האם כדאי לנייד קה"ש וגמל IRA של אלדובי ז"ל למקום אחר עקב המיזוג עם הפניקס?

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
888
הבנתי מהחבר'ה כאן שנציגים של אקסלנס טוענים שרוצים רק לשמר את לקוחות הIRA הקיימים לאחר המיזוג עם אלדובי ולסגור הצטרפות לחדשים.
מכאן עולה חשש שאולי לא יחדשו עמלות מסחר אצל חברי הבורסה ו\או יעלו דמי ניהול אצל הלקוחות הקיימים.

האם לדעתכם כדאי כבר עכשיו להתחיל לברר ולהתמקח עם חברות אחרות לגביי IRA ואף לנייד בקבלת הצעה טובה או לחכות להודעה מהפניקס שתבהר את המצב? (אמרו לי שעד סוף החודש יתנו הסכמים חדשים, אך יש לי חשש שהם עלולים בפתאומיות גם לעלות עמלות וכו' ואולי אף ההסכמים יגיעו מאוחר בגלל איזה באג והם כבר יספיקו לעלות עמלות למשל)

נערך לאחרונה ב:

FreeAgent

משתמש ותיק
דירוג
159
נראה לי מוקדם לדאוג מעליית עמלות / דמי ניהול.
אם יעלו את העמלות, אתה תראה את זה בקנייה הראשונה (או עוד לפני) וזה יעלה לך שקלים בודדים.
אם יעלו את דמי הניהול, אתה תראה את זה בחודש הראשון בו הם עלו וזה יעלה לך מאות בודדות.
אני אישית לא דואג.
מה שכן "מדאיג" אותי זה כמה לקוחות הIRA מהווים כאב ראש לחברות האלה - לא פלא שהם לא רוצים אותנו :)

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
888
נראה לי מוקדם לדאוג מעליית עמלות / דמי ניהול.
אם יעלו את העמלות, אתה תראה את זה בקנייה הראשונה (או עוד לפני) וזה יעלה לך שקלים בודדים.
אם יעלו את דמי הניהול, אתה תראה את זה בחודש הראשון בו הם עלו וזה יעלה לך מאות בודדות.
אני אישית לא דואג.
מה שכן "מדאיג" אותי זה כמה לקוחות הIRA מהווים כאב ראש לחברות האלה - לא פלא שהם לא רוצים אותנו :)
האמת שהם התחיבו לשמור על דמי הניהול, מה שלא מובן זה אם הם יחדשו את זה הטבות העמלות של הברוקר, כי אם לא, זה אומר שיתחלו לגבות דמי משמרת רבעוניים של לאומי במקביל לדמי הניהול של הפניקס..
אבל כן, גם זה יסתכם בכמה מאות לחודש המקרה הכי גרוע...השאלה תוך כמה זמן אפשר לסגור עם חברה אחרת ולהשלים ניוד אליה מהרגע שזה קורה.

לגביי ה'כאב ראש', משום מה לא כואב לי עליהם :)

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,676
לגביי ה'כאב ראש', משום מה לא כואב לי עליהם :)

לא כואב לי עליהם, כואב לי עלינו. הם לא נותנים שירות לקוחות. ואם בשביל כל החברות זה כאב ראש, אז בסוף לא יהיה למי לעבור שיהיה מעוניין בנו ולכן יתן שירות נורמלי.

A42

משתמש בכיר
דירוג
1,525
האם לדעתכם כדאי כבר עכשיו להתחיל לברר ולהתמקח עם חברות אחרות לגביי IRA ואף לנייד בקבלת הצעה טובה
אם יש לך הצעות יותר טובות אני אשמח לשמוע

הבעיה העיקרית שלי שעברתי מעסיק ואולי הם לא יסכימו לפתוח לי קרן IRA חדשה או להפקיד לקודמת
כמובן שאין להם בכלל שירות ללקוחות טלפוני
IRA אצלהם זה רק במייל - ובמייל הם כבר יומיים לא עונים

הם לא נותנים שירות לקוחות. ואם בשביל כל החברות זה כאב ראש
מעניין אם הם מחויבים בחוק לIRA ואז עושים שביתה איטלקית
או פשוט זה תודעת שירות גרוע בלבד

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
733
מעניין אם הם מחויבים בחוק לIRA ואז עושים שביתה איטלקית
או פשוט זה תודעת שירות גרוע בלבד
אף חברה לא מחוייבת להציע ניהול אישי, ויש חברות שלא מציעות.
הם כן מחוייבים לעמוד בהתחייבויות של החברה שהם קנו, לכן מי שהיה לו ניהול אישי בהלמן בדמי ניהול מסויימים עם התחייבות לזמן מסויים צריך להמשיך לקבל את זה. אבל אחרי תום תקופת ההתחייבות הם יכולים להקפיץ את דמי הניהול למקסימום החוקי (2%? או שהורידו את זה? בכל מקרה הרבה)

אמירב

משתמש רשום
דירוג
4
השירות שלהם נוראי! אני לא רואה שיוכים מאז המעבר והם לא עונים במייל. פניתי למפקח על הביטוח, עברו 3 שבועות ולא חזרו אלי.
מישהו יודע מה תהליך המעבר לIRA אחר? האם עלי למכור הכל להמיר לשקלים ואחכ להמיר בצד השני שוב לדולרים?

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
733
השירות שלהם נוראי! אני לא רואה שיוכים מאז המעבר והם לא עונים במייל. פניתי למפקח על הביטוח, עברו 3 שבועות ולא חזרו אלי.
מישהו יודע מה תהליך המעבר לIRA אחר? האם עלי למכור הכל להמיר לשקלים ואחכ להמיר בצד השני שוב לדולרים?
לא. הניירות עוברים כמו שהם

MarketTimer

משתמש ותיק
דירוג
733
עשית את התהליך? אשמח להכוונה, אני בדיוק מחליף עבודה.
זה לא שונה מניוד רגיל - אתה פונה לחברה שאליה אתה רוצה לעבור, סוגר איתם את התנאים, חותם להם, והם מושכים אותך אליהם. לפעמים מקבלים שיחת שימור מהחברה שאתה עוזב שמציעים לשפר לך את התנאים, אם אתה לא רוצה אז אתה אומר להם שלא וזהו.

תל אביבי

משתמש בכיר
דירוג
2,676
עשית את התהליך? אשמח להכוונה, אני בדיוק מחליף עבודה.

מה שכתב @MarketTimer , פלוס שבשיחת השימור יכולים להגיד לך ״אבל תהיה חייב למכור את כל הניירות״, ואתה אומר להם שזה שקר. פלוס שיכול להיות שיהיה זמן ארוך יחסית עד שכל הניירות יעברו בסדר, ולכן תהיה מוגבל בפעולות. פלוס שיכול להיות שהברוקר המעביר ינסה לגבות עמלת העברה בלתי חוקית.

Ehud

משתמש ותיק
דירוג
1,908
הIRA שווה התעסקות עדיין? כשיש את כל הקה"ש העוקבות מדד?

A42

משתמש בכיר
דירוג
1,525
הם כן מחוייבים לעמוד בהתחייבויות של החברה שהם קנו, לכן מי שהיה לו ניהול אישי בהלמן בדמי ניהול מסויימים עם התחייבות לזמן מסויים צריך להמשיך לקבל את זה
יש פה קצת קאצ'

הם העבירו לי את הIRA שהיה לי וזה עובד מעולה
אבל אני עברתי מקום עבודה

ועקרונית (מה שקורה בפועל תמיד, חוקית לא חייב) אמור לפתוח קרן השתלמות חדשה בגלל זה
ואז הם לא מחוייבים לפתוח חדשה

אני יכול להשאיר את הצבריה אצלהם ולפתוח IRA חדשה במקום אחר אבל אז לא יהיה לי צבירה מספקת ועוד כאב ראש....

אמירב

משתמש רשום
דירוג
4
עוד שאלה חברים. אני מחליף עבודה וחושש שוב מההתעסקות של כסף שלא מופקד. יש לי יחסית הרבה בצבירה ואשמח לשמר אותו בIRA.
מה קורה אם אני רוצה להמשיך לנהל את הצבירה אבל להפקיד לקרן השתלמות/פנסיה אחרת? האם הפניקס יכולה לסגור לי את החשבון/להעלות את דמי הניהול?

Udir

משתמש סולידי
דירוג
17
הIRA שווה התעסקות עדיין? כשיש את כל הקה"ש העוקבות מדד?
הכספים שיש לי בניהול האישי מושקעים בקרנות סל עולמיות (למשל VWRA London), בדמי ניהול נמוכים יחסית, שאין להם לדעתי מקבילה ישראלית. אשמח שיתקנו אותי כי תחום הניהול האישי סובל משרות גרוע במיוחד וחוסר תחרות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם כדאי לקחת משכנתא מקסימלית? נדל"ן 4
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
S סיום עבודה והתחלת הכשרה מקצועית-מה כדאי לדעת בנוגע לקרן הפנסיה ולקרן ההשתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ ביטוח דירה - נזקי צנרת - האם כדאי שרברב פרטי על פני שרברב של חברה שבהסדר נדל"ן 15
deussex האם כדאי להחזיר את המשכנתא הנותרת - מסלול פריים ? נדל"ן 9
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
A האם באמת כדאי להכניס כספים חדשים למניות (מדדים) גם עכשיו כשהכל סוער? שוק ההון 371
N האם כדאי לבטל בIB את האפשרות להוצאת כסף לצד שלישי ? צרכנות פיננסית 3
R האם כדאי יותר לעבוד במדינות אחרות? באילו? מיסים 6
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
האזרח החשדן האם כדאי לפתוח חשבון מט״ח? צרכנות פיננסית 11
S דירה שניה להשקעה - כיצד כדאי לחלק את המשכנתאות בין שני הנכסים? נדל"ן 14
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 55
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
ת אייפון SE בתור מתנה לאמא, הוא לא חלש מדי? מתאים למבוגרים? ואיפה כדאי לרכוש? אוף טופיק 8
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 11
א פיצויים שנצבעו בתור תגמולים - כדאי לתקן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
deussex האם כדאי לעבור לבית השקעות בחו"ל שוק ההון 76
י איך כדאי לחלק את ההשקעות בין קרנות השתלמות לתיק בבנק שוק ההון 2
T האם כדאי לסגור מסלול צמוד במשכנתא בהנתן הרבה rsu שוק ההון 15
R איך כדאי להשקיע חצי מיליון שקל שוק ההון 1
א אילו סקטורים ונכסים כדאי לקנות אם אני מאמין שהאינפלציה היא לא זמנית ? שוק ההון 28
M פנסיה כעצמאי - האם כדאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ דמי ניהול זולים לקרן השתלמות דרך העבודה ,האם כדאי לעבור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F מבחינת ניהול השקעות - האם כדאי לקנות דירה להשקעה כמה שיותר יקרה? נדל"ן 47
מומו הברווז איך כדאי לממן את העסקה -והאם אני קופץ מעל הפופיק? נדל"ן 44
תפוזינה האם כדאי להפריש לפנסיה בשביל קצבת שארים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N מה כדאי לעשות עם כסף בעו"ש שאצטרך בטווח הקרוב? שוק ההון 6
H דירה שלישית-האם כדאי לרכוש נדל"ן 23
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7
M יועץ ברכישת רכב - כדאי? אוף טופיק 9
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ב הפקדות להשתלמות מעל התקרה כדאי ? בהינתן הפרטים שלי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M האם כדאי מתישהו למכור? לאחר עשור של גאות שוק ההון 9
S מה כדאי לבדוק לפני שמחליפים קופת חולים? צרכנות פיננסית 11
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
M האם כדאי לי להגיש דוח מס ,לפי ה867 שקיבלתי ? מיסים 2
ט קורס אופציות - כדאי? התפתחות אישית 10
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
stamEhad שינוי ניירות בתיק קיים - האם כדאי? שוק ההון 15
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
י האם כדאי להמשיך לתואר שני בכלכלה? התפתחות אישית 6
ק כמה דירות מינימום כדאי לקבלן פינוי-בינוי נדל"ן 15
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 6
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18

נושאים דומים

למעלה