריה?
אם אתה עובר כאשר הכיסוי הביטוחי שלך פעיל, תקופת האכשרה נשמרת.
תקופת האכשרה צריכה להדאיג אותך רק אם יש לך מחלות, ובכל מקרה גם בקרן ברירת מחדל אם אין הפקדות למשך תקופה של שנה או כמה שקבעו, הכיסוי הביטוחי מופסק ותקופת האכשרה מתחילה מחדש.
מאז 2018 התקנון של כל קרנות הפנסיה אחיד, וכך גם הכיסוי הביטוחי זהה.

לא נכון.
במקרה כזה היא לא תשלם לך בכלל.
רק אם עברו 5 שנים לפני האירוע הביטוחי אז אתה מכוסה.
טעות שלי, אתה צודק.

אם אתה עובר כאשר הכיסוי הביטוחי שלך פעיל, תקופת האכשרה נשמרת.
מעדכן: ביצוע מעבר מחייב חידוש הפקדות, ובנוסף בגלל שאני בריסק לשנתיים, אז הבנתי שאי אפשר להמשיך את הריסק, כי בעצם הותק בקרן החדשה יהיה 0. כך שיוצא שאני "תקוע" עם מגדל עד חזרה לעבודה או שנתיים, ורק אז כדאי לבצע את המעבר.
בתקופה של הריסק, יכולים להעלות לי את הדמי ניהול עד 0.5% ואין מה לעשות עם זה... מבאס...אם למישהו יש עצה איך להמנע מזה, אשמח לשמוע!.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
7 ההבדל בין מסלול ביטוח "כללי" לבין מסלול ביטוח "עתיר ביטוח" צרכנות פיננסית 7
שם משתמש בעייתי מה ההבדל בין "כספית" ל"כספית שקלית"? שוק ההון 1
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
N מה ההבדל בין היוון לבין אינפלציה? פוסטים מאיכות נמוכה 16
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
אוהד יהודה מה ההבדל בין הקרנות של קסם על מדד S&P 500 שוק ההון 5
stamEhad מה ההבדל בין "מחיר מופחת" ל"מחיר למשתכן"? נדל"ן 5
Y מה ההבדל בין mutal fund ל etf? שוק ההון 0
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
ט ההבדל בין מדד ת"א נדלן לבין תא מניב ישראל שוק ההון 2
קוף שמבין ההבדל בין בתי השקעות שוק ההון 6
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
ש מה ההבדל בין VTI ל ACWI פוסטים מאיכות נמוכה 5
ש מה ההבדל בין ספליט לדילושיין שוק ההון 7
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
A מה ההבדל בין ני"ע ניו יורק לני"ע ת"א? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מה מקורה של המילה אנונה? ומה ההבדל בינה ובין רנטה? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ת ההבדל בין קרן בלאקרוק ישראלית צוברת לבין האירית הצוברת שוק ההון 5
N מה ההבדל בין קרן סל לקרן נאמנות שוק ההון 8
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
O ההבדל בין VT לבין VTI+VXUS שוק ההון 22
H מה ההבדל כרגע בין קרן שקלית להשקעה באג"ח ממשלתי? שוק ההון 1
E ההבדל בין ריבית נומינלית לריבית ריאלית בקרנות מחקות שוק ההון 8
A S&P500 - מה ההבדל בין ה4? שוק ההון 4