• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כל חברות הביטוח+פיננסים זזות כמו צבים מתים?

paskar

משתמש בכיר
דירוג
1,203
לפני קרוב לחודש פתחתי חשבונות והעברתי כספים לשתי חברות ביטוח-פיננסים.
אמנם היה חג באמצע אבל עדיין עבר לא מעט זמן. (חול המועד נחשב לימי עסקים או לא?)

חברה 1: החשבון קיים, יתרה 0. (אגב, ב-3 מקומות שונים כתובים דמי ניהול שונים, אף אחד מהם לא נכון.)
חברה 2: לא נראה שאפילו הוקם החשבון.

חשבתי שהבעיה תהיה בהוצאת כספים, לא בפתיחה והפקדה.

האם אצל כולם זה כך?

שמע, מישהו צריך לקחת את הטופס שמילאת, ומישהו אחר צריך לצלם אותו, מישהו אחר צריך להזין אותו למחשב, מישהו אחר צריך לבדוק שלא היו טעויות בהזנה, מישהו נוסף צריך לעבד את הבקשה, המנהל של המישהו הנוסף צריך לאשר את הבקשה, המזכירה של המנהל צריכה להדפיס את הבקשה, המתמחה של המזכירה צריך לשלוח את הבקשה בפקס לסניף המרכזי, שבו מתמחה אחר צריך לאסוף את הפקס ולמסור למזכירה אחרת של מנהל אחר שצריך לחתום שוב על הפקס ולמסור לפקידה שתזין את הפרטים למחשב ותבקש ומהע. מזכירה לוודא את תקינות הפרטים, שתבקש מהא. טכני לפתוח את החשבון במחשב, שיפתח קריאה להנפקת ססמא חדשה, שתועבר לספק קבלן, שידפיס את הססמא על דף נייר, ויעביר אותה לעובד פס ייצור שיכניס את הדף נייר למעטפה, ויזין אותה למכונה, שתדביק עליה את פרטי הכתובת שהוזנו למחשב של החברה שהועברו לקבלן על דיסק אוןקיי, שיאסף ע״י שליח הדואר ואני אגיע למכסה של התווים שאפשר להזין בהודעה אחת אם אצתרך להסביר איך הדואר עובד.
אה, וכל זה תקוע בכל מקרה כי חנה מחשבונאות בחופשה.

הטיפול איטי ומסורבל גם אם פתחת אונליין.
אגב, באינטרנט הנתונים מתעדכנים אחת לחודש (במקרה הטוב), אז ייתכן שהכל כבר נעשה כפי שביקשת, אתה רק לא רואה את זה עדיין.

אה, וכל זה תקוע בכל מקרה כי חנה מחשבונאות בחופשה.
כאב לי מאוד בעין לקרוא ולעקוב אבל היה מצחיק מאוד.
אישית? נהנתי.
אני מצפה לעידכון מה קורה עם חנה מהחשבונאות (מחקלת כספים?) והאם היא כבר עשתה את הניתוח להרמת טחורים.
ונאמר אמן.

והעברתי כספים לשתי חברות ביטוח-פיננסים
1. קח אוויר.
2. תוציא את האוויר.
3. קח שוב אוויר. הפעם ספור עד 100 מ- 67 עד ל- 23.
4. גם אני כשמעביר כספים בהעברה בנקאית (למיטב-דש = קרן פנסיה) או בהוראת קבע (ל- IBI = קופת גמל להשקעה) לוקח חודש לפחות עד חודשיים של המתנה סבלנית תוך כדי המתנה שהאבוקדו יבשיל כי אבוקדו זה פרי (אבל לאבוקדו יש זרע יחיד ולא גלעין כמו שכולם חושבים!) אחרי ששמתי אותו ליד העגבניה הבשלה (פרי! יש גרעינים שזה גרעין ברבים) וכל זה בציפיה שהאתילן שהוא גז נדיף ומשמש כהורמון ההבשלה יגרום לעגבניה להבשיל את האבוקדו (או להבחיל, אבל זו כבר קונוטציה מגדרית והדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה למשטר עגבניה), ואם במקרה האתילן יתפלמר ככה סתם באוויר כי טוב לו בחיים ופנאן לו הוא יהפוך לפוליאתילן ואקבל על הדרך שקית ניילון מפלסטיק שכבר נוצרה באוויר תוך כדי תנועה ככה שהיא לא צריכה להתעופף לה באוויר כי היא כבר באוויר כמו שציינתי.
ועכשיו אחרי כל זה, תבדוק רגע, עבר כבר הכסף?... O_0

וואו. לא באמת ציפיתי שכולם (טוב, 100% מ-2) יגידו שגם אצלם זה כך.
והבהרה, אני לא מתכוון להפקדות חודשיות, אלא סכומים חד-פעמיים גדולים.

