• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם מישהו מכיר שיטה יותר יעילה מ- cost average?

• פותח הנושא woom
  • פורסם בתאריך

woom

משתמש רשום
דירוג
1
צריך שזו עדיין תהיה שיטה והכוונה לאלגוריתם כלשהו שלא תלוי באופי של המשקיע ויחד עם זה משהו פשוט שלוקח בחשבון משכורת שחלק ממנה מיועד לחיסכון.

הנה אלגוריתם:
1. אם יש כסף זמין להשקעה
2. להכניס אותו לתיק ההשקעות (שכולל גג 3 ניירות מחקי מדד רחבים ככל הניתן)
3. להמשיך הלאה בחיים כי השקעות זה פשוט ואין סיבה לסבך
מי 3 הניירות שהיית בוחר?

מי 3 הניירות שהיית בוחר?
אם אזרח/תושב ארה"ב - VT + VB + VSS
אם לא - VWRA + WSML

כאשר VT/VWRA מהווים 85% מהתיק והשאר בחלקים שווים
עריכה: זה החלק המנייתי של התיק
אם יש גם צורך באגח בתיק - אז
אם אמריקאי - אגח ישראלי צמוד-5 שנים
לא אמריקאי - קרן אגח תל גוב כללי (הכי זול שאפשר למצוא באתר פאנדר)

השיטה הכי יעילה זה לחזות את העתיד, מעבר לזה בטווח הרחוק זה לא באמת משנה. הכי קל להשקיע סכום קבוע כל חודש.

אם סתם בא לך לשמוע מה אנשים אחרים עושים-
שיטה שראיתי חברים עושים זה לדאוג שיש סכום מסוים בעוש (למשל 50 אשח) ובסוף החודש כל סכום שנשאר מעבר הם מפקידים. פחות אהבתי את השיטה הזו.

לדעתי, תמשיך עם dca ותעבוד בשיטטיות ותסתכל בתיק כמה שפחות. כך אני עושה. לא כואב לי אם יורד, לא משמח אותי אם עולה. אני פשוט חוסך.

הכי קל להשקיע סכום קבוע כל חודש.
להשקיע סכום קבוע במניות כל חודש אומר שכל חודש אתה משקיע סכום משתנה במזומן.

שיטה שראיתי חברים עושים זה לדאוג שיש סכום מסוים בעוש (למשל 50 אשח) ובסוף החודש כל סכום שנשאר מעבר הם מפקידים. פחות אהבתי את השיטה הזו.
למה פחות אהבת?
מה הייתרון בזה שההשקעה שלך במזומן משתנה כל חודש?
נראה לי הגיוני לשמור סכום קבוע במזומן (ואפילו סכום קטן בהרבה מ50 אש"ח) ואת השאר לא להשקיע במזומן אלא בשאר הרכיבים בתיק שלך.

להשקיע סכום קבוע במניות כל חודש אומר שכל חודש אתה משקיע סכום משתנה במזומן.

למה פחות אהבת?
נראה לי הגיוני לשמור סכום קבוע במזומן (ואפילו סכום קטן בהרבה מ50 אש"ח) ואת השאר לא להשקיע במזומן אלא בשאר הרכיבים בתיק שלך.
מחדד: להשקיע סכום קבוע של מזומן במניות כל חודש.

מחדד: להשקיע סכום קבוע של מזומן במניות כל חודש.
זה היה ברור מהתחלה ולא עונה על אף אחת מהשאלות שלי.

מחדד: כסף תמיד מושקע במשהו. אתה יכול לבחור אם להשקיע אותו במזומן או בנכס אחר. אבל לא לקנות מניות לא אומר שאתה לא משקיע, זה פשוט אומר שאתה משקיע במזומן.

למה פחות אהבת?
במקרה הספציפי שלהם- הסכום שנשאר לא גדול ומשקיעים מעט. היה עדיף להם להתחייב לסכום מסוים כל חודש ולהתמיד בו, וכך מראש זה נמחק מהתקציב שלהם. זה עניין מאוד סוביקטיבי, לאדם שמרוויח הרבה ומוציא מעט זה יופי של סיסטם, לאנשים אחרים לא תמיד.

נראה לי גם כל אחד ומה שעובד לו. גם קרן כספית עובד. גם אם תשאיר 10 אלף, עם כל הכבוד לאינפלציה, זה פשוט לא סכום מספיק גדול בשביל שתדאג כל כך מהשחיקה.
כסף תמיד מושקע במשהו. אתה יכול לבחור אם להשקיע אותו במזומן או בנכס אחר. אבל לא לקנות מניות לא אומר שאתה לא משקיע, זה פשוט אומר שאתה משקיע במזומן.
ברור.

אתה מתכוון בגלל שערך המטבע משתנה? אתה משקיע כל חודש, כמה התנודות כבר יהיו חדות?

לא צריך לתקןף, דבר בנועם, אני מקשיב, לא מתווכח.

אתה מתכוון בגלל שערך המטבע משתנה?
לא.
אני מתכוון לזה שההוצאות שלך כל חודש שונות. אז אפילו אם ההכנסה שלך קבועה, הסכום שנשאר לך בסוף החודש שונה כל פעם. ואם כל חודש אתה שם סכום קבוע במניות (או ב "תיק ההשקעות") הסכום שנשאר לך במזומן (כלומר שאתה משקיע במזומן) כל חודש משתנה.
מה זה עוזר לך שחודש אחד אתה נשאר עם 5000 שח שאתה מוסיף לעוש (משקיע בשקל) וחודש אחר משקיע 400 שח בשקל?
לא עדיף להגדיר סכום שישאר בעוש וכל מה שמעל שפשוט ילך למניות (או אגח, או מה שעושה לך טוב)?

לא.
אני מתכוון לזה שההוצאות שלך כל חודש שונות. אז אפילו אם ההכנסה שלך קבועה, הסכום שנשאר לך בסוף החודש שונה כל פעם. ואם כל חודש אתה שם סכום קבוע במניות (או ב "תיק ההשקעות") הסכום שנשאר לך במזומן (כלומר שאתה משקיע במזומן) כל חודש משתנה.
מה זה עוזר לך שחודש אחד אתה נשאר עם 5000 שח שאתה מוסיף לעוש (משקיע בשקל) וחודש אחר משקיע 400 שח בשקל?
לא עדיף להגדיר סכום שישאר בעוש וכל מה שמעל שפשוט ילך למניות (או אגח, או מה שעושה לך טוב)?
הבנתי אותך
צודק

בוא נחשוב אחרת, אתה מכיר שיטה *פחות* טובה מDCA?
לחכות ואם המדד עולה הרבה לשים אז :). אם יש לך סכום גדול להשקעה אני הבנתי שאיזושהיא פריסה כמו cost average זה גם עדיף על לשים הכל במכה אחת כדי שלא יקרה שקנית במחיר מאוד גבוה

אם אזרח/תושב ארה"ב - VT + VB + VSS
אם לא - VWRA + WSML

כאשר VT/VWRA מהווים 85% מהתיק והשאר בחלקים שווים
עריכה: זה החלק המנייתי של התיק
אם יש גם צורך באגח בתיק - אז
אם אמריקאי - אגח ישראלי צמוד-5 שנים
לא אמריקאי - קרן אגח תל גוב כללי (הכי זול שאפשר למצוא באתר פאנדר)
אז ללא אמריקאי אתה ממליץ על תיק שכמעט כולו ללא מניות אמריקאיות נכון? ממה שהצלחתי להבין VMRA הוא לגמרי לא אמריקאי ואתה ממליץ לשים בו 85%

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש מישהו מכיר שיטה להתקשר חינם למספר חינם בארהב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
נ פרויקט 'שובל ברמות' ירושלים מישהו מכיר? נדל"ן 0
N מישהו מכיר מסלול במיטב הנקרא "מיטב גמל עוקב מדדים גמיש" פוסטים מאיכות נמוכה 3
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
A מישהו מכיר רו״ח שיתאים לאזרח אמריקאי, תושב חוזר, עם הגשת מסים של סוחר תחת MTM election? מיסים 10
מ tastyworks מישהו מכיר/משתמש? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
G שאלת מטח עם מישהו מכיר שוק ההון 5
E הציעו לי להצטרף לBNI האם שווה ? מישהו מכיר ויכול להמליץ? פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה השקעה באינטו (iintoo) - מישהו מכיר/ממליץ? נדל"ן 1
M בעיות עם ניהול בהלמן - מישהו מכיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
G מישהו מכיר קרן (מחקה או נאמנות) בשקלים על שוק ההון 1
G [שם החברה נמחק]- מישהו מכיר ? שוק ההון 79
C האם מישהו מכיר דרך לעשות אוטומציה לדוחות מס של ברוקר זר? שוק ההון 2
S מישהו מכיר מנגנון קיים שבודק השוואה של שני ETF? שוק ההון 1
זרטוסטרא מישהו מכיר את חברת קליימקס צרכנות פיננסית 15
ש האם מישהו מכיר את השיטה והיא עובדת? שוק ההון 7
A We Check...מישהו מכיר/ניסה? נדל"ן 100
A מישהו מכיר קבוצה\פורום לעזרה בתיקוני בית שונים? התפתחות אישית 1
Z האם מישהו כאן מכיר את חברת "קרקעות ישראל"? שוק ההון 29
L תיאורויות מתנגדות ל'סולידית'? מישהו מכיר? שוק ההון 105
פ מישהו מכיר את חברת נטו תכנון פיננסי צרכנות פיננסית 14
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
לא חשוב שמות מחפש שמפו אקולוגי ללא שום חומר מזיק לגוף האדם, מישהו מכיר? אוף טופיק 69
ב מישהו מכיר חברה טובה שמתעסקת בהשקעות נדל״ן ברוסיה? שוק ההון 9
c881 לכל מי שיש חוב מול הוצל"פ/ מכיר מישהו... מבצע מהיום - 40% הנחה אוף טופיק 5
ס זכיתי במחיר למשתכן בקרית מוצקין. מישהו מכיר את האיזור? נדל"ן 69
S מישהו מכיר שמאי מקרקעין מומלץ? אוף טופיק 0
mudale222 מישהו מכיר נעליים waterproof במחיר סולידי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
amidar מישהו מכיר או שמע על "סוויט-הום"? או על השקעות נדל"ן בברלין? שוק ההון 55
Lamur מישהו מכיר את ספארקי? צרכנות פיננסית 0
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Z החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 18
Y מישהו שנמצא בפסגות טרייד? שוק ההון 4
Z בשעתיים אחרונות לא מצליח לקבל קוד אימות חד פעמי לאיזור אישי במס הכנסה, מישהו עוד נתקל בבעיה כזו? מיסים 0
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
U מישהו התנסה עם Passiv? שוק ההון 0
T מישהו שמע או התנסה עם בוליגו? השקעות מולטי פמילי ועוד השקעות אלטרנטיביות 3
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
א מישהו יכול להמליץ על ספר כדאיות השקעות בנדלן? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
H האם מישהו כאן גר בישוב עם הטבות מס? צרכנות פיננסית 17

נושאים דומים

Back
למעלה