• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם קיים יחס הפוך בין העשירון בו אתה נמצא לאחוז החיסכון שלך ?

מה קורה אם למשל אתה עושה תאונה בדרך לעבודה ? מי משלם לך דמי פגיעה ?
אותם 8-12% שלא שילמתי לביטוח לאומי כל השנים האלה.

וכן, אנשים שמרוויחים יותר צריכים להיות קצת יותר סוציאליים בגישה
גישות כלכליות/פוליטיות לא תלויים בהכנסה.
אני מאוד סוציאלי בגישה שלי, אבל חושב שביטוח לאומי הוא מוסד גרוע לפיזור הטבות סוציאליות, כאשר למעלה מ-30% מהכסף שלו נעלם במנגנון הבירוקרטי. בניגוד לעמותות, שהרבה מהם יעילות בטירוף ואחוז התרומות שעובר לנזקקים גבוה מ-90% (והם גם עושים את זה ברצון ומעודדים הרבה פחות רמאות מסוג "נכות לצרכי ביטוח לאומי").

בסופו של דבר מה שה"סוציאליסטים" לא מבינים הוא שלא ניתן לכפות סולידריות (בהגדרה).

המס על שכר מאוחד תמיד גדול או שווה לסך המס על שתי ההכנסות. ההצעה שלך לא מתחשבת בזוגיות.
שוב, אני לא איש מס, אבל זה לא קשה כל כך.
קח את השכר המאוחד, חלק אותו לשניים ותוציא מס כמו שהוא היום.
יוצא פחות.
אתה באמת כל כך בטוח שאין שום דרך חשבונאית לסדר את זה?!
שמתי סמיילי גדול ומחקתי. אני מקווה שהתלוצצת.
לגמרי רציני.
כמה רבני עיר אתה מכיר אישית? כמה רבנים בכלל?
למה אתה אומר דברים סתם?
אתה באמת לא רואה כמה אתה מושפע מתעמולה? התעמולה של התשקורת היא מקור המידע היחיד של בנושא. אולי בתוספת אנקדוטה או שתיים.

מה שבולט זה שמי שמרוויח מעט מפסיד מהפנסיה (הטבות מס בהפקדה) ומי שמרוויח הרבה מפסיד מהביטוח לאומי

ולכן כדאי לבטל את שניהם או לפחות לצמצם אותם
כל האספקטים הביטוחיים שיצאו מהביטוח לאומי לחברת ביטוח (נכות,יתומים,סיעוד אבטלה כד', כמו בקרן פנסיה ברירת מחדל ...)
וקרן הפנסיה צריכה להיות מוגבלת , וחשוב מכך שהטבת המס תהיה על המשיכה ולא.על ההפקדה

אתה באמת כל כך בטוח שאין שום דרך חשבונאית לסדר את זה?!
זו לא שאלה חשבונאית אלא לוגית. במערכת מס פרוגרסיבית אי אפשר גם לקבל שיוויון בין זוגות שונים (כלומר, ששני זוגות ששכרם הכולל שווה ישלמו מס זהה) וגם נייטרליות כלפי הנישואים (כלומר, שההחלטה להנשא לא תושפע משיקולי מס).
כמה רבני עיר אתה מכיר אישית? כמה רבנים בכלל?
אני מכיר היטב את צד הצרכן. עשרות זוגות שכולם התחתנו דרך הרבנות, כולם שילמו הרבה מעבר לאגרה שקבועה בחוק, אף אחד לא קיבל חשבונית או קבלה, רובם היו מוותרים על התענוג אם לא היה מדובר במונופול של המדינה. אני מכיר גם מהצד הדתי, אנשים שומרי מצוות, שניים מהם מוסמכים לרבנות, שמאד עצובים לראות איך הרבנות (נישואים, כשרות) מתנהלת ומה זה גורם ליחס לערכים שכל כך חשובים בעיניהם.
אני בטוח שרבני העיר מרוצים מהמצב. זו לא שאלה בכלל. מינוי בשכר גבוה לכל החיים, בלי שעון נוכחות, בלי צורך לתת דין וחשבון לציבור. קצת קשרים פוליטיים ואתה מסודר. (רק אל תגיד לי שאנשים כמו הרב הראשי לשעבר מצגר נבחרו בגלל גדולתם בתורה).

• אהבתי
Reactions: HHH
גם אם נתעלם מקצבת השלמת הכנסה.
בן אדם מרוויח מינימום 5000 ואתה לוקח לו 3.5% בט"ל ו-6% פנסיה. נשאר עם 4,500.
בגיל פרישה הוא מקבל קצבת זקנה של 2,300 ועוד קצבת פנסיה של נניח 3,000, סה"כ 5,300.
אתה מכריח אותו היום לחיות ברמה פחותה ממה שיחיה בפרישה. היום יש לו ילדים. לא בגיל 67. מה ההגיון?
זה לא בדיוק ככה כי שכר מינימום עכשיו 5300 לערך וזה שכר שמזכה במענק עבודה של עוד כמה מאות שקלים בחודש לעובד/ת עם ילדים עד גיל 19 או שהוא מעל גיל 55. יוצא שעם ההורדות שציינת זה כמעט חופף.

כלומר, שההחלטה להנשא לא תושפע משיקולי מס
שתושפע, בהחלט, לטובה, וראוי שכך.
זוג שמנהל מערכת פיננסית מאוחדת, הגיוני שכך יהיה גם המס.

שתושפע, בהחלט, לטובה, וראוי שכך.
זוג שמנהל מערכת פיננסית מאוחדת, הגיוני שכך יהיה גם המס.
בדיוק להיפך. מדובר על תמריץ לאנשים לבצביר על עצמם כנשואים או זוג אמיתי שלא יינשא רק בגלל המס. אי אפשר ליישב את כל השיקולים.

אי אפשר ליישב את כל השיקולים.
זה ודאי.
אבל זה לא אומר שהמצב הנכחי קדוש.
במיוחד לא כשהשיקולים שעמדו לנגד עיניהם של המקימים הם שיקולים פסולים, למשל - להנדס את הנשים לצאת לעבוד, בכח

קצת נדחף לדיון..
אבל,
אני רק רוצה לציין שביטוח לאומי מאז ומעולם היה כלי פוליטי להבטחת מנדט למשטר הקיים.
מימי ה- Sozialpolitik של ביסמארק ועד ה- New Deal של רוזוולט, אמצעים אלו קודמו בשם תמיכה באוכלוסיות החלשות אך למעשה היו מתקפה פופוליסטית על החירות ע"י המדינה.
איך ניתן להצדיק צריכת הון לשם שיפור מצבם של אנשים אם ניתן לשפר את מצבם רק ע"י גידולו?

אלו החיים של הרבה שאני מכיר שהם לא חרדים או ערבים, בעשירונים 9-10 . יש הרבה כאלו. לדעתי רוב הקוראים באתר הם כאלו.
האם צריך לדפוק אותם גם בביטוח לאומי , בנוסף למס הכנסה, רק בגלל שהם בריאים ועובדים קשה?
אתה צודק. אנשים עובדים מאוכלוסיות חזקות תוחלת הביטוח הלאומי שלילית בעבורם.
רק להסב את תשומת הלב לכמה אנקדוטות. אני מכיר אנשים מהשכבות האלה (צאצאים של לפחות) שמקבלים קצבאות נכות נפשית מביטוח לאומי סד"ג של 2,700 בחודש + עזרה בשכ"ד חודש בחודשו ולא עבדו (כמעט) יום בחייהם. אני גם מכיר ילדים עם נכויות קשות מהשכבות האלה שמשפחותיהם נתמכות ע"י ביטוח לאומי כמעט מגיל ינקות ובוודאי לא יעבדו אף פעם.

זה ודאי.
אבל זה לא אומר שהמצב הנכחי קדוש.
במיוחד לא כשהשיקולים שעמדו לנגד עיניהם של המקימים הם שיקולים פסולים, למשל - להנדס את הנשים לצאת לעבוד, בכח
אני מסכים לשתי הנקודות. המצב הנוכחי ראוי לבחינה ואכן המדינה מעודדת יציאה של נשים לעבודה.

לאן נעלמים כל אותם בני 40+ בהייטק ? כולם עשו אקסיט ? פתאום הם מגלים את "השליחות" בהוראה ?
]
צא מרוטשילד ותראה המון מבוגרים בהייטק.
אצלנו (מאוד מאוד קרובקלתל אביב) ממוצע הגילאים הוא מעל 40 כולל כמה כאלה שגויסושבשנה האחרונההוגם עברו את ה 50.

רעננה, ראש העין, מתם, הרצליה , תא , פתח תקווה, זנ מכסה 90% מהתעסוקה, ומהיכרות בני 40+ לאמהווים את האחוז האמיתי שלהם באוכלוסיה ואפילו לא באוכלוסיית העובדים

לאן נעלמים כל אותם בני 40+ בהייטק ? כולם עשו אקסיט ? פתאום הם מגלים את "השליחות" בהוראה ?
+1
פגשתי לא מעט נהגי מוניות בגיל הזה - הייטקיסטים בדימוס.
אם תסתכל על גברים במגזר היהודי לא חרדי בלבד , תראה שהממוצע שונה לחלוטין מהמספר שזרקת.
כאן בעמוד 17 נתוני שכר ממוצעים וחציוניים של יהודים חילוניים ללא חרדים וללא ערבים.
גבוה מאשר המספר שאמר @אנון נימוס ועדיין רחוק מאוד מאוד מ 20K . . .
אבל חושב שביטוח לאומי הוא מוסד גרוע לפיזור הטבות סוציאליות, כאשר למעלה מ-30% מהכסף שלו נעלם במנגנון הבירוקרטי
+1
סיקרנת אותי כמה הוצאות התפעוליות של הביטוח לאומי מתוך התקציב שלו, לא מצאתי בשלוף.

יש הרבה כאלו. לדעתי רוב הקוראים באתר הם כאלו.
האם צריך לדפוק אותם גם בביטוח לאומי ,
לתחושתי רוב הקוראים כאן הם הייטקיסטים בני 25-35, העתיד של בני 40+ נראה להם רחוק וזר כידוע , מה שהיה הוא שיהיה

האם צריך לצפר אותם בהטבות מס בפנסיה וקרנות השתלמות ?

התשובה
לא ולא, זה טריפה וזה נבילה
והכל חלק מתרבות ה"מגיע לי" בלי הבדל דת גזע מין לאום דעה פוליטית מוצא שיבטי או מצב סוציו-אקונומי

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מחנה דורה בנתניה, עדיין קיים? נדל"ן 0
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה תובנות עצות על תיק מניות קיים שוק ההון 3
פנטום בישראל לא קיים מנגנון פורמלי לביטוח פיקדונות צרכנות פיננסית 0
JBUZZ גיוס הון נוסף לשיפוץ בבית קיים (עם משכנתא) + דירה נוספת נקייה נדל"ן 1
I חילוץ הון עצמי מנכס קיים ב2022 נדל"ן 6
ל מעוניין להפסיק לרכוש שישיות מים - איזה פתרון קיים יש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
Lunar גרירת משכנתה מנכס שנמכר לנכס קיים נדל"ן 4
A התייעצות לגבי מסלול תשלום לקבלן - חלק מההון קיים בנכס אחר שהוא ללא משכון \ הלוואות נדל"ן 8
א הטבות הבנקים לפותחי חשבון עו"ש - האם למישהו יש ניסיון בהשגתן בחשבון קיים? צרכנות פיננסית 18
hommie משכון נכס קיים למרות ההגבלות נדל"ן 14
F האם קיים סיכוי סביר שהביטקוין יעקוף את ה700-800 k פוסטים מאיכות נמוכה 8
Myrath שימור הון והקפאת מצב קיים שוק ההון 27
R קרנות איריות | האם קיים ניתוח שבוחן האם קיים יתרון במיסוי ריאלי על אף דמי ניהול גבוהים יותר? שוק ההון 9
A שעבוד נכס קיים לטובת חדש נדל"ן 5
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
R מס רכישה ברכישת דירה בנוסף על מגרש קיים נדל"ן 10
J שתי שאלות על משכנתא: (1) משכון נכס קיים לטובת סגירת משכנתא אחרת (2) ריהוט וגמר נדל"ן 8
ע פתיחת קופת גמל מול הגדלת תיק השקעות קיים שוק ההון 5
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
R הזרמת כסף לחשבון קיים או חדש שוק ההון 1
F למה קיים חשש מירידות? שוק ההון 46
א האם להמיר ליש"ט קיים לדולר או לרכוש בבורסת לונדון ולהימנע מהמרת המט"ח? שוק ההון 8
Yuval328 האם קיים כלי לשערוך קרנות? שוק ההון 2
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
T פק"מ צמוד עם הגנה -- קיים במציאות או בדמיון? שוק ההון 19
S השקעה בעסק קיים שוק ההון 18
S הוצאה מתיק השקעות קיים על מנת ״לפתוח דף חדש״? שוק ההון 30
ג מחקר על מגמות בניירות ערך על פי גוגל טרנדס. האם קיים? שוק ההון 0
ד כרטיס דביט חוץ בנקאי-קיים דבר כזה? צרכנות פיננסית 13
P קיים מסלול בקרנות השתלמות או פנסיה שיכול להגן מפני מפולת? צרכנות פיננסית 8
E ריביות במשכנתא על נכס קיים צרכנות פיננסית 66
S הוספת מניות דיבדנד לתיק קיים שוק ההון 14
L עו"ד נדל"ן סולידי - יש/קיים? צרכנות פיננסית 50
נ משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" נדל"ן 24
C האם קיים קושי להשכיר לפנסיונר מבוגר מאוד? נדל"ן 37
jinjiy המלצות לשיפוץ תיק קיים שוק ההון 8
ט מישכון נכס קיים להשקעות נדלן? נדל"ן 5
ח האם לגננות קיים הסדר עם סוכנויות ביטוח עבור ביטוח מנהלים? צרכנות פיננסית 2
V כמה עולה לבנות בית (קרקע) על מגרש קיים? נדל"ן 26
A האם קיים מאגר מידע העוקב אחר דמי ניהול של קרנות/תעודות סל בארץ? שוק ההון 18
Z ניהול תיקי השקעות ללקוחות כשירים. האם בUSA קיים היתר דומה לניהול ללא רישיון? שוק ההון 1
jinjiy קיים מדריך להדיוטות? שוק ההון 1
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
וולפסון האם למשהו יש את הספר "החיים או הכסף"? לא קיים בחנויות יותר אוף טופיק 26

נושאים דומים

Back
למעלה