1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

הבדלים בין קרנות מחקות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י beginner221, ‏30/5/19.

1. beginner221

beginner221 משתמש רשום

שלום לכולם,
    אחרי זמן לא מבוטל שקראתי פה החלטתי שהגיע הזמן להתחיל להשקיע לאט לאט.
    ראיתי שאלות דומות לזו שאני שואל אבל הייתי שמח לדעת במקרה הספיציפי הזה ממה נובע ההבדל בין קרנות הנאמנות המחקות השונות העוקבות אחרי אותו מדד (ניסיתי לצרף תמונה אבל לא ניתן לצרף קבצי png או jpg להודעה). אפשר לראות שהתנהגות הקרן זהה אבל יש הפרש קבוע בציר ה-y בין הקרנות השונות. מהיכן נובע ההפרש? זה לא יכול להיות פער עקיבה מפני שההתנהגות של הגרפים כאמור זהה. האם זה פער בדמי הניהול? האם תמיד יהיה נכון בקרנות לקחת את זאת עם הגרף העליון?

ושאלה נוספת (ולא קשורה לראשונה) - החלטתי להתחיל מלהשקיע בקרן נאמנות עוקבת מדד ישראלי סכום מסוים (מפני שלאחר הרבה קריאה זה מה שהכי "קל" לעשות) ואחרי שארגיש בנוח אבנה תיק מסודר יותר - האם יש סיבה מהותית למה לא לבחור בדרך הזאת?

תודה על העזרה!

2. Yoss

Yoss משתמש בכיר

בלי פרטים קשה מאוד להבין על מה אתה מדבר. אז ראשית, כדי להעלות תמונה, אתה צריך קודם להעלות אותה לאינטרנט (לא לפורום. לדוגמה ל-imgur). אחרי שהעלית, תעתיק את הכתובת של התמונה עצמה ואת הכתובת הזו תדביק בשדה של הוספת תמונה להודעה כאן. שנית, אם תציין באילו קרנות מדובר יהיה קל יותר לענות.
    ובכל זאת אנסה לענות - יכול להיות שאתה מתייחס להבדלים בשער הנקוב של כל קרן (לדוגמה, קרן X היום בשער 100, וקרן Y היום בשער 200)? אם כן, אז זה נתון שלא משנה בכלל, אלא רק השינויים (אם קרן X עולה מ-100 ל-110 וקרן Y עולה מ-200 ל-220, אז ההתנהגות שלהן זהה). אם הבנתי לא נכון את השאלה - חזור לסעיפים הקודמים.

לגבי השאלה השניה - אני חושב שיש הרבה הגיון בלהתחיל בקרן נאמנות ישראלית מחקה מדד, אבל אני לא מבין למה אתה רוצה לחקות מדד ישראלי ולא מדד רחב יותר (לדוגמה מדד עולמי, או S&P 500). בכל מקרה לא ממליץ לכאן או לכאן, רק מעלה נקודה למחשבה.
    אני מניח שאתה מדבר על השקעה של חלק מהכסף בשלב הזה. אחרת זה אומר שאתה מושקע ב-100% מניות (לא שיש בעיה ב-100% מניות, רק חשוב לשים לב).

$Ron$ אוהב/ת את זה.
  3. beginner221

beginner221 משתמש רשום

תודה על התגובה המהירה.
    הוספתי את התמונה ואשמח להסבר. סתם הסתכלתי דרך האתר של הבנק ולא הבנתי איך קרנות נאמנות שמחקות את אותו מדד מגיעות להפרשים של 6% כמעט בתשואה השנתית שלהן.

לגבי התשובה השניה - לגמרי עניין פסיכולוגי. אני מתחיל ורוצה להתנסות קצת איך זה מרגיש ואקנה בסכום כסף מסוים קרן נאמנות מחקה. העניין של לקנות מחקה של הארץ זה בגלל החשיפה הגדולה שיש לי לעיתונות כלכלית בישראל. העניין הפסיכולוגי של להתעלם מהעיתונות הכלכלית חוזר על עצמו בבלוג שוב ושוב אבל נראה לי שזה רעיון טוב לראות איך זה משפיע עלי באופן אישי לפני שאני עושה מהלכים גדולים מדי. אם יש לך דעה אחרת אשמח לשמוע כמובן.

4. beginner221

beginner221 משתמש רשום

5. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

הבעיה היחידה ב100% מניות זה שעם 95% מניות ו5%אג"ח מקבלים תשואה יותר גבוהה בפחות סיכון. גם אותי זה הפתיע

6. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

אוי לא, פתחת תיבת פנדורה. נידון כבר ארוכות בעבר.

זה אולי נכון בסימולציות שבהן מאזנים עם האג"ח את המניות כשהן יורדות.
    בדרך כלל הסימולציות האלה לא מביאות בחשבון מיסים ועמלות קנייה מכירה.

Yoss, לעניות דעתי ו-roneng אוהבים את זה.
  7. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

לצערי הפסדתי כמה שנים יפות מהחיים מחוץ לפורום:lol:

8. beginner221

beginner221 משתמש רשום

ולגבי הגרף של ההבדל בין הקרנות? מהיכן נובע ההבדל בין השינוי באחוזים?

9. Yoss

Yoss משתמש בכיר

אלו לא קרנות מחקות. אלו קרנות עם תמהילי השקעות שונים זו מזו (אם כי כולם חשופים בעיקר למניות ממדד תא35) ולכן הן כמובן עם תשואות שונות.

10. ogi

ogi משתמש בכיר

ראה הסבר עם צילום-מסך כאן.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.