• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מעסיק יכול לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שאינו מוגדר בהסכם עבודה?

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,435
בהסכם עבודה רשום שאני עובד בתפקיד x, אך בגלל שהחברה בה אני עובד יש מין הסתם כמה מחלקות ותפקידים שונים תחתיה, המעסיק דורש שאסגור לו חור שנוצר לו ביום מסוים בתפקיד y
האם זה חוקי? בדקתי בחוזה ולא מופיע בהסכם שאני עובד בתפקיד זה.

נ.ב
לא ראיתי שיש כאן פורום דיני עבודה אז פתחתי באוף טופיק

האם אתה מסוגל לבצע את התפקיד?

אם אתה רוצה תשובה מעו"ד נסה לשאול בקבוצה
" תשאל עו"ד" בפייסבוק.

אם אתה רוצה את דעתי הלא מקצועית אז אני סבור שזה לא חוקי לדרוש.

נשים בצד את ההיבט המשפטי, שגם לא הכי מעניין.
אולי התפקיד יתרום לך מקצועית, אולי תכיר אנשי קשר חדשים, אולי הוא יעריך את המאמץ ותתוגמל בהתאם - יש צדדים חיוביים שכדאי לראות

בהסכם עבודה רשום שאני עובד בתפקיד x, אך בגלל שהחברה בה אני עובד יש מין הסתם כמה מחלקות ותפקידים שונים תחתיה, המעסיק דורש שאסגור לו חור שנוצר לו ביום מסוים בתפקיד y
האם זה חוקי? בדקתי בחוזה ולא מופיע בהסכם שאני עובד בתפקיד זה.

נ.ב
לא ראיתי שיש כאן פורום דיני עבודה אז פתחתי באוף טופיק
לא התחום שלי, אבל אני מניח שהתשובה המשפטית תלויית נסיבות.
התשובה הנכונה היא שעדיף להיות חכם מצודק. עד כמה השינוי מפריע לך, האם הוא חד פעמי, עד כמה העבודה הנוכחית טובה בשבילך וכו'.
ביחסים ארוכי טווח, החוזה הכתוב הוא חלק קטן מהשיקולים מה כדאי לבקש ובאיזה אופן.

תודה לכולם

כן אני מסוגל לבצע את התפקיד, זה לא העניין. העניין הוא שבחיים צריך לדעת להציב קווים אדומים, כי היום זה זה ומחר זה משהו אחר.
מהנסיון *האישי* שלי עם מעסיקים, הם לרוב לא יודעים להעריך שאתה בא לקראתם, אלא רק לקבל מזה ״תאבון״ ולנצל אותך יותר בהמשך הדרך.

בדרך כלל הם אמורים לשים בחוזה סעיף שמסביר שאופי התפקיד יכול להשתנות ושאתה מתחייב לעשות אותו על הצד הטוב ביותר
אם לא שמו אני מניח שלחייב לעשות משהו אחר זה תחום קצת אפור שנקבע לפי כמה זה קרוב לתפקיד שלך, אבל לא חושב שיש קייס משפטי
הייתי יותר חושב בכיוון של האם יצא לך משהו מהתפקיד הזה \ מה הקשר עם המעסיק וכו
זה תלוי מעסיק, יש כאלה שירצו שתעזור לסגור חור ויש כאלה שינצלו אבל אתה מכיר יותר טוב את הסביבה

זה חוקי לבקש ואתה יכול להסכים לבצע. אם הסכמת, אלה התנאים החדשים של העסקתך.
אם לא הסכמת אתה יכול להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים עקב "הרעה מוחשית בתנאי העבודה". תוכל למצוא הגדרה מלאה בסעיף 11א' לחוק פיצויי פיטורים. אפשר גם לגגל ב"כל זכותי".
לכן עומדות בפניך מספר אפשרויות:
1. להגיד למעסיק שאתה לא מעוניין לבצע חלק זה ולקוות שהוא יוותר - המעסיק יכול כמובן לפטר אותך אם ירצה בכך.
2. לוותר ולבצע חלק זה בעבודה - מרגע זה לא תהיה לך כנראה זכאות לקבל פיצויי פיטורין עקב הרעה בתנאי העבודה כי הסכמת לתנאים החדשים.
3. להתפטר ולדרוש פיצויי פיטורין עקב הרעה בתנאי העבודה.
עכשיו זה תורך להעריך את הסיכוי והסיכון בכל אפשרות כי זה ממש תלוי רק בך.

זה חוקי לבקש ואתה יכול להסכים לבצע. אם הסכמת, אלה התנאים החדשים של העסקתך.
אם לא הסכמת אתה יכול להתפטר ולקבל פיצויי פיטורים עקב "הרעה מוחשית בתנאי העבודה". תוכל למצוא הגדרה מלאה בסעיף 11א' לחוק פיצויי פיטורים. אפשר גם לגגל ב"כל זכותי".
לכן עומדות בפניך מספר אפשרויות:
1. להגיד למעסיק שאתה לא מעוניין לבצע חלק זה ולקוות שהוא יוותר - המעסיק יכול כמובן לפטר אותך אם ירצה בכך.
2. לוותר ולבצע חלק זה בעבודה - מרגע זה לא תהיה לך כנראה זכאות לקבל פיצויי פיטורין עקב הרעה בתנאי העבודה כי הסכמת לתנאים החדשים.
3. להתפטר ולדרוש פיצויי פיטורין עקב הרעה בתנאי העבודה.
עכשיו זה תורך להעריך את הסיכוי והסיכון בכל אפשרות כי זה ממש תלוי רק בך.

איך זה חוקי לדרוש משהו שלא כתוב בהסכם עבודה?? לא מובן
אם כתוב לי בהסכם עבודה בצורה ברורה ולא משתמעת לשתי פנים שאני עובד בתפקיד ספציפי, איך יכולים לדרוש ממני לעבוד בתפקיד שונה ממה שהוגדר וסוכם?
זה מקומם.מאוד. במידה וזה ״כשר״ מבחינה משפטית.

כך או כך אני בטח לא ייתן לו את התענוג ויתפטר תוך תקווה למימוש סעיף 3 שציינת, הוא מוזמן לפטר אותי ולשלם פיצויים.
אבל אני מניח שהוא לא יעשה כלום, כי אני כן סוגר לו חור משמעותי, את החור שאני עוסק בו, באופן קבוע, ויש לו חוסר בכח אדם.
אבל כן ,סירוב בהחלט יגרום לדם רע ביננו, אבל אני יכול לחיות עם זה. זה עבודת סטודנט זמנית לשלם חשבונות, זה לא קריירה.

יש כאן מעגל קסמים שהבוס שלי לא מצליח להבין -
יש לו חוסר בכח אדם = הוא לוחץ יותר על העובדים הקיימים לסגור חורים = העובדים הקיימים עוזבים עקב הלחץ התמידי שעל כתפיהם = הוא לוחץ עוד יותר על העובדים הנותרים וחוזר חלילה.

אי אפשר גם לשלם שכר מצחיק וגם לבוא ב1001 דרישות. או זה או זה.

המעסיק דורש שאסגור לו חור שנוצר לו ביום מסוים בתפקיד y
יום אחד? חד פעמי?
תגדר את זה - תגיד לו שאתה עושה את זה בשבילו רק הפעם, שיפנה לאחרים בפעמים הבאות. ככה זה יתפס כתורנות בין העובדים לפתרון בעיה אקוטית ולא כרונית.
* מדברת מניסיון - קרה לי פעם בקיבוץ שעבדתי בו כמנהלת חשבונות וביקשו ממני כמה שעות לעבוד בפעוטון של הבת שלי (המעסיק הוא הקיבוץ בכל מקרה). הסכמתי באופן חד פעמי, ובפעם הבאה שניסו את מזלם - הסברתי למה לא ובזה תמו הניסיונות.

איך זה חוקי לדרוש משהו שלא כתוב בהסכם עבודה?? לא מובן
אם כתוב לי בהסכם עבודה בצורה ברורה ולא משתמעת לשתי פנים שאני עובד בתפקיד ספציפי, איך יכ
לא יודע כמה ניסיון תעסוקתי יש לך, אבל הגדרת תפקיד היא דבר שמשתנה עם הזמן. בחוזה שלי שנחתם עם המעסיק לפני כמה שנים נכתב שהתפקיד שלי הוא x, מאז עברתי לא מעט תפקידים, ותפקידים שונים בהם הייתי שינו את אופי העבודה בהתאם לצרכי המעסיק. אם התנאים השתנו באופן שלא תאם את מה שאני מוכן לעשות, הודעתי למעסיק שאני לא מעוניין לעשות את התפקיד החדש. בחלק מהמקרים זה נגמר בהגדרה טובה יותר של הדרישות או מעבר לתפקיד אחר ובחלק מהמקרים בעזיבה שלי ומציאת מקום אחר שכן עונה על מה שאני מחפש.
לא צריך להתרגש מאיזה סעיף בחוזה אלא פשוט להחליט אם זו העבודה שאתה רוצה לעשות או לא.

גמישות והתנדבות/להסכים לסתום חורים תועיל לך להעלאת משכורת בעתיד.
אם אתה בתפקיד פקידותי אז להסכים עם הצבת גבולות חד משמעית.
אם אתה בהיי טק תיקח הכל באהבה בהנחה שיזכרו את זה בעוד שנה בזמן הדיון/הערכה השנתית,,

אני מנהל שכיר בחברה גדולה. בחוזה שלי, וגם בחוזים של העובדים תחתיי רשום שהגדרת התפקיד שלי כוללת גם משימות כפי שיוטלו עליי מעת לעת על ידי ההנהלה, וגם אני שולח את העובדים שלי לעזור לצוותים אחרים אם יש צורך.
כל עוד זה בשכר, תעשה את מה שמבקשים, אם מבקשים שתעבוד בחינם תגיד להם שאתה לא מתנדב.

לדעתי כן.
יכול להיות שאם זאת הרעת תנאים, מותר לך להתפטר בדין מפוטר.
זה לא ייעוץ. אין לי הרבה מושג בדיני עבודה (או בכלל).

זה לא הרעת תנאים כי זה דרישה נקודתית לשבוע הנוכחי. אני לא אתפטר על זה כי אני ממשיך בתפקיד הנוכחי.

תמיד אפשר לבקש.
כמו שאמרתי האפשרות הראשונה תמיד קיימת עבורך וכך בחרת. מאחל לך המון בהצלחה.

צודק. תודה רבה.

יום אחד? חד פעמי?

כן ולא, חד פעמי לשבוע הזה, אבל מדי פעם הם צריכים אנשים ממחלקה x שיעזרו למחלקה y
באתי לקראת, ועשיתי את תפקיד y כמה פעמים בעבר ולא שאלתי שאלות. תפקיד y זה סיוט נוראי וממש לא שווה את השכר.
בסופו של דבר הבנתי שלא על זה חתמתי שנכנסתי לעבוד. אז הצבתי קו אדום הפעם.

תגדר את זה - תגיד לו שאתה עושה את זה בשבילו רק הפעם, שיפנה לאחרים בפעמים הבאות. ככה זה יתפס כתורנות בין העובדים לפתרון בעיה אקוטית ולא כרונית.
* מדברת מניסיון - קרה לי פעם בקיבוץ שעבדתי בו כמנהלת חשבונות וביקשו ממני כמה שעות לעבוד בפעוטון של הבת שלי (המעסיק הוא הקיבוץ בכל מקרה). הסכמתי באופן חד פעמי, ובפעם הבאה שניסו את מזלם - הסברתי למה לא ובזה תמו הניסיונות.

כמו שאמרתי, הם מקבלים תיאבון שאתה בא לקראת. ככה זה הטבע האנושי.
כל הכבוד שעמדת על שלך. אני מניח שבקיבוץ שכולם מכירים את כולם וגם יש פחות אלטרנטיבות, זה הרבה יותר קשה.

לא יודע כמה ניסיון תעסוקתי יש לך, אבל הגדרת תפקיד היא דבר שמשתנה עם הזמן. בחוזה שלי שנחתם עם המעסיק לפני כמה שנים נכתב שהתפקיד שלי הוא x, מאז עברתי לא מעט תפקידים, ותפקידים שונים בהם הייתי שינו את אופי העבודה בהתאם לצרכי המעסיק. אם התנאים השתנו באופן שלא תאם את מה שאני מוכן לעשות, הודעתי למעסיק שאני לא מעוניין לעשות את התפקיד החדש. בחלק מהמקרים זה נגמר בהגדרה טובה יותר של הדרישות או מעבר לתפקיד אחר ובחלק מהמקרים בעזיבה שלי ומציאת מקום אחר שכן עונה על מה שאני מחפש.
לא צריך להתרגש מאיזה סעיף בחוזה אלא פשוט להחליט אם זו העבודה שאתה רוצה לעשות או לא.

אם אתה עובר תפקיד לא אמורים לנסח לך חוזה חדש?

גמישות והתנדבות/להסכים לסתום חורים תועיל לך להעלאת משכורת בעתיד.
אם אתה בתפקיד פקידותי אז להסכים עם הצבת גבולות חד משמעית.
אם אתה בהיי טק תיקח הכל באהבה בהנחה שיזכרו את זה בעוד שנה בזמן הדיון/הערכה השנתית,,

תודה רבה. יש הרבה הגיון בדברייך. אבל באותה נשימה, צריך לדעת גם מתי להגיד לא.
להיות yes man ניצחי לא נותן לך יותר מדי קרדיט בעיניי הסביבה, וביננו, גם לא בעיניי הבוס שלך (למרות שהוא לא יודה בזה כי זה משרת אותו)

אני מנהל שכיר בחברה גדולה. בחוזה שלי, וגם בחוזים של העובדים תחתיי רשום שהגדרת התפקיד שלי כוללת גם משימות כפי שיוטלו עליי מעת לעת על ידי ההנהלה, וגם אני שולח את העובדים שלי לעזור לצוותים אחרים אם יש צורך.
כל עוד זה בשכר, תעשה את מה שמבקשים, אם מבקשים שתעבוד בחינם תגיד להם שאתה לא מתנדב.

מאוד מפתיע שאתה לוקח את הצד של ההנהלה (ציניות כמובן) חבל שהרבה ממכם נוטים לשכוח מאיפה התחלתם. יותר מדי מדברים אלינו עם האף למעלה, באיומים, אולטימטומים, בריחוק ובניכור. אולי פעם אחת תבואו לשאול מה שלומי? אולי תשאלו אותי איך עבר עליי השבוע? גלו קצת אנושיות. אני לא רובוט בפס ייצור אני בנאדם.

ומה זה תעשה כל מה שמבקשים? ואם מה שאתם מבקשים לא ראוי לבקש בעיניי?
זה שאני עובד בשכר לא הופך אותי אוטומטית לyes man לקקן לכל בקשה של הבוס, עם כל הכבוד.

אני לא עיוור, אני כן בא לקראת שהבקשה הגיונית וסבירה בעיניי.

בסופו של דבר, הבחירה והקריירה בידיים שלך. זו מדינה חופשית, זו לא עבודה בכפייה. לא מתאים לך? אתה יכול להתפטר

הפוך גוטה, לא טוב לו, הוא מוזמן לפטר. למה שאני יתפטר? אני עושה בדיוק את העבודה שהוטלה עליי במלואה. כפי שרשום בחוזה.

@Tsachi01
לא ראיתי שזה הוזכר, אבל להבנתי (הלא מקצועית) כדאי להבדיל בין מקרה שבו אתה חתום על סעיף 14 למקרה שלא.

אם אין לך סעיף 14, אז יש משמעות משפטית להסכמה שלך לשינוי התנאים, כמו ש@ארגמן כתב.
אם יש לך סעיף 14, אין הבדל אם אתה מתפטר או מפוטר. לכן זו כבר שאלה ביחסי אנוש ובהצבת גבולות, לא בדיני עבודה.

אם אתה עובר תפקיד לא אמורים לנסח לך חוזה חדש?
בחלק מהמקומות החתימו אותי על נספח לחוזה במעבר תפקיד, וברוב המקומות לא הייתה חתימה על כלום.

בחלק מהמקומות החתימו אותי על נספח לחוזה במעבר תפקיד, וברוב המקומות לא הייתה חתימה על כלום.
בהמשך למה שציינו על כך שפורום זה אינו משפטי וכו',
באמת ישנה אפשרות לשיקולך לשאול האם ייתכן לחתום על הסכם הבנות (או נספח לחוזה כפי שהציע האזרח הקטן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
W האם מעסיק יכול לנכות מס הכנסה שנתי ולא חדשי? מיסים 4
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
יבגני_ל התייחסות בטופס תיאום מס להפרשות מעסיק לאכ"א מיסים 6
ב הפרשות מעסיק לקצבה ופיצויים מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L משיכת כספים על ידי מעסיק התפטרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
F עבודה מישראל אצל מעסיק מחו''ל מיסים 3
O עבודה עבור מעסיק מחו''ל למשך זמן קצר מיסים 6
I ביטוח אכ״א ומעבר מעסיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
I מעסיק משך כספים מקרן הפנסיה שלי. הגיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I קופת גמל בסכום קטן לאחר פשיטת רגל של מעסיק לשעבר צרכנות פיננסית 1
א חישוב עלות מעסיק ואופטימיזצית מס מיסים 5
U הפקדת שכיר+מעסיק לשתי קרנות השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עבודה צדדית מידי פעם - מס/תיאום מס/ אישור מעסיק ? מיסים 1
T תביעת מעסיק בנוגע לניוד קרן השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 7
י האם זה אפשרי להגדיל הפרשת מעסיק לקרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
M האם קופות גמל והשתלמות חייבות לאפשר עדכון פרטי מעסיק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
מ מעסיק שמפקיד פנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
H שינוי אחוז הפרשת מעסיק לתגמולים - האם מקובל (ורלוונטי)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B מעסיק שדורש לעבוד דרך סוכן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ttmoon שאלה לגבי חשבון השקעות עצמאי אל מול קרן השתלמות (מעבר להפקדות מעסיק) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ולנטין מעסיק לא הפריש פנסיה במשך יותר משלוש שנים - שואל בשביל חבר. אוף טופיק 7
ס מעסיק לא חותם על שינוי מסלול לכספי פיצויים שוק ההון 35
W מעסיק לא העביר הפקדות לקרן השתלמות עבור מספר חודשים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S סירוב מעסיק לנייד כספי פיצויים מפנסיה לקופת גמל שוק ההון 18
R צביעת קצבה מוכרת כשיש תשלום מעסיק על אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 0
ת מעסיק לא רוצה שאעביר את הפנסיה לקופת גמל? צרכנות פיננסית 47
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
M דרישת אישור מעסיק לשינוי מסלול רכיב פיצויים צרכנות פיננסית 1
O הפקדות מעסיק דולריות ל-IRA שוק ההון 6
M תגמולי מעסיק מעל תקרת הפטור ממס שוק ההון 24
M מעסיק חדש שלא יודע מה זה קופת גמל שוק ההון 18
E קרן השתלמות לשכיר ללא הפקדת מעסיק שוק ההון 12
N קופת גמל לשכיר מעסיק "שכיר כללי" צרכנות פיננסית 14
B מעסיק שהפריש לקרן הלא נכונה צרכנות פיננסית 2
J רצף פיצויים - מעסיק הבא צרכנות פיננסית 12
D קרן השתמלות ללא מעסיק צרכנות פיננסית 1
Res Cogitans בקשת מעסיק מעובד לשלם עבור שירותי סליקה של סוכן צרכנות פיננסית 0
א קרן השתלמות כשמחליפים מעסיק צרכנות פיננסית 14
P פרטיות אחסון onedrive בענן של מעסיק אוף טופיק 2
J קרן השתלמות - חלק מעסיק רק 5% שוק ההון 23
מ שינוי מסלול השקעה בפנסיה - אישור מעסיק? oO שוק ההון 9
A מעסיק לא שילם חלק מעמלות המכירה בגלל חישוב מפלה אוף טופיק 11
Henchman34 האם חייבים סוכן בחסכונות מעסיק (פנסיה, גמל, קרן השתלמות)? צרכנות פיננסית 18

נושאים דומים

Back
למעלה