• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם לבחור פנסיה לפי דמי ניהול כתבה בדה מרקר

עמוס

משתמש רגיל
דירוג
101
כדאי לשלם יותר על ניהול טוב? פערי התשואה בין קרנות פנסיה מגיעים ל-65%
כתבה בדה מרקר

נערך לאחרונה ב:
לינק: http://www.themarker.com/news/1.2984447

כתבה מגוחכת, שלמרבה המזל לקראת הסוף מצילה את עצמה ומסבירה שהנתונים לא אומרים שום דבר.
שורה תחתונה: לבחור לפי תשואות עבר זו שטות.

לא הבנתי - יש פה נתונים שמראים בבירור שקרנות שגובות דמי ניהול גבוהים יותר גם מספקות תשואה טובה יותר?? אם לא, מה הפואנטה של כל הכתבה הזאת?

נקודה למחשבה:
במאמר מוצגת תשואה מצטברת של 93.6 שהושגה ע"י הקרן הכי טובה בין 2006 ל-2016 (לפני דמי ניהול).
במקביל החזקת ה-SPY עם השקעה מחדש של דיבידנדים (לפני מיסוי ועלויות) מ-03/01/2006 ועד 31/12/2015 השיג תשואה מצטברת של 97.55%!

למה לשלם לקרן הכי טובה שהרוויחה 4% פחות מהמדד?

לא הבנתי - יש פה נתונים שמראים בבירור שקרנות שגובות דמי ניהול גבוהים יותר גם מספקות תשואה טובה יותר?? אם לא, מה הפואנטה של כל הכתבה הזאת?
הפואנטה היא משפט אחד- מחקר שבוצע על ידי מנורה-מבטחים...

אני מבולבל - עכשיו אנחנו כן מקבלים החלטות על פי נתונים הסטוריים?
כמובן- והנתונים ההיסטוריים אומרים שהנתונים ההיסטוריים לא אומרים כלום.

למה לשלם לקרן הכי טובה שהרוויחה 4% פחות מהמדד?
כי מדובר על קרן הפנסיה. אתה מחוייב להחזיק אחת.
לגבי המסקנות של הכתבה -
ראשית, בעייתי מאוד להסיק מסקנות על סך התשואות של העשור של 2006–2016, מאחר שזהו עשור לא מייצג: מעט מאוד קרנות פנסיה פעלו במשך כל העשור, כך שהמדגם של המנהלים שהשתתפו בבדיקה של מבטחים קטן יחסית.

בנוסף, בתחילת העשור מרבית נכסי קרנות הפנסיה עדיין היו מושקעים באגרות חוב מיועדות שמנפיקה להם הממשלה, דבר שהשתנה כיום, כלומר שקשה גם להסיק שהתשואות של העשור האחרון הן מייצגות בנוגע לטיב ביצועי מנהלי קרנות הפנסיה.

שנית, בעייתי בכלל להסיק שמה שהיה הוא שיהיה בתחום ניהול ההשקעות. העובדה שמנהל השקעות הצליח בעשור הקודם לא מבטיחה את המשך הצלחתו בעשור הבא. לכן בעוד הנחה בדמי ניהול היא מובטחת וידועה, ביצועים מרהיבים בתחום ההשקעות אינם מובטחים ואינם ידועים. מהבחינה הזאת, ההתלבטות בין מנהל יקר אך איכותי לבין מנהל זול אך פחות איכותי — היא כמו ההתלבטות בין ציפור אחת ביד לארבע על העץ. מה עדיף?

ושלישית, הניתוח של מבטחים חושף שגם אין קשר ישיר בין גובה דמי הניהול לבין ההצלחה בניהול ההשקעות. לפחות חלק מהמנהלים הבולטים גובים דמי ניהול נמוכים מהממוצע, בעוד כמה מהמנהלים שמתהדרים במוניטין משובחים וגובים דמי ניהול גבוהים הם בפועל לא כל כך טובים. הטענה, כלומר, שזה או דמי ניהול גבוהים או ניהול השקעות משובח לא בטוח שיש לה על מה לסמוך.
לקרוא שוב ושוב ושוב...
איכשהו תמיד, כולם מפרסמים את הקופה שלהם ותמיד הקופה נמצאת בין 5 הראשונות באותו סגמנט באותה תקופת זמן (אם לא בין 3 הראשונות).

כי מדובר על קרן הפנסיה. אתה מחוייב להחזיק אחת.
אני עדיין יכול להחזיק בקרן פנסיה מחקה מדד בדמי ניהול נמוכים במקום.

ואפשר גם בקופת גמל מחקה מדדים.
לא נתחיל את הויכוח מחדש.
בכל מקרה, לא אמרו מי נתן את התשואה הכי טובה, ציינו שמי שלקח את הדמי ניהול הכי גבוה לא הוא שנתן את התשואה הכי טובה ושכל אחד יעשה כראות עיניו.
רואה? אני שמח בחלקי.

ואפשר גם בקופת גמל מחקה מדדים.
אני לא מבין על מה אתה מנסה להתווכח.
אני אמרתי שהשקעה במוצר מחקה מדד עקפה את התוצאות של הקרן שהצליחה הכי הרבה ב-4%.

האם אתה חושב שאני טועה?

במקביל החזקת ה-SPY עם השקעה מחדש של דיבידנדים (לפני מיסוי ועלויות) מ-03/01/2006 ועד 31/12/2015 השיג תשואה מצטברת של 97.55%!
לא שאני בעד השקעות אקטיביות של מנהלי קרנות פנסיה, אבל ההשוואה שאתה עושה היא לא נכונה. כי קרנות הפנסיה במסלול כללי שנבחנו - משקיעות בערך שליש בלבד במניות, בעוד שאתה מדבר על קרן מנייתית.

לא שאני בעד השקעות אקטיביות של מנהלי קרנות פנסיה, אבל ההשוואה שאתה עושה היא לא נכונה. כי קרנות הפנסיה במסלול כללי שנבחנו - משקיעות בערך שליש בלבד במניות, בעוד שאתה מדבר על קרן מנייתית.
אני לא ראיתי שום סינון שכזה אלא השוואה כללית של הקרנות שהיו קיימות באותה התקופה (כן - אני יודע שלא היו קרנות מנייתיות מלאות באותה התקופה).

בכל אופן מסלול 50/50 ומסלול 33% מניות/67% אג"ח השיגו תשואה כוללת אפילו יותר טובה של יותר מ-110% כל אחד בין 2006 לסוף 2015 וזה בלי תשואה מוגברת של אג"ח מיועדות.

• אהבתי
Reactions: Roi
אני לא ראיתי שום סינון שכזה אלא השוואה כללית של הקרנות שהיו קיימות באותה התקופה (כן - אני יודע שלא היו קרנות מנייתיות מלאות באותה התקופה).
בכל אופן מסלול 50/50 ומסלול 33% מניות/67% אג"ח השיגו תשואה כוללת אפילו יותר טובה של יותר מ-110% כל אחד בין 2006 לסוף 2015 וזה בלי תשואה מוגברת של אג"ח מיועדות.
דווקא מצוין בהנחות שמדובר במסלול כללי. התשואה הממוצעת הייתה לפי הכתבה 84 אחוז ב10 שנים שזה 6.3 אחוז לשנה. אם מורידים את ה30 אחוז אגח מיועדות שנותנות 4.86 אחוז, ה70 אחוז שנתונים לבחירתם עשו 6.9 אחוז לשנה. בתקופה זו תיק מייצג של 33 אחוז מניות עולם ו67 אחוז אגח כללי (ולא הגבלה לאגח ארוך כפי שאתה שמת, שבעיני הרבה פחות מייצג), נתן 4.3 אחוז.
יש להודות שזה ממש לא רע!! אבל כמובן שאי אפשר לדעת אם זה יחזור ובטח שלא אצל מי זה יחזור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
G איך לבחור אגח ממשלתי לטווח ארוך? שוק ההון 3
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
ז איך לבחור עבודה אל מול שיקולים אחרים התפתחות אישית 8
שם משתמש בעייתי לבחור קרן כספית: פשוט להטיל מטבע? שוק ההון 38
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I כיצד לבחור קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 126
ל איך לבחור קרן השתלמות - עדכונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
Yos Etf אנרגיה ירוקה - במי לבחור? שוק ההון 0
י איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף? נדל"ן 20
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
E איך לבחור קרן מחקה של מדד מסוים שוק ההון 38
י לקראת רכישה ראשונה ב IB בסכום גדול, כדאי לבחור ב MKT או LMT? שוק ההון 30
E איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש שוק ההון 6
T נוטה לבחור בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 20
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
T איך לבחור אג"ח שוק ההון 28
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
M איך לבחור ETF שעוקב אחרי מדד גדול בחו"ל? רק עמלות? שוק ההון 2
ארבינקא השפיץ של פירמידת הצרכים - איך לבחור ני"ע בישראל שוק ההון 19
ה איך למצוא\לבחור עורך דין? אוף טופיק 14
unrealx שיקולים שצריך לעשות כדי לבחור אם לבחור קרן ישראלית או זרה שוק ההון 19
P מתקשה לבחור מטרה מוגדרת להשקעה שוק ההון 7
D האם מותר לבחור להעביר הפסדי הון במקום לקזז? שוק ההון 10
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
ד למה לבחור בברוקר ישראלי / נציגות של אמריקאי ולא ישירות בברוקר זר שוק ההון 11
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
Y הזכות לבחור במוצר הפנסיוני צרכנות פיננסית 16
S איזה בית השקעות לבחור שוק ההון 36
Y למה לבחור תעודת סל ולא קרן מחקה? שוק ההון 9
A איך לבחור ברוקר זר שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה