• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם להישאר בביטוח מנהלים?

marketman

משתמש רשום
דירוג
1
שלום

התחלתי בשוק העבודה ב 2005 בחברה גדולה ועשיתי ביטוח מנהלים בתנאים טובים: 1% דמי ניהול על חסכון, 0% על הפקדה.
כשעשיתי את הביטוח הייתי רווק והיועץ הפנסיוני המליץ לי לעבור לפנסיה כאשר יהיו לי ילדים.
מפה לשם עברו 14 שנה ואני עם ילדים ורציתי לדעת האם כדאי לי להישאר או לא. הבנתי שהיו שינויים משמעותיים בשוק בזמן הזה.
התייעצתי עכשיו עם סוכן ביטוח שהמליץ לי להישאר בביטוח המנהלים אך לעשות ביטוח חיים באופן פרטי אם אני רוצה להגן על משפחתי במקרה פטירה חס וחלילה.
המקדם המובטח שלי הוא 202 שזה נחשב טוב לדעתו ובנוסף דמי הניהול שלי טובים ולכן אין לי שום סיבה לעבור.

רציתי לדעת אם זה נכון או אם יש עוד שיקולים שכדאי לי לעשות?

תודה

בתור התחלה כנראה שכדאי לך להתעלם מהמלצות סוכן הביטוח מאחר והאינטרס המובהק שלו הוא שתישאר בביטוח המנהלים, להבנתי זהו המוצר שהם מקבלים ממנו עמלות הכי טובות ולכן מתעקשים לדחוף אותו בכל הזדמנות.
אישית אני כבר די הגעתי למסקנה שביטוח מנהלים שנעשה לאחר 2003 אינו עדיף על האלטרנטיבות (בעצמי פניתי ליועץ בנושא כששקלתי אם לעבור לגמל IRA), אבל מאחר וכל מקרה יכול להיות לגופו ודמי הניהול שלך אכן נחשבים לטובים, במקומך הייתי כנראה עושה כפי שעשית כשפתחת את הביטוח - פונה ליועץ פנסיוני בנושא. רצוי אחד שגם מספק ייעוץ ביטוחי.

לא מייעץ או ממליץ.

כמו שאמרו לפני, תבדוק אם באמת משתלם לך להשאר בביטוח מנהלים ואל תסמוך על עצות של סוכנים למיניהם :)
1% מהצבירה זה לא מעט (מצד שני זה כנראה לא הרבה יחסית לביטוחי מנהלים)
תחשב כמה דמי ניהול עוד נשאר לך לשלם עד הפרישה אל מול העלות באלטרנטיבות ותחליט אם זה שווה לך יותר או פחות מהמקדם המובטח.
אישית היה לי ביטוח מנהלים עם מקדם 201 והחלטתי שיותר משתלם לי להעביר אותו לקופת גמל. (בנוסף יש לי גם קרן פנסיה שאני עדיין מפקיד אליה).

תודה על התשובה. סוכן הביטוח איתו התייעצתי הוא ניטרלי ולא קשור למה שיש לי כרגע.

כמו שאמרו לפני, תבדוק אם באמת משתלם לך להשאר בביטוח מנהלים ואל תסמוך על עצות של סוכנים למיניהם :)
1% מהצבירה זה לא מעט (מצד שני זה כנראה לא הרבה יחסית לביטוחי מנהלים)
תחשב כמה דמי ניהול עוד נשאר לך לשלם עד הפרישה אל מול העלות באלטרנטיבות ותחליט אם זה שווה לך יותר או פחות מהמקדם המובטח.
אישית היה לי ביטוח מנהלים עם מקדם 201 והחלטתי שיותר משתלם לי להעביר אותו לקופת גמל. (בנוסף יש לי גם קרן פנסיה שאני עדיין מפקיד אליה).

תודה על התשובה.
אתה יכול לחדד לי מה האלטרנטיבות שיש לי ומה השיקולים שאני צריך לבדוק?

זה הרבה נקודה.
לי היה 0.5% מהצבירה עם מקדם 201 והמסקנה הייתה שתוחלת החיים צריכה לעלות ל-96 עד שאגיע לגיל פרישה.
אל תשכח שזה תלוי גם בגיל שלך.
אדם שנמצא שנתיים לפני פרישה אין לו סיבה לוותר עכשיו על ביטוח המנהלים. את העמלות היקרות שהוא שילם הוא לא יקבל חזרה, לפחות שיהנה מהמקדם.
מצד שני לאדם בן 30 כנראה משתלם לעבור גם עם הפרש עמלות קטן יותר.

כל אחד צריך לעשות את החישוב שלו, בהתאם לנתונים האישיים שלו.

ראה כתבה בנושא כאן.
יש חישוב לדוגמה כאן או כאן.
אם אתה רוצה לדעת מה יהיה המקדם תחת הנחות שונות תוכל להיעזר במה שיש כאן.

עוד שיקולים:
- חשוב לשים לב שמסלול ההשקעה יהיה מתאים עבורך (בעיקר אחוז מנייתי גבוה בגיל צעיר) באיזה מסלול שלא תבחר.
- גם דמי הניהול חשובים כמובן. בטח בהפרשים כאלו. נסה לעשות 1.04 (תשואה של 4% - או 5% ודמי ניהול של 1%) בחזקת 30 (שנה), לעומת 1.05 (תשואה של 5% ללא דמי ניהול בכלל) בחזקת 30. כמובן שיש פה הנחה של 30 שנה, ושל 5% תשואה ממוצעת לפני דמי ניהול, וזה רק לכסף שכבר יש היום, ולא לכסף שייכנס באמצע התקופה. אבל זה ייתן לך אינדיקציה להשפעה של דמי ניהול כ"כ גבוהים על החיסכון.
- לא הייתי מוותר או משאיר מקדם מובטח רק בגלל ענייני ביטוח. בכל מקרה ניתן להפריד בין הביטוח לחיסכון, וזה לא כ"כ מזיק. אם אתה כן מוותר, התחשב גם בצרכי הביטוח שלך כמובן....

בהצלחה

תודה על התשובה. סוכן הביטוח איתו התייעצתי הוא ניטרלי ולא קשור למה שיש לי כרגע.

האם הוא הסוכן שלך ספציפית או לא, זה פחות רלוונטי. נייטראליות היא לכאן ולכאן, אולי אין לו רווח בלהטעות אותך במכוון אבל אין לו גם הפסד מלהטעות אותך בשגגה.
יתכן שהוא באמת בא, ישב על כל המספרים, עבר על כל האלטרנטיבות, בחן את כל הפרמטרים שלך בחיים והציפיות לעתיד (במילים אחרות עשה עבודה של יועץ פנסיוני אבל בחינם) והגיע למסקנה ששווה לך להישאר עם הביטוח.

אפשרות אחרת, שלי נראית יותר סבירה, היא שמאחר ומדובר במוצר האהוב על סוכני ביטוח שעליו הם ממליצים בכל הזדמנות אפשרית, שיתכן שהשתרש גם אצלו בראש שאכן מדובר במוצר הכי כדאי - במיוחד כשמדובר בדמי ניהול שהם (יחסית) טובים עבור המוצר הזה - בלי קשר למספרים או לאלטרנטיבות, ולכן המליץ להישאר בו.
או לחלופין שהוא יודע שזו לאו דווקא האפשרות הכדאית, אבל הוא פשוט רוצה להמשיך לשמר את המעמד של המוצר הזה בתור המומלץ והכדאי, ולכן אין לו אינטרס להניא ממנו אנשים, בין אם הם לקוחות שלו או לא.

אם תגיד לי שמדובר בסוכן פנסיוני שהוא גם חבר קרוב שאתה סומך עליו מאד, זה כבר סיפור אחר.
אחרת, בעניינים האלה, סמוך רק על עצמך או לכל היותר על יועץ פנסיוני שזהו תפקידו לייעץ לך בצורה ששמה את האינטרסים שלך במקום הראשון.

המקסימום המותר לביטוחי מנהלים שנפתחו אחרי 2001 הם 1.05%, אשמח להבין איך 1% זה טוב
אני מתייחס ספציפית להפקדה. אצלי לקחו בהפקדה 2.2 ובכללי אצל אנשים אחרים שיצא לי לדבר איתם זה תמיד נע בין 1-3 אחוז מההפקדה. השירשור הזה הוא הפעם הראשונה שאני שומע על ביטוח מנהלים עם דמי ניהול שהם רק מהצבירה, שלא לדבר על 0.5.
יכול מאד להיות שהניסיון שלי לא מייצג ואני והם התברכנו בסוכני ביטוח אקסטרה אקסטרה חמדנים, אבל זה למה 0% מההפקדה יושב בצד ה"יחסית טוב" של הסקאלה מבחינתי.

המקסימום המותר לביטוחי מנהלים שנפתחו אחרי 2001 הם 1.05%, אשמח להבין איך 1% זה טוב

אשמח רפרנס לזה כי אני לאורך הדרך אף פעם לא קיבלתי דמי ניהול כאלה.

ההגבלה חלה רק על ביטוחי מנהלים וקופות גמל מ 2013. מ 2004 ועד 2012 היה הרבה חופש. למיטב זכרוני, אפשר היה לגבות עד 2% מהצבירה והיו גם אחוזים פסיכיים מההפקדה.

יש לכם המלצה ליועץ פנסיוני טוב? או לפחות איך אני יכול למצוא יועץ פנסיוני טוב?

מ 2004 ועד 2012 היה הרבה חופש. למיטב זכרוני, אפשר היה לגבות עד 2% מהצבירה והיו גם אחוזים פסיכיים מההפקדה
גם אם כן, ההשוואה צריכה להתבצע לעומת החלופות ולא מול המקסימום התיאורטי.

גם אם כן, ההשוואה צריכה להתבצע לעומת החלופות ולא מול המקסימום התיאורטי.
אתה בטוח שהמגבלה מוכלת רטרואקטיבית על ביטוחי מנהלים ישנים?
החלופות באותו זמן שפות"ש פתח ביטוח מנהלים הן הרלונטיות, ולא החלופות שיש היום (שאין להם בכלל מקדם מובטח למשל)

החלופות באותו זמן שפות"ש פתח ביטוח מנהלים הן הרלונטיות, ולא החלופות שיש היום (שאין להם בכלל מקדם מובטח למשל)
החלופות הן המוצרים הפנסיוניים היום.

החלופות הן המוצרים הפנסיוניים היום.
תלוי בהקשר.
הכל התחיל מהמשפט:
במיוחד כשמדובר בדמי ניהול שהם (יחסית) טובים עבור המוצר הזה
ואכן, דמי הניהול של פות"ש הם טובים יחסית למוצרים מקבילים אחרים (ביטוחי מנהלים עם מקדם קבוע).

נכון שפות"ש צריך להשוות את מה שיש לו אל מול מה שהוא יכול לקבל היום במוצרים אחרים. אבל זה של"רוב" האנשים משתלם לוותר על ביטוח מנהלים לא אומר שבהכרח משתלם לפות"ש, בין הייתר כי דמי הניהול שלו יחסית זולים (יחסית לאותו "רוב" אנשים שלהם זה משתלם).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
deussex הרגשתם פעם שהמקום הכי טוב - הוא פשוט להישאר ולא לעשות כלום ? התפתחות אישית 14
F להישאר במניות או להתרחב לאפיק נוסף? שוק ההון 13
נ להישאר בתמונה שוק ההון 14
S איך להישאר רלוונטי בשוק העבודה - פיתוח תוכנה בסביבית . NET אוף טופיק 65
S להישאר בונגרד או לא? שוק ההון 65
M להישאר עם דירה ישנה ושיפוץ כולל ואו לקנות דירה חדשה אוף טופיק 20
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
מ העלו לי את דמי הניהול, לממש רווחים ולעבור או להישאר? שוק ההון 94
Fitch לסלק חלק ממשכנתא או להישאר עם המימון הזול? יומני מסע אישיים 203
מ הכסף שצריך להישאר זמין שוק ההון 25
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
A עלית פרמיה בביטוח דירה עבור משכנתא צרכנות פיננסית 5
מ השקעה בביטוח חיים של מישהו אחר השקעות אלטרנטיביות 16
Y ייצוג ע"י רו"ח בביטוח לאומי מיסים 0
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R האם להוסיף אחריות צולבת בביטוח דירה ? נדל"ן 12
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
B האם אפשר להיות גם שכיר וגם עוסק פטור (במע"מ) שהוא גם עצמאי שאיינו עונה להגדרה בביטוח לאומי? מיסים 2
ש החלפת מנגנון אג"ח מיועדות בביטוח תשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
deussex החלפת סוכן ביטוח בביטוח מבנה נדל"ן 6
P גובים ממני יותר בביטוח הלאומי? מיסים 2
סרגיי אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - לעומת מטריה ביטוחית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים - תקופת אכשרה / כיסוי מחלות קודמות צרכנות פיננסית 8
ל הפחתת דמי ניהול בביטוח מנהלים שוק ההון 15
breezblock ביטוח משכנתא לבעלי אחוזי נכות בביטוח לאומי נדל"ן 15
H לאן לנייד צבירה בביטוח מנהלים ? צרכנות פיננסית 25
ר אובדן כושר בביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
P פרמטרי הנחות או תוספות בביטוח רכב, ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
Michel בחירת מסלול קיצבה בביטוח מנהלים ישן פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
I דמי ניהול בביטוח מנהלים וקרן פנסיה צרכנות פיננסית 15
ל מורים בביטוח לאומי אוף טופיק 1
F העברת החלק ההוני בביטוח מנהלים לקופת גמל צרכנות פיננסית 2
O מדוע יש צורך בביטוח שב"ן של קופת חולים? צרכנות פיננסית 108
O ביטוח מנהלים או קופת גמל כאשר יש צורך בביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 17
פסיוני מקדם מובטח בביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 12
Zegman האם מישהו הצליח להוריד דמי ניהול בביטוח מנהלים עם מקדם מובטח צרכנות פיננסית 12
Y האם יש צורך בביטוח הסיעודי בכללית שעלותו 40 ש"ח לחודש ? צרכנות פיננסית 3
Y מקדם קצבה מובטח בביטוח מנהלים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
א הצהרה על ידועים בציבור בביטוח לאומי אוף טופיק 23
A האם אפשר להוריד דמי ניהול בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 4
ד מה הן אפשרויות המשיכהֽ/ניוד של כספים צבורים בביטוח מנהלים ישן? צרכנות פיננסית 3
P ביטוח מנהלים: מרכיבי דמי ניהול, והטעם בביטוח חיים? צרכנות פיננסית 18
Y התלבטות בין הנחות בפרמיה בביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 1
R בוטל המסלול המנייתי בביטוח מנהלים - מה עושים ? שוק ההון 15
אהרון שאלות לגבי סוכן פנסיוני וטיפול בביטוח מנהלים / קרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
תמיר כיצד לחסוך בביטוח דירה? האם אפשר לוותר עליו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L העברת כספים מביטוח מנהלים לגמל - יתרה שאינה מובנת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה