• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם ניתן לסמוך על יועצים פיננסיים לתכנון פיננסי או שחייבים לעשות את הכל לבד?

• פותח הנושא juji
  • פורסם בתאריך

juji

משתמש רשום
דירוג
3
קצת רקע..
אנחנו זוג בשנות ה30 המוקדמות ללא ילדים.
לאחרונה קיבלנו סכום כסף גדול מירושה.
בנוסף לזה יש לי ולאשתי חיסכון של כמה מאות אלפי שקלים שפשוט שוכבים בעובר ושב שאנחנו לא עושים איתם כלום מבחינת השקעה. בעיקר בגלל שלא מרגישים שמבינים בזה מספיק.
מעבר לכך, אין לנו "חזון פיננסי" כלשהו.
אנחנו פשוט חוסכים סכום סכף קבוע ויש לנו קרנות פנסיה,מנהלים,השתלמות (עם תנאים טובים מאוד.. לפחות בזה השקענו).

השאלה היא כזו.. יש המון "יועצים פיננסים" בשוק. יצא לנו להיפגש עם כמה ותמיד הרגיש לנו שרוצים למכור משהו ובעיקר לקדם את האינטרסים העצמאיים שלהם.. שאשים את הכסף בחברה X שבמקרה הם עובדים איתה, שאשקיע באיזה פרוייקט נדלן בארה"ב שבמקרה שותפים בו, מה שגרם לי להרגיש חוסר אמונה מוחלט בעצתם.
האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם, או שאין מה לעשות, ועלי לעשות את העבודה הקשה וללמוד את הכל לבד ולא לסמוך על אף אחד? הייתי רוצה לקבל עצה ממישהו נתול אינטרסים איך כדאי לי להתנהל עם החסכונות וירושה. לא חושב שיש לי את כל התמונה או הידע לבצע את ההשקעות בעצמי.

בעקרון אם עד עכשיו עוד איכשהו הרגשתי סבבה עם לא להשקיע, אחרי קבלת הירושה אני מרגיש שאני חייב לקחת את עצמי ביידיים ולהתחיל לעשות משהו עם הכסף. אולי לקנות דירה? אולי להשקיע בS&P500? נדלן בארהב? יש המון אופציות
כל עולם ההשקעות נשמע מאוד overwhelming, קראתי המון חומר, בכל מקום ממליצים משהו אחר. לא ברור איך מפרידים בין עצות טובות ללא טובות. כולם מרגישים אינטרסנטיים..

אשמח לשמוע דעתכם בנושא

זה נשמע שלא ממש נפגשתם עם "יועצים פיננסים", אלא יותר עם "משווקים פיננסיים".
אם אתה שואל כאן, אתה מוזמן לקרוא את הבלוג, בעיקר הפוסטים תחת הקטגוריה "להשקיע".
אם אתה לא רוצה להבין יותר מדי בתחום, אתה יכול לשקול תיק מורכב משני רכיבים - S&P ומדד אג"ח ממשלתי, כשמאזנים מידי פעם (רבעון \ שנה - תלוי כל כמה זמן אתה מוכן להשקיע כרבע שעה).
את היחס בין החלקים אפשר לקבוע לפי הגיל (החלק של האג"ח), או לפי הכלל של: "מניות פי שניים ממה שאני מוכן שהתיק שלי ירד בשלב כלשהו".

כמובן שכאן בפורום לא תמצא המלצות.

קודם כל, אני מצטער לשמוע. מאחל לכם רק טוב.

לא חושב שיש לי את כל התמונה או הידע לבצע את ההשקעות בעצמי.
מצוין.
בפועל, גם למשווקים שדיברת איתם, אין.

ממליץ מאוד לקרוא את 30 הפרקים בבלוג התמונה הגדולה. יתן לך בסיס טוב לגבי כל מה שקשור בבניית תיק השקעות, הנכסים השונים.וכו.
לאחר מכן, תשב עם אשתך, תגדירו את המטרות שלכם, מתי תרצו את הכסף (אם בכלל) ומה סיבולת הסיכון שלכם.
אח"כ תוכלו להרכיב תיק המתאים לכם.

עד השלבים האלה, אני לא הייתי משקיע בשום נכס.

האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם

היי
כל איש מקצוע שתפנה אליו, מעוניין להרוויח וזה לגיטימי, זו הפרנסה שלו,
כאן צריך לעשות תאום צפיות.

תתמקד באנשי מקצוע עם ניסיון מוכח, כאלו שיכולים להפנות אותך לממליצים,
אנשי מקצוע שיבנו לך אסטרטגיית השקעות ארוכת טווח שאתה תרגיש בנוח להתחבר אליה,
לאחר שהסבירו לך את הסיכונים.

בכל מקרה מומלץ ללמוד את אופציות ההשקעה, כדי להבין את מהות ההשקעה שמציעים לך.

אני עוסק בתחום הנדל"ן, ואני יכול לומר לך בוודאות, שחלק גדול מהאכזבות של משקיעים מתחילים בנישה זו,
זה החוסר הבנה של ההשקעה, לכל השקעה יש מאפיינים, ופעמים רבות משקיעים מקבלים החלטה על השקעה,
שאינה מתאימה להם.

בהצלחה !

נערך לאחרונה ב:
אם אתה אומר את זה
אנחנו לא עושים איתם כלום מבחינת השקעה. בעיקר בגלל שלא מרגישים שמבינים בזה מספיק.
הייתי אולי פחות נחרץ עם זה
אנחנו פשוט חוסכים סכום סכף קבוע ויש לנו קרנות פנסיה,מנהלים,השתלמות (עם תנאים טובים מאוד.. לפחות בזה השקענו).

האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם, או שאין מה לעשות, ועלי לעשות את העבודה הקשה וללמוד את הכל לבד ולא לסמוך על אף אחד?
לפני שאתה מחפש יועץ או מחליט שאי אפשר לסמוך על אף אחד, כדאי להבין למה פונים בכלל ליועץ, מי נחשב ליועץ טוב ומה נחשב לייעוץ טוב. תפקיד היועץ הוא לא לקבל החלטה עבורך אלא לעזור לך לקבל החלטה. מה שאתה רוצה הוא להשתמש בכישורים, ניסיון ומומחיות של היועץ – שלך אין – כדי לקבל נקודות מבט נוספות שלא היו לך, לשקף ולחדד התלבטויות, לקבל תסריטים אפשריים לתוצאות אפשריות להחלטות שונות שאתה שוקל לקבל. ככל שתבין יותר לעומק את הנושא לגביו אתה מתלבט, תהיה יותר ממוקד ומפוקס, כך תקבל ערך רב יותר מייעוץ. וזה גם נכון בכיוון השני. כשאתה בא ללא רקע והבנה בנושא לגביו אתה מבקש ייעוץ, ככל שתהיה יותר מפוזר בשאלות, גם היועץ הכי מוכשר, חכם ואובייקטיבי בעולם לא יוכל לעזור לך לקבל החלטה טובה ונכונה עבורך.

אז התשובה היא להשקיע זמן ומאמץ כדי להבין לבד כמה שיותר, ואז לפנות ליועצים כדי שישלימו לך את התמונה ויעזרו לך בהתלבטויות. ברגע שתהיה מוכן, תוכל גם להבדיל בקלות בין יועץ טוב ליועץ בינוני או אופורטוניסט.

נערך לאחרונה ב:
לפני שאתה מחפש יועץ או מחליט שאי אפשר לסמוך על אף אחד, כדאי להבין למה פונים בכלל ליועץ, מי נחשב ליועץ טוב ומה נחשב לייעוץ טוב. תפקיד היועץ הוא לא לקבל החלטה עבורך אלא לעזור לך לקבל החלטה. מה שאתה רוצה הוא להשתמש בכישורים, ניסיון ומומחיות של היועץ – שלך אין – כדי לקבל נקודות מבט נוספות שלא היו לך, לשקף ולחדד התלבטויות, לקבל תסריטים אפשריים לתוצאות אפשריות להחלטות שונות שאתה שוקל לקבל. ככל שתבין יותר לעומק את הנושא לגביו אתה מתלבט, תהיה יותר ממוקד ומפוקס, כך תקבל ערך רב יותר מייעוץ. וזה גם נכון בכיוון השני. כשאתה בא ללא רקע והבנה בנושא לגביו אתה מבקש ייעוץ, ככל שתהיה יותר מפוזר בשאלות, גם היועץ הכי מוכשר, חכם ואובייקטיבי בעולם לא יוכל לעזור לך לקבל החלטה מיטבית.

אז התשובה היא להשקיע זמן ומאמץ כדי להבין לבד כמה שיותר, ואז לפנות ליועצים כדי שישלימו לך את התמונה ויעזרו לך בהתלבטויות. ברגע שתהיה מוכן, גם תוכל להבדיל ללא קושי מיוחד בין יועץ טוב ליועץ בינוני ואופורטוניסט.
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
M משכנתא - האם ניתן להמיר ריבית ק״צ לקל״צ ללא קנס? נדל"ן 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ס עד כמה ניתן להבין התנהגויות של פורקס? שוק ההון 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A האם ניתן לקנות קרנות נאמנות של וואנגראד דרך ברוקר ישראלי? שוק ההון 4
כ קריפטו - האם ניתן לבצע פריסה? השקעות אלטרנטיביות 1
א האם ניתן להוציא כרטיס אשראי חוץ בנקאי כשאין ברשותי כרטיס בנקאי? צרכנות פיננסית 3
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
א האקסיומה של לא ניתן להכות את השוק - תופסת גם לאגח? פוסטים מאיכות נמוכה 7
4 האם ניתן לקזז הפסד שבח ממכירת דירה מול רווח כלשהו? נדל"ן 4
R כיצד ניתן לקזז הפסדים בשוק ההון, אל מול חישוב מס במימוש רווחים בשנים שאחרי? מיסים 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
ס בחירת מסלול מס להשכרה - 10% או פטור חלקי: האם ניתן לקזז הוצאות גדולות של התקנת המזגן / אי השכרה? מיסים 4
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F החזרי מס - מותר עד 6 שנים אחורה, אבל ברשות המיסים ניתן עד קדימה באפריל מיסים 11
S האם ניתן להמיר ב IBKR ישירות שקלים לפרנק שוויצרי ? צרכנות פיננסית 10
A האם ניתן לאחד קרנות השתלמות? שוק ההון 5
S איך ניתן לשלם עם כסף בWISE עבור טיסה עם RYANAIR? צרכנות פיננסית 0
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
T איך ניתן לבצע העברה בנקאית לKRAKEN ללא ניכוי מס? השקעות אלטרנטיביות 17
R לא ניתן להגיש דו"ח מס על שנת 2022 מיסים 2
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
לארוצה לא ניתן לבצע העברה צרכנות פיננסית 9
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
D כיצד ניתן לפדות קרן השתלמות אחרי 3 שנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T הרגלי גלישה - מה ניתן לעשות? התפתחות אישית 10
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
D דירה בקומה גבוהה (12) ללא מעלית שבת. כיצד ניתן להתנהל בבקשה שיאשרו מעלית שבת? נדל"ן 56
א כיצד והאם ניתן לחשב את הציפיות להעלאת הפריים ? שוק ההון 1
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
יוזר האם ניתן להעביר תשלומי משכנתא לקבלן מחו״ל? נדל"ן 1
aminadav לא ניתן לחפש כאן הודעות שקשורות לIRA אוף טופיק 2
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
The Doctor האם ניתן להגיש דו"ח שנתי ולא להכניס את רווחי ההון? מיסים 1
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה