• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)?

GunnerWSM

משתמש רגיל
דירוג
224
נגיד נפגשתם לדייט או שאתם יוצאים כבר כמה חודשים. בדרך כלל אנשים לא חושפים מהר את הצדדים הפחות "מקובלים חברתית" שלהם מהר, אבל בסוף כמובן מכירים אחד את השני יותר טוב ואת המטרות אחד של השני, בין היתר המטרות הכלכליות.

השאלה היא, מתי מבחינתכם הדיל ברייקר מבחינת המטרות הכלכליות של הפרטנר? האם תחתכו מיד מפרטנר שנגד החיים הסולידיים? האם יותר תירתעו להיכנס לקשר רציני?

לי אישית הרבה פעמים מאוד קשה לקבל החלטה בנושא, שאני יוצא עם מישהי שממש מוצאת חן בעיניי - אבל אני מבין ששנינו רואים את הנושא הכלכלי אחרת לגמרי.

לדוגמא, השבוע יצאתי לדייט עם בחורה ממש מקסימה שאני יוצא איתה כבר חודש (הישג לא רע לתקופת הקורונה), והיה לי מאוד נעים אבל דברים קטנים גרמו לי לחשוש מהמשך הקשר כמו זה שהיא דיברה מלא על כל הטיולים שהיא עשתה ועל זה שהיא תמיד בראש של לטוס 3-4 פעמים בשנה, ובכלל עשתה רושם של בחורה בזבזנית - לדוגמא דיברנו קצת על המכשיר שקניתי לא מזמן (iphone se) והיא התקשתה להבין למה "התפשרתי" עליו, לה יש אחד בשם פרו מקס משהו שעלה לה 4K ומשהו והיא אמרה שהיא מחכה לחדש שייצא בסוף השנה בכיליון עיניים. או לדוגמא שהיה לה קשה להבין למה מכרתי את הרכב שלי כשהתחלתי ללמוד, היא קנתה רכב בשביל שהיא תוכל לנסוע לבקר את ההורים שלה בסופ"שים (מבחינה כלכלית היא בערך כמוני, סטודנטים semi-עניים.)

כל הדברים האלו כמובן לא הורידו לי ממנה ואני כמובן לא שופט אותה לרעה על זה, אין כאן משהו רע אלא פשוט משהו שבניגוד לעקרונות שלי.
היא עדיין מאוד מוצאת חן בעיניי אבל אני לא יכול שלא לחשוב קדימה - מבחינה כלכלית אנחנו מתנהלים שונה לגמרי. מה יהיה אם נמשיך בקשר? אם נגור ביחד? האם הקשר הזה נידון לכישלון בסופו של דבר? האם במקרה מהסוג הזה עדיף לחתוך מוקדם?
אני אמנם לא חושב שאני חי חיים סולידיים אבל אני כן מחושב. היא ממש לא. כשאסיים את התואר (טפו טפו טפו) אני בהחלט מתכנן להגיע לעצמאות כלכלית תוך כ9-10 שנים, אבל הכיצד אני מוצא פרטנר מתאים למטרה משותפת זו?
זו לא פעם ראשונה ולא שנייה שאני בסוגיה הזו.
ספציפית גם עם הנשים בארץ אני מרגיש שזה קשה פי כמה וכמה ויש פחות מודעות ויותר הרגשה מהחברה שהגבר צריך סתם לזרוק כסף... דיברתי על הנושא עם ידידה גם פעם (עוד שהיינו בצבא) וכבר אז אני זוכר שהיא אמרה לי שמאוד חשוב לנשים גבר שיעשה קצת "שופוני".

דעתכם?

אתה יותר מדי טכני. או שמתאהבים או שלא. כשמתאהבים מקבלים גם את השונה בצד השני.

אני חסכנית, שלא לומר.. גרזנית, שהתחתנה עם בזבזן.
לאורך השנים פשוט למדנו לאזן אחד את השני.

בעייני יש נושאים הרבה יותר מהותיים שלא צריך להתפשר עליהם, למשל שאיפות בחיים שהן מעבר לחור בגרוש, מידת דתיות, תכונות הרסניות כמו עישון או התמכרות להימורים.

זה שהיא אוהבת חדש ולטוס לחו"ל.. ואללה, אם היא מרוויחה בהתאם ולא מצפה ממך לממן אותה, מה זה משנה?

אתה יותר מדי טכני. או שמתאהבים או שלא. כשמתאהבים מקבלים גם את השונה בצד השני.
מצטער אבל אני מכיר המון אנשים שהתאהבו וזה נגמר בגירושים מכוערים מכיוון שהם לא הסכימו על המון נושאים.

