האם לפרוע חלקית את המשכנתא?

• פותח הנושא N!r
  • פורסם בתאריך

N!r

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן,

אנחנו גרים בדירה (בשווי 2.2~ מליון ) עם יתרת משכנתא של 430K~ מתוכם 310K קל"צ ריבית 2.7% ו120K בריבית פריים מינוס 0.9.
ברשותנו סכום של כ-500K בעו"ש וחסכון חודשי של כ14K.
התכנון הוא להשתדרג ולעבור דירה ב3 שנים הקרובות, וההתלבטות היא האם כדאי לפרוע את הקל"צ.
הנטייה שלי היא אכן לפרוע משום שאני מחשיב את שווי הדירה כהון העצמי עבור הדירה הבאה ולכן נוטה לחשוב שלא כדאי לסכן אותו וללכת על בטוח.
אציין שמלבד הכספים בעו"ש שציינתי מעלה ברשותנו קרנות השתלמות ובנוסף RSUs בשווי ~400K ש"ח.

אשמח לדעתכם.ן והצעותכם.ן!

WillOpen

משתמש סולידי
דירוג
17
אהלן,

אנחנו גרים בדירה (בשווי 2.2~ מליון ) עם יתרת משכנתא של 430K~ מתוכם 310K קל"צ ריבית 2.7% ו120K בריבית פריים מינוס 0.9.
ברשותנו סכום של כ-500K בעו"ש וחסכון חודשי של כ14K.
התכנון הוא להשתדרג ולעבור דירה ב3 שנים הקרובות, וההתלבטות היא האם כדאי לפרוע את הקל"צ.
הנטייה שלי היא אכן לפרוע משום שאני מחשיב את שווי הדירה כהון העצמי עבור הדירה הבאה ולכן נוטה לחשוב שלא כדאי לסכן אותו וללכת על בטוח.
אציין שמלבד הכספים בעו"ש שציינתי מעלה ברשותנו קרנות השתלמות ובנוסף RSUs בשווי ~400K ש"ח.

אשמח לדעתכם.ן והצעותכם.ן!
לדעתי, מה שאתה מתאר הוא מצב שבו לקחת הלוואה של 430k מהבנק על מנת לשמור את הכסף בעו''ש.. נשמע לך הגיוני? אם אתה לא מנסה להרוויח תשואה הגבוהה יותר מהריבית שאתה משלם למה שלא תחזיר את ההלוואה?

N!r

משתמש סולידי
דירוג
9
אם אתה לא מנסה להרוויח תשואה הגבוהה יותר מהריבית שאתה משלם למה שלא תחזיר את ההלוואה?
מסכים חלקית, אני מנסה להשיג תשואה הגבוהה יותר מהריבית, אבל אעשה זאת רק עם החלק של הפריים בעוד שאת הקל"צ אני אפרע.
הרעיון הוא להקטין סיכון של ההון העצמי לקראת המעבר הצפוי.

WillOpen

משתמש סולידי
דירוג
17
@N!r האם גם את ה RSU אתה מחשיב כחלק מההון העצמי? או שיש לך תוכניות אחרות בשבילו..?
אם הוא חלק מההון העצמי, הייתי פועל על מנת להקטין גם שם את הסיכון. אם ע''י מעבר למדד מניות עולמי כלשהוא (בהנחה שאתה רוצה שישאר ב''מסלול'' מנייתי) או ע''י חלופה אחרת (פק''מ, אג''ח, מזומן)

פטל ואוכמניוצ

משתמש רשום
דירוג
4
אני הייתי פורעת את המשכנתא במצב הזה, ובפרט כדי להימנע מסיכון של הון עצמי כפי שכתבת. כך עשיתי, וזה נתן לי תחושה טובה לראות כי אין עוד התחייבות חודשית למשכנתא ודאגה אחת פחות.

לא ייעוץ, לא עוסקת בתחום, לא מתאים לכל אחד.

N!r

משתמש סולידי
דירוג
9
האם גם את ה RSU אתה מחשיב כחלק מההון העצמי? או שיש לך תוכניות אחרות בשבילו..?
הRSUs מיועד להשקעה, אנחנו לקראת צמצום שלו והשקעת הכספים שיגיעו באפיקים אחרים על מנת להקטין את החשיפה.

monkey22

משתמש ותיק
דירוג
406
לדעתי, מה שאתה מתאר הוא מצב שבו לקחת הלוואה של 430k מהבנק על מנת לשמור את הכסף בעו''ש.. נשמע לך הגיוני? אם אתה לא מנסה להרוויח תשואה הגבוהה יותר מהריבית שאתה משלם למה שלא תחזיר את ההלוואה?
+1

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
ג לא ניתן לנייד חלקית ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח דמי אבטלה, פרישה חלקית והכנסה "שלא מעבודה" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
א קופת גמל להשקעה - 2 שאלות על הפקדה מעל התקרה ומשיכה חלקית שוק ההון 1
M תוספת דחיית קצבת זקנה - שנה חלקית? צרכנות פיננסית 0
U המטרה: פרישה או פרישה חלקית בגיל 34 פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
נ העברה חלקית בין מסלולים בקופת גמל צרכנות פיננסית 7
Z העברה חלקית של ביטוח מנהלים ישן לקופת גמל צרכנות פיננסית 5
ש מעבר לאירופה תוך כדי עבודה חלקית מהבית בחברה ישראלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
I עצמאית שמתחילה לעבוד גם כשכירה במשרה חלקית - פנסיה והשתלמות צרכנות פיננסית 1
G מחירה חלקית של מניה שחלק מהניירות ברווח וחלק בהפסד שוק ההון 2
D קבלת תשלום בדולרים והמרה (חלקית) לשקלים צרכנות פיננסית 5
E בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל יומני מסע אישיים 74
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3
פרפרים תיק השקעות עבור פרישה חלקית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
L עבודה חלקית בהייטק התפתחות אישית 48
Golan מכירה חלקית של מניות שוק ההון 12
Ayelet582 מעבר למשרה חלקית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 28
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 20
aminadav מאיזה סכום השקעה הייתם מחלקים את הרכישה לכמה חלקים כדי לא להשפיע על המחיר? שוק ההון 30
Harvey מיסוי משקיעי נדל״ן בתל אביב כדי לצנן את השוק נדל"ן 55
aminadav מה דעתכם על מנת לחסוך בדמי ניהול לקנות ישירות את המניות ולא דרך קרנות מחקות? שוק ההון 3
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
ק להעביר את התיק ממקסם לברוקר ישראלי/בנק ישראלי שוק ההון 5
מ האם להעביר את אבא שלי לתיקון 190 שוק ההון 4
G סוכן: "גוף שסוגר את הפעילות לא רלוונטי ההבטחות שלו" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
Benjamin W נשיא ארה"ב מתכנן להעלות את מס רווחי ההון ל 43% אוף טופיק 100
S חוות דעת תיק קיים של הייטקיסט בן 32 - מחפש את השינויים הנכונים שוק ההון 14
ש לתזמן את השוק? נדל"ן 23
שנקל לתזמן את השוק...ללא תלות בזמן? שוק ההון 29
L מתלבט לאן לנתב את עתידי התפתחות אישית 9
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
ה כרטיס אשראי חדש מבטל את הישן? פוסטים מאיכות נמוכה 21
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
L כיצד הייתם ממליצים לי להשקיע את הכסף במצבי נדל"ן 6
S להשכיר את הדירה או למכור נדל"ן 12
B האם קיימת קרן פנסיה שרושמת כמו שצריך את חלוקת ההפקדות בין קצבה מזכה ומוכרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 49
unrealx כלי נוח למצוא את כל תכניות הבנייה בעיר / איזור מסוים נדל"ן 4
Beinish עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
תפוזינה אם מישהו מצהיר שהוא הולך למכור את הדירה הראשונה בתוך שנה וחצי פוסטים מאיכות נמוכה 4
נגב שאלות שכדאי לשאול את מי שמציע ליווי לרכישת בוננזה בישראל נדל"ן 24
N דברים שעלי לדעת בנוגע לרגולציה ולברוקר שלי ברגע שאפעיל את החשבון שלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 22
4 האם המנוי ל"מכבי שלי" מצדיק את עצמו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
בלייק קרינגטון לקנות או לא לקנות את הטרנד? שוק ההון 22
S "דע את זכויותיך וחובותיך" של מס הכנסה לשנת 2020 מיסים 1
tomchoook האם למחזר את המשכנתאות? נדל"ן 0
B מדוע אני לא מוצא את VWRA שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה