• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
979
הבנתי מהחבר'ה כאן שנציגים של אקסלנס טוענים שרוצים רק לשמר את לקוחות הIRA הקיימים לאחר המיזוג עם אלדובי ולסגור הצטרפות לחדשים.
מכאן עולה חשש שאולי לא יחדשו עמלות מסחר אצל חברי הבורסה ו\או יעלו דמי ניהול אצל הלקוחות הקיימים.

האם לדעתכם כדאי כבר עכשיו להתחיל לברר ולהתמקח עם חברות אחרות לגביי IRA ואף לנייד בקבלת הצעה טובה או לחכות להודעה מהפניקס שתבהר את המצב? (אמרו לי שעד סוף החודש יתנו הסכמים חדשים, אך יש לי חשש שהם עלולים בפתאומיות גם לעלות עמלות וכו' ואולי אף ההסכמים יגיעו מאוחר בגלל איזה באג והם כבר יספיקו לעלות עמלות למשל)

נערך לאחרונה ב:
נראה לי מוקדם לדאוג מעליית עמלות / דמי ניהול.
אם יעלו את העמלות, אתה תראה את זה בקנייה הראשונה (או עוד לפני) וזה יעלה לך שקלים בודדים.
אם יעלו את דמי הניהול, אתה תראה את זה בחודש הראשון בו הם עלו וזה יעלה לך מאות בודדות.
אני אישית לא דואג.
מה שכן "מדאיג" אותי זה כמה לקוחות הIRA מהווים כאב ראש לחברות האלה - לא פלא שהם לא רוצים אותנו :)

נראה לי מוקדם לדאוג מעליית עמלות / דמי ניהול.
אם יעלו את העמלות, אתה תראה את זה בקנייה הראשונה (או עוד לפני) וזה יעלה לך שקלים בודדים.
אם יעלו את דמי הניהול, אתה תראה את זה בחודש הראשון בו הם עלו וזה יעלה לך מאות בודדות.
אני אישית לא דואג.
מה שכן "מדאיג" אותי זה כמה לקוחות הIRA מהווים כאב ראש לחברות האלה - לא פלא שהם לא רוצים אותנו :)
האמת שהם התחיבו לשמור על דמי הניהול, מה שלא מובן זה אם הם יחדשו את זה הטבות העמלות של הברוקר, כי אם לא, זה אומר שיתחלו לגבות דמי משמרת רבעוניים של לאומי במקביל לדמי הניהול של הפניקס..
אבל כן, גם זה יסתכם בכמה מאות לחודש המקרה הכי גרוע...השאלה תוך כמה זמן אפשר לסגור עם חברה אחרת ולהשלים ניוד אליה מהרגע שזה קורה.

לגביי ה'כאב ראש', משום מה לא כואב לי עליהם :)

לגביי ה'כאב ראש', משום מה לא כואב לי עליהם :)

לא כואב לי עליהם, כואב לי עלינו. הם לא נותנים שירות לקוחות. ואם בשביל כל החברות זה כאב ראש, אז בסוף לא יהיה למי לעבור שיהיה מעוניין בנו ולכן יתן שירות נורמלי.

האם לדעתכם כדאי כבר עכשיו להתחיל לברר ולהתמקח עם חברות אחרות לגביי IRA ואף לנייד בקבלת הצעה טובה
אם יש לך הצעות יותר טובות אני אשמח לשמוע

הבעיה העיקרית שלי שעברתי מעסיק ואולי הם לא יסכימו לפתוח לי קרן IRA חדשה או להפקיד לקודמת
כמובן שאין להם בכלל שירות ללקוחות טלפוני
IRA אצלהם זה רק במייל - ובמייל הם כבר יומיים לא עונים

הם לא נותנים שירות לקוחות. ואם בשביל כל החברות זה כאב ראש
מעניין אם הם מחויבים בחוק לIRA ואז עושים שביתה איטלקית
או פשוט זה תודעת שירות גרוע בלבד

מעניין אם הם מחויבים בחוק לIRA ואז עושים שביתה איטלקית
או פשוט זה תודעת שירות גרוע בלבד
אף חברה לא מחוייבת להציע ניהול אישי, ויש חברות שלא מציעות.
הם כן מחוייבים לעמוד בהתחייבויות של החברה שהם קנו, לכן מי שהיה לו ניהול אישי בהלמן בדמי ניהול מסויימים עם התחייבות לזמן מסויים צריך להמשיך לקבל את זה. אבל אחרי תום תקופת ההתחייבות הם יכולים להקפיץ את דמי הניהול למקסימום החוקי (2%? או שהורידו את זה? בכל מקרה הרבה)

השירות שלהם נוראי! אני לא רואה שיוכים מאז המעבר והם לא עונים במייל. פניתי למפקח על הביטוח, עברו 3 שבועות ולא חזרו אלי.
מישהו יודע מה תהליך המעבר לIRA אחר? האם עלי למכור הכל להמיר לשקלים ואחכ להמיר בצד השני שוב לדולרים?

השירות שלהם נוראי! אני לא רואה שיוכים מאז המעבר והם לא עונים במייל. פניתי למפקח על הביטוח, עברו 3 שבועות ולא חזרו אלי.
מישהו יודע מה תהליך המעבר לIRA אחר? האם עלי למכור הכל להמיר לשקלים ואחכ להמיר בצד השני שוב לדולרים?
לא. הניירות עוברים כמו שהם

עשית את התהליך? אשמח להכוונה, אני בדיוק מחליף עבודה.
זה לא שונה מניוד רגיל - אתה פונה לחברה שאליה אתה רוצה לעבור, סוגר איתם את התנאים, חותם להם, והם מושכים אותך אליהם. לפעמים מקבלים שיחת שימור מהחברה שאתה עוזב שמציעים לשפר לך את התנאים, אם אתה לא רוצה אז אתה אומר להם שלא וזהו.

עשית את התהליך? אשמח להכוונה, אני בדיוק מחליף עבודה.

מה שכתב @MarketTimer , פלוס שבשיחת השימור יכולים להגיד לך ״אבל תהיה חייב למכור את כל הניירות״, ואתה אומר להם שזה שקר. פלוס שיכול להיות שיהיה זמן ארוך יחסית עד שכל הניירות יעברו בסדר, ולכן תהיה מוגבל בפעולות. פלוס שיכול להיות שהברוקר המעביר ינסה לגבות עמלת העברה בלתי חוקית.

הIRA שווה התעסקות עדיין? כשיש את כל הקה"ש העוקבות מדד?

הם כן מחוייבים לעמוד בהתחייבויות של החברה שהם קנו, לכן מי שהיה לו ניהול אישי בהלמן בדמי ניהול מסויימים עם התחייבות לזמן מסויים צריך להמשיך לקבל את זה
יש פה קצת קאצ'

הם העבירו לי את הIRA שהיה לי וזה עובד מעולה
אבל אני עברתי מקום עבודה

ועקרונית (מה שקורה בפועל תמיד, חוקית לא חייב) אמור לפתוח קרן השתלמות חדשה בגלל זה
ואז הם לא מחוייבים לפתוח חדשה

אני יכול להשאיר את הצבריה אצלהם ולפתוח IRA חדשה במקום אחר אבל אז לא יהיה לי צבירה מספקת ועוד כאב ראש....

עוד שאלה חברים. אני מחליף עבודה וחושש שוב מההתעסקות של כסף שלא מופקד. יש לי יחסית הרבה בצבירה ואשמח לשמר אותו בIRA.
מה קורה אם אני רוצה להמשיך לנהל את הצבירה אבל להפקיד לקרן השתלמות/פנסיה אחרת? האם הפניקס יכולה לסגור לי את החשבון/להעלות את דמי הניהול?

הIRA שווה התעסקות עדיין? כשיש את כל הקה"ש העוקבות מדד?
הכספים שיש לי בניהול האישי מושקעים בקרנות סל עולמיות (למשל VWRA London), בדמי ניהול נמוכים יחסית, שאין להם לדעתי מקבילה ישראלית. אשמח שיתקנו אותי כי תחום הניהול האישי סובל משרות גרוע במיוחד וחוסר תחרות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 6
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35
Y האם כדאי לסגור מסלול פריים? נדל"ן 6
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
C האם כדאי לנו לא להחזיר את המשכנתא? נדל"ן 8
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
P ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל? צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

Back
למעלה