החברות האלה רציניות?
אחת מהן היתה דרך סוכנות ביטוח, שם אמרו במקור שזמן הפתיחה הוא כמה ימי עסקים.

(אגב, גם לסוכנות יש מערכת ניהול חשבון אינטרנטית. אצלם קיום החשבון הופיע די מיידית.)

האתילן יתפלמר ככה סתם באוויר כי טוב לו בחיים ופנאן לו הוא יהפוך לפוליאתילן ואקבל על הדרך שקית ניילון מפלסטיק שכבר נוצרה באוויר
רק בשביל זה היה שווה. זה 10 אגורות לפי חוק השקיות, אם אני לא טועה.

נערך לאחרונה ב:
ידעתי שהייתי צריך להתעקש לשלוח את זה בפקס!
(אם כי זה היה כנראה מגיע אליהם באימייל ולא על דף...)

אגב, באינטרנט הנתונים מתעדכנים אחת לחודש (במקרה הטוב),
זה בין הדברים שהכי מציקים. יש לי קרן השתלמות וקופת גמל בחברה שאני מעריך, עם שירות טוב אבל האתר שלהם תקוע אי שם ב2003. כל כך מעט מידע מועיל. לא ברור מדוע החברות לא מחוייבות לשדר מידע עדכני, כמו הבנקים (אינני יודע אם הם מחוייבים לכך, אך האתר של הבנק שלי מספיק טוב בעניין הזה).
מפתיע שדורית סלינגר שעושה דברים יפים בעיני לא פעלה בנידון עד כה.

טוב הצב המת מהשועל החי.

והבהרה, אני לא מתכוון להפקדות חודשיות, אלא סכומים חד-פעמיים גדולים.
כשמעביר כספים בהעברה בנקאית (למיטב-דש = קרן פנסיה)
זה לא חודשי בגלל עניין המס.
כמה זה סכומים גדולים בשבילך?... לדעתי זה באמת כל כך משנה אם זה 3K או 30K והרעיון הוא אותו הרעיון. מניח גם שזמן ההעברה הוא פחות או יותר אותו הדבר - בין חודש לחודשיים.
אתה מעדיף שימהרו ויטעו? ובלי קשר למהירות לפעמים הם טועים וצריך ונדרש כמובן לעקוב (מה שאתה בבירור עושה).
יש הבדל בסדר גודל, אבל לא ברמה העקרונית... לא הייתי כותב את זה אם היה מדובר ב- 30K לעומת 300K, שזה גם הבדל בסדר גודל אבל מרמה אחרת לגמרי.

טוב הצב המת מהשועל החי.
בקריאה ראשונה, ושניה ושלישית לא הבנתי את הפתגם הזה.
לא יודע אם המצאת אותו כי עשיתי עליו גוגל ורק יצא לי: "אל תסתכל בקנקן, תערבב אותו עם כפית".
מה הפתגם שלך מנסה לומר בעצם ביחס לנאמר?...

וואו. לא באמת ציפיתי שכולם (טוב, 100% מ-2) יגידו שגם אצלם זה כך.
תשמע, אני לא מכיר את כולם פה, אבל אני כמעט בטוח שכל מי שעושה פה הפקדות לשלל חברות (חוץ מלברוקרים שונים בתיק השקעות, אני מתכוון לכל מה שקשור לפיננסים וביטוח וכו') לא רואה את הכסף בחשבון תוך שבוע. המהירות בעניין הזה היא היוצא מהכלל והחריג.
לכולנו מובן שלוקח זמן להעביר כספים, כולנו סבלנים בלית ברירה ובאופן אישי אני בנאדם של לאט מאוד אבל כמו שצריך ולא בנאדם של מהר מהר ואז חצי כח, אז ממש ממש לא מפריע לי :lol:

אגב, מה תאריך הערך שהחברות מתייחסות אליו? אני מקווה שזמן ההעברה, או מקסימום כמה ימי עסקים אחרי.

אתה מעדיף שימהרו ויטעו?
אני מעדיף שלא יתעכבו וגם שלא יטעו. :)

לא הייתי קורא לכמה ימי עסקים "למהר". העברה בנקאית מופיעה אחרי 1-2 ימים, וזה לדעתי איטי. העברת PayPal לוקחת כמה דקות, וזה מה שאני מצפה ממערכות במאה ה-21. במקרה כאן הם עושים קצת עבודה ידנית, אז הייתי מקבל כסביר ימי עסקים ספורים. לדעתי היה אפשר ליעל את התהליך עוד יותר ע"י סטנדרטיזציה של שורת ההערה בהעברות בנקאיות, ואז לכלול בה קוד מזהה בשביל חברת היעד.

לא הייתי כותב את זה אם היה מדובר ב- 30K לעומת 300K, שזה גם הבדל בסדר גודל אבל מרמה אחרת לגמרי.
אז מה היית אומר או מצפה במקרה כזה?

לכולנו מובן שלוקח זמן להעביר כספים, כולנו סבלנים בלית ברירה
מה שמטריד במיוחד בעניין הזה הוא שהעברות בנקאיות תמיד נראות לי כמו איזה חור שחור זמני כל עוד אין אישור מהצד השני. לפי מה שאני יודע אין וידוא טוב של חשבון יעד (לא בודקים את השם, לכאורה), אז אתה לא באמת יודע מה קרה עד שהצד השני מודיע שזה הגיע. לא נחמד כשאתה מעביר כמה אלפים למישהו במשפחה וצריך לחכות יומיים כדי לדעת מה קרה, ועוד פחות כשאתה מעביר עשרות אלפים או יותר לאיזה מנגנון ביורוקרטי וצריך לחכות חודש-חודשיים.

נערך לאחרונה ב:
יש מצב שהאתר של חלק מהחברות משקף נתונים בכל 20 לחודש עבור החודש הקודם.
תבדוק איתם. תנסה להתקשר/מייל לבדוק אם כבר נקלטה הפקדה וזה רק עינין של שיקוף הנתונים באתר.

מה הפתגם שלך מנסה לומר בעצם ביחס לנאמר?...
הוא מתייחס לכותרת השרשור. הכוונה היא שחברות הביטוח (המדומות לצבים בעלי שריון) עדיפות על נוכליות למיניהן (המדומות לשועלים), על אף איטיותן.
פרפרזה על "טוב כלב חי מן האריה המת".

מה תאריך הערך שהחברות מתייחסות אליו?
מהנסיון שלי - התאריך שבו ביצעתי את ההעברה הבנקאית.
למספרים לוקח להגיע כמה ימים באינטרנט פס רחב, עד שבוע באינטרנט עד 10MB, עד שבועיים באינטרנט ללא פס רחב רק עם ריח של סיב אופטי, עד חודש ויותר במקרה של מודם 56Kbps (נדיר).

אני מעדיף שלא יתעכבו וגם שלא יטעו. :)
אי אפשר לנצח בהכל... טעות היא אבסולוטית... עיכוב הוא יחסי בהקשר של הסבלנות שלך (אתה אדם סבלני ונינוח או שלא) ו/או בהקשר של חברות אחרות ומתחרות באותו התחום שמעבירות כספים בזריזות מרשימה (ואז כל הלחוצים/מודאגים/חוששים היו בורחים אליהן ומתעלמים מיתרונות אחרים לחברות האיטיות).

העברה בנקאית מופיעה אחרי 1-2 ימים, וזה לדעתי איטי
זה איטי? O_0... יצא לי קצת פיפי במכנס. סליחה.
וזה מה שאני מצפה ממערכות במאה ה-21
שניה רגע... אני הולך להחליף חיתול... רגע...
אתה מצפה ליותר מדי מהמאה ה- 21 (שוב, לדעתי האישית, וזו דיעה אישית כי היא שלי וכי אני אדם סקפטי מאוד עם אופק שלילי).

מה שמטריד במיוחד בעניין הזה הוא שהעברות בנקאיות תמיד נראות לי כמו איזה חור שחור זמני כל עוד אין אישור מהצד השני.
נכון. מה הבעיה בזה?
כסף הוא בסה"כ מספרים על מחשב עם קצת שטרות מנייר, פה ושם כמה מתכות לא נדירות בכלל והרבה הרבה הרבה אמון.
אני בהחלט מבין אותך, אבל לא מצליח להתחבר לדאגות שלך. כשאני מעביר כסף בהעברה בנקאית, אני רגוע. הכסף יצא, יש לו כתובת וזו העבודה של הבנק לדאוג שהכסף יגיע לכתובת שלו (ולכן אני מוודא שהכתובת נכונה).
זה הכל.
לאחר מספר ימים אני בודק בבנק שהכסף יצא מתיבת המספרים שלו ובודק אצל הצד המקבל שהמספרים התקבלו בתיבה שלהם.

אז אתה לא באמת יודע מה קרה עד שהצד השני מודיע שזה הגיע
אני לא מודאג כי אני יודע שזה תלוי בצד השני ובאיזה מודם או ראוטר הוא משתמש...
ברצינות, גם בקשר לזה לדאוג?
יש לי מספיק מחשבות ודאגות בחיים. לך לא?
אם העברת מליון - אז תדאג. אבל אז קח כאפשרות שלבנק יש הרבה יותר אינטרס לוודא שההעברה עברה חלק כי אתה בטח לקוח חשוב.
לכן אנחנו מדברים על סכומים זניחים יחסית (10K? 20K?), והכל ממוחשב ומתועד.
אני סומך על המערכות הממוחשבות ונותן בהן את אמוני.
שוב, אולי זה "לא נחמד" כמו שכתבת, אבל באמת שאני לא מצליח לראות את זה באותה צורה כמוך. אולי כי אני אדיש.

אז מה היית אומר או מצפה במקרה כזה?
אם היה מדובר ב- 300K, הייתי מוודא מול הצד המקבל כמה פעמים, נניח 3 פעמים, ובודק אם הכסף הגיע כבר ועדיין סומך על המערכות הממוחשבות. כזה אני.

אתה מצפה ליותר מדי מהמאה ה- 21
אתה רציני????
לוקח לי פחות מיום להעביר שקלים מהבנק שלי ל-IB להמיר אותם לדולרים ואז להעביר אותם ל-TD ולרכוש מניות.
הטכנולוגיה שם מזמן, פשוט לחברותהאלה אין אינטרס כלכלי להשתדרג אליו.

העברת PayPal לוקחת כמה דקות, וזה מה שאני מצפה ממערכות במאה ה-21.
אתה רציני????
לוקח לי פחות מיום להעביר שקלים מהבנק שלי ל-IB להמיר אותם לדולרים ואז להעביר אותם ל-TD ולרכוש מניות.
הטכנולוגיה שם מזמן, פשוט לחברותהאלה אין אינטרס כלכלי להשתדרג אליו.
בלי להצדיק ואני מסכים אתך שבימנו מצופה ליותר, אבל מהיכרות קצת קרובה אוכל לומר שלבנק סטנדרטי בישראל יש כנראה פי כמה תהליכים ופונקציונליות לנהל מאשר PayPal, IB יחדיו אז ההשוואה לא בדיוק מתאימה. (TD אולי כן, לא מכיר מספיק)
בכל פעם שניסו להשתחרר מה- mainframe הגיעו למסקנה שזה יעלה סכומי עתק.
הבנק היחיד בארץ (אאל"ט) שההשתדרג היה יהב, בעלות של מעל 1B שח וזה עוד בנק פיצפון.
https://www.themarker.com/markets/1.2725985
http://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Documents/מנכל בנק יהב.pdf

בכל פעם שניסו להשתחרר מה- mainframe הגיעו למסקנה שזה יעלה סכומי עתק
לא צריך להחליף את כל המערכת כדי להאיץ את ההעברות.
הראיה היא קיום מערכת הזה"ב.

לא צריך להחליף את כל המערכת כדי להאיץ את ההעברות.
הראיה היא קיום מערכת הזה"ב.
נכון, אפשר להוסיף מערכות (/טלאים).
וזה מה באמת מה שעשו במערכת זה"ב בחלק מהבנקים.
אגב, בחברות סטארט-אפ מצאו פתרונות יצירתיים לטפל בבעיות scale קשות יותר בסדרי גודל, כך שהבעיה הטכולוגית עצמה פתירה, אז מה שכתבתי זה גם תירוץ ולא רק סיבה מוצדקת.
הכל תלוי באיכות של הצוות והמוטיבציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
יבגני_ל מיזוג בין חברות. אירוע מס למשקיעים? שוק ההון 6
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
D מאגר של חברות נטולות שירות לקוחות, לטובת הימנעות לקוחות עתידיים אוף טופיק 19
D חברות צמיחה במקומי שוק ההון 16
G מניות של חברות הודיות שוק ההון 1
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
C למה חברות מחלקות דיבדנד? שוק ההון 15
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מס חברות גלובלי של 15% על חברות רב לאומיות שוק ההון 9
Dončić האם חברות הפנסיה מבצעות פעולות שהן ספק כשרות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 43
D דבידנד ומניות של חברות מטייוואן שוק ההון 12
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
מ חברות המחזיקות מניות שוק ההון 5
ptom חברות אירוספייס ובטחון אמריקאיות השקעות אלטרנטיביות 4
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
M קרן מחקה של חברות הטכנולוגיה הגדולות שוק ההון 0
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת למה חברות הצמיחה שבתיק שלי צונחות? שוק ההון 6
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P חברות פיננסים לא קונות תוכנות... פוסטים מאיכות נמוכה 7
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ו כסף שתקוע בין חברות ונציב פניות הציבור צרכנות פיננסית 3
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 133
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 1
ק חברות כוח אדם נדל"ן 9
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11