• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד?

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
2,434
השנה יש לי אפשרות לקבל זיכוי ממיסים של כמה אלפי שקלים,
האם כדאי למכור מניות ולקנות מחדש רק בשביל להרוויח את המס.

יש לציין שלולא הטבת המס אין לי כוונה למכור את המניות בשנים הקרובות אם בכלל.

מדובר בבסיס מדד המחירים או בסיס שער מטבע חוץ?

אם מדד המחירים, אז סביר להניח שהמכירה תגרום לך להפסיד את המדד.

תודה, הסתכלתי בשרשור,
אצלי בניגוד לשרשור שהפנת, הכוונה למכור ברווח ולקנות מחדש תוך ניצול העובדה שהשנה אקבל הטבת מס.
מצד שני לולא הטבת המס המכירה תתעכב בעוד עשרות שנים אז מה אכפת לי, לחלופין חוקי המס ישונו, יהיה אפשר לקבל בתור קצבה, יקרה משהו אחר...

תודה, הסתכלתי בשרשור,
אצלי בניגוד לשרשור שהפנת, הכוונה למכור ברווח ולקנות מחדש תוך ניצול העובדה שהשנה אקבל הטבת מס.
מצד שני לולא הטבת המס המכירה תתעכב בעוד עשרות שנים אז מה אכפת לי, לחלופין חוקי המס ישונו, יהיה אפשר לקבל בתור קצבה, יקרה משהו אחר...
אז זה לא מגן מס, זה ניצול הטבה במס לפי סעיפים 45א ו־47 לפקודה או נקודות זיכוי, ותשלום מס מופחת.

כן, לדעתי זה משתלם.

אני גם עושה את זה כל שנה, ומבצע חישוב מתאים עבור רוב בני משפחתי לצורך הטבה מקסימלית שניתן לקבל.

ברור, אתה מגדיל את בסיס המס. אתה מקבל את המס חזרה ככה יוצא שכביכול קנית את הני"ע במחיר גבוה יותר לטובת מכירה בעתיד.
נקודות זיכוי לדוגמה זה משהו שאפשר לנצל רק בשנה הנוכחית. אם לא תנצל אותן, זה שווה ערך לכסף שהולך לפח.

למכור כדי להשיג הפסד הון זה משהו אחר לגמרי ולא בהכרח כדאי, תלוי במקרה הספציפי.

אין פה שאלה בכלל. החסרונות הם:
* עמלות קנייה ומכירה, שזה כנראה שבריר וזניח לעומת המס באלפי שקלים (אתה כתבת).
* תקופת המתנה עד קבלת ההחזר בשנה הבאה, בזמן הזה הכסף לא עובד. שוב זניח ביחס לאופק השקעה של עשרות שנים (אתה כתבת)

חפש "נקודות זיכוי" בפורום, נידון רבות. ספציפית פה, בהודעה האחרונה מתכנת קישר לעוד שרשורים.

* עמלות קנייה ומכירה, שזה כנראה שבריר וזניח לעומת המס באלפי שקלים (אתה כתבת).
+ חיכוך מסויים במרווחים של הקנייה/מכירה, אם נניח 0.2% לכיוון ועוד 0.1% לקנייה מכירה אז זה כבר 0.6% .
לא זניח לגמרי וכבר צריך לעשות את החישוב איך זה מול הטבת המס.

+ חיכוך מסויים במרווחים של הקנייה/מכירה, אם נניח 0.2% לכיוון ועוד 0.1% לקנייה מכירה אז זה כבר 0.6% .
לא זניח לגמרי וכבר צריך לעשות את החישוב איך זה מול הטבת המס.
צודק שצריך לבדוק את הפרטים לפני שמבצעים פעולה כזאת, מתבקש וכל אחד לגמרי צריך לעשות את החושבים שלו בעצמו ולא לסמוך על כללי אצבע או תגובות בפורום.
ובכל זאת, כמה רחוק שלא תקח את החיכוכים השונים, זה לא יתקרב ל-25% מהרווח. בהנחה שמוכרים כך שנק' הזיכוי מנוצלות במלואן.

החישובים כבר הוצגו פה בפורום בשרשורים הרלוונטיים. לתושב ישראלי ללא הכנסה מדובר על רווח של מעל 20 אלף שקל שהוא יכול לקבל ללא מס. זה כ-5 אלף שקל שאם לא מבצעים פעולה אקטיבית הולכים לפח. תוריד מזה כמה שנראה לך בהתאם לתנאים וני"ע שאתה מוכר וקונה, אתה עדיין ברווח נקי של מעל 4 אלף שקל.
זה כסף על הרצפה, משהו שלא קיים בשוק ההון.

החזר מס לוקח היום שעתיים, והגזמתי. נגיד שיש לך פוביה מבירוקרטיה, קח שירות אינטרנטי שיעשו לך את זה תמורת 250 שקל (זה הסדר גודל כשבדקתי אופציות לפני כשנה). יש לך 4 אלף תמורת שעתיים עבודה.

בסך הכל מדובר פה בזכות שמגיעה לכל תושב ובגלל שרשויות המס לא מספיק מתוחכמות הם לא יודעים לעשות את זה אוטומטי. הרי לשכיר זה מתבצע באופן שקוף לו.
מי שיודע שמגיע לו ולא מנצל את זה... מצטער אבל... פראייר.

אם נניח 0.2% לכיוון ועוד 0.1% לקנייה מכירה אז זה כבר 0.6%
רק כדי לתת דוגמה נגדית, היסטורית כולל הכל הניסיון שלי לעלות ביצוע קצירת הפסדים נע בין -0.1% ל +0.1%. אפשר לבדוק מה התנודתיות התוך-שעתית בנייר המסויים, לרוב הוא די נמוך (אך הסיכון קיים לחריגה!).
אני חוזר לטיעון שלך, ויש בינינו הסכמה - יש לבצע חישוב אישי

רק כדי לתת דוגמה נגדית, היסטורית כולל הכל הניסיון שלי לעלות ביצוע קצירת הפסדים נע בין -0.1% ל +0.1%. אפשר לבדוק מה התנודתיות התוך-שעתית בנייר המסויים, לרוב הוא די נמוך (אך הסיכון קיים לחריגה!).
אם תשים פקודות לימיט למכירה במחיר שוק פלוס אפסילון וקנייה במחיר שוק מינוס אפסילון נדיר שלא תתפוס את שתיהן

האם כדאי למכור מניות ולקנות מחדש רק בשביל להרוויח את המס.
האם אפשר למכור מניה או קרן ומיד לקנות אותה עצמה בחזרה?
(בכדי להרוויח החזר מס לפי סעיף 45א/46/47 או נק' זיכוי או בכדי ליצור מגן מס כנ"ל)

(בכדי להרוויח החזר מס לפי סעיף 45א/46/47 או נק' זיכוי או בכדי ליצור מגן מס כנ"ל)
כמו שכבר נרשם, על מנת לנצל 45א/46/47 כן זה אפשרי, כדאי וכנראה משתלם.
לצורך מגן מס, זה לרוב לא כדאי עקב אובדן המדד (רווח הון ריאלי לעומת הםפסד הון נומינלי).

בכל מקרה כדאי לעשות חישוב עצמאי כמה מרוויחים מהמהלך בהטבת מס.

רק מעיר פה נקודה - לאזרח אמריקאי אסור לעשות את זה, זה נוגד את החוק של wash sell.

רק מעיר פה נקודה - לאזרח אמריקאי אסור לעשות את זה, זה נוגד את החוק של wash sell.
אם אני לא טועה, אז מה שאסור זה מימוש הפסד.
אבל אם המכירה והקניה הן שהנייר ברווח, אז אין בעיה גם לאזרח אמריקאי.

האם אני טועה כאן?

אתה צודק. זה חל רק במקרה של הפסד

לא הכרתי את הנושא ומצוין שציינת כי אני אכן גם אזרח אמריקאי.

כמו שכבר נרשם, על מנת לנצל 45א/46/47 כן זה אפשרי, כדאי וכנראה משתלם.
בטוח שאין בעיה עם זה? אני זוכר שאמרו כאן פעם שמכירה של ני״ע וקניה מיידית שלו בחזרה כדי לקבל החזר מס יכולה להחשב כעסקה מלאכותית או משהו כזה (אני לא מדבר על קיזוז עם מגן מס)...בעצם אין שום בעיה עם זה מבחינת מס הכנסה?

לצורך מגן מס, זה לרוב לא כדאי עקב אובדן המדד (רווח הון ריאלי לעומת הםפסד הון נומינלי).
יכול להיות שאני כרגע לא כ״כ חד, אבל מדוע במכירה ברווח זה תמיד ישתלם? הרי גם אז אתה מפסיד את המדד, לא יכול להיות סנריו בו גם במכירה ברווח זה לא ישתלם?

יכול להיות שאני כרגע לא כ״כ חד, אבל מדוע במכירה ברווח זה תמיד ישתלם? הרי גם אז אתה מפסיד את המדד, לא יכול להיות סנריו בו גם במכירה ברווח זה לא ישתלם?
כי הרעיון הוא לקבל בחזרה את הכסף של המס ולהכניס אותו שוב להשקעה.

כשאתה מוכר ברווח אתה לא מפסיד את המדד, אחרת זה לא היה רווח.
הרי רווח הון ריאלי, זה רווח הון בניכוי עליית המדד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ קריפטו - האם ניתן לבצע פריסה? השקעות אלטרנטיביות 1
T איך ניתן לבצע העברה בנקאית לKRAKEN ללא ניכוי מס? השקעות אלטרנטיביות 17
לארוצה לא ניתן לבצע העברה צרכנות פיננסית 9
D חישוב שטח דירה שייתכן שונה מדברי המתווך , כיצד ניתן לדעת שטח מדוייק? והאם המידע הזה מהווה אפשרות למו'מ להורדת מחיר, ואיך לבצע זאת נדל"ן 47
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם ניתן לבצע בצורה אוטומטית השקעה בנייר X דרך הבנק? שוק ההון 11
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
T האם אפשר לבצע קניה חודשית אוטומטית בira בלאומי/מיטב? שוק ההון 5
ITS סגירת תיק השקעות בבית השקעות ישראלי - איך לבצע נכונה? צרכנות פיננסית 2
B כיצד מתבצעת מכירה בשכבות? שוק ההון 4
S איך להעריך עלות הנכס לפני מכירה נדל"ן 4
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
מ מכירה מדומה בשכבות - שיטה נוספת שוק ההון 40
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
I מכירה לפי שכבות - מספר שאלות שוק ההון 4
ס מכירה ברווח בIB מיסים 57
ה מתי המס מחושב בעת מכירה? מיסים 14
ס מכירה בשכבות (fifo) נתמכת בברוקר ישראלי (אקסלנס) מיסים 3
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
L מיסוי ריאלי/נומינלי על מניות חו"ל, מכירה רעיונית מיסים 3
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
הק995 איך להגן בהעברת תיק עם מכירה ופערי זמנים צרכנות פיננסית 7
NightStyle ספיגת מכירה בהפסד דורשת דיווח מס? מיסים 4
Y מס על מכירה של יחידות מקרן כספית מיסים 1
אגוז_קוקוס העברת קרנות איריות ל-IB או מכירה וקנייה מחדש שוק ההון 63
F מכירה של RSU מס עשירים 62 אחוז מיסים 14
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ס סיכונים בשירותי בניה על פני עסקת קומבינציה או מכירה נדל"ן 1
D מכירה בשוק שורי מאוד בהשקעה פאסיבית שוק ההון 21
א תזמון מכירה של נייר מגודר מט"ח שוק ההון 14
A פקודת מכירה בחשבון שגוי - נסיון לתקן שוק ההון 1
I מכירה בשכבות פוסטים מאיכות נמוכה 3
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
Y מכירה "פיקטיבית" בהפסד? שוק ההון 27
ה מכירה ברווח ואז מכירה בהפסד מיסים 5
כ דחיית הוראת מכירה באורדרנט שוק ההון 8
R מכירה רעיונית בנק מזרחי שוק ההון 5
ש להשקיע ולשפץ דירה לפני מכירה או לא? נדל"ן 4