אני חסכנית, שלא לומר.. גרזנית, שהתחתנה עם בזבזן.
לאורך השנים פשוט למדנו לאזן אחד את השני.

בעייני יש נושאים הרבה יותר מהותיים שלא צריך להתפשר עליהם, למשל שאיפות בחיים שהן מעבר לחור בגרוש, מידת דתיות, תכונות הרסניות כמו עישון או התמכרות להימורים.

זה שהיא אוהבת חדש ולטוס לחו"ל.. ואללה, אם היא מרוויחה בהתאם ולא מצפה ממך לממן אותה, מה זה משנה?
כמו שאמרתי הבעיה אצלי שקשה לי מאוד לא לחשוב קדימה. ולא מצליח לראות איך אפשר להגיע לעצמאות כלכלית כשפרטנר אחד מחושב ופרטנר אחד מעוניין לטוס כל כמה חודשים, לקנות כל פעם את הפלאפון הכי חדש, להחזיק רכב רק בשביל לחסוך קצת אוטובוסים...
מה לדוגמא התכנון שלך ושל בעלך בנוגע לעצמאות כלכלית? את תפרשי והוא ימשיך לעבוד? חשבונות נפרדים?
ברור שבמידה מסויימת אפשר לאזן אחד את השני, השאלה מתי אפשר לדעת מראש שזה יהיה יותר מדי והפער לא ניתן לגישור.

מצטער אבל אני מכיר המון אנשים שהתאהבו וזה נגמר בגירושים מכוערים מכיוון שהם לא הסכימו על המון נושאים.
תגדיר התאהבו. בימינו כשיחסי המין קורים מהר נוטים לבלבל בין אהבה למשיכה מינית שגורמת הרבה פעמים להתעלם מדברים מהותיים. ממש כמו הפתגם הידוע.

דעתי היא שלא הייתי מבקש עצות על זוגיות מאנשים אנונימיים באינטרנט.
נראה לי דווקא אחלה מקום לבקש ובכ"מ כוונתי לא הייתה שיגידו לי מה לעשות כרגע, אלא יותר לשמוע תובנות על הנושא הזה כי כמו שאמרתי הייתי בסוגיה הזו כבר כמה פעמים.
תגדיר התאהבו. בימינו כשיחסי המין קורים מהר נוטים לבלבל בין אהבה למשיכה מינית שגורמת הרבה פעמים להתעלם מדברים מהותיים. ממש כמו הפתגם הידוע.
לא יודע איך להגדיר. זוגות שפשוט היו נראים מאוהבים עד הגג. לא חושב שיש דרגות של אהבה, כל אחד ואיך שזה אצלו.

מה לדוגמא התכנון שלך ושל בעלך בנוגע לעצמאות כלכלית? את תפרשי והוא ימשיך לעבוד? חשבונות נפרדים?
אצלי פרישה לא הייתה בתכנית אף פעם.. אני יודעת בקטע של שנות שבתון. כל כמה שנים אני לוקחת חופש מהעבודה, ומתעסקת בענייני. לומדת, עושה תינוקות, עושה הסבה. והוא המשיך לעבוד.
מבחינת חשבונות, יש לנו חשבון אחד, ואני מנהלת את כל הכספים.

צריך גם להבין שאפילו ההעדפות והטעם שלך ישתנו, וגם שלה, והרבה פעמים בזוגיות בני הזוג מתחילים להתכנס ולמצוא לעצמם את הדברים ששניהם אוהבים לעשות ולהעצים אותם. גם אירועים משמעותיים בחיים פתאום יכולים לגרום לכם לשנות את דעתכם. אולי פתאום תמצא את עצמך בעבודה ממש מספקת, ופתאום פרישה מוקדמת כבר לא תהיה עניין? אולי יגיעו הילדים וכל סדר העדיפויות ישתנה. אין לדעת.

אפשר גם לנהל שיחה פתוחה בנושא, ולספר לה על ההעדפות שלך ועל איך אתה רואה את העתיד ותראה מה היא אומרת על זה.

לא יודע איך להגדיר. זוגות שפשוט היו נראים מאוהבים עד הגג. לא חושב שיש דרגות של אהבה, כל אחד ואיך שזה אצלו
לא כל מה שחיצונית נראה מושלם באמת כזה.
לענייננו, פשוט להכיר, לאורך זמן, ולראות איך המכלול של הביחד ואם זה מתאים לך.
מי שמראש מנסה להגדיר מה לא וחושש ונמנע מסיכון בסוף עלול לפספס. כמו בהשקעות.
וכמו בהשקעות, יותר חשוב הזמן בשוק.
אל תמהר, ואל תמהר להתחייב. בלי לחץ. בסוף זה יקרה.

אני אנסח בהקצנה קלה בכוונה:
אתה רוצה לחיות בחסכנות 10 שנים כדי לחיות עוד שנים רבות בחסכנות בלי הצורך לעבוד. נשמע כיף.
היא רוצה לטוס ולהנות בלי חשבון. הקצה השני של הסקאלה.
גם עם הוריה עשירים והיא לא במינוס ולא תיקח ממך שקל זה לא יעבוד כי היא הרי לא תטוס לבד בכל פעם.

לא ציינת בן כמה אתה ומה מצבך אבל בגדול יש 2 אפשרויות:
או שתזיז את עצמך (קצת\הרבה..) לכיוון השני, החיים הרי הם אוסף של פשרות.
או שתבין שמרחב האפשרויות שלך הוא מצומצם (סולידי ;)) ותכוון לשם.

בהצלחה

תשמע, אתם יוצאים ביחד רק חודש, זה לא שאתה מתחתנים מחר.
בינתיים - תזרום, העניין הכלכלי עוד לא אישיו גדול מספיק, ולדבר על זה מעכשיו לדעתי רק יקשה על המשך הקשר כי כסף זה משהו יחסית אישי, ואם מישהו לא מוכר נכנס לאזור האישי שלך אתה בדרך כלל "תוקף" חזרה.
כשהקשר יהפוך למשהו קצת רציני יותר, הנושא הזה יפתח ותדברו עליו ותגיעו לעמק השווה.

דעתי היא שהיא מאוד מוצאת חן בעיניך, אתם אמנם יוצאים חודש אבל עצם העובדה שאתה כבר חושב ככ קדימה לדעתי מסגירה את זה.
זה פער שככ קל לגשר עליו אם 2 הצדדים באים במטרה להגיע להסכמה.

בני כמה אתם?

שאסיים את התואר (טפו טפו טפו) אני בהחלט מתכנן להגיע לעצמאות כלכלית תוך כ9-10 שנים
תשאל את עצמך איפה זה בסדרי העדיפויות שלך לעומת דברים אחרים כמו זוגיות טובה, ילדים וכדומה.
מה אתה מוכן להקריב לטובת כל אחד מהרצונות שלך.
תשאל את עצמך מה הסיכוי שסדרי העדיפויות שלך ישתנו בעתיד.
בהצלחה

כבר אז אני זוכר שהיא אמרה לי שמאוד חשוב לנשים גבר שיעשה קצת "שופוני".
1. מתעב שופוני. מבחינתי לנסוע ברכב מחליד עם חור בחולצה ונעליים. אם התשלום על זה רווקות נצחית - אשלם בכיף.
2. בת הזוג שלי מתעבת שופוני.

אז אם אתה מקבל החלטה, לפחות תדע את כל הנתונים.

כמו שאמרתי הבעיה אצלי שקשה לי מאוד לא לחשוב קדימה
מעניין שאתה מגדיר את זה כבעיה.
חשיבה קדימה, במיוחד אם רוצים זוגיות ארוכת שנים (ובעצם גם אם לא...) זה דבר משמעותי. לדעתי, כדאי לבחון במשך זמן מה את הנכונות של הבחורה לשמוע דיעות נוספות ולהיות פתוחה לרעיונות גישות כלכליות שונות ממה שהיא רגילה להם. הרבה אנשים (ונשים) חיים בבזבזנות לאו דווקא מפני שזו אידאולוגיה אלא מפני שזה מה שמוכר להם. אם היא פתוחה לשמוע ולראות את נקודות המבט הללו ושאר התכונות והשאיפות שלכם מתאימות אז יש סיכוי. רק קח בחשבון שגם אתה תתצטרך להתאזן ולהוציא גם על דברים שנראים בעינך מותרות וחשובים לה.

לדוגמא, השבוע יצאתי לדייט עם בחורה ממש מקסימה שאני יוצא איתה כבר חודש
אני קצת ממחזרת משרשורים אחרים אז סליחה על זה.
מה גורם לך לרצות לצאת לדייט ראשון עם בחורה? אני מניחה שהמראה החיצוני משפיע מאד ולכן אשמח אם תפרט טיפה מה המודל שלך - זרוקה, סולידית ללא טיפוח מיוחד, מוקפדת, מעוצבת, אופנתית, מאופרת... ותפרט קצת איך אתה אוהב לבלות בדייטים - מסעדה, מועדון, טיול בנוף, קפה, צימרים/חו"ל בהמשך.
מעבר לזה, אתה צריך להבין שחלק גדול מהבחורות משקיעות הון בניראות שלהן. מבחינתן זאת השקעה שאמורה לתת תשואה בדמות בן זוג ו/או עבודה משתלמים במיוחד.

אני קצת ממחזרת משרשורים אחרים אז סליחה על זה.
מה גורם לך לרצות לצאת לדייט ראשון עם בחורה? אני מניחה שהמראה החיצוני משפיע מאד ולכן אשמח אם תפרט טיפה מה המודל שלך - זרוקה, סולידית ללא טיפוח מיוחד, מוקפדת, מעוצבת, אופנתית, מאופרת... ותפרט קצת איך אתה אוהב לבלות בדייטים - מסעדה, מועדון, טיול בנוף, קפה, צימרים/חו"ל בהמשך.
מעבר לזה, אתה צריך להבין שחלק גדול מהבחורות משקיעות הון בניראות שלהן. מבחינתן זאת השקעה שאמורה לתת תשואה בדמות בן זוג ו/או עבודה משתלמים במיוחד.
מבחינה מראה אני מחפש בחורות חמודות בעיקר. לא מעניין אותי "מתוקתקות" או שטויות כאלו, יפריע רק אם בקטע מאוד קיצוני.
דייטים בדרך כלל מסעדות. אני לא סולידי בקטע הזה, לפחות לא בגילי. הפערים הכלכליים שדיברתי עליהם זה יותר בדברים גדולים

הפערים הכלכליים שדיברתי עליהם זה יותר בדברים גדולים
אבל השלב הראשון הוא לחפש בחורה לצאת איתה. אז אני שואלת על השלב הזה. האם אתה מוצא את עצמך שוב ושוב בדייטים שבסופם (אפילו אחרי חודש זה עדיין דייטים) אתה מגלה שהבחורה אוהבת לבזבז כסף? או שכבר היתה לך זוגיות עם בחורה שזה לא עניין אותה?
כי מאד יכול להיות שתגלה שהחלק הזה הוא פחות חשוב מאשר היכולת לתקשר ברמה גבוהה, להנות מפעילויות דומות, מטוב לב ואכפתיות הדדית, מערכים דומים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
S מתי אין מיסוי ריאלי? שוק ההון 26
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
ז מתי ואיך יוצאים משוק ההון? שוק ההון 45
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
ז מתי הזמן המתאים לרכוש מוצרים בזול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
ש מתי לפרסם דירה להשכרה? נדל"ן 15
E מתי כבר יגיע הזעזוע לפה? (הייטק/נדלן בארץ) פוסט תסכול פוסטים מאיכות נמוכה 534
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Aslan קרן השתלמות מחקה s&p פטורה vs קרן סל מחקה s&p אירית צוברת - מתי דמי הניהול בעוכרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
א מתי למעשה מחירי הדירות יירדו? האם יש בועת נדל"ן? נדל"ן 1035
E מתי אתם רושמים מטרות שנתיות ? מחפש לדייק את המועד המתאים התפתחות אישית 38
P מתי צריך להגיש מס רווח הון? מיסים 33
S מתי נקבע ערך פדיון של ביטוח חיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
בייניש מתי ריאלי לחשוב על קנית דירה למגורים? נדל"ן 4
מ מתי מוכרים? + תיק חדש שוק ההון 8
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות - מתי תפדו ומתי תיקחו הלוואה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ב מתי ניתן לבקש החזר מס ? פוסטים מאיכות נמוכה 11
A עד מתי אפשר להגיש דו"ח למס הכנסה עבור 2020? שוק ההון 0
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
F מתי ממשים ? שוק ההון 2
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
I מתי אתם מוציאים כסף? שוק ההון 3
R איך יודעים מתי נכנס אג"ח ממשלתי חדש? שוק ההון 0
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
S מתי אפשר לקחת משכנתא רגילה בקבוצת רכישה? צרכנות פיננסית 3
M איזון רבעוני - מתי בפועל? שוק ההון 3
C מתי לקחת את המשכנתא כעושים Relocation? נדל"ן 2
ITS מתי יש סכנה שההון יימחק סופית? שוק ההון 11
ה מתי השוק יתחיל לעלות? שוק ההון 62
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
Liron2035 מחזיק תיק השקעות בIB, פעם ראשונה שממלא דו"ח רווחים. מתי נהוג להתחיל את התהליך? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה