האם ניתן לסמוך על יועצים פיננסיים לתכנון פיננסי או שחייבים לעשות את הכל לבד?

• פותח הנושא juji
  • פורסם בתאריך

juji

משתמש רשום
דירוג
3
קצת רקע..
אנחנו זוג בשנות ה30 המוקדמות ללא ילדים.
לאחרונה קיבלנו סכום כסף גדול מירושה.
בנוסף לזה יש לי ולאשתי חיסכון של כמה מאות אלפי שקלים שפשוט שוכבים בעובר ושב שאנחנו לא עושים איתם כלום מבחינת השקעה. בעיקר בגלל שלא מרגישים שמבינים בזה מספיק.
מעבר לכך, אין לנו "חזון פיננסי" כלשהו.
אנחנו פשוט חוסכים סכום סכף קבוע ויש לנו קרנות פנסיה,מנהלים,השתלמות (עם תנאים טובים מאוד.. לפחות בזה השקענו).

השאלה היא כזו.. יש המון "יועצים פיננסים" בשוק. יצא לנו להיפגש עם כמה ותמיד הרגיש לנו שרוצים למכור משהו ובעיקר לקדם את האינטרסים העצמאיים שלהם.. שאשים את הכסף בחברה X שבמקרה הם עובדים איתה, שאשקיע באיזה פרוייקט נדלן בארה"ב שבמקרה שותפים בו, מה שגרם לי להרגיש חוסר אמונה מוחלט בעצתם.
האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם, או שאין מה לעשות, ועלי לעשות את העבודה הקשה וללמוד את הכל לבד ולא לסמוך על אף אחד? הייתי רוצה לקבל עצה ממישהו נתול אינטרסים איך כדאי לי להתנהל עם החסכונות וירושה. לא חושב שיש לי את כל התמונה או הידע לבצע את ההשקעות בעצמי.

בעקרון אם עד עכשיו עוד איכשהו הרגשתי סבבה עם לא להשקיע, אחרי קבלת הירושה אני מרגיש שאני חייב לקחת את עצמי ביידיים ולהתחיל לעשות משהו עם הכסף. אולי לקנות דירה? אולי להשקיע בS&P500? נדלן בארהב? יש המון אופציות
כל עולם ההשקעות נשמע מאוד overwhelming, קראתי המון חומר, בכל מקום ממליצים משהו אחר. לא ברור איך מפרידים בין עצות טובות ללא טובות. כולם מרגישים אינטרסנטיים..

אשמח לשמוע דעתכם בנושא

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,062
זה נשמע שלא ממש נפגשתם עם "יועצים פיננסים", אלא יותר עם "משווקים פיננסיים".
אם אתה שואל כאן, אתה מוזמן לקרוא את הבלוג, בעיקר הפוסטים תחת הקטגוריה "להשקיע".
אם אתה לא רוצה להבין יותר מדי בתחום, אתה יכול לשקול תיק מורכב משני רכיבים - S&P ומדד אג"ח ממשלתי, כשמאזנים מידי פעם (רבעון \ שנה - תלוי כל כמה זמן אתה מוכן להשקיע כרבע שעה).
את היחס בין החלקים אפשר לקבוע לפי הגיל (החלק של האג"ח), או לפי הכלל של: "מניות פי שניים ממה שאני מוכן שהתיק שלי ירד בשלב כלשהו".

כמובן שכאן בפורום לא תמצא המלצות.

סטרבו

משתמש ותיק
דירוג
551
קודם כל, אני מצטער לשמוע. מאחל לכם רק טוב.

לא חושב שיש לי את כל התמונה או הידע לבצע את ההשקעות בעצמי.
מצוין.
בפועל, גם למשווקים שדיברת איתם, אין.

ממליץ מאוד לקרוא את 30 הפרקים בבלוג התמונה הגדולה. יתן לך בסיס טוב לגבי כל מה שקשור בבניית תיק השקעות, הנכסים השונים.וכו.
לאחר מכן, תשב עם אשתך, תגדירו את המטרות שלכם, מתי תרצו את הכסף (אם בכלל) ומה סיבולת הסיכון שלכם.
אח"כ תוכלו להרכיב תיק המתאים לכם.

עד השלבים האלה, אני לא הייתי משקיע בשום נכס.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,500
האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם

היי
כל איש מקצוע שתפנה אליו, מעוניין להרוויח וזה לגיטימי, זו הפרנסה שלו,
כאן צריך לעשות תאום צפיות.

תתמקד באנשי מקצוע עם ניסיון מוכח, כאלו שיכולים להפנות אותך לממליצים,
אנשי מקצוע שיבנו לך אסטרטגיית השקעות ארוכת טווח שאתה תרגיש בנוח להתחבר אליה,
לאחר שהסבירו לך את הסיכונים.

בכל מקרה מומלץ ללמוד את אופציות ההשקעה, כדי להבין את מהות ההשקעה שמציעים לך.

אני עוסק בתחום הנדל"ן, ואני יכול לומר לך בוודאות, שחלק גדול מהאכזבות של משקיעים מתחילים בנישה זו,
זה החוסר הבנה של ההשקעה, לכל השקעה יש מאפיינים, ופעמים רבות משקיעים מקבלים החלטה על השקעה,
שאינה מתאימה להם.

בהצלחה !

נערך לאחרונה ב:

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,626
אם אתה אומר את זה
אנחנו לא עושים איתם כלום מבחינת השקעה. בעיקר בגלל שלא מרגישים שמבינים בזה מספיק.
הייתי אולי פחות נחרץ עם זה
אנחנו פשוט חוסכים סכום סכף קבוע ויש לנו קרנות פנסיה,מנהלים,השתלמות (עם תנאים טובים מאוד.. לפחות בזה השקענו).

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,626
האם יש באמת יועצים פיננסים שאפשר לסמוך עליהם, או שאין מה לעשות, ועלי לעשות את העבודה הקשה וללמוד את הכל לבד ולא לסמוך על אף אחד?
לפני שאתה מחפש יועץ או מחליט שאי אפשר לסמוך על אף אחד, כדאי להבין למה פונים בכלל ליועץ, מי נחשב ליועץ טוב ומה נחשב לייעוץ טוב. תפקיד היועץ הוא לא לקבל החלטה עבורך אלא לעזור לך לקבל החלטה. מה שאתה רוצה הוא להשתמש בכישורים, ניסיון ומומחיות של היועץ – שלך אין – כדי לקבל נקודות מבט נוספות שלא היו לך, לשקף ולחדד התלבטויות, לקבל תסריטים אפשריים לתוצאות אפשריות להחלטות שונות שאתה שוקל לקבל. ככל שתבין יותר לעומק את הנושא לגביו אתה מתלבט, תהיה יותר ממוקד ומפוקס, כך תקבל ערך רב יותר מייעוץ. וזה גם נכון בכיוון השני. כשאתה בא ללא רקע והבנה בנושא לגביו אתה מבקש ייעוץ, ככל שתהיה יותר מפוזר בשאלות, גם היועץ הכי מוכשר, חכם ואובייקטיבי בעולם לא יוכל לעזור לך לקבל החלטה טובה ונכונה עבורך.

אז התשובה היא להשקיע זמן ומאמץ כדי להבין לבד כמה שיותר, ואז לפנות ליועצים כדי שישלימו לך את התמונה ויעזרו לך בהתלבטויות. ברגע שתהיה מוכן, תוכל גם להבדיל בקלות בין יועץ טוב ליועץ בינוני או אופורטוניסט.

נערך לאחרונה ב:

קורא הדוק

משתמש ותיק
דירוג
225
לפני שאתה מחפש יועץ או מחליט שאי אפשר לסמוך על אף אחד, כדאי להבין למה פונים בכלל ליועץ, מי נחשב ליועץ טוב ומה נחשב לייעוץ טוב. תפקיד היועץ הוא לא לקבל החלטה עבורך אלא לעזור לך לקבל החלטה. מה שאתה רוצה הוא להשתמש בכישורים, ניסיון ומומחיות של היועץ – שלך אין – כדי לקבל נקודות מבט נוספות שלא היו לך, לשקף ולחדד התלבטויות, לקבל תסריטים אפשריים לתוצאות אפשריות להחלטות שונות שאתה שוקל לקבל. ככל שתבין יותר לעומק את הנושא לגביו אתה מתלבט, תהיה יותר ממוקד ומפוקס, כך תקבל ערך רב יותר מייעוץ. וזה גם נכון בכיוון השני. כשאתה בא ללא רקע והבנה בנושא לגביו אתה מבקש ייעוץ, ככל שתהיה יותר מפוזר בשאלות, גם היועץ הכי מוכשר, חכם ואובייקטיבי בעולם לא יוכל לעזור לך לקבל החלטה מיטבית.

אז התשובה היא להשקיע זמן ומאמץ כדי להבין לבד כמה שיותר, ואז לפנות ליועצים כדי שישלימו לך את התמונה ויעזרו לך בהתלבטויות. ברגע שתהיה מוכן, גם תוכל להבדיל ללא קושי מיוחד בין יועץ טוב ליועץ בינוני ואופורטוניסט.
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J איך ניתן לייצר הכנסה נוספת מהתיק מניות? שוק ההון 7
1 האם מישהו הצליח לשבור פק"מ שבתנאיו רשום שהוא לא ניתן לשבירה? שוק ההון 12
W האם ניתן להגיש טפסי החזר מס בשנית מיסים 2
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 0
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 9
U חסכון שלא ניתן לשבירה בבנק צרכנות פיננסית 14
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
S האם ניתן לפתוח חשבון של IB ישירות בהונג קונג מבלי לעבור בשלוחה הישראלית? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
O רכישת דירה(ות) בחול, איך ניתן לקבל מימון לאחר רכישת דירה ראשונה נדל"ן 7
מ פיצול דירה ל-2, האם ניתן למנף מקום חניה 1 ל-2 ע"י "מתקן חניה"? נדל"ן 8
ת האם בשל הקורונה ניתן לעבור מבנק לבנק מהבית בלבד? צרכנות פיננסית 12
N נדל"ן - ניתן לתזמן? נדל"ן 62
4 מאיפה ניתן להשיג נתונים סטטיסטים? אוף טופיק 4
ג האם ניתן לקחת משכנאת על סכום של מגרש + עלות בניית בית? נדל"ן 5
מ האם ניתן לפצל חוקית דירה בת״א בהסכמת השכנים נדל"ן 2
ע האם יהיה סגר שלישי? אם כן, כיצד ניתן להתכונן אליו? אוף טופיק 32
D האם ניתן ל"אזרח" תיק מבוסס על Bogleheads 3 Funds? שוק ההון 7
ע האם ניתן להחזיק ETF ממונפים בגמל IRA ? שוק ההון 4
C האם ניתן לפתוח חשבון בנק אמריקאי ב CitiBank דרך הסניף שלהם בארץ? צרכנות פיננסית 1
א איפה ניתן לחשב קורלציה שוק ההון 2
M האם ניתן להעריך לאיזה קרנות פנסיה יהיו יותר/פחות גרעונות אקטואריים? צרכנות פיננסית 7
I כיצד ניתן להשקיע בשוק ההון ולהצמיד את תשואת ההשקעה למחירי הדירות? נדל"ן 2
M איך ניתן לדעת האם לפני עסקת אקזיט נדל"ן 12
S היכן ניתן לראות תשואות שנתיות לקרנות פנסיה? אוף טופיק 2
י האם ניתן לרכוש דירה בשותפות, עם משכנתא בנפרד? נדל"ן 5
L איפה ניתן לראות תשקיף או דבר דומה, לקרן אמריקאית? שוק ההון 1
R האם ניתן לבטל עסקה ולהזדכות? אוף טופיק 3
ק איפה ניתן למצוא נתוני כלכלה שוק ההון 3
L איך ניתן למצוא את המניות לפי..? שוק ההון 10
A ניהול תיק דיבידנדים- דרך איפה ניתן ללא עמלות חודשיות שוק ההון 35
Y דרך מי ניתן להשקיע בחו"ל בקלות מלבד אינטרקטיב ברוקרס? שוק ההון 31
ג כיצד ניתן להשקיע בחו"ל בחיסכון פנסיוני שוק ההון 12
א איפה ניתן ללמוד כיצד לקרוא דוחות חברה? צרכנות פיננסית 2
J בניה להשקעה - כמה יחידות דיור מקסימום ניתן לבנות ? נדל"ן 15
א כיצד ניתן לדעת כמה מניות הונפקו (/מרכיבה) חברה מסוימת? שוק ההון 5
4 האם ניתן להפסיד בקניית מגרש? נדל"ן 15
ג האם ניתן להקדים מועד קבלת המשכנתא? נדל"ן 3
amit כשמחליפים מקום עבודה , האם ניתן לשנות את שם המעסיק בקרן ההשתלמות? שוק ההון 6
4 יש דירה שמוצאת בעיניי וצריך לדעת מה לדעתכם ניתן לסגור בנוגע למחיר נדל"ן 5
S עד לאיזה סכום ניתן להפקיד צ'ק ? אוף טופיק 3
נ אוליי למישהו יש רעיון כיצד ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
נ למישהו יש רעיון איך ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? צרכנות פיננסית 1
L האם ניתן לבדוק באתר ממשלתי עיקול על חשבון בנק? וצ'ק בחשבון מעוקל צרכנות פיננסית 2
G הלמן אלדובי החליטו להעלות לי דמי ניהול בקופת גמל מה ניתן לעשות? צרכנות פיננסית 214
י היכן ניתן להשיג ליטר מי חמצן בריכוז 3% ב 11 ש"ח -- בירושלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
L המחאה למוטב בלבד, כאשר למוטב אין חשבון בנק, ניתן לפדותה? צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

למעלה