• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי למשקיע לטווח ארוך לקנות מניות דיבידנד?

Jackl56

משתמש רגיל
דירוג
74
היי לכולם,
הייתי בהרצאה לא מזמן שבה סיפרו עד כמה כדאי לקנות מניות דיבידנד, אני מנסה לבדוק אם זה אכן נכון ואשמח לדעה שלכם על הנקודות הבאות:

• על פניו בחירה במניות דיבידנד (למשל האריסטוקרט הזה) - נשמע רעיון גרוע מאוד, הרי מכיוון שאני משקיע לטווח ארוך, ואני מכניס כספים לתיק, אז המשמעות היא שאני אשלם מס על הדיבידנדים, ואז אשקיע מחדש - פגעתי בריבית דריבית.
    נראה לי הגיוני שהערך של המניות האלה יירד בכל פעם שיחולק דיבידנד, כך שזה יתאזן בטווח הארוך עם מניות שאינן מחלקות דיבידנד.
    כלומר אם המטרה שלי השקעה לטווח ארוך עדיף לי להימנע ממניות דיבידנד, נכון? או שיש משהו שאני מפספס
  • האם זה נכון שבברוקר ישראלי אין לי צורך בהתעסקות עם רשויות המס כלל? אם אני צריך להגיש טופס החזר מס כי עבדתי רק חלק מהשנה, האם אני אצטרך למלא שם פרטים על רווחי הון או שזה כבר מטופל בשבילי?
  • האם זה נכון שבברוקר זר (למשל IB) כל הפרשת דיבידנד זה אירוע מס, והבנתי שהברוקר כן מנכה מס במקור, אבל הבנתי שזה מחייב אותי שגם אם אני לא מוכר אף נייר, לעדכן את מס הכנסה כל חצי שנה? אם אני צריך לסוע עכשיו להיות שנה בחו"ל, האם אוכל לעדכן את מס הכנסה במה שצריך?
  • האם יש ETF-ים (או כלי אחר) של קרנות שמשקיעות מחדש את הדיבידנדים שהן צוברות? כי הבנתי שגם ETF-ים שאינם מתמקדים במניות דיבידנד, כדוגמת VTI, VXUS גם הן מחזיקות מניות שמחלקות דיבידנד
  • האם זה נכון שאחזקה של קרן מחקה ישראלית על S&P 5000, שמתכסה באמצעות חוזים עתידיים, אין שם דיבידנד בכלל כי חוזים עתידיים לא מחלקים דיבידנד? נראה לי שאני מפספס כאן משהו, לאיפה הולך הכסף שהמניות מפרישות?
  • האם יש דרך שבה אני יכול לראות בקלות כמה אחזקה של X דולר ב-ETF כלשהו הניבה כדיבידנד בשנה כלשהי?
תודה רבה!

האם זה נכון שבברוקר ישראלי אין לי צורך בהתעסקות עם רשויות המס כלל? אם אני צריך להגיש טופס החזר מס כי עבדתי רק חלק מהשנה, האם אני אצטרך למלא שם פרטים על רווחי הון או שזה כבר מטופל בשבילי?
לא נכון. אם תרצה להעביר הפסדים לשנה הבאה תצטרך להגיש מס. אם בית ההשקעות גבה ממך יותר מדי מס ותרצה החזר תצטרך להתעסק מול מס הכנסה.

לגבי שאלתך השנייה ,השם השני של החזר מס הוא "דוח שנתי מקוצר". מכיוון שהוא דוח שנתי אתה מחויב לדווח בו על כלל ההכנסות שלך מכל המקורות. יכול להיות שזה אפילו ישתלם לך כי תקבל החזר נוסף גם על מה שבית ההשקעות ניכה לך במקור.

האם זה נכון שבברוקר זר (למשל IB) כל הפרשת דיבידנד זה אירוע מס, והבנתי שהברוקר כן מנכה מס במקור, אבל הבנתי שזה מחייב אותי שגם אם אני לא מוכר אף נייר, לעדכן את מס הכנסה כל חצי שנה? אם אני צריך לסוע עכשיו להיות שנה בחו"ל, האם אוכל לעדכן את מס הכנסה במה שצריך?
אם הברוקר ניכה לך את מלוא המס על הדיבידנדים במקור (ואין לך שום סיבה אחרת לדבר עם מס הכנסה) אז לא תצטרך לעדכן אותם בשום דבר.

מצד שני, אם תצטרך להגיש החזר מס, אז תצטרך כבר להגיש את הדוח השנתי המלא מכיוון ויש לך הכנסות מחו"ל.

האם יש ETF-ים (או כלי אחר) של קרנות שמשקיעות מחדש את הדיבידנדים שהן צוברות? כי הבנתי שגם ETF-ים שאינם מתמקדים במניות דיבידנד, כדוגמת VTI, VXUS גם הן מחזיקות מניות שמחלקות דיבידנד
אם אתה לא אמריקאי, השילוב IWDA+EIMI ביחס של 9:1 (לטובת IWDA) יתן לך כיסוי זהה ל vti+vxus בעלות גבוהה יותר אך עם השקעה אוטומטית של הדיבידנדים מחדש בקרן, בלי שזה יחשב אירוע מס בישראל (זה טוב וזה רע).

לאיפה הולך
לבעלי המניות שמחזיקים במניות הללו. אתה בתור מחזיק בחוזים לא זכאי לדיבידנד.עם זאת מכיוון שהשינוי במחירי המניה משוקפים בדרך כלל בצורה טובה בחוזים, ובגלל שהדיבידנד משפיע על מחיר המניה גם בעלי החוזים מקבלים בקירוב את הדיבידנד לתוך מחיר החוזה.

האם יש דרך שבה אני יכול לראות בקלות כמה אחזקה של X דולר ב-ETF כלשהו הניבה כדיבידנד בשנה כלשהי?
כן. באתרים כמו dividend.com או nasdaq.com

תודה על התשובה המפורטת!

לא נכון. אם תרצה להעביר הפסדים לשנה הבאה תצטרך להגיש מס. אם בית ההשקעות גבה ממך יותר מדי מס ותרצה החזר תצטרך להתעסק מול מס הכנסה.
אתה מתכוון למצב שיש הפסדים ואני מושך את הנייר כשהוא בהפסד, מכיוון שאני מסתכל על זה לטווח ארוך זה לא מפריע לי
המצב שאתה מתאר שבית ההשקעות גבה ממני יותר מדי זה שכיח או נדיר? (ברור שטעויות קורות, השאלה אם זה הנורמה)

לגבי שאלתך השנייה ,השם השני של החזר מס הוא "דוח שנתי מקוצר". מכיוון שהוא דוח שנתי אתה מחויב לדווח בו על כלל ההכנסות שלך מכל המקורות. יכול להיות שזה אפילו ישתלם לך כי תקבל החזר נוסף גם על מה שבית ההשקעות ניכה לך במקור.
הבנתי שיש לי טעם למלא אותו רק אם לא עבדתי חלק מהשנה (ויש עוד כל מני סעיפים אחרים שאינם רלבנטים עבורי), אז מלבד במקרה הגרוע - פעם בכמה שנים שאני אעבור בין עבודות, אני אעדיף לא למלא. ואני לא חייב, נכון? זה רק לטובתי יכול להיות (כי כבר ניכו לי במקור)
בעצם כשאני חושב על זה אני רואה את היתרון במה שאתה אומר: אמנם הרווח הון הוא 25% FLAT, אבל הרווח מהדיבידנדים נספר למדרגות המס הרגילות שלי כשכיר?

אם אתה לא אמריקאי, השילוב IWDA+EIMI ביחס של 9:1 (לטובת IWDA) יתן לך כיסוי זהה ל vti+vxus בעלות גבוהה יותר אך עם השקעה אוטומטית של הדיבידנדים מחדש בקרן, בלי שזה יחשב אירוע מס בישראל (זה טוב וזה רע).
אני לא אמריקאי, מעניין מה שאתה אומר, אז מבחינת עלויות / השקעה מחדש וכו' - ההפרש בעלות משתלם? (מפתיע שרוב האנשים בפורום לא עושים את זה אם כך)
אגב בכל הניירות האלה אני כפוף לחוק העיזבון של ארה"ב נכון? יש משהו לעשות לגבי זה או פשוט לא למות (לפני שאני מושך את הכספים לארץ)? :)

אגב בעינייני פיזור, נראה לי רעיון טוב להשקיע גם ב-ETF של נדל"ן, מה דעתך? (אני לא רואה שזו דעה נפוצה בפורום, מעניין למה)

תודה!

המצב שאתה מתאר שבית ההשקעות גבה ממני יותר מדי זה שכיח או נדיר?
נראה לי יחסית נדיר. במיוחד אם אתה לא מוכר ניירות.
ואני לא חייב, נכון? זה רק לטובתי יכול להיות (כי כבר ניכו לי במקור)
אם אין לך סיבה מיוחדת להגיש דו"ח (עצמאי, הכנסות מחו"ל שלא נוכו במקור, סך נכסים גבוהה וכו') אתה לא חייב.
במקרה של ניירות אמריקאים שמחלקים דיבידנד, לרוב מנכים את המס במקור אז אין בעיה.
בעצם כשאני חושב על זה אני רואה את היתרון במה שאתה אומר: אמנם הרווח הון הוא 25% FLAT, אבל הרווח מהדיבידנדים נספר למדרגות המס הרגילות שלי כשכיר?
לא. המס על דיבידנדים גם הוא 25% FLAT.
אני לא אמריקאי, מעניין מה שאתה אומר, אז מבחינת עלויות / השקעה מחדש וכו' - ההפרש בעלות משתלם? (מפתיע שרוב האנשים בפורום לא עושים את זה אם כך)
יש לזה גם חסרונות - אומנם זה לא נחשב ארוע מס בישראל אבל הקרן כן משלמת מס על דיבידנדים (במקרה של קרן אירית, מס מופחת של כ 15%).
מאחר ולא היה ארוע מס בארץ, ומדינת ישראל לא מודעת למס שניכו לך על הדיבידנד, בעצם נוצר מצב שתצטרך לשלם מס כפול כשתמכור את הנייר.
עשו חישובים בפורום שלטווח ארוך מאוד זה משתלם (כי אתה מקבל דחיית מס), אבל לרוב זה יחסית חסר משמעות (כלומר הרווח וההפסד מתקזזים).

אגב בכל הניירות האלה אני כפוף לחוק העיזבון של ארה"ב נכון? יש משהו לעשות לגבי זה או פשוט לא למות (לפני שאני מושך את הכספים לארץ)? :)
לא בדיוק. הקרנות האיריים ש @FIYaacov דיבר עליהם לא כפופות לחוקי העזבון של ארה"ב (אבל בפוטנציה כן של אירלנד, אם יהיו כאלה).

IWDA+EIMI ביחס של 9:1 (לטובת IWDA) יתן לך כיסוי זהה ל vti+vxus
הערה קטנה לגבי זה - אתה שוכח שIWDA לא כולל small cap. כלומר כדי להגיע לכיסוי זהה ל vti+vxus צריך להוסיף קרן בסגנון של wdsc.
חוץ מזה יש עוד כמה אלטרנטיבות (איריות ואחרות) של קרנות צוברות עולמיות.

המצב שאתה מתאר שבית ההשקעות גבה ממני יותר מדי זה שכיח או נדיר? (ברור שטעויות קורות, השאלה אם זה הנורמה)
שכיח ולא קשור בהכרח לטעות. יש הרבה דברים שיכולים להתקזז אחד מול השני ולא תמיד הם עולים על זה (למשת הפסד מול רווח, הפסד מול דיבידנד, עמלות כלליות בחשבון מול רווחים וכו).

אבל הרווח מהדיבידנדים נספר למדרגות המס הרגילות שלי כשכיר?
לא גם הדיבידנדים הוא 25%. אבל בגלל מה שציינתי לעיל, יכול להיות שגבו ממך יותר מדי ותהיה זכאי להחזר.

ההפרש בעלות משתלם? (מפתיע שרוב האנשים בפורום לא עושים את זה אם כך)
תחפש בפורום שרשור של קרנות אמריקאיות מול איריות וזה יענה לך על השאלה. זה נושא שיש לו המון היבטים.

אגב בכל הניירות האלה אני כפוף לחוק העיזבון של ארה"ב נכון?
ב-IWDA ו-EIMI אין מס עזבון כי הם ניירות איריים, ולא אמריקאיים.
מס עזבון חל עליך רק אם אתה מחזיק נכסים אמריקאיים מעל $60,000.

יש משהו לעשות לגבי זה או פשוט לא למות (לפני שאני מושך את הכספים לארץ)? :)
חוקית לא. מעשית, יש כאלה שטוענים שבת ההשקעות לא אוכפים את זה, ומאפשרים ליורשים למשוך בלי בעיה.
(זה לא מונע מה-IRS לבוא בהמשל ולדרוש את המס אך לא שמעתי על מקרים כאלו, יש חשש שבזכות FATCA לאמריקאים יהיו יכולות רבות יותר לגבות).

אגב בעינייני פיזור, נראה לי רעיון טוב להשקיע גם ב-ETF של נדל"ן, מה דעתך?
דעתי שרוב חברות הנדלן כלולות במדד המניות הכללי ואין לי סיבה להעדיף אותן יותר מהמשקל שלהן במדד.

היי לכולם,
הייתי בהרצאה לא מזמן שבה סיפרו עד כמה כדאי לקנות מניות דיבידנד, אני מנסה לבדוק אם זה אכן נכון ואשמח לדעה שלכם על הנקודות הבאות:

• על פניו בחירה במניות דיבידנד (למשל האריסטוקרט הזה) - נשמע רעיון גרוע מאוד, הרי מכיוון שאני משקיע לטווח ארוך, ואני מכניס כספים לתיק, אז המשמעות היא שאני אשלם מס על הדיבידנדים, ואז אשקיע מחדש - פגעתי בריבית דריבית.
    נראה לי הגיוני שהערך של המניות האלה יירד בכל פעם שיחולק דיבידנד, כך שזה יתאזן בטווח הארוך עם מניות שאינן מחלקות דיבידנד.
    כלומר אם המטרה שלי השקעה לטווח ארוך עדיף לי להימנע ממניות דיבידנד, נכון? או שיש משהו שאני מפספס
  • האם זה נכון שבברוקר ישראלי אין לי צורך בהתעסקות עם רשויות המס כלל? אם אני צריך להגיש טופס החזר מס כי עבדתי רק חלק מהשנה, האם אני אצטרך למלא שם פרטים על רווחי הון או שזה כבר מטופל בשבילי?
  • האם זה נכון שבברוקר זר (למשל IB) כל הפרשת דיבידנד זה אירוע מס, והבנתי שהברוקר כן מנכה מס במקור, אבל הבנתי שזה מחייב אותי שגם אם אני לא מוכר אף נייר, לעדכן את מס הכנסה כל חצי שנה? אם אני צריך לסוע עכשיו להיות שנה בחו"ל, האם אוכל לעדכן את מס הכנסה במה שצריך?
  • האם יש ETF-ים (או כלי אחר) של קרנות שמשקיעות מחדש את הדיבידנדים שהן צוברות? כי הבנתי שגם ETF-ים שאינם מתמקדים במניות דיבידנד, כדוגמת VTI, VXUS גם הן מחזיקות מניות שמחלקות דיבידנד
  • האם זה נכון שאחזקה של קרן מחקה ישראלית על S&P 5000, שמתכסה באמצעות חוזים עתידיים, אין שם דיבידנד בכלל כי חוזים עתידיים לא מחלקים דיבידנד? נראה לי שאני מפספס כאן משהו, לאיפה הולך הכסף שהמניות מפרישות?
  • האם יש דרך שבה אני יכול לראות בקלות כמה אחזקה של X דולר ב-ETF כלשהו הניבה כדיבידנד בשנה כלשהי?
תודה רבה!
אני משקיע במניות בודדות שמחלקות דיבידנדים, למרות אירוע המס. אני רוצה תזרים מזומנים ללא מכירה של ניירות ערך.
אני חושב שמתאים לי שיטה כזאת. גם הקרנות שלא מחלקות דיבידנדים , יש להן אירוע מס פנימי כי הן מקבלות דיבידנדים מכל החברות שהן מחזיקות.

אם אתה לא אמריקאי, השילוב IWDA+EIMI ביחס של 9:1 (לטובת IWDA) יתן לך כיסוי זהה ל vti+vxus בעלות גבוהה יותר
היו על זה פה כמובן הרבה מאד דיונים, אז רק הערה קטנה: לא בהכרח העלות גבוהה יותר: העמלה שמשלמים ל ishares גבוהה יותר, אבל המס על הדיבידנדים נמוך יותר 15% במקום 25% (בגלל אירנלד), אז ה"עלות הכוללת" מתקזזת לבערך אותו הדבר.

העמלה שמשלמים ל ishares גבוהה יותר, אבל המס על הדיבידנדים נמוך יותר 15% במקום 25% (בגלל אירנלד), אז ה"עלו
אתה שוכח את עניין כפילות המס. במקרה של קרן צוברת תצטרך לשלם במכירה עוד 25% על הדיבידנדים שקיבלת (בנוסף ל15% שהקרן שילמה בזמן חלוקת הדיבידנד), בניגוד לקרן מחלקת שבה אתה משלם רק25% מס על הדיבידנד סה"כ.
בתיק פטור זה אכן לא משנה כי לא משלמים מס על רווחי הון, אבל בתיק חייב זה יכול להיות משמעותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z לאיזו מדינה כדאי להגר למשקיע או פעיל בשוק ההון? (מההיבט של מיסוי) מיסים 51
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
ה האם כדאי להתחתן? אוף טופיק 92
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35
Y האם כדאי לסגור מסלול פריים? נדל"ן 6
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
C האם כדאי לנו לא להחזיר את המשכנתא? נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה