• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הבדלים בין המתווך inter-il לבין IB האמריקאי

איפה אתם מנהלים את הכסף שלכם?

• IB ישראל (inter-il)

הצבעות: 4 50.0%
  • IB ארה"ב

הצבעות: 4 50.0%

• סך הכל מצביעים
    8

twister

משתמש רגיל
דירוג
232
היי לכולם,

קודם כל אני רוצה להודות לכם על הפורום ועל המידע שאתם משתפים, אני פה שבוע וכמות הדברים שלמדתי היא מטורפת.
אז תודה! זה לא מובן מאליו.

עכשיו לענייננו, לא מזמן פתחתי חשבון ב IB ישראל.
כעת התברר לי כי עמלת ההמרה היא 0.005 לעומת - 0.0002 דרך חשבון אמריקאי.
כלומר, אם המרתי 100K ש"ח, ב IB ישראל אשלם 500 ש"ח ואילו ב IB ארה"ב אשלם 20 ש"ח (!)

בנוסף עמלת הקנייה/רכישה זולה משמעותית.
מינימום של 0.35$ מול 2.5$, ועמלת מכירה של 0.0035$ מול 0.01$.

ההבדלים האלו נראה לי הזויים, כל זה בשביל תמיכה בעברית?

ד.א:
1. מכיר את ההנחה של דיבידעה, לא מוצא אותה אטרקטיבית לאחר שראיתי את המחירים ב IB ארה"ב.
2. קראתי כמעט כל פוסט שקשור לנושא.

אשמח אם תעשו לי סדר בבלאגן.
במידה וזה אכן המצב, אעביר את החשבון ל IB ארה"ב.

תודה מראש.

שכחת ריביות מרג׳ין הרבה יותר גבוהות.
אף אחד לא משווה מקסם רגיל מול ישיר, כי ההצעה הפומבית שלהם גרועה בכל פרמטר מההצעה דרך דיבידעת. היתרון היחיד למתווך זה חוסר תשלום חודשי.

בכל מקרה, למה שרשור חדש?

כלומר, אם המרתי 100K ש"ח, ב IB ישראל אשלם 500 ש"ח ואילו ב IB ארה"ב אשלם 20 ש"ח (!)
לא יודע לגבי העמלות באינטר-קפריסין, אבל בעבודה ישירות חסר לך 0 אחד בחישוב :)
אתה תשלם 2$ (עמלת מינימום) על המרה של 100K ש"ח ובעצם על כל סכום עד 100K$. עמלה של 20 ש"ח תשלם רק על המרה של 2 מליון ש"ח.
2. קראתי כמעט כל פוסט שקשור לנושא.
אם קראת אז לא הבנתי מה השאלה.
יש מליון דיונים שמדברים על ההבדלים בין האפשרויות והייתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

שכחת ריביות מרג׳ין הרבה יותר גבוהות.
אף אחד לא משווה מקסם רגיל מול ישיר, כי ההצעה הפומבית שלהם גרועה בכל פרמטר מההצעה דרך דיבידעת. היתרון היחיד למתווך זה חוסר תשלום חודשי.

בכל מקרה, למה שרשור חדש?

לפי מה שאני מבין רק ב inter-il אין תשלום חודשי?
ובאמריקאי יש תשלום של 10$?
הייתי בטוח שבשניהם הורידו את התשלום החודשי.

ושרשור חדש כי זה נושא אחר מתיק ההשקעות שלי וחשבתי שזה יכול לעניין את כולם.

לא יודע לגבי העמלות באינטר-קפריסין, אבל בעבודה ישירות חסר לך 0 אחד בחישוב :)
אתה תשלם 2$ (עמלת מינימום) על המרה של 100K ש"ח ובעצם על כל סכום עד 100K$. עמלה של 20 ש"ח תשלם רק על המרה של 2 מליון ש"ח.

אם קראת אז לא הבנתי מה השאלה.
יש מליון דיונים שמדברים על ההבדלים בין האפשרויות והייתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

את האמת חששתי לרשום 0.00002 מרוב שזה נראה לא הגיוני.
זה הבדל פשוט מטורף.

ואני לא מבין מה השאלה כי אני לא רואה איזה סיבה יש לפלוני לפתוח חשבון ב inter-il (חוץ מזה שיש תמיכה בעברית)
הסבירו לך כבר מה הסיבות.
אם יש לך מעל 100K$ בחשבון ואין לך בעיה עם אנגלית אז כנראה שבאמת אין לך סיבה לעבוד עם המתווך.

אמרת שקראת את כל הדיונים בנושא, לא?

הסבירו לך כבר מה הסיבות.
אם יש לך מעל 100K$ בחשבון ואין לך בעיה עם אנגלית אז כנראה שבאמת אין לך סיבה לעבוד עם המתווך.

אמרת שקראת את כל הדיונים בנושא, לא?

מה זה בוחן פתע?

מתוך שעות של נבירה בעשרות עמודים לא הגעתי לנתון הזה של התשלום החודשי.
חשבתי שהורידו אותו באופן כללי ב IB.

מתוך שעות של נבירה בעשרות עמודים לא הגעתי לנתון הזה של התשלום החודשי.
לא צריך ללכת רחוק. רשמו לך את זה בתגובה הראשונה בשרשור הזה ⁦:)

לא צריך ללכת רחוק. רשמו לך את זה בתגובה הראשונה בשרשור הזה ⁦:)

חחח כן פשוט לא שמתי לב בהתחלה לתגובה של @RaeNye והגבתי לך קודם

דרך אגב, אם כבר פתחתי חשבון אני עדיין יכול לקבל את ההנחה של דיבידעת? או שאני צריך לסגור ולפתוח מחדש?

מדהים איך הם הרעו תנאים. כשאני בדקתי ב2018 ההמרת מט"ח שלהם הייתה עלות קבועה בשקלים (70 ש"ח אם אני לא טועה - גם זה המון ביחס ל10 בדיל של דעת). המסקנה שלי אז לפני פתיחת ברוקר הייתה שאין לי כח להתעסק עם מס ולכן בחרתי בישראלי, אבל שאם הייתי בוחר בIB, הייתי עובד ישירות מולם בלי מתווך.

אמנם קל להגיד כי אני דובר אנגלית שפת אם, אבל אני חושב שהיום עם גוגל טרנסלייט וכו' אין שום סיבה שזה יהיה מחסום למישהו, ובמרווח המרה של חצי אחוז אין להם שום יתרון על ברוקר ישראלי. כמה פעולות אתה כבר עושה שהעמלות ק/מ משנות לך?

עכשיו לענייננו, לא מזמן פתחתי חשבון ב IB ישראל.

.
עמלת המרה בדיבידעת היא 0.00005, ו10 שקל עמלה = על 100K ש"ח תשלם 5 דולר עמלה - סה"כ 28~ ש"ח. בחשבון האמריקאי תשלם 8 ש"ח. לא כזה הבדל משמעותי הייתי אומר. בנוסף, אם אתה לא קונה ומוכר מניות כל יום, אז ההבדל לא כזה גדול בהינתן העובדה שאתה צריך לשלם 10$ בחודש על הפלטפורמה בחשבון האמריקאי. אם יש לך מעל 100K דולר, אז כמובן שהחשבון האמריקאי עדיף בלי שום ספק.

מדהים איך הם הרעו תנאים. כשאני בדקתי ב2018 ההמרת מט"ח שלהם הייתה עלות קבועה בשקלים (70 ש"ח אם אני לא טועה - גם זה המון ביחס ל10 בדיל של דעת). המסקנה שלי אז לפני פתיחת ברוקר הייתה שאין לי כח להתעסק עם מס ולכן בחרתי בישראלי, אבל שאם הייתי בוחר בIB, הייתי עובד ישירות מולם בלי מתווך.

אמנם קל להגיד כי אני דובר אנגלית שפת אם, אבל אני חושב שהיום עם גוגל טרנסלייט וכו' אין שום סיבה שזה יהיה מחסום למישהו, ובמרווח המרה של חצי אחוז אין להם שום יתרון על ברוקר ישראלי. כמה פעולות אתה כבר עושה שהעמלות ק/מ משנות לך?

אין לי שום בעיה עם אנגלית, להפך, רק שפתחתי את החשבון לא חשבתי שיהיו הבדלים כ"כ משמעותיים בין המתווך ל IB.
אני אפקיד כסף לחשבון כל חודש, פשוט ההבדלים כל כך גדולים שזה הפתיע אותי, במיוחד מי שממיר סכומים גדולים.

עמלת המרה בדיבידעת היא 0.00005, ו10 שקל עמלה = על 100K ש"ח תשלם 5 דולר עמלה - סה"כ 28~ ש"ח. בחשבון האמריקאי תשלם 8 ש"ח. לא כזה הבדל משמעותי הייתי אומר. בנוסף, אם אתה לא קונה ומוכר מניות כל יום, אז ההבדל לא כזה גדול בהינתן העובדה שאתה צריך לשלם 10$ בחודש על הפלטפורמה בחשבון האמריקאי. אם יש לך מעל 100K דולר, אז כמובן שהחשבון האמריקאי עדיף בלי שום ספק.

כן העסקה של דיבידעת ללא ספק עדיפה על המחירון הרגיל של IB, נחשפתי להנחה הזאת רק אחרי שפתחתי את החשבון וכרגע אני מנסה לקבל את ההנחה למרות זאת.
מקווה שהם יאפשרו את זה, אם לא אני אסגור את החשבון ואפתח מחדש דרך הלינק עם ההנחה.

ועדיין אין לי 100K דולר לצערי :>

בנתיים דרך הישראלי

כי אין לי 100K$ יציבים וחוץ מזה אני מעדיף לקבל תמיכה בעברית

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הבדלים בין תעודת סל-לקרן סל )ספצייפים ברמה הפרקטית( שוק ההון 2
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M SNP500 הבדלים בין ספארק לגוגל שוק ההון 2
ס הבדלים בין CSPX ו VTI שוק ההון 1
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
Aslan הבדלים בהמרת מט״ח - כאל / מקס / ישראכרט צרכנות פיננסית 8
I הבדלים במשכנתא במחיר למשתכן לבין דירה רגילה נדל"ן 13
A הבדלים בתשואה בין שתי קרנות העוקבות אחר אותו מדד שוק ההון 11
ו הבדלים בין-דוריים אוף טופיק 19
לאץ' הבדלים בין קרנות מחקות ת"א 125 שוק ההון 0
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
ת הבדלים בין מור S&P500 למיטב דש S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 35
T הבדלים בין קרן פנסיה כללית למקיפה מחקות SP500 במיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
ש הבדלים בין קרנות עם נתחי מזומן שונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
נ VTI מול VOO - הבדלים ותשואות שוק ההון 25
ע הבדלים בין טופס 161 (יתרות פיצויים) לבין דוח נזילות של חברת הביטוח הפנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הבדלים בדמי ניהול לאורך זמן- פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה הבדלים בין SSAC לVWRA שוק ההון 7
ח הבדלים בקרן השתלמות בין מור גמל להלמן אלדובי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
T הבדלים בין קרנות אג"ח ארצות הברית של בלאקרוק שוק ההון 9
T הבנת הבדלים בין קרנות מחקות סנופי שוק ההון 6
I קרנות סל \סנופי\הבדלים שוק ההון 3
Y הבדלים בדמי ניהול בין קרן מחקה מדד עולמי לאמריקאי שוק ההון 3
unrealx הבדלים גדולים בתשואות קרן פנסיה VS קרן השתלמות צרכנות פיננסית 1
A הבדלים בין שני תמהילים למשכנתה נדל"ן 22
S מסלולי ביטוח בקרן פנסיה - הבדלים צרכנות פיננסית 0
G הבדלים בין שמן זית זול ליקר? אוף טופיק 12
B הבדלים בין קרנות מחקות שוק ההון 9
האזרח החשדן הבדלים בין קרנות שונות שוק ההון 11
M הבדלים בין קרנות מחקות שוק ההון 36
פסיוני הבדלים בין קרן סל צרכנות פיננסית 1
S הבדלים משמעותיים בין קרנות נאמנות שוק ההון 4
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
מ הבדלים בין VT, VTI & VXUS שוק ההון 5
A הבדלים בהשקעה בזהב בין GLD לבין XAUUSD שוק ההון 16
O הבדלים בין קופת גמל החדשה לישנה צרכנות פיננסית 1
B הבדלים בין קרן נאמנות MSCI של מגדל, לבין האינדקס העולמי עצמו שוק ההון 2
מוריה אנא עזרתכם בהבנה- הבדלים בניירות שוק ההון 6
א הבדלים בדמי ניהול בקרנות s&p 500 שוק ההון 7
I הבדלים בדמי ניהול של אותה הקרן שוק ההון 1
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
G מי המתווך הכי טוב לפתיחת חשבון באינטראקטיב? שוק ההון 4
mudale222 איך inter-il עוקפים את האיסור של סחר יומי? שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה