הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית

• פותח הנושא D_T
  • פורסם בתאריך

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,352
Wise יסגרו את החשבון מיידית. במקרה הטוב הם יסרבו להעברה והכספים יחזרו למקור תוך יום יומיים. במקרה הרע הם יקבלו את הכסף וישעו את ההחזר למקור\חשבון אחר ע"ש הלקוח למשך לפחות 60 יום. הם לא בנק, הם לא יתקשרו אליך, והם לא יקבלו שום ערעור. לא תוכל לעשות איתם עסקים שוב אף פעם.
אתה בטוח?
לא ידוע לי שהם עושים בעיות עם קריפטו.
אני יודע שבאופן כללי רוב הבנקים האמריקאים לא עושים בעיות.

Yesmad

משתמש ותיק
דירוג
742
מליון אחוז. מוזמן לקרוא את ה-TOS. הם מאוד ברורים בנושא. הם לא מתעסקים עם קריפטו בגרוש. כל חשבון קריפטו ידוע להם חסום במערכת (העברה יוצאת תחסם לפני שאפילו תצא) וכל העברה נכנסת מחשבון קריפטו ידוע תגרום לסגירה מיידית של החשבון עקב הפרת TOS.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,352
זה נכון גם לבתי השקעות. תעבור על המסמכים עליהם חתמת.
אין לי חשבון בבית השקעות ולכן אין לי מסמכים.
אבל בכל מקרה, המסמכים הם רק כסת"ח. אין באמת קשר בין מה שכתוב בהם לבין מה שקורה בפועל.
מס הכנסה דורש מיסים גם על כספים ממקור לא חוקי. כך שתשלום מיסים הוא לא הוכחה לחוקיות מקור הכספים.
צודק. אז תתעלם ממה שרשמתי בסוגריים שם :)
אגב, גם העברת כספים מבנק ישראלי אחר היא לא הוכחה לחוקיות מקור הכספים. זו אינדיקציה אבל לבנק מקבל הכספים אסור להתסמך רק על זה.
זה בדיוק ההבדל בין התאוריה למעשי.
אם באמת הבנקים היו בודקים מקור-מקורי של כל העברת כספים נכנסת זה לא היה מסתיים.
תחשוב שאני הולך לקנות במכולת ומשלם שם, אז הבנק של המכולת צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שלי. אני קיבלתי את הכסף כשכר מהמעסיק שלי, עכשיו הבנק (של המכולת, לא שלי) צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שהמעסיק שלי שילם איתו. כלומר עכשיו הבנק של המכולת צריך ללכת ולבדוק את חשבון הבנק של הלקוח של המעסיק שלי, ולהבין מאיפה הוא קיבל את הכסף.
הדבר הזה לא יגמר בחיים. איפשהו צריך להגיד "מספיק".

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,563
אבל בכל מקרה, המסמכים הם רק כסת"ח. אין באמת קשר בין מה שכתוב בהם לבין מה שקורה בפועל.
גילוי נאות - אני לא מתחום הבנקאות, לא יודע לומר עד כמה זה מייצג את מה שקורה בפועל.
מה שאני אומר זה על סמך הדרכות והסברים שהעבירו מפקחים של הרשות לאיסור הלבנת הון.
אם באמת הבנקים היו בודקים מקור-מקורי של כל העברת כספים נכנסת זה לא היה מסתיים.
תחשוב שאני הולך לקנות במכולת ומשלם שם, אז הבנק של המכולת צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שלי. אני קיבלתי את הכסף כשכר מהמעסיק שלי, עכשיו הבנק (של המכולת, לא שלי) צריך לבדוק מאיפה הגיע הכסף שהמעסיק שלי שילם איתו. כלומר עכשיו הבנק של המכולת צריך ללכת ולבדוק את חשבון הבנק של הלקוח של המעסיק שלי, ולהבין מאיפה הוא קיבל את הכסף.
לא ככה זה עובד. כל חשבון שנפתח, מותאם לו פרופיל פעילות - האם חשבון עו"ש של משפחת שכירים/עצמאי/חברה/תאגיד ציבורי ותחום עיסוק. לדוגמה של מכולת, הגיוני שיהיו הפקדות מרובות באשראי ובמזומן בסכומים לא גבוהים, עד אלפי שקלים. אבל אם פתאום יש העברה של חצי מיליון ש"ח לחשבון - זה דגל אדום. כי לא תואם לפרופיל. ואם יש העברה מחו"ל - זה דגל אדום, כי לא תואם לפרופיל של מכולת. ואם זה חשבון של שכירים שמקבלים משכורת, ופתאום יש העברה של סכום גדול - זה דגל אדום. הבנק ירצה לדעת מאיפה הכסף. אבל איפה בדיוק עובר סף רגישות של הבנק, זה אי אפשר לדעת.

כדי להבין עד כמה זה מעיק ומסובך, תראה את רשימת הדגלים האדומים, שעו"ד צריך לבחון לפני שהוא מספק שירות ללקוח חדש. לבנקים אני מניח זה עוד יותר מורכב.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
10,352
כל חשבון שנפתח, מותאם לו פרופיל פעילות - האם חשבון עו"ש של משפחת שכירים/עצמאי/חברה/תאגיד ציבורי ותחום עיסוק. לדוגמה של מכולת, הגיוני שיהיו הפקדות מרובות באשראי ובמזומן בסכומים לא גבוהים, עד אלפי שקלים. אבל אם פתאום יש העברה של חצי מיליון ש"ח לחשבון - זה דגל אדום. כי לא תואם לפרופיל. ואם יש העברה מחו"ל - זה דגל אדום, כי לא תואם לפרופיל של מכולת. ואם זה חשבון של שכירים שמקבלים משכורת, ופתאום יש העברה של סכום גדול - זה דגל אדום.
אבל זאת בדיוק הנקודה שלי - העברה גדולה של מזומן זה דגל אדום. העברה גדולה של ני"ע מחו"ל לבנק זה דגל אדום.
העברת תיק השקעות מבית השקעות לבנק זה לא דגל אדום.
כנ"ל גם העברה של תיק השקעות מברוקר זה לבית השקעות.
אבל איפה בדיוק עובר סף רגישות של הבנק, זה אי אפשר לדעת.
לא דיברתי על איפה בדיוק עובר הגבול (אם זה 50 אש"ח או 100 אש"ח או 10 ש''ח). זה גם לא מעניין אותי איפה בדיוק הגבול.
דברים גדולים הם ברורים - העברה של תיק השקעות מבנק לבנק או מבית השקעות ישראלי לבנק זה בתחום ה"ירוק". העברה גדולה של מזומן (בלי להיכנס לשאלה "מה זה גדולה") מחו"ל ידליק דגל אדום.
לבנקים אני מניח זה עוד יותר מורכב.
לבנקים מן הסתם זה יותר מורכב. לבתי השקעות זה פחות מורכב מאשר לבנקים.

trhe

משתמש ותיק
דירוג
76
עוד אופציה לקבלת הכסף היא מזומן. יש פלטפורמה ישראלית שמוכנה לתת מזומן, גם בסכומים של מאות אלפי שקלים. כל עוד העמלה שלהם לא עולה על 50 אלף, לפי החוק הם יכולים לתת לך מזומן.

theone2342

משתמש סולידי
דירוג
9
קראתי את כל הפוסט ולא הבנתי עדיין מה השורה התחתונה כדי לא להשאר 'מתעשר על הנייר/בפוטנציה'. :lol:
אם לדוגמה יש לי סכום מכובד של קריפטו בבינאנס, כתוצאה מהשקעה ארוכת טווח , ואני רוצה להמיר אותו למטבע ממשי (שלא שקל בגלל כל הבעיות עם הבנקים פה..), נגיד דולר/יורו,
איזה בנק/שירות *בעולם* זמינים לי בתור אזרח ישראלי (בלבד :( ) שאוכל להשתמש בו/לפתוח בו חשבון כדי להעביר אליו את הכסף ?

אגב,
גם תושבי מדינות מפותחות לדוגמה ארה"ב ומערב אירופה עוברים מסכת ייסורים דומה במעבר קריפטו לחשבון הבנק שלהם או שהבעיה ספיציפית רק ברפובליקת הבננות שלנו?

נערך לאחרונה ב:

EryX

משתמש ותיק
דירוג
121
קראתי את כל הפוסט ולא הבנתי עדיין מה השורה התחתונה כדי לא להשאר 'מתעשר על הנייר/בפוטנציה'. :lol:
אם לדוגמה יש לי סכום מכובד של קריפטו בבינאנס, כתוצאה מהשקעה ארוכת טווח , ואני רוצה להמיר אותו למטבע ממשי (שלא שקל בגלל כל הבעיות עם הבנקים פה..), נגיד דולר/יורו,
איזה בנק/שירות *בעולם* זמינים לי בתור אזרח ישראלי (בלבד :( ) שאוכל להשתמש בו/לפתוח בו חשבון כדי להעביר אליו את הכסף ?

אגב,
גם תושבי מדינות מפותחות לדוגמה ארה"ב ומערב אירופה עוברים מסכת ייסורים דומה במעבר קריפטו לחשבון הבנק שלהם או שהבעיה ספיציפית רק ברפובליקת הבננות שלנו?

או שתיצור Audit trail עם רואה חשבון/*******, תלך לבנק הפועלים/לאומי תבקש שיחה אצל הקצין ציות של הבנק/מנהל הסניף ותבקש אישור לכך שהחשבון מיועד לקריפטו ואז תמכור את הקריפטו שלך בפלטפורמה ישראלית.
או שתפתח חשבון בנק בשוויץ/פורטוגאל(אתה לא צריך אזרחות בשביל לפתוח חשבון בנק, יש לבנקים מחלקה שמיועדת ללקוחות בינלאומיים) ותעשה העברה מבינאנס לשם.
רק תבדוק לפני זה מה המדיניות של הבנק לגבי קריפטו כי לא כולם מאפשרים את הנושא(נגיד UBS לא)

flower

משתמש ותיק
דירוג
86
האופציה הנוספת היא להישאר בפוזיציה.

אוגורן

משתמש ותיק
דירוג
243
האופציה הנוספת היא להישאר בפוזיציה
גם אם אתה רוצה להשאר, פוזיציה שאי אפשר לצאת ממנה היא פוזיציה בעייתית, בלשון המעטה. נראה לי חשוב לכל משקיע לדעת איך הוא הולך לצאת, גם אם הוא רוצה להשאר.

אם יש לי היום 1000₪ שאני לא יכול לקבל, מה עוזר לי מחר 2000₪ שאני לא יכול לקבל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
P פרעון מוקדם למשכנתא - הוגנות בייעוץ הבנק צרכנות פיננסית 5
S עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק שוק ההון 14
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 0
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
Trevor הבנק הדיגיטלי הראשון אושר כחבר בורסה צרכנות פיננסית 21
shirbi מעשה באלף דולר שנכנסו לי לחשבון הבנק צרכנות פיננסית 20
R האם אפשר לקנות קרן מחקה דרך הבנק שוק ההון 4
B API של הבנק אוף טופיק 8
Evgeny Sahnin הקפצת ריביות ע״י הבנק באמצע לקיחת המשכנתא נדל"ן 2
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
M הבנק לא מעביר את המניות ל- IB שוק ההון 5
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
JG1 ללכת לקראת הבנק שלי או לא? מחזיק סכום נאה שלהם צרכנות פיננסית 79
A התמקחות מול הבנק צרכנות פיננסית 2
A העברת מניות בין ברוקרים רק דרך הבנק? שוק ההון 7
M המרת מט"ח בחשבון הבנק צרכנות פיננסית 0
Y העברה מחשבון הבנק לIB שוק ההון 1
G איך אני מוצא את ה-Routing Number של הבנק שלי? שוק ההון 24
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
Yoss טופס 867 שגוי בעקבות העברת ניירות ערך דרך הבנק צרכנות פיננסית 3
ע מסחר בניירות ערך זרים דרך הבנק שוק ההון 5
D שאלה של מתחיל על השקעה במניות דרך הבנק שוק ההון 63
O השקעות בחשבון קטין שמקורים מירושה, וויכוח עם הבנק שוק ההון 22
T מה אפשר ללמוד מתמחור משכנתא ע״י הבנק? שוק ההון 1
N השקעה דרך הבנק או דרך IB שוק ההון 2
מ השקעה דרך הבנק שוק ההון 5
B קיזוז מס רווחי הון במניות זרות דרך הבנק שוק ההון 9
M שימוש בשמאי מטעם הבנק לטובת מיקוח על מחיר הדירה נדל"ן 3
M משכנתא:האם הבנק יתן להגיע להחזר חודשי של 40% ואף יותר מההכנסה החודשית הפנויה? נדל"ן 19
O האם IRA נחשב כחלק מהפאסיבה בחשבון הבנק? שוק ההון 0
ת ביטול כרטיס אשראי בנקאי, הם הביטול הוא דרך הבנק? פיזית בסניף? צרכנות פיננסית 6
ק ריצה אל הבנק אוף טופיק 3
N להשקיע דרך הבנק שוק ההון 12
D פירוט עובר ושב של הבנק (בינלאומי) הפך להיות מסובך ובלתי מובן צרכנות פיננסית 11
C שאלה - למי שפרש, לגבי הבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
Shaz שאלה לגבי הבנק המרכזי שוק ההון 30
I פקדון בנקאי או רכישת אג"ח של הבנק? שוק ההון 14
A שמאי - של הבנק בלבד או גם פרטי? נדל"ן 1
tomer111 האם המדינה יכולה לקחת כסף מחשבון הבנק למשל במשבר כלכלי? שוק ההון 235
L לא ייעוץ - אלא בדיקת הצעה של הבנק שוק ההון 28
M מה הבנק יכול כבר לעשות לי? צרכנות פיננסית 10
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
unrealx הבדל בשווי של מנייה בין האפליקציה של הבנק לגוגל שיטס שוק ההון 1
Oracle פירוט עסקאות בכ.אשראי חוץ בנקאי, באתר הבנק צרכנות פיננסית 11
Myrath עד כמה העברות בנקאיות מעוררות "חשד" בעיני הבנק אוף טופיק 3

נושאים דומים

למעלה