• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע)

עכשיו אני מתחיל להבין מה ההבדל בין האדם מהישוב לעו''ד.

באיזה קורס לומדים כזו לוגיקה עקומה?
בערך כמו "בכוונה" לעומת "לא בכוונה" בשפת העם.

לכאורה, כמו שרופאים עיוותו את הכתב שלהם, בצורה כזו שהאדם מהישוב לא מסוגל לקרוא.

לכאורה, כמו שרופאים עיוותו את הכתב שלהם, בצורה כזו שהאדם מהישוב לא מסוגל לקרוא.
כן, כל תחום והפוזה שלו.
אבל, ניסוחים מדויקים מסייעים למחשבה בהירה יותר. זה לא רק בשביל הרושם. (כללית, לא מדבר על הדיון כאן).

@ליצ'י
ההצמדה לא תמיד מופיעה בנסח הטאבו.
הוצאית את תשריט הבניין + ההצמדות ?

שימוש בשטח משותף בבניין מוסדר בתקנון ובהעדר קביעה, כל אחד יכול לעשות שימוש ובלבד שהוא לא מונע מאחר. ובלבד שגם לאחרים יש הזדמנות שווה לתפוס את החניה ולכן אסור להחנות שם גרוטאה שלא זזה.
הוא צודק

אדם טס לטיול גדול של 4 חודשים בדרום אמריקה.
לנתב"ג הוא נסע במונית.
אני מבין שהוא אמור למכור את הרכב וכל רכושו?
אדם נתקע באירופה כשפרצה הקורונה ולא הצליח לחזור לארץ במשך חצי שנה. כשחזר לארץ הסתבר לו שהוכרז מת וכל רכושו נמכר על ידי האפוטרופוס הכללי.
חוקי בריבוע. אין בעייה להזיז את הרכב פעם בחודש.

ואתם טועים.

הנה כמה עקרונות בסיס שלמדתי אחרי ניצחון בקרב על הסדר שימוש בN חניות לN+1 מכוניות בלב לב תא, כאשר אחד מהמפסידים גר בבניין מ1970 ובטוח ש״החניה של אבא שלו״ (באמת, זה מה שהוא אמר):
1. כמו שמקמרפי הסביר, שימוש בשטח משותף אמור להעשות בצורה סבירה שתאפשר לשאר בעלי הדירות להנות ממנו באותה מידה. מילת המפתח- מידה. לחנות לחודש זה לא חוקי. יש גם פסקי דין שאסרו חניית אורחים בחניה משותפת מהסיבה הזו.

2. מתן זכות שימוש קבוע בשטח משותף לא כפופה ל״נוהג״, אלא נדרשת הסכמה מפורשת של כל בעלי הדירות (לא רוב, כל).

3. זכות שימוש קבוע בחלק מהשטח משותף מתחדשת מדי יום ובאפשרות בעלי הדירות שאינם נהנים ממנה לחזור בהם מהסכמתם, אלא אם קיבלו משהו תמורתה- חניה תמורת מחסן/זכויות בנייה/גינה וכו.

פות״ש, לשאלתך- לא, אל תוותרי לו. תגישי פנייה למפקח על המקרקעין והוא יפסוק בנושא. אם אין הסכמות מפורשות בין בעלי הדירות בדבר חלוקת הרכוש המשותף בצורה ספציפית, אף אחד לא יכול לטעון לבעלות על חלקים מהשטח.

נערך לאחרונה ב:
כן, כל תחום והפוזה שלו.
אבל, ניסוחים מדויקים מסייעים למחשבה בהירה יותר. זה לא רק בשביל הרושם. (כללית, לא מדבר על הדיון כאן).
כלומר חפיר שהגילדה מקימה להגן על חבריה ולמנוע מ"האיכרים" להסתדר בלעדיהם.
המילים ש @McMurphy זרק היו הכל חוץ מ"ניסוח מדוייק".
שוב ל-"אדם מהישוב".

עכשיו אני מתחיל להבין מה ההבדל בין האדם מהישוב לעו''ד.

באיזה קורס לומדים כזו לוגיקה עקומה?
אולי לוגיקה אין לי, אבל תרבות דיון כן.
אתה באמת לא רואה הבדל וחו מבחינה מוסרית, בין מישהו שנתקע בחו״ל ולא מוצא כרגע מישהו שיזיז את האוטו לבין מישהו שמלכתחילה נוסע?
נכון שהתוצאה הסופית היא שבשניהם הוא שולל מהשכנים זכות שימוש, אבל לא כל כך מהר יחייבו אותו בפיצוי אם זה בדיעבד וחד פעמי, כי בכל זאת מנסים להתחשב.

אני רואה הבדל.
אני גם רואה בין זה שנתקע בחו"ל, לזה שטס מלכתחילה, לזה שלא מזיז את הרכב בכוונה וטוען ל"בעלות עקב קביעות".
שבשניהם הוא שולל מהשכנים זכות שימוש, אבל לא כל כך מהר יחייבו אותו בפיצוי אם זה בדיעבד וחד פעמי, כי בכל זאת מנסים להתחשב.
זה אתה טוען, אני לא כל כך בטוח שיבררו איתו...
שכן מסוכסך יפעל בבית משפט מבלי לידע את הצד השני.

אני גם יוצא מנקודת הנחה שאם זו החניה "הגרועה" בחניון יפעלו לאט יותר, מאשר אם זו "החניה הטובה".

נ.ב.
לנו העמידו ברחוב גרוטאה אחרי תאונה ממול הבית.
לקח כמה חודשים עד שהעיריה פעלה בנידון.
מסתבר שכל פעם שפעלה, הבעלים היה דוחף את הגרוטאה 20 מטר קדימה - חניה חדשה = ספירה חדשה.

אני רואה הבדל.
אני גם רואה בין זה שנתקע בחו"ל, לזה שטס מלכתחילה, לזה שלא מזיז את הרכב בכוונה וטוען ל"בעלות עקב קביעות".

אני גם יוצא מנקודת הנחה שאם זו החניה "הגרועה" בחניון יפעלו לאט יותר, מאשר אם זו "החניה הטובה".

נ.ב.
מסתבר שכל פעם שפעלה, הבעלים היה דוחף את הגרוטאה 20 מטר קדימה - חניה חדשה = ספירה חדשה.
אני רואה הבדל.

נ.ב.
הדיון החל, בכך שטענת בנחרצות שזה חוקי להעמיד גרוטאה בחניה פרטית משותפת, בניגוד לטענה שלי, שזה איננו חוקי,

אפשר לטעון ש״נלחמים באש עם אש״ וכמו שהטוען ״לקביעות״ עושה מעשה לא חוקי, כך יאה לנהוג כלפיו. אני לא הייתי ממליץ על קו פעולה כזה, אבל כאמור זו לא הייתה נקודת המחלוקת ביננו, שכן אתה טענת **שזה חוקי להחנות גרוטאה בחניה משותפת, ללא תזוזה, למשך חודש**.

כעת אתה מסכים, שמבחינה **עקרונית** זה לא חוקי? או שאתה עדיין סבור שזה חוקי?

בנוסף טענת שכמו שמישהו שנוסע לחו״ל לתקופה ארוכה סתם כך, לא חייב למכור את כל רכושו (ציטוט שלך) וכמו שמישהו ש״נתקע״ בחו״ל לא חייב לטענתך, לדאוג לפינוי החניה, אז כך גם אין בעיה להחנות סתם כך גרוטאה בחניה המשותפת ללא תזוזה למשך חודש.

על הטענה הזו עניתי לך, שאמנם מבחינה עקרונית בשלושת המקרים נשללת מהשכנים זכות השימוש ובאופן עקרוני חלה חובה על בעל המכונית לדאוג לפינוי החניה, הרי שהיחס של בית המשפט ושל השכנים כלפי כלפי מקרה של מישהו שבאופן לא מכוון או לא מתוכנן מנע שימוש מהשכנים בחניה, הוא יחס סלחני יותר, מאשר למעשהו שעושה את זה במודע ובכוונה.

את בית המשפט בהחלט מעניין האם מישהו ביצע מעשה מכוון או מתוכנן ובית המשפט איננו חייב לתת סעד מלא לשכנים במקרה כזה. למשל הוא יכול להורות על סילוק הרכב של השכן שבשל הקורונה נתקע בחו״ל, אבל הוא יכול לתת לו אורכה לכך וגם לא לחייב אותו בפיצוי לשכנים.

**לא הבנתי איזה פגם לוגי, מצאת בטענה הזו** והאם אתה חולק עליה. אחכ טענת שהבעיה הייתה (גם? רק?) בניסוח, אז אם הניסוח לא היה ברור דיו, אני מתנצל ומקווה שכעת הוא ברור דיו.

בנוסף שאלת מה יקרה אם השכנים ינהלו הליך ללא פניה מוקדמת לשכן הנעדר?

קשה מבחינה מעשית לפתוח הליך נגד מישהו מבלי שהוא ידע על כך וברוב המקרים לדעתי באמת מנסים ליצור קשר עם הדייר, סה״כ כולנו בני אדם.

יחד עם זה, כדאי באמת שזה יהיה בתודעה של אנשים, שאם הם נתקעים בחו״ל, לחודש - חודשיים, לנסות לדאוג להזיז את הרכב מחניה משותפת (אאכ אין בעיית מקום בדר״כ) או לידע את השכנים, שהוא נתקע בחו״ל ולא משאיר את הרכב בכוונה.

אני כמובן מסכים שאם אין מצוקת חניה או שזו לא חניה מבוקשת (״גרועה״ בלשונך), אז לשכנים לא יהיה איכפת שהרכב ישאר בחניה לפרקי זמן ממושכים ללא תזוזה.

לגבי החניית גרוטאה ברחוב והזזתה מדי פעם כמה מטרים, אכן זה מקשה על האכיפה של העיריה, אני לא חולק על כך, אבל כמו שנוכחת אחרי כמה פעמים שהעיריה מתעדת שזו הזזה פיקטיבית, הם בכל זאת פועלים לסילוק גרוטאה.

אני "טוען נחרצות" ואילו אתה רק "טוען".
אני מהנדס תוכנה ואתה כנראה עו"ד.
להתראות.

אני "טוען נחרצות" ואילו אתה רק "טוען".
אני מהנדס תוכנה ואתה כנראה עו"ד.
להתראות.
אם פגעתי בך בצורה כלשהי, אני מתנצל. הייתי צריך להתנסח בצורה פחות עוקצנית.

בהיותך מהנדס תוכנה, אני משער שכישורי הלוגיקה שלך הרבה יותר טובים משלי (בכל הרצינות ובלי סרקזם).

המשך יום טוב.

@Lunar אתה מדבר על תיאוריה ואנחנו על פרקטיקה. רוב הסכסוכים האלו לא מגיעים לבית משפט. בייחוד שהשכן העבריין, עצמו פועל בניגוד לחוק . גם אם כן, איך השכן העבריין יטען שהרכב הישן לא זז? כל עוד הרכב עם טסט בתוקף הוא יכול לדבר ללמפה. בעל הרכב יכול לטעון שהוא משתמש ברכב פעם בשבוע בשעות הלילה. מי יכול להוכיח אחרת?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 31
C יש דרך לוותר על הריבית ב- IB בכדי לא ליצור בחשבון רווח שצריך להגיש בגינו דו״ח? פוסטים מאיכות נמוכה 9
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
ל החנויות ריקות והעיריות לא מוכנות לוותר על ארנונה צרכנות פיננסית 2
L מישהו יודע אם יש דרך לוותר על פוזיציה או לעשות מכירה רעיונית ב-IB? שוק ההון 9
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
A דירה או לוותר על תיק ההשקעות נדל"ן 23
B האם כעצמאי שווה לוותר על מוצר פנסיוני? צרכנות פיננסית 14
whybe איך לא לוותר על עקרונות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 52
waskindalost מחפש עצה : האם לוותר על הליסינג התפעולי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
תמיר כיצד לחסוך בביטוח דירה? האם אפשר לוותר עליו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11

נושאים דומים

Back
למעלה