• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ראלי להשקיע במניות אינדיוידואל בקרן השתלמות IRA?

ytoledano

משתמש רגיל
דירוג
37
שלום,
אני בודק לאחרונה אופציה לנייד קרן השתלמות לקרן השתלמות IRA. אני מעוניין ליישם בקרן אסטרטגיה של קניית מניות קטנות ברחבי העולם שעונות לקריטריונים מסויימים. את האסטרטגיה אני כבר מבצע היום על כסף נטו אבל אשמח מאוד להשקיע בה גם כספים שנעולים לי עד הפנסיה וגם להינות מהטבת מס (כמובן שאת הקופת גמל גם הייתי שמח - אבל אני שכיר וחי במדינה מפגרת בנושא הזה, אז אני לא משלה את עצמי).

פניתי למיטב דש וקיבלתי הצעה. אני מתעלם לרגע מדמי הניהול. הבעייה הגדולה שלי היא עם העמלות קנייה מכירה. אני מצרף את המסמך שמפרט את העמלות, אבל הנה הפירוט של העמלות שרלוונטיות לק"מ של ני"ע מחוץ לישראל וארה"ב:
  • 0.05% מהשווי + 1 סנט ארה"ב למניה + עמלת סוכן (לא הצלחתי להבין כמה זה) בנוסף, על זה מינ' $8 לעסקה
  • 0.1% עמלת המרת מט"ח
באסטרטגיה אני מתכוון להשקיע במניה בממוצע 9 חודשים, ממש לא סוחר יום וממש לא טווח השקעה שהייתי מצפה שיושפע דרמטית מעמלות ק"מ. ועדיין כשאני מחשב כמה זה הולך לצאת זה דרמטי - ה-1 סנט למנייה הוא קטלני. בהרבה מדינות מקובל תמחור נמוך של מניה ואף ברוקר שפוי לא לוקח עמלת ק"מ שיש בה רכיב קבוע. חישבתי שייצא לי בממוצע 1.6% עמלה מהערך עבור כל צד קנייה/מכירה (בהשוואה ל0.1% שחישבתי שאני מקבל בIB). זה סותם את הגולל על כל ניסיון לבצע כזאת אסטרטגיה. אח"כ חשבתי שאולי אראה בקרן השתלמות הזו כחלק מתיק יותר גדול שלוקח בחשבון את הכסף נטו שאני משקיע אבל הבנתי שבגלל המגבלה שחייבים להחזיק 10 נכסים במינימום - זה לא יעבוד.

בקיצור, האם רק אני עשיתי את החשבון והבנתי שאי אפשר להשתמש בקרן השתלמות IRA אלא לקנייה חד פעמית של ETF או שאני מפספס משהו? האם מישהו יודע על דרך להוריד את העמלות האלה לטווח הסביר? אין לי הרבה אופציות במשא ומתן - הקרן שאנייד היא רק כ-65 אלף.

Capture.png

נערך לאחרונה ב:
דווקא כן התכוונתי ל1 סנט, מנייה שעולה 3 שקלים, 1 סנט זה יותר מאחוז. הסתכלתי עכשיו לדוגמה על המניות הנסחרות ביותר בהונג קונג - חצי מהטופ 100 עולות פחות מ10 דולר הונג קונגי - 1 סנט ארה״ב זה 0.7% מ 10 דולר הונג קונגי.

דווקא כן התכוונתי ל1 סנט, מנייה שעולה 3 שקלים, 1 סנט זה יותר מאחוז. הסתכלתי עכשיו לדוגמה על המניות הנסחרות ביותר בהונג קונג - חצי מהטופ 100 עולות פחות מ10 דולר הונג קונגי - 1 סנט ארה״ב זה 0.7% מ 10 דולר הונג קונגי.
שאל אותם על עמלה מירבית. בכל מקרה, גם אם IRA לא מתאים למניות פני, הוא עדיין עשוי להתאים לסוחרי מניות גדולות יותר.

שאלתי על עמלה מרבית. אעדכן.

שאני מחשב כמה זה הולך לצאת זה דרמטי - ה-1 סנט למנייה הוא קטלני. ...... האם מישהו יודע על דרך להוריד את העמלות האלה לטווח הסביר?
כנראה אתה הולך לרכוש יותר מ 800 יחידות מאותה מניה.
אצל כמה ברוקרים ישראלים יש מסלול עם עמלה FIX 9$

זהו, פה אני מרגיש מאוד נעול להשתמש במערכת של מיטב-דש ובברוקרים שלהם. אני לא רוצה, זה לא מה שהם טובים בו - ואין לי ברירה. אני בטוח שיש ברוקרים ישראלים/בחו״ל יותר טובים. אני נעול איתם (אם אעביר אליהם את הקרן) כי אני רוצה את היכולת לסחור בכספי הפנסיה ואת הטבת המס.

זהו, פה אני מרגיש מאוד נעול להשתמש במערכת של מיטב-דש ובברוקרים שלהם. אני לא רוצה, זה לא מה שהם טובים בו - ואין לי ברירה. אני בטוח שיש ברוקרים ישראלים/בחו״ל יותר טובים. אני נעול איתם (אם אעביר אליהם את הקרן) כי אני רוצה את היכולת לסחור בכספי הפנסיה ואת הטבת המס.
אתה לא נעול.
תוכל בכל עת לנייד את הכספים בקרה"ש לכל גוף מנהל אחר בארץ כולל IRA והטבת המס תישמר, עמלת פיקס שציינתי קיימת גם בחשבונות IRA.

ברור לי שאני יכול לנייד בכל רגע לכל גוף אחר - אבל קשה לי להאמין שהתנאים במקום אחר יהיו יותר טובים. אבדוק מול עוד גוף. אין לי, למיטה ידיעתי, את היכולת לקבל שירותי ברוקר מגוף אחד ואת המסגרת של ה IRA מגוף אחר, כמו מיטב דש.

האם בקרן השתלמות IRA , יש מגבלה על קניית מניה בודדת ליותר מ - 10% מהתיק ?

אין לי, למיטה ידיעתי, את היכולת לקבל שירותי ברוקר מגוף אחד ואת המסגרת של ה IRA מגוף אחר,
יש לך: ira israel
אבל קשה לי להאמין שהתנאים במקום אחר יהיו יותר טובים.
לא יודע מה נקרא אצלך תנאים יותר טובים, הצגת בעיה של עמלה יקרה לרכישת כמות גדולה של ני"ע זרים, אני משוכנע שתמצא ברוקר עם עמלת פיקס של עד 10$

אפשר את המקור לטענה זו ?
לא מצאתי את המקור לטענה אבל מצאתי את המקור ממנו הוסקה הטענה
מתקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים

מגבלות על השקעת כספי קופת גמל בניהול אישי

5. (א) השקעת כספי קופת גמל בניהול אישי כפופה למגבלות כמפורט להלן:

(1) הכספים יושקעו רק בניירות ערך סחירים, בפיקדונות וביחידות בקרן ובקרן חוץ;

(2) הכספים יושקעו רק בישראל ובמדינת חוץ מאושרת;

(3) הכספים לא יושקעו במוצר מובנה ובנכסים אחרים שעליהם יורה הממונה;

(4) הכספים לא יושקעו באופציות, למעט רכישת אופציות מכר בלבד, ובלבד ששוויין לא יעלה על 5% מהשווי המשוערך של נכסי קופת הגמל;

(5) השקעת הכספים בניירות ערך סחירים של תאגיד מסוים לא תעלה על 10% מהשווי המשוערך של נכסי קופת הגמל; בפסקה זו, "נייר ערך סחיר" – למעט תעודת סל או קרן חוץ; פסקה זו לא תחול על השקעה באיגרות חוב של מדינת ישראל או של מדינת חוץ מאושרת.
- החלק הרלוונטי-
(ב) אין במתן הוראות לחברה מנהלת לעניין השקעת כספי קופת הגמל בידי העמית או באמצעות מנהל תיקים, כדי לפטור את החברה המנהלת מהחובה לעמוד במגבלות ההשקעה כאמור בתקנת משנה (א).

(ג) על אף האמור בתקנת משנה (ב), יראו את החברה המנהלת כמי שעמדה במגבלות ההשקעה כאמור בתקנת משנה (א) אם נקטה פעולות אלה:

(1) בדקה ביום האחרון של כל רבעון, ובכל מועד נוסף שתראה לנכון, אם השקעות כספי קופת הגמל, נכון לאותו מועד, עומדות במגבלות ההשקעה כאמור בתקנת משנה (א);

(2) מצאה החברה המנהלת בבדיקה חריגה ממגבלות ההשקעה, תודיע בכתב לעמית או למנהל התיקים, לפי העניין, בתוך שבעה ימי עסקים ממועד הבדיקה, כי עליהם לפעול לתיקון החריגה שפורטה בהודעה, בתוך תקופה שלא תעלה על ארבעים וחמישה ימי עסקים מיום המצאתה;

(3) ניתנה הודעה כאמור בפסקה (2), ולא תוקנה החריגה עד תום התקופה הקבועה באותה פסקה, תמנע החברה המנהלת כל פעולה בקופת הגמל, למעט פעולות לתיקון החריגה שפורטה בהודעה האמורה והפקדה או משיכה של כספים.
סוף ציטוט

לפי מיטב הבנתי, החלק המודגש הוא סינדול רציני כי בית ההשקעות לא יאפשר רכישה\קניה נוספת של מניות עד שלא תיסגר הפוזיציה לרמתה (10%) או שתתבצע הפקדה חדשה לאיזון ובעצם תאלץ רכישה של נייר אחר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה