• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הארכה של הפריים במשכנתא

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,944
אני מעוניין להאריך את תקופת ההלוואה של הפריים במשכנתא. (כי אני חושב שזה הלוואה מאוד זולה, (בייחס להלוואות אחרות, ואני מאמין שבמשך הזמן הריבית תרד) ולכן אני מעדיף שההחזרים החודשיים יהיו קטנים יותר, וממילא אני יוכל להפקיד יותר בחודשי לבית השקעות.

יש כתבה מלפני 3 שבועות (מצורף קישור בסוף) שבנק הפועלים מאפשרים, ושיש הרבה סיכויים שבנקים אחרים ילכו בעקבותיהם.

אני במזרחי טפחות וביקשתי שיעשו לי את מה שעושים בבנק הפועלים אבל הם לא הסכימו להשאיר באותם תנאים בפריסה ל30 שנה, אבל היה נשמע לי שזה ניתן למיקוח, ואולי אם הייתי אומר את המילים הנכונות כן היו מאפשרים לי.

השאלה אם יש כאן מישהו שגם ניסה והצליח, או מישהו שיש לו ידע בנושא, זה מאוד יעזור לי.

לדעתי זה מאוד סביר מה שכתוב בכתבה המצורפת, שהבנקים יאפשרו ללווים לפרוס ליותר שנים, כי באמת הקפיצה בהחזר החודשי מאוד מאוד משמעותי.

לא נשמע לי הגיוני שהבנק יתן הארכה וישאיר את הריביות באותם תנאים. מן הסתם, כל הטבה שהבנק נותן כרוכה במחיר שצריך לשלם לו (אין הטבות בחינם).

כרגע העלות המימונית התייקרה מאוד לבנקים באפיקים רבים. כל הארכה של ההלוואה תגרום לבנק לחשב ריביות מחדש מן הסתם (כי הוא מקבל את הכסף יותר לאט ויש לו אלטרנטיבה למה לעשות עם הכסף. נניח אשראי עסקי) ולהציע פשוט ריבית גבוהה יותר. אם מישהו נניח לקח ריבית קבועה לא צמודה של 2% לפני כמה שנים, כרגע זה די ברור שהבנק לא יתן לו להאריך אותה בלי להעלאות את הריבית משמעותית בשביל להתאים את הריבית לעלות המימון של הבנק. כשאנשים לוקחים משכנתא הם בדרך כלל מחפשים איזה אופטימום בין החזר חודשי לבין הריבית וכל אחד בוחר את מה שאופטימלי לו.

לא נשמע לי הגיוני שהבנק יתן הארכה וישאיר את הריביות באותם תנאים. מן הסתם, כל הטבה שהבנק נותן כרוכה במחיר שצריך לשלם לו (אין הטבות בחינם).

כרגע העלות המימונית התייקרה מאוד לבנקים באפיקים רבים. כל הארכה של ההלוואה תגרום לבנק לחשב ריביות מחדש מן הסתם (כי הוא מקבל את הכסף יותר לאט ויש לו אלטרנטיבה למה לעשות עם הכסף. נניח אשראי עסקי) ולהציע פשוט ריבית גבוהה יותר. אם מישהו נניח לקח ריבית קבועה לא צמודה של 2% לפני כמה שנים, כרגע זה די ברור שהבנק לא יתן לו להאריך אותה בלי להעלאות את הריבית משמעותית בשביל להתאים את הריבית לעלות המימון של הבנק. כשאנשים לוקחים משכנתא הם בדרך כלל מחפשים איזה אופטימום בין החזר חודשי לבין הריבית וכל אחד בוחר את מה שאופטימלי לו.
אני דיברתי רק על החלק שהוא הלוואת פריים, ועכשיו דיברתי עם יועץ משכנתאות והוא אמר לי שלפני כמה ימים גם בנק דיסקונט הצטרפו לבנק הפועלים.

אני דיברתי רק על החלק שהוא הלוואת פריים, ועכשיו דיברתי עם יועץ משכנתאות והוא אמר לי שלפני כמה ימים גם בנק דיסקונט הצטרפו לבנק הפועלים.
לפי מה שקראתי בתנאים של הפועלים יש כמה סייגים:
1. זה רק למי שיש שנותרה לו בין 5 ל-25 שנה להחזר על הפריים. בנוסף, נראה שהם לא נותנים את השירות למי שלקח מראש פריים ליותר מ-25 שנה (לא הצלחתי להבין).
2. את הלוואה זו ניתן לפרוס למקסימום 30 שנה פחות התקופה שחלפה. כלומר, זה לא באמת נותן לך לגלגל את החוב בלי סוף אלא רק אם מראש לקחת פריים לפחות מ-30 שנה (ואני מעריך שכאן הבנק אולי רואה שהוא לא מפסיד הרבה כי על פריים ארוך אולי הוא לא לוקח יותר מרווח. אולי לבנק יש יותר מדי כסף והוא לא מצליח להלוות אותו).
3. זה בכפוף לאישור ו-"בכפוף לבדיקת כדאיות כלכלית". מן הסתם הם הולכים לסנן כאלו שהם חושבים שמכילים סיכון אשראי מוגבר.

אני מעריך שזה ניסיון שיווק אולי למשוך לקוחות או משהו כזה, אבל אין לי הרבה מושג.

מעניין באמת אם מישהו ניסה את זה.

1. זה רק למי שיש שנותרה לו בין 5 ל-25 שנה להחזר על הפריים. בנוסף, נראה שהם לא נותנים את השירות למי שלקח מראש פריים ליותר מ-25 שנה (לא הצלחתי להבין).
באמת כתוב שם בהמשך משהו מוזר, אבל נראה לי שזה לא הכוונה.
2. את הלוואה זו ניתן לפרוס למקסימום 30 שנה פחות התקופה שחלפה. כלומר, זה לא באמת נותן לך לגלגל את החוב בלי סוף אלא רק אם מראש לקחת פריים לפחות מ-30 שנה
אני לא מנסה לגלגל את החוב בלי סוף, יש לי הלוואה לעוד 22 שנה ואני הייתי שמח שזה יהיה בפריסה של 30 שנה וזה שכתבת שאפשר רק אם מראש פרסתי ל30 שנה, איפה ראית את זה כתוב?

לגבי עצם האפשרות שהבנק הפועלים מאפשרים להאריך באותם ריביות ועכשיו גם בנק דיסקונט, חבר שלי שהוא יועץ משכנתאות טוען שהסיבה היא שכרגע הבנקים לחוצים שאנשים לא יעמוד בהחזרים ולכן חשוב להם להוריד עד כמה שאפשר את ההחזרים החודשיים. לדעתי זה מאוד סביר.

שאני דיברתי עם בנק מזרחי, הם מסכימים להאריך גם אבל רק את הריבית הפריים שהיא יחסית יקרה, (כי יש לי כמה הלוואות בריבית פריים במשכנתא) וכשאמרתי להם על בנק הפועלים ישר הוא אמר לי אני יודע מצוין מה הם עושים אבל אנחנו לא.

שאני דיברתי עם בנק מזרחי, הם מסכימים להאריך גם אבל רק את הריבית הפריים שהיא יחסית יקרה, (כי יש לי כמה הלוואות בריבית פריים במשכנתא) וכשאמרתי להם על בנק הפועלים ישר הוא אמר לי אני יודע מצוין מה הם עושים אבל אנחנו לא.
לא הבנתי? זה מה שבנק הפועלים מציע רק את הפריים?

ומה בנק מזרחי אמרו?
שהם מסכימים באותם תנאים להאריך את הפריים, אבל רק את החלק שהוא יחסית יותר יקר, ולא הסכימו בצורה עיוורת להאריך את כולם ל30 שנה.

אבל היה נשמע לי שיש סיכוי להתמקח, שזה יהיה על הכול, ואני פשוט רק שאלתי בתמימות.

לא הבנתי, בפתיחת השרשור רשמת שאת הרוצה למחזר את הפריים ופה רשמת שהם מסכימים להאריך לך את הפריים? מוזמן להסביר את עצמך שוב..

לא הבנתי, בפתיחת השרשור רשמת שאת הרוצה למחזר את הפריים ופה רשמת שהם מסכימים להאריך לך את הפריים? מוזמן להסביר את עצמך שוב..
שהם מסכימים באותם תנאים להאריך את הפריים, אבל רק את החלק שהוא יחסית יותר יקר, ולא הסכימו בצורה עיוורת להאריך את כולם ל30 שנה.

אבל היה נשמע לי שיש סיכוי להתמקח, שזה יהיה על הכול, ואני פשוט רק שאלתי בתמימות.

בבנק הפועלים יש גם אפשרות לקחת "חודש בלי משכנתא" או משהו כזה, פעם בשנה. מדלגים על התשלום והוא מתווסף לסוף התקופה.
בפועל ככה אפשר להאריך גם תקופת מסלול קל"צ באותם התנאים.

בבנק הפועלים יש גם אפשרות לקחת "חודש בלי משכנתא" או משהו כזה, פעם בשנה. מדלגים על התשלום והוא מתווסף לסוף התקופה.
בפועל ככה אפשר להאריך גם תקופת מסלול קל"צ באותם התנאים.
אם זו הלוואת שפיצר כל דילוג כזה אמור להגדיל במעט את ההחזר החודשי.

עכשיו גם בנק מזרחי הצטרפו להטבה ללקוחות שמעוניינים לפרוס את הפריים בלי שינוי בריבית ובלי עמלות
וזה ציטוט מהכתבה:
במזרחי טפחות ובבנק הבינלאומי הודיעו היום על מספר צעדים בראשם פריסה מחדש של המסלול בריבית הפריים בריבית המקורית בו ניתנה המשכנתא. צעדים אלה מצטרפים לצעדים אחרים שהודיעו בנק הפועלים ולאומי להתמודדות עם קשיים של לקוחות בעלייה בהחזר החודשי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F בקשת הארכה להגשת דו''ח שנתי מיסים 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 2
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8

נושאים דומים

Back
למעלה