• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הדוח השנתי שלי מאוד פשוט - יש צורך לדעתכם להעזר במייצג?

Yuval2842

משתמש סולידי
דירוג
7
יש לי חובה למלא דוח שנתי עבור 2020, וזו הפעם הראשונה שאני הולך לבצע זאת.
הדוח שלי מאוד פשוט לדעתי:

אני רווק, וההכנסות שלי לשנת 2020 מסתכמות בדמי אבטלה, דיבידנדים בסכום זניח מברוקר זר (שנוכה מהם 25% מס) ומשיכת כספי פיצויים עם טופס 161 (רק את החלק שפטור ממס משכתי).
גם משכתי כספים מקופת גמל באותה שנה, אך כיוון שהקופה נפתחה בשנת 94 וההפקדה האחרונה הייתה ב-2005 (לפני הרפורמה שהייתה בתחום קופות הגמל כמה שנים לאחר מכן) - היה לי פטור ממס על הסכום שמשכתי, שמסתכם בכ-45K. לכן, נציג מלשכת ההדרכה של מס הכנסה אמר לי שאני לא צריך לדווח על עניין קופת הגמל בדוח השנתי.

למלא את הדוח היה לי די פשוט ועשיתי זאת לבדי (עכשיו במרחק לחיצת כפתור מהגשה), פרט לכמה דברים נקודתיים שנעזרתי בכמה מקורות בשביל להבין באיזה שדה יש למלא אותם.
אבל אני שומע די הרבה על אנשים שממליצים להתייעץ עם רואה חשבון או יועץ מס לפני שמגישים דוח כזה - כדי לא להסתבך סתם.

האם לדעתכם באמת כדאי לשלם למייצג בשביל ייעוץ עבור דוח פשוט כזה?

מה תוצאת המס של הדוח?
מגיע לך החזר? יש לך חוב?

רואה חשבון יכול לעזור לך אם תבוא אליו לפני שתבצע פעולות, על ידי מתן ייעוץ ותכנון מס.
לאחר שהשנה נסגרה, הוא בסך הכל ממלא את הדוח כמוך (הפער הוא כמובן ידע למפות סוגי הכנסות לשדות השונים, אבל לא בשביל זה הוא הלך ללמוד 3.5 שנים).

נערך לאחרונה ב:
מה תוצאת המס של הדוח?
מגיע לך החזר? יש לך חוב?

בדוח עצמו לחצתי על הכפתור שנועד לחישוב - מגיע לי החזר של 150 שקל לפי מה שרשום בתוצאת החישוב.
אני אציין שה-150 החזר הזה לא כזה מטריד אותי, ואפילו אם מס הכנסה ימצאו איכשהו שבכלל אני חייב להם 150 שקל - כנראה אהיה בסדר עם זה.

רואה חשבון יכול לעזור לך אם תבוא אליו לפני שתבצע פעולות, על ידי מתן ייעוץ ותכנון מס.
לאחר שהשנה נסגרה, הוא בסך הכל ממלא את הדוח כמוך (הפער הוא כמובן ידע למפות סוגי הכנסות לשדות השונים, אבל לא בשביל זה הוא הלך ללמוד 3.5 שנים).

הסיבה שבגללה אני מתלבט אם ללכת למייצג, היא שאולי יש משהו שהוא ישים לב אליו ואני בכלל לא חשבתי עליו - ואולי זה יחסוך לי כאב ראש רציני בהמשך מול מס הכנסה.
בסה"כ זה נראה לי לא סביר כי הדוח שלי הוא פשוט ואני חושב שמיפיתי את הנתונים שלי לשדות הנכונים וגם שצירפתי את המסמכים הנכונים. לכל הפחות, אני לא חושב שעשיתי איזו טעות שתגרום לחוב משמעותי.
אבל כן מעניין אותי לשמוע דעות של אנשים בנוגע לזה.

אני גם בדיוק בתהיות בנושא, אני אמור לבצע החזר מס על כמה שנים ונראה שזה לא מסובך מידי.
האם ניתן להגישו באינטרנט?

אני גם בדיוק בתהיות בנושא, אני אמור לבצע החזר מס על כמה שנים ונראה שזה לא מסובך מידי.
האם ניתן להגישו באינטרנט?
עד שנת 2018 ניתן להגיש במפ"ל.
מדוחות של 2019 והלאה ניתן להשתמש במערכת שידור דוחות מקוונת, שגם מאפשרת להעלות את כל המסמכים התומכים, ולפי דיווחים כאן בפורום גרמה לקבלת החזרי מס במהירות מרשימה (שבוע עד חודש, כאשר בעבר זה היה 3-6 חודשים)

לפי דיווחים כאן בפורום גרמה לקבלת החזרי מס במהירות מרשימה (שבוע עד חודש, כאשר בעבר זה היה 3-6 חודשים)
מאשר, דו"ח 2020 עלה במערת שידור דוחות. לאחר פחות משבועיים ההחזר נכנס לעו"ש שלי.

ולפי דיווחים כאן בפורום גרמה לקבלת החזרי מס במהירות מרשימה (שבוע עד חודש, כאשר בעבר זה היה 3-6 חודשים)
אצלי עבר מעל חודש מההגשה וזה עדיין במצב של "הוגש וטרם תוקצר".
שאלתי במפ"ל מה קורה עם זה (בצורה יפה כמובן) וענו לי "יש לחכות בסבלנות לתקצור הדוח"

יכול להיות שהתחיל להם עומס של דוחות מקוונים עכשיו?

האם לדעתכם באמת כדאי לשלם למייצג בשביל ייעוץ עבור דוח פשוט כזה?
מילאתי השנה דוחות על מספר שנים אחורה בשביל לגלגל הפסדי הון. דו"ח פשוט לכאורה. הבעיה שהם התעלמו מאחד המסמכים שצירפתי ורשמו לי הפסד נמוך יותר מכפי שהיה באמת. אני כבר חודש בפתיחת פניות מולם ותשובות לא מספקות מצידם. עם מייצג זה היה מסתיים בשיחת טלפון של שתי דקות בין המייצג לפקיד השומה והשלמת המסמכים החסרים לכאורה.
האם זה שווה אלף ש"ח? כנראה שלא.

יכול להיות. זה גם תלוי סניף.
וגם, ייתכן שחלק מהאנשים כאן חייבים בהגשת דוח שנתי. להבנתי, מקרים כאלה מטופלים מהר יותר לפי חוק.

נערך לאחרונה ב:
להבנתי, מקרים כאלה מטופלים מהר יותר לפי חוק.
יש להם 90 יום גם במקרה זה. (במקרה של בקשה להחזר מס זה עד שנה).
מעניין אם יעדכנו את החוק בעקבות השיפור הטכנולוגי, או שישאירו להם מקום לכסתח.

עם מייצג זה היה מסתיים בשיחת טלפון של שתי דקות בין המייצג לפקיד השומה והשלמת המסמכים החסרים לכאורה.
האם זה שווה אלף ש"ח? כנראה שלא.
ומה עם הגישה הבאה: ברגע שמס הכנסה עושה בעיות כפי שתיארת, אז לשלם לרו"ח שייצג אותך כדי לפתור את הבעיה מהר ו\או בצורה נכונה. אפשרי או שזה לא עובד ככה?

ומה עם הגישה הבאה: ברגע שמס הכנסה עושה בעיות כפי שתיארת, אז לשלם לרו"ח שייצג אותך כדי לפתור את הבעיה מהר ו\או בצורה נכונה. אפשרי או שזה לא עובד ככה?
המייצג ירצה לבדוק את העבודה שלך (אחריות מקצועית). למה שיגבה ממך פחות על זה?
ועדיין נניח שגובה רק 800 במקום 1000, כל בעיה הכי קטנה תרצה לפתור ב800 שקל?

זה מרגיש לי עוד יותר מטופש, כבר עשיתי את כל העבודה ומילאתי את הטפסים, למה לשלם למישהו שכל תפקידו הוא להרים שיחת טלפון ולהגיד להם להסתכל על הטופס המצורף?

המייצג ירצה לבדוק את העבודה שלך (אחריות מקצועית). למה שיגבה ממך פחות על זה?
ועדיין נניח שגובה רק 800 במקום 1000, כל בעיה הכי קטנה תרצה לפתור ב800 שקל?
זה מרגיש לי עוד יותר מטופש, כבר עשיתי את כל העבודה ומילאתי את הטפסים, למה לשלם למישהו שכל תפקידו הוא להרים שיחת טלפון ולהגיד להם להסתכל על הטופס המצורף?
אם הוא יגבה סכום דומה להגשת הדוח אז זה באמת לא הגיוני.
אבל מצד שני, מה עם מקרים שמס הכנסה טוען ששגית בדוח או טוען שאתה חייב לו כסף ולדעתך זה לא נכון ואין עם מי לדבר שם...מייצג יכול לפתור את זה? (סה"כ מנסה להבין איך נכון להתנהל מול מס הכנסה בתור מישהו שרק עכשיו התחיל להתנהל לבד מולם)

אם הוא יגבה סכום דומה להגשת הדוח אז זה באמת לא הגיוני.
אבל מצד שני, מה עם מקרים שמס הכנסה טוען ששגית בדוח או טוען שאתה חייב לו כסף ולדעתך זה לא נכון ואין עם מי לדבר שם...מייצג יכול לפתור את זה? (סה"כ מנסה להבין איך נכון להתנהל מול מס הכנסה בתור מישהו שרק עכשיו התחיל להתנהל לבד מולם)
אני משער שאפשר להוסיף מייצג גם אחרי שהגשת דו"ח ושאפשר לתקן טעויות שנעשו. אבל כנראה נקודת הפתיחה תהיה פחות טובה מאשר אם המייצג היה שם מתחילת הדרך.

אתה סתם מניח הנחות
טוב לדעת, פשוט בתור מתחיל הייתי צריך לעבור הרבה טלפונים, פקידים ונציגים שלא הבינו מה אני רוצה כשהיו דברים ספציפים שרציתי לברר...וכאן בפורום עזרו (במיוחד אתה :) ) הרבה יותר, האמת שאפילו יותר מאשר רו"ח למיניהם.

יכול להיות שיש לי סוג של "פחד" מ"התעסקות" עם מס הכנסה כי תמיד הסביבה שידרה שזו סוג של מפלצת שלא כדאי להתעסק איתם לבד...אני שמח לשמוע שזה לא המצב ושכן אפשר לקבל מהם את הזכויות שלי בלי לשלם לרו"ח הרבה כסף.

מניח שמפ"ל זו תמיד הכתובת המעודפת להתנהלות מולם ולא בטלפון?.

מדוחות של 2019 והלאה ניתן להשתמש במערכת שידור דוחות מקוונת
ידוע במקרה האם ניתן לבקש החזר מס כנגד ביטוחי חיים של משכנתא בצורה מקוונת? (25% החזר מס מהפרמייה השנתית ששולמה).
נתקלתי בכמה אתרים שטוענים שספציפית נושא ביטוחי החיים מצריך הגשה ידנית של הדוח המקוצר.
האמת שגם בדקתי בסימולטור וניכר שהביטוח חיים כלל לא משחק פקטור בחישובים שם ולא משנה איזה סכום שמים, אבל מצד שני הסימולטור הזה מרגיש כמו מתקופת המנדט ככה שלא ברור כמה ניתן להסתמך עליו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פירוש הדוח השנתי של IB ארה"ב 1099 שוק ההון 9
Roi גוגל תהיות לנפילה אחרי הדוח מאתמול שוק ההון 16
S הגשת הדוח שלי ממסחר באינטרקטיב למס הכנסה מיסים 96
דו דו הפרשת המעסיק לקיצבה בדו״ח השנתי מיסים 3
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
צ אופן דיווח וחישוב רווחי הון בדוח השנתי מיסים 1
M ריבית מ-IB לדו"ח השנתי (עצמאי) - הסתבכתי מיסים 6
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ח קיזוז הפסדים ומענקי קורונה בדוח השנתי 2021 מיסים 1
T איך מדווחים בדוח השנתי על משיכת פקדון בנקאי עם רווחים פטורים? מיסים 3
A דיווח קופת גמל להשקעה בדוח השנתי מיסים 5
Y דחיית מועדי הדו"ח השנתי למס הכנסה מיסים 2
הדבורה מיה מס שנוכה במקור בטופס 867 - איך ממלאים בדו"ח השנתי? מיסים 6
1337justme משמעות של מחזור מכירות מני"ע בדוח השנתי מיסים 8
ס ההבדלים בין טפסים 1322, 1324, 1325 בדוח השנתי מיסים 22
ע דמי אבטלה בדוח השנתי (טופס 1301) מיסים 2
1337justme התייחסות לקה"ש ופנסיה בדוח השנתי + אבטלה בחלק מהשנה מיסים 38
W טעויות של מתחיל בהגשה מקוונת של הדו"ח השנתי, כיצד מתקנים? מיסים 5
Q נספחים ג' ו-ד' לדוח האישי השנתי מיסים 30
P עמוד מהדו"ח השנתי במקום טופס 867? צרכנות פיננסית 11
Z איך מקדימים לשלם מס יסף לפני הדו"ח השנתי (כדי לחסוך את הריביות) שוק ההון 13
amidar דו"ח העושר השנתי - מה ההגדרה של מיליונר? אוף טופיק 21
מ המכתב השנתי של באפט שוק ההון 8
ע הפקדת הבונוס השנתי לקרן ההשתלמות צרכנות פיננסית 1
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
F הדבר הכי פשוט להשקעה כהגנה לקריסה שוק ההון 15
שם משתמש בעייתי לבחור קרן כספית: פשוט להטיל מטבע? שוק ההון 38
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
deussex הרגשתם פעם שהמקום הכי טוב - הוא פשוט להישאר ולא לעשות כלום ? התפתחות אישית 14
א איך הייתם בונים תיק ראשוני פשוט? שוק ההון 14
מ מתחיל בתיק פשוט שוק ההון 11
א תיק פשוט. שוק ההון 19
ה משיכת רווחי הון - זה בעצם כ"כ פשוט? שוק ההון 13
Y חוות דעת על תיק השקעות פשוט מני"ע נסחרים בשקלים שוק ההון 3
A ניהול פשוט של תיק עולמי שוק ההון 1
S תיק ראשוני: מורכב או ממש פשוט? שוק ההון 9
Z שאלה- אם זה כלכך פשוט מה יש ללמוד? שוק ההון 43
A חוסך הרבה כסף אך הוא פשוט יושב בבנק... שוק ההון 6
OiNK טיוטה לתיק השקעות פשוט לטווח בינוני (איריות מחקות+קרנות אג״ח) שוק ההון 61
abby1994 הגיון פשוט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 55
פשוט יותר אפשר את זה בהכי פשוט ברמת מכולת בבקשה ? שוק ההון 22