1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

האם שווה להפריש יותר לחסכון הפנסיוני?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י אומלליהו, ‏8/6/19.

1. אומלליהו

אומלליהו משתמש רשום

בהפרשות לחסכון הפנסיוני אפשר להפריש 7% במקום 6% על חשבוני, השאלה היא אם לדעתכם ההפרשה לחסכון הפנסיוני המקנה הטבת מס שווה את עלויות הניהול הגבוהות יותר בקופת הגמל שאליה אני מעביר כספים (תניחו שאת האחוז הייתי משקיע בעצמי). ז"א האחוז הזה מקבל פטור ממס הכנסה וגם ממס רווחי הון אבל עלות הניהול בקופה גבוהה בהרבה מעלות הניהול בהשקעה עצמאית אבל בהשקעה עצמאית אין פטור לא ממס הכנסה ולא ממס רווחי הון...

בנוסף האם יש תקרת הכנסה להפקדה לקופת גמל לתגמולים? ז"א אם אני משקיע מעל X שקלים בשנה\חודש האם אין פטור ממס כפי שאני יודע שקיים בקרן פנסיה? אם כן מה היא (כי אני לא מוצא מידע על כך בשום מקום).

2. roneng

roneng משתמש בכיר

כן.
    בדיוק אותה תקרה כמו לפנסיה (וגם לביטוח מנהלים).

מסיבה זאת, לא בטוח בכלל שתקבל הטבת מס על הפרשות נוספות.

3. Nina T

Nina T משתמש ותיק

אתה יכול לומר איפה כתוב שניתן להפריש 7%, פרט לכך יש גם תקרה למיטב הבנתי

4. החושב

החושב משתמש רשום

סעיף 45א(ד)(ב)(2) לפקודה לעניין עמית שאינו מוטב וסעיף 45א(ה)(ב)(2)(א) לעניין עמית מוטב.

5. Nina T

Nina T משתמש ותיק

אוקיי, האמת אתה מדבר על הזיכוי ותקרת הזיכוי. דווקא הניכוי יותר משמעותי סעיף 47. בכללי למי שמאמין בפנסיות (יש כאלה שיש להם התנגדויות למוסדות, לחישובים האקטואריים ודמי הניהול) אבל לבעלי הכנסות גבוהות דווקא עוד במועד ההפקדה יש בשקלול כ35% חסכון במס מההפקדה עצמית, עבור מה שאינו בהכנסה המבוטחת. וכן הכספים פטורים במשיכה (הפקדות עד לתקרות)

מבחינת מס מדובר על מסלול מאד משתלם- זיכוי/ניכוי בהפקדה (משוקלל כ35%) ופטור במשיכה. אם עושים זאת- יש לוודא עם חשב השכר שיסמן וי בהפקדות לפי סעיף 47, כך שהניכוי ממס ייעשה לאורך השנה ולא בדוח שנתי
    משום מה כל מי שהמלצתי לו, לא היה מעוניין- בעיקר כי לא האמינו במוסדות הפנסיה.
    אתה יכול להשתמש בחילן טק- חישוב נטו ולסמן סעיף 47 גם ולראות את החסכון במס בהפקדה.
    תקפיד לרשום- רכיבים לא מבוטחים- לא סוציאליים. תתסכל ב106 מה רשום בשדה 245/248 כהכנסה מבוטחת ואותה תרשום כרכיב שכר ומה שמעבר כרכיבים לא סוציאליים- זה מאד חשוב לחישוב
    לדעתי יש מצב שזה גם חוסך בביטוח לאומי, כי מדובר על ניכוי, למרות שבחילן טק זה לא מופיע. הניכוי לפי סעיף 47 יכול להיות כ16% מההכנסה הלא מבוטחת בתנאים מסוימים. עליך לשחק עם זה קצט ולא לקבל את ברירת המחדל של 5% מהכנסה לא מבוטחת שחילן טק מציע. אם יש לך השקעות בשוק ההון- בחישוב הסופי זה לוקח גם אותם כהכנסות אחרות לא מבוטחות שעליהם אתה יכול לבצע הפרשה.
    כך שאם יש לך הכנסה לא מבוטחת של 50א בשנה ועוד הכנסה של 50א אחרת כמו רווחי הון- זה יכול להגיע לניכוי של 16% מ100א או תקרה לפי 47, שמתשנה מדי שנה . החישוב הוא די מסובך וגם החוק השתנה לאורך השנים, כך שבסופו של דבר בדרך כלל משתמשים בתוכנה ולא בחישוב הידני.
    אישית, לדעתי ולמרות שעשיתי ללא מעט אנשים חישובים על הטבת המס, באופן גורף אף אחד לא רצה. עוד האקסלים שלי לחישוב
    https://drive.google.com/file/d/1GifCMOag6bsBndZ66-aJ_58BLUY1Ksx5/view?usp=sharing
    חילן טק רק שכר, בלי לשבור את הראש
    https://www.hilan.co.il/מרכז-ידע/אשפי-חישוב/אשף-נטו/

נערך לאחרונה ב: ‏10/6/19
    Ran אוהב/ת את זה.
  6. החושב

החושב משתמש רשום

זיכוי או ניכוי תלוי כמובן בשיעור המס השולי. אני רק ציטטתי על איזה 7% הוא מדבר, לא הבעתי את דעתי לגבי הכדאיות של ההפקדה וכדו'.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.