• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הגדלת החלק ה"שמרני" בתיק

dor.soled

משתמש סולידי
דירוג
21
אהלן, פתחתי תיק השקעות ראשון לפני כחצי שנה שהתחיל מחלוקת נכסים 70/30 לטובת מניות בפיזור גלובלי ואגח ממשלתי ישראלי קצר ובינוני כאשר לאחרונה הוספתי לחלק האג"חי גם קרן אג"חית ממשלתית עולמית.
לאחר חצי שנה של השקעה האיזון בתיק שלי הופר מעט ועליתי ל80 אחוז מנייתי ו20 אחוז אג"חי אותו אני מעוניין לאזן חזרה עם השקעות הגנתיות יותר.
אני לא בטוח שאני מעוניין להמשיך להשקיע רק באג"ח ממשלתי בעקבות הרווח הנמוך שלו
מצד שני אני לא מעוניין להעלות את הסיכון בתיק באופן דרמטי אלה אני מעוניין באפיק ביניים שייצר לי איזשהו איזון חדש לתיק עם מעט יותר רווח.

כרגע אני מתלבט בין כמה אפיקים הריט/האגח קונצרני/ P2P אני אשמח לעזרה בהשלמת הקצוות ולהכוונה (לא ייעוץ חלילה).
אתחיל ממה שכנראה לא אגע בו וזה הריט
לאחרונה התחלתי לקרוא על זה קצת יותר בפורום, הגעתי עם מחשבה תחילית שהוא בקורלציה נמוכה לשוק המניות ושזהו פלג שמרני יותר בתיק (המחשבה הזאת הגיעה גם מהקריאה של הפוסט באתר עצמו בנושא של רייט וגם מהספר של הליכת קראי)
להבנתי מהקריאה בפורום המצב קצת השתנה בשנים האחרונות והקרנות האלה נוטות להתנהג יותר כמו קרן מיינית לכל דבר ובעלות סיכון אפילו גבוהה יותר לפעמים.
כן אני שוקל יותר קרן ישראלית שמשקיע בנדלן למגורים אבל חושש מחוסר פיזור.
הייתי שמח אם מישהו מהפורום שמשקיע בקרנות כאלה יוכל קצת לעשות לי סדר ולהגיד לי האם הבנתי את זה נכון או שיש לי עוד קצת פערים שכדאי להשלים ואולי כן להתעניין בהם שוב.

אגח קונצרני:
אגיד מראש, הכוונה היא לאג"ח קונרצני גלובלי (עוד לא החלטתי על קרן ספציפית אשקיע על זה זמן בחיפושים) אבל למיטב הבנתי אם אני אחפש קרן בפיזור רחב זה יכול לתת לי מענה לחלק הגנתי מצד אחד אך עם ריבית גבוהה יותר מהאג"ח הממשלתי.
להבנתי קיימות קרנות המסווגות ע"פ סוג החברות וסיכונם, אם אקח קרן בעלת סיכון נמוך האם אני אמור להיות יותר רגוע (יחסית)?
אני די מצולק נפשית מכל הכתיבה של הסולידית לגבי אגח קונצרני ישראלי ולכן כרגע הוא לא על הפרק, אם אתם חושבים שיש טעם לשקול זאת מחדש אני יותר מאשמח לשמוע.

P2P
במילה אחת, פיזור.
באופן כללי זה אפיק השקעות שלא קיים אצלי כרגע ואני מתלבט אם להיכנס אליו, משום מה זכורים לי כמה וכמה דיונים בפורום שטענו כי האפיק השקעה הזה מיותר ורק חיכו שיגמר ולצאת ממנו.
חייב להגיד שגם התחושה הכללית של "פוסט קורונה" מדאיגה קצת ואני לא בטוח שאנשים יוכלו להחזיר הלוואות כמו גם עסקים שיסגרו אחד אחרי השני.
אשמח לשמוע מאנשים שמשקיעים שם חוות דעת בנושא ובכלל את התחושה הכללית בתקופה הכל כך לא יציבה הזאת.

מלבד זאת המטרה נשארה אותה מטרה וזה הורדת הסיכון בתיק עם השקעה מחודשת. אם קיים אפיק אחר שלא חשבתי עליו אני יותר מאשמח לשמוע.
שבוע טוב ותודה רבה לכולם :)

אני לא בטוח שאני מעוניין להמשיך להשקיע רק באג"ח ממשלתי בעקבות הרווח הנמוך שלו
מצד שני אני לא מעוניין להעלות את הסיכון בתיק באופן דרמטי אלה אני מעוניין באפיק ביניים שייצר לי איזשהו איזון חדש לתיק עם מעט יותר רווח.
אין אפיק באותו סיכון שנותן תשואה גבוה משמעותית
רוב האופציות שרשמת מסוכנות משמעותית אחרות נותנות תשואה גבוה רק במעט,ואתה מדבר על איזון של 10% אז בסוג ההשקעות האלה זה לא ישנה כמעט כולם.

ריטים אינם סולידים.
אג"ח קונצרני בדירוג השקעה BBB ומעלה ייתן לך עוד 1% לעומת אג"ח ממשלתי עם מח"מ זהה, וגם יגדיל את התנודתיות של התיק.

ריטים אינם סולידים.
אג"ח קונצרני בדירוג השקעה BBB ומעלה ייתן לך עוד 1% לעומת אג"ח ממשלתי עם מח"מ זהה, וגם יגדיל את התנודתיות של התיק.
אולי כדאי לי לשלב? גם קוצנרני בדירוג גבוהה וגם דירוג טיפה יותר נמוך ? בשביל תשואה מעט יותר גבוהה
השאלה היא עד כמה אני מגדיל את הסיכון בדירגים גבוהים כאלה? אני מאמין שלא בהרבה

שים לב שבעקבות המצב הנוכחי הריבית נמוכה מאוד וביחד עם דמי ניהול ועמלות נלוות אתה למעשה תהיה בתשואה שלילית על החלק הזה.
מה רע במזומן?

שים לב שבעקבות המצב הנוכחי הריבית נמוכה מאוד וביחד עם דמי ניהול ועמלות נלוות אתה למעשה תהיה בתשואה שלילית על החלק הזה.
מה רע במזומן?
מזומן צובר אבק בגדול, יכול להיות שכרגע זה באמת הצבירה הכי עדיפה אבל אני מעדיף כן להשקיע אותו,
אולי באמת בP2P או אגח קונצרני בדירוג גבוהה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T הגדלת הוצאות לשיפור איכות החיים התפתחות אישית 36
א פורום חדש מדוייק בשבילי :-) הגדלת הכנסות יזמות והגדלת הכנסות 46
מ יכולת השתכרות או הגדלת חסכון התפתחות אישית 12
ג הגדלת האפיק צמוד מדד שוק ההון 22
C הגדלת מסגרת אשראי צרכנות פיננסית 27
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
מומו הברווז הגדלת הפרשה לקה"ש + התחייבות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O העלאת ברוטו למען הגדלת הפקדה לIRA שוק ההון 12
ע פתיחת קופת גמל מול הגדלת תיק השקעות קיים שוק ההון 5
Yuvalbuz3 הגדלת סיכון ותשואה ע"י משקל עודף שוק ההון 14
Y הגדלת הפרשה לקרן השתלמות שוק ההון 1
שודד הפינג פונג הגדלת חשיפה למניות small cap שוק ההון 38
D.Aristocrats הודעה משמחת על הגדלת תקרה של סכום חד פעמי עבור העברות לחשבון אקראי שוק ההון 9
Y הגדלת פיזור לנכס "יקר" שוק ההון 5
G הגדלת הפרשות פנסיוניות - כיצד זה משפיע על הפרשת 18.3% בגמל? שוק ההון 5
ע הגדלת ההפרשה מהברוטו לקרן השתלמות עבור שכיר שאינו מגיע לגובה הפטור צרכנות פיננסית 2
ש הגדלת הכנסה וקרן השתלמות אוף טופיק 8
ס הגדלת ההשקעה בחו״ל? שוק ההון 13
Y מלכוד בבחירת החלק הסולידי בתיק שוק ההון 13
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ב החלק הסולידי בתיק שוק ההון 5
ב החלק המנייתי בתיק שלי שוק ההון 4
Y החלק הסולידי של התיק בפקדון ל5 שנים שוק ההון 22
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A במה להשקיע את החלק הסולידי של תיק ההשקעות? שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
א החלק הרוסי ב acwi שוק ההון 20
א מחשבות על החלק הסולידי של התיק- דעתכם ? שוק ההון 8
milx אם אני לא מעוניין להשקיע באג"ח - לאיפה אתם מקצים את החלק הסולידי של התיק שוק ההון 121
I ניוד החלק ההוני של ביטוח המנהלים לק. גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
stamEhad אג"ח, החלק הסולידי בתיק - השוואה בין תיק "שוקולד מריר" VS. תיק "שוקולד מריר בטעמים" שוק ההון 10
B MSCI ACWI עבור החלק המנייתי בתיק שוק ההון 30
א החלק האגחי בתיק שוק ההון 21
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
Homer איזון החלק המנייתי : האם אתם מאזנים במיקרו או במאקרו? שוק ההון 6
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10
D החלפת החלק האגח"י בתיק שוק ההון 0
D הקצאת החלק האגח"י בתיק. 2.5 שוק ההון 30
S בעקבות המצב, האם הורדתם את החלק המנייתי באופן משמעותי? שוק ההון 18
D התייעצות בפילוח החלק המנייתי בתיק ההשקעות שוק ההון 28
Dinoman חשבון בפפר לטובת החלק הסולידי של התיק שלי, ושאלה בנושא חשבון בנק דולרי בארץ. שוק ההון 3
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
S החלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
LenqS תיק השקעות ראשוני - דיון על החלק הסולידי שוק ההון 15
I הלכתי לאיבוד - החלק הסולידי שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה