• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית

• פותח הנושא D_T
  • פורסם בתאריך
מליון אחוז. מוזמן לקרוא את ה-TOS. הם מאוד ברורים בנושא. הם לא מתעסקים עם קריפטו בגרוש. כל חשבון קריפטו ידוע להם חסום במערכת (העברה יוצאת תחסם לפני שאפילו תצא) וכל העברה נכנסת מחשבון קריפטו ידוע תגרום לסגירה מיידית של החשבון עקב הפרת TOS.

זה נכון גם לבתי השקעות. תעבור על המסמכים עליהם חתמת.
אין לי חשבון בבית השקעות ולכן אין לי מסמכים.
אבל בכל מקרה, המסמכים הם רק כסת"ח. אין באמת קשר בין מה שכתוב בהם לבין מה שקורה בפועל.
מס הכנסה דורש מיסים גם על כספים ממקור לא חוקי. כך שתשלום מיסים הוא לא הוכחה לחוקיות מקור הכספים.
צודק. אז תתעלם ממה שרשמתי בסוגריים שם :)
אגב, גם העברת כספים מבנק ישראלי אחר היא לא הוכחה לחוקיות מקור הכספים. זו אינדיקציה אבל לבנק מקבל הכספים אסור להתסמך רק על זה.
זה בדיוק ההבדל בין התאוריה למעשי.
אם באמת הבנקים היו בודקים מקור-מקורי של כל העברת כספים נכנסת זה לא היה מסתיים.
תחשוב שאני הולך לקנות במכולת ומשלם שם, אז הבנק של המכולת צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שלי. אני קיבלתי את הכסף כשכר מהמעסיק שלי, עכשיו הבנק (של המכולת, לא שלי) צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שהמעסיק שלי שילם איתו. כלומר עכשיו הבנק של המכולת צריך ללכת ולבדוק את חשבון הבנק של הלקוח של המעסיק שלי, ולהבין מאיפה הוא קיבל את הכסף.
הדבר הזה לא יגמר בחיים. איפשהו צריך להגיד "מספיק".

אבל בכל מקרה, המסמכים הם רק כסת"ח. אין באמת קשר בין מה שכתוב בהם לבין מה שקורה בפועל.
גילוי נאות - אני לא מתחום הבנקאות, לא יודע לומר עד כמה זה מייצג את מה שקורה בפועל.
מה שאני אומר זה על סמך הדרכות והסברים שהעבירו מפקחים של הרשות לאיסור הלבנת הון.
אם באמת הבנקים היו בודקים מקור-מקורי של כל העברת כספים נכנסת זה לא היה מסתיים.
תחשוב שאני הולך לקנות במכולת ומשלם שם, אז הבנק של המכולת צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שלי. אני קיבלתי את הכסף כשכר מהמעסיק שלי, עכשיו הבנק (של המכולת, לא שלי) צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שהמעסיק שלי שילם איתו. כלומר עכשיו הבנק של המכולת צריך ללכת ולבדוק את חשבון הבנק של הלקוח של המעסיק שלי, ולהבין מאיפה הוא קיבל את הכסף.
לא ככה זה עובד. כל חשבון שנפתח, מותאם לו פרופיל פעילות - האם חשבון עו"ש של משפחת שכירים/עצמאי/חברה/תאגיד ציבורי ותחום עיסוק. לדוגמה של מכולת, הגיוני שיהיו הפקדות מרובות באשראי ובמזומן בסכומים לא גבוהים, עד אלפי שקלים. אבל אם פתאום יש העברה של חצי מיליון ש"ח לחשבון - זה דגל אדום. כי לא תואם לפרופיל. ואם יש העברה מחו"ל - זה דגל אדום, כי לא תואם לפרופיל של מכולת. ואם זה חשבון של שכירים שמקבלים משכורת, ופתאום יש העברה של סכום גדול - זה דגל אדום. הבנק ירצה לדעת מאיפה הכסף. אבל איפה בדיוק עובר סף רגישות של הבנק, זה אי אפשר לדעת.

כדי להבין עד כמה זה מעיק ומסובך, תראה את רשימת הדגלים האדומים, שעו"ד צריך לבחון לפני שהוא מספק שירות ללקוח חדש. לבנקים אני מניח זה עוד יותר מורכב.

כל חשבון שנפתח, מותאם לו פרופיל פעילות - האם חשבון עו"ש של משפחת שכירים/עצמאי/חברה/תאגיד ציבורי ותחום עיסוק. לדוגמה של מכולת, הגיוני שיהיו הפקדות מרובות באשראי ובמזומן בסכומים לא גבוהים, עד אלפי שקלים. אבל אם פתאום יש העברה של חצי מיליון ש"ח לחשבון - זה דגל אדום. כי לא תואם לפרופיל. ואם יש העברה מחו"ל - זה דגל אדום, כי לא תואם לפרופיל של מכולת. ואם זה חשבון של שכירים שמקבלים משכורת, ופתאום יש העברה של סכום גדול - זה דגל אדום.
אבל זאת בדיוק הנקודה שלי - העברה גדולה של מזומן זה דגל אדום. העברה גדולה של ני"ע מחו"ל לבנק זה דגל אדום.
העברת תיק השקעות מבית השקעות לבנק זה לא דגל אדום.
כנ"ל גם העברה של תיק השקעות מברוקר זה לבית השקעות.
אבל איפה בדיוק עובר סף רגישות של הבנק, זה אי אפשר לדעת.
לא דיברתי על איפה בדיוק עובר הגבול (אם זה 50 אש"ח או 100 אש"ח או 10 ש''ח). זה גם לא מעניין אותי איפה בדיוק הגבול.
דברים גדולים הם ברורים - העברה של תיק השקעות מבנק לבנק או מבית השקעות ישראלי לבנק זה בתחום ה"ירוק". העברה גדולה של מזומן (בלי להיכנס לשאלה "מה זה גדולה") מחו"ל ידליק דגל אדום.
לבנקים אני מניח זה עוד יותר מורכב.
לבנקים מן הסתם זה יותר מורכב. לבתי השקעות זה פחות מורכב מאשר לבנקים.

עוד אופציה לקבלת הכסף היא מזומן. יש פלטפורמה ישראלית שמוכנה לתת מזומן, גם בסכומים של מאות אלפי שקלים. כל עוד העמלה שלהם לא עולה על 50 אלף, לפי החוק הם יכולים לתת לך מזומן.

קראתי את כל הפוסט ולא הבנתי עדיין מה השורה התחתונה כדי לא להשאר 'מתעשר על הנייר/בפוטנציה'. :lol:
אם לדוגמה יש לי סכום מכובד של קריפטו בבינאנס, כתוצאה מהשקעה ארוכת טווח , ואני רוצה להמיר אותו למטבע ממשי (שלא שקל בגלל כל הבעיות עם הבנקים פה..), נגיד דולר/יורו,
איזה בנק/שירות *בעולם* זמינים לי בתור אזרח ישראלי (בלבד :( ) שאוכל להשתמש בו/לפתוח בו חשבון כדי להעביר אליו את הכסף ?

אגב,
גם תושבי מדינות מפותחות לדוגמה ארה"ב ומערב אירופה עוברים מסכת ייסורים דומה במעבר קריפטו לחשבון הבנק שלהם או שהבעיה ספיציפית רק ברפובליקת הבננות שלנו?

נערך לאחרונה ב:
קראתי את כל הפוסט ולא הבנתי עדיין מה השורה התחתונה כדי לא להשאר 'מתעשר על הנייר/בפוטנציה'. :lol:
אם לדוגמה יש לי סכום מכובד של קריפטו בבינאנס, כתוצאה מהשקעה ארוכת טווח , ואני רוצה להמיר אותו למטבע ממשי (שלא שקל בגלל כל הבעיות עם הבנקים פה..), נגיד דולר/יורו,
איזה בנק/שירות *בעולם* זמינים לי בתור אזרח ישראלי (בלבד :( ) שאוכל להשתמש בו/לפתוח בו חשבון כדי להעביר אליו את הכסף ?

אגב,
גם תושבי מדינות מפותחות לדוגמה ארה"ב ומערב אירופה עוברים מסכת ייסורים דומה במעבר קריפטו לחשבון הבנק שלהם או שהבעיה ספיציפית רק ברפובליקת הבננות שלנו?

או שתיצור Audit trail עם רואה חשבון/bloxtax, תלך לבנק הפועלים/לאומי תבקש שיחה אצל הקצין ציות של הבנק/מנהל הסניף ותבקש אישור לכך שהחשבון מיועד לקריפטו ואז תמכור את הקריפטו שלך בפלטפורמה ישראלית.
או שתפתח חשבון בנק בשוויץ/פורטוגאל(אתה לא צריך אזרחות בשביל לפתוח חשבון בנק, יש לבנקים מחלקה שמיועדת ללקוחות בינלאומיים) ותעשה העברה מבינאנס לשם.
רק תבדוק לפני זה מה המדיניות של הבנק לגבי קריפטו כי לא כולם מאפשרים את הנושא(נגיד UBS לא)

האופציה הנוספת היא להישאר בפוזיציה.

האופציה הנוספת היא להישאר בפוזיציה
גם אם אתה רוצה להשאר, פוזיציה שאי אפשר לצאת ממנה היא פוזיציה בעייתית, בלשון המעטה. נראה לי חשוב לכל משקיע לדעת איך הוא הולך לצאת, גם אם הוא רוצה להשאר.

אם יש לי היום 1000₪ שאני לא יכול לקבל, מה עוזר לי מחר 2000₪ שאני לא יכול לקבל?

גם אם אתה רוצה להשאר, פוזיציה שאי אפשר לצאת ממנה היא פוזיציה בעייתית, בלשון המעטה. נראה לי חשוב לכל משקיע לדעת איך הוא הולך לצאת, גם אם הוא רוצה להשאר.

מה הכוונה לקבל,
כל הפואנטה היא שזה מטבע לא?
קנה בזה מוצר ממישהו שמקבל את המטבע הנ"ל (טסלה? שכן שלך?)

מה הכוונה לקבל,
כל הפואנטה היא שזה מטבע לא?
קנה בזה מוצר ממישהו שמקבל את המטבע הנ"ל (טסלה? שכן שלך?)
ברעיון זה מטבע, במציאות לא כל כך, לפחות כרגע. הרוב הגדול של העסקים לא מקבל קריפטו, והדרך העיקרית להפוך אותו לסחורות או שירותים היא דרך המרה לפיאט, ובישראל זו דרך מאוד בעייתית.
יכול להיות שזה ישתנה, אני מדבר על המצב הקיים.

ספציפית טסלה אי אפשר לקנות בקריפטו (מאסק אמר שאולי מתישהו), והשכן שלי לא מעוניין לקנות. אם השכן שלך רוצה לקנות ממך קריפטו, כמה שתרצה ומתי שתרצה, עדיין הבנק יסרב לקבל את התמורה, כי זה כסף שמקורו בקריפטו.

בקיצור, פוזיציית קריפטו היא בעייתית, כי קשה לצאת ממנה (אפשר, אבל מסובך). אם מתאים לך להחזיק עד שהמצב ישתנה אז יופי. אם אכפת לך מנזילות אז לא.

אולי blockfi הם הפתרון. חברה אמריקאית שתומכים גלובלי. אם אתה רוצה לצאת מהפוזיציה אתה יכול להמיר אותה ל-stable coin כמו GUSD. USDC.
או שתעשה כרטיס אשראי שלהם ותוכל להשתמש בכסף בכל מקום שמקבל ויזה.
או שתקבל הלוואה בפיאט של עד 50% משווי הביטקוין שלך ואותה תעביר לבנק/ברוקר בחו"ל.

אני דיי בטוח שניתן למשל להעביר דולרים מבלוקפיי אל שוואב או אינטראקטיב, ואז משוואב אל הבנק בישראל, ולבנק בישראל אין דרך לדעת שהרווח הגיע מקריפטו ולא ממסחר בשוק ההון.

אגב plonter.co.il מקבלים ביטקוין, חנות מחשבים וותיקה - במקום לקנות טסלות, תקנו מחשבים.. או כרטיסי מסך.. ותמכרו אותם לכאלו שכורים קריפטו.. ;)
כאן יש עוד רשימה של כל מני עסקים מקומיים שמקבלים.

מארק קיובן כבר אמר שקשה להמיר קריפטו לפיאט. לדעתי זה שאלה של הסתגלות ואימוץ קריפטו כמיינסטרים. כיום קריפטו נתפס כאיום לבנקים מכל מיני סיבות שלא כאן המקום לפרטן. לכן הבנקים פועלים נגד העברות קריפטו. זה קורה גם בחו"ל. יש כרטיס ויזה של בינאנס. לא ניסיתי זאת אבל לכאורה ניתן להשתמש בו בכל מקום שמקבל ויזה.

הי כולם

מעדכן -
* הכסף עדין תקוע בפלטפורמה הישראלית שלוקחת כמה ש״ח עמלה כל רבעון כאשר מחזיקים אצלם יתרה שקלית.
* דיברתי טלפונית ונפגשתי עם מספר בנקים אחרים - כולם סירבו להתעסק בנושא ואמרו לי שאין לי מה לפתוח אצלם חשבון בנק. בשנייה שאמרתי ״מטבעות דיגיטליים״ מבחינתם השיחה הסתיימה.
* נאמר לי ע״י מספר מכרים שיתכן ושני בנקים שעוד לא דיברתי איתם יסכימו לקבל את הכסף, אני מנסה לבדוק מולם גם.
* פניתי שוב לבנק שלי עם אסמכתא על תשלום מס רווחי הון למס הכנסה (שילמתי עשרות אלפי שקלים) וטבלאות שהרו״ח שלי ערך שמראים תאריכים קנייה/מכירה ועמלות ששולמו לצורך תשלום המס. הבנק ענה תשובה מאוד מוזרה, ובשורה תחתונה אינו מוכן לקבל את הכסף.

אעדכן, יום טוב

מה עם להמיר את כל היתרה חזרה לביטקואין, למשוך לארנק קר, ולהוציא בחלקים מכספומט מיוחד? כמה הסיבוב הזה יעלה?

עריכה:
למשוך 200 אשח דרך הכספומט יעלה 8200 ש"ח.

נערך לאחרונה ב:
או שתפתח חשבון בנק בשוויץ/פורטוגאל(אתה לא צריך אזרחות בשביל לפתוח חשבון בנק, יש לבנקים מחלקה שמיועדת ללקוחות בינלאומיים) ותעשה העברה מבינאנס לשם.
לא נראה לי שזה פותר את הבעיה, אם תרצה אי פעם להעביר את התמורה לבנק ישראלי.

מה עם להמיר את כל היתרה חזרה לביטקואין, למשוך לארנק קר, ולהוציא בחלקים מכספומט מיוחד? כמה הסיבוב הזה יעלה?

עריכה:
למשוך 200 אשח דרך הכספומט יעלה 8200 ש"ח.
בהצלחה להסביר לבנק מאיפה אתה מפקיד 200 אשח לחשבון בנק.
אלא אם כן הכוונה זה לצרוך את המזומן הזה לאורך זמן. אפשרי, זה לא סכום כזה גבוה. בייחוד אם תשלם איתו שכ״ד.

בהצלחה להסביר לבנק מאיפה אתה מפקיד 200 אשח לחשבון בנק.
עוד לפני הבנק, יהיו כמה רגולטורים שירצו לשאול אותו שאלות.

צו איסור הלבנת הון לנותני שירותים פיננסיים, שיכנס לתוקף בנובמבר הקרוב, עודכן כך שיחול גם על נותני שירותים במטבעות וירטואליים.

עוד לפני הבנק, יהיו כמה רגולטורים שירצו לשאול אותו שאלות.
כל עוד הוא הצליח למשוך את הכסף למזומן, זה כבר לא בעיה שלו. אין חוק נגד למכור ביטקוין למזומן נכון?
אולי אני טועה.

כל עוד הוא הצליח למשוך את הכסף למזומן, זה כבר לא בעיה שלו. אין חוק נגד למכור ביטקוין למזומן נכון?
אין, כל עוד אתה משלם מס
אבל כן יש חוק שמגביל כל "עסקה" במזומן ל-50 אש"ח בין אנשים פרטיים אאל"ט. אסור גם "לפצל" עסקאות בצורה מלאכותית, אז אם הוא באמת מוכרח להיפטר מביטקוין בשווי 200 אש"ח (בהקדם האפשרי) הייתי דואג שיהיה מרווח של לפחות חודש, עדיף חודשיים - בין כל שתי עסקאות כאלה (בהנחה שהן מול אותו אדם. אם לא, אפשר לראות בהן כעסקאות נפרדות - על סמך הבנתי הבלתי-מלומדת).

נותני שירותים במטבעות וירטואליים.
אבל זה לא שירות? זה מוצר/נכס שנמכר תמורת כסף (לפי רשויות המס לפחות).

דיסקליימר: לא עו"ד/משפטן, גם לא חובב.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
יוסירחיוסי הבנק התחיל לחייב על כרטיס דיירקט צרכנות פיננסית 18
א מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק? צרכנות פיננסית 38
E העברת ניירות ערך דרך הבנק לIB שוק ההון 4
T מה הבנק הכי ידידותי להעברות מט"ח הקשורות בקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
ד הבנק מחייב אותי פעמיים צרכנות פיננסית 29
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 0
A הבנק עם התנאים האופטימאלים לשותף/ חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
Y חיובים אונליין ביורו או דולר, חשבון מטח, אשראי של הבנק, רק מטבע אחד כל פעם צרכנות פיננסית 17
D טעות של הבנק בהפקדת שיק צרכנות פיננסית 11
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
Y בעיות פוטנציאליות בהעברות בנקאיות בשל חשש של הבנק מהלבנת הון שוק ההון 7
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3
א האם הבנק מגלם בפקדונות עליות ריבית צפויות ? שוק ההון 6
I האם הבנק יכול לסרב העברת כספים מהלוואות עבור דירה? נדל"ן 9
K האם עבור רכישה אחת של קרן / תעודת סל לטווח ארוך יש יתרון לבית השקעות לעומת הבנק? שוק ההון 10
יוזר משכנתא - האם פגישה עם הבנק שורפת יועץ משכנתאות? נדל"ן 29
א הבנק לא מאשר העברה לbit2c השקעות אלטרנטיביות 10
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
Y הבנק שלי העביר אותי סניף ללא רשותי ולא עונה מאז צרכנות פיננסית 12
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
שם משתמש בעייתי דיבידנד: זה משהו שפשוט נכנס לך לחשבון הבנק? שוק ההון 36
S האם הבנק תמיד ״כסף אחרון״ ? נדל"ן 28
T השוואת עמלות בין הבנק למיטב דש שוק ההון 11
1337justme העברת כספים בין חשבונות - כיצד להמנע מטעויות של הבנק? אוף טופיק 8
c881 "הבנק איבד את האמון בך - את לא זזה מפה חצי שנה אוף טופיק 17
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
stamEhad עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 15
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 22
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
B API של הבנק אוף טופיק 15
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
JG1 ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם צרכנות פיננסית 80
A התמקחות מול הבנק צרכנות פיננסית 2
A העברת מניות בין ברוקרים רק דרך הבנק? שוק ההון 7