• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי להתחתן?

אני בהחלט לא אומר שזה דבר לא-ידוע. כמו הרבה עובדות-חיים קרות, נראה שהיחידים שמופתעים מזה הם גולשי פורום הסולידית
לי אישית זה היה ידוע.
מה שלא היה ידוע לי זה שלהיות בלונדיני עם עיניים כחולות משמעו שאתה:
הטופ-10% הגנטי
מניח שיש אנשים שמאמינים בזה, שיהיה להם בהצלחה...

לי אישית זה היה ידוע.
מה שלא היה ידוע לי זה שלהיות בלונדיני עם עיניים כחולות משמעו שאתה:

מניח שיש אנשים שמאמינים בזה, שיהיה להם בהצלחה...
לא אתה, כלל הפורום ובטח שלא אני מחליטים מי זה הטופ ומי לא. השוק מחליט. אתה יכול לזעום, לרקוע ברגליים לחשוב דברים שליליים על הצרכניות...
כמו שהשוק מחליט לתמחר פנטהאוס עם נוף לים באופן שונה מאשר בניין רכבת בדימונה, כך לא כל מטען גנטי מקבל את אותו ביקוש.

כך לא כל מטען גנטי מקבל את אותו ביקוש.
זה ביקוש למיתוג מסוים באזור מסוים ע"י א.נשים ברמת אינטיליגנציה מסוימת.
שוודים לא מתלהבים מבלונדינים עם עיניים כחולות.
אירופאים לא נרגשים מ"חו"ל" כמו הישראלים.

יש א.נשים שמרגש אותם אינטלקט יותר מצבע שיער ועיניים. בגלל זה גם ניסו להקים קהילת תורמי זרע מזוכי פרסי נובל.
יש א.נשים שלא מבינים שהגן השחור/מלוכסן והעיניים החומות שלהם עשויים להיות בעל ביטוי יתר בצאצא.
יש א.נשים שלא מבינים בשוק ההון ובכל זאת בוחרים בעיניים נוצצות את טסלה או אמזון או קריפטו.
יש א.נשים שלא מבינים את החשיבות של בחירת מה אתה עושה עם מה שקיבלת/בחרת.
מיתוג הוא המלך של ההמון, וכמובן שהממתג (והמותג) הוא זה שיוצא נשכר מכך.

לא אתה, כלל הפורום ובטח שלא אני מחליטים מי זה הטופ ומי לא. השוק מחליט. אתה יכול לזעום, לרקוע ברגליים לחשוב דברים שליליים על הצרכניות...
כמו שהשוק מחליט לתמחר פנטהאוס עם נוף לים באופן שונה מאשר בניין רכבת בדימונה, כך לא כל מטען גנטי מקבל את אותו ביקוש.
ראשית, כפי שצויין, הנתון הזה מציין העדפות ישראליות שמושפעות מהתרבות פה ויתכן שההעדפות במדינות אחרות שונות לחלוטין.

שנית, לדעתי זו תכונה אחת מידי רבות שפשוט מקבלת הדגשה יתרה בבנק הזרע בגלל שהידע עליה זמין שם בניגוד לתכונות אחרות שהידע עליהן אינו זמין כמו: מידת אטרקטיביות, איי קיו, קסם אישי, בטחון עצמי וכו.
לשם העניין, כנראה שהזרע של פיליפ סימור הופמן היה נחשב הרבה יותר אטרקטיבי מהזרע של בן אפלק בבנק הזרע הישראלי.
האם זה משקף את ההעדפות של נשים שהיו נתקלות בשניהם במציאות? לא בטוח.

• אהבתי
Reactions: ogi
הבנתי, את רוצה נימוקים. לא היה נראה לי שצריך בשנת 2023 להסביר את הנושא הזה.

לאשה בישראל לא כדאי להתחתן בשום פנים ואופן, לא נישואים אזרחים ולא דתיים. בכל מקרה הפרידה תהיה בבית דין רבני, ושם המעמד שלך יהיה נחות.

לי אישית לא מובן בשביל מה צריך אישור רשמי מהמדינה, רוצים לחיות ביחד ? תחיו ביחד.

חתונה לא משנה דבר אם רוצים לחיות בזוגיות. אין צורך בחתונה,

לגבי ילדים, כשנולדים האב מצהיר על אבהות עוד בבית החולים. הילדים נחשבים יהודים כשרים מבחינה דתית.
חשבון בנק ורכוש משותפים. אפילו אפשר לעשות אופטימיזצית מס טוב יותר.

מנסיון של 30 שנה.

עדיף מאוד שיהיה הסכם ממון בין בני הזוג אבל זה עדיף גם בחתונה רשמית.
ועל ילדים כבר הסברתי.

ובקשר למשפחה הדתיה, אלא החיים שלך לא שלהם. תעשי את הדבר שאת תהיה שלמה איתו ללא התחשבות בלחץ חיצוני. לא הם צריכים לחיות בזוגיות הזו את עשרות השנים הבאות.
מה לגבי דמי מזונות בעתיד , האם זה נובע מכך שהילדים הם שלך ? או מנישואים ?

הפורום כאן לא מייצג (לא יודע אם זו הסיבה שבחרתם לשאול כאן).
בעיניי גם אם לא תעשו חתונה באולם, אפשר לעשות חתונה מצומצמת היכן שאתם אוהבים עם קייטרינג , גם לא ייצא יקר , גם רק האנשים שאתם בקשר איתם יבואו ואפילו תוכלו ללכת רק אתם עם עוד 2 אנשים לרבנות ושם לסגור את הסיפור כ"כ שלא צריך חופה בטקס.

מה לגבי דמי מזונות בעתיד , האם זה נובע מכך שהילדים הם שלך ? או מנישואים ?
למיטב ידיעתי, לילדים זה אותו דבר כמו נשואים. לאשה, התשובה מורכבת. לכן טוב שיהיה הסכם ממון ונישואים.

ידועים בציבור

אתה שם אותי בחדר אחד עם 10 אסיאתיות שרוצות ילד חצי-לבן במשך 4 שעות עם מנת שווארמה עבורי להפסקה באמצע. תוך תשעה חודשים, יש לך 10 לידות.

למי מ-10 האסיאתיות החמודות יש לי מחוייבות?

אתה לוקח הרבה דברים בתרבות שלנו כמובן מאליו. יש סיבה למה גם בתרבויות פרימיטיביות באפריקה ואבוריג׳ינים באוסטרליה, אפילו להם היו חתונות לפני שגילו אותם.

יהיה לך כוח להמשיך אחרי שווארמה? חוץ מזה אחרי האסיאתית הרביעית אתה תירה כדורי סרק.

לנשים יש אינטרס אבולוציוני למונוגמיה

האומנם?

תרגיל בדמיון מודרך:

לא נשמע הגיוני במיוחד שאם בימי קדם ה-"אבא" (אם היה כזה?) נפל בקרב עם השבט השכן או באיזשהו מסע ציד לווייתנים, אז האם לא תעדיף שגבר אחר יטול את התפקיד ויסייע בגידול הילוד (ואם אפשר - כמה אבות, שכל אחד יספק צורך אחר של הילוד והאישה, בין אם ריגשי או פיזי. כך ההישרדות הרבה יותר קלה).

כמו כן, תדמיין מסיבה שבטית קדומה לאחר מסע ציד מוצלח במיוחד, גבר ואישה "מתגנבים" לשיחים ולאישה מתחשק "סתם ככה" לצרוח מאושר. כעת גברים אחרים שומעים את הצעקות ומצטרפים לחגיגה גם כן. מי יודע, אולי זאת הסיבה מדוע גברים נהיים מאושרים מהר יותר מהנשים בחגיגות כאלו?

כמו כן, מקריאה מרובה של ספרים מלפני הרבה שנים (כך שאני לא זוכר את שמם המדויק), זכורות לי טענות שמערכת הרבייה הביולוגית מעוצבת לפוליגמיה ולא למונוגמיה. בין אם מבחינת תחרות ומבנה הזרע או הסלקציה.

ספר המדבר על הנושא (ולא זוכר עד כמה מבוסס) הוא.
גם בספר "הכימיה של האהבה" זכורים לי כמה רמזים תומכים, כמו טווח זמן ההתאהבות והפרשת אוקסיטוצין (איפשהו באיזור 4 שנים? בערך עד לגיל שבו הילד כבר יכול לדאוג לעצמו מבחינה פיזית והגבר "משוחרר" לנסות ולהפיץ את הגנים שלו עם אישה אחרת).

ואחרי כל זה, יש סיכוי שאכן לאישה אינטרס אבולוציוני למונוגמיה, אין לי מושג.

ג.נ. - מעדיף מונוגמיה (כרגע).

נערך לאחרונה ב:
לא נשמע הגיוני במיוחד שאם בימי קדם ה-"אבא" (אם היה כזה?) נפל בקרב עם השבט השכן או באיזשהו מסע ציד לווייתנים, האם לא תעדיף שגבר אחר יטול את התפקיד ויסייע בגידול הילוד (ואם אפשר - כמה אבות, שכל אחד יספק צורך אחר של הילוד והאישה, בין אם ריגשי או פיזי. כך ההישרדות הרבה יותר קלה).
למה שהגבר יסכים לפרנס ילד שאין וודאות שהוא שלו?

למה שהגבר יסכים לפרנס ילד שאין וודאות שהוא שלו?
אין לי מושג מה קורה היום בהקשר הזה. אבל בימי קדם, כשמושקעת עבודה בלהביא ילד עם הסתברות גדולה שלא ישרוד, נראה לי הגיוני שלשבט כולו יש אינטרס לא לאבד אחד רק בגלל שאבא שלו הלך.

אין לי מושג מה קורה היום בהקשר הזה. אבל בימי קדם, כשמושקעת עבודה בלהביא ילד עם הסתברות גדולה שלא ישרוד, נראה לי הגיוני שלשבט כולו יש אינטרס לא לאבד אחד רק בגלל שאבא שלו הלך.
לא שאלתי על השבט, אלא על גבר יחיד.
אם היו לו יחסים עם אישה מונוגמית ויחסים עם אישה לא מונוגמית ושתיהן ילדו, אז נראה לי די ברור היכן הוא ישקיע את משאביו המצומצמים כדי להבטיח את שרידות הגנים שלו.

לא שאלתי על השבט, אלא על גבר יחיד.
אז זהו, שבימי קדם לומר "יחיד" נראה לי קצת בעייתי. מדובר בסימביוזה שכל אחד מבצע את תפקידו לשרידות השבט (ובכך לשרידות עצמו) ולכן גם באופן טבעי כנראה שחוסר היכולת/רצון "להשיג פרטנר להבאת ילדים" היה אולי פחות נפוץ מאשר היום. מנגד, אם השבט סילק מישהו, זה בערך גזר דין מוות כי לא סביר שאדם יצליח לשרוד לבדו (תוציא מקרים יוצאים מן הכלל). לכן לא באמת ניתן להשתמש במילה "יחיד" בהקשרים הללו.

אם היו לו יחסים עם אישה מונוגמית ויחסים עם אישה לא מונוגמית ושתיהן ילדו
צריכים להבין כיצד ההגדרה "יחסים", "אישה", "מונוגמית" באו לידיי ביטוי בימי קדם.

אז נראה לי די ברור היכן הוא ישקיע את משאביו המצומצמים כדי להבטיח את שרידות הגנים שלו.
בהנחה שבימי קדם היה פחות diversity מבחינת אימוץ בני זוג והרבה יותר הומוגניות, משמע פחות סביר שיליד שבט באיזור הודו היה מכיר אינדיאנית ומביא איתה ילדים, אז עד כמה לדעתך היה קל כלכך לזהות שהילד הוא שלך ולא של גבר אחר? כמו כן, תוסיף את ההנחה שחלק מהאקטים המיניים (או רובם?) כללו מספר גברים על כל אישה אחת. בהקשר זה, אם זכור לי טוב, המערכת הביולוגית דווקא תומכת כי הגבר הראשון בסיבוב אינו זוכה באופן אוטומטי בילד, בהנחה שהזרע של הגבר השני (באותו סיבוב) היה יותר חזק + יותר מותאם (לא זוכר אם מותאם גנטית או אחרת).

מכאן שאני לא סגור כיצד המושג "אבא" בא לידיי ביטוי בעידן הפרה-היסטורי.

נערך לאחרונה ב:
אז זהו, שבימי קדם לומר "יחיד" נראה לי קצת בעייתי.
אודה להפניה, כי התיאוריה שאני מכיר טוענת אחרת.
אז עד כמה לדעתך היה קל כלכך לזהות שהילד הוא שלך ולא של גבר אחר?
בדיוק. ובגלל הקושי הזה, והיעדר בדיקת אבהות אחרת, חשוב לגבר לדעת אם בת הזוג שלו מונוגמית, כי רק מונוגמיה מבטיחה שהילד שהיא טוענת שהוא שלו, אכן בא מזרעו.

אודה להפניה, כי התיאוריה שאני מכיר טוענת אחרת.
הרעיון זכור לי מהספר ומהקורסים של יובל נח הררי. הם זמינים ביוטיוב אך מכיוון שאין תקציר/תוכן עניינים, אין לי אפשרות כרגע להתבייט על השנייה הרלוונטית שבה הוא ציין את הרעיון. אבל הנה "ראייה מדעית" בעידנן AI: כששאלתי את את GPT וביקשתי מקורות, המקור הראשון שהוא ציין הוא הספר של הררי: קיצור תולדות האנושות ;)

בדיוק. ובגלל הקושי הזה, והיעדר בדיקת אבהות אחרת, חשוב לגבר לדעת אם בת הזוג שלו מונוגמית, כי רק מונוגמיה מבטיחה שהילד שהיא טוענת שהוא שלו, אכן בא מזרעו.
יתכן שזה לגמרי נכון, רק פשוט בפרק זמן אחר בהיסטוריה האנושית, שלרעיונות כמו טביעת החותם שלך בעולם וכן הלאה היו משמעויות הניתנות לתיאור, לכתיבה, לדיבור, להשוואה חברתית וכדומה. לא בטוח עד כמה אדם פרה-היסטורי עקר היה פנוי להתאבל על מר גורלו.

נערך לאחרונה ב:
הרעיון זכור לי מהספר ומהקורסים של יובל נח הררי. הם זמינים ביוטיוב אך מכיוון שאין תקציר/תוכן עניינים, אין לי אפשרות כרגע להתבייט על השנייה הרלוונטית שבה הוא ציין את הרעיון. אבל הנה "ראייה מדעית" בעידנן AI: כששאלתי את את GPT וביקשתי מקורות, המקור הראשון שהוא ציין הוא הספר של הררי: קיצור תולדות האנושות ;)

יתכן שזה לגמרי נכון, רק פשוט בפרק זמן אחר בהיסטוריה האנושית, שלרעיונות כמו הטבעת החותם שלך בעולם וכן הלאה היו משמעויות הניתנות לתיאור, לכתיבה, לדיבור ולהשוואה חברתית וכו'. לא בטוח עד כמה אדם פרה-היסטורי עקר היה פנוי להתאבל על מר גורלו.
אם הנושא מעניין אותך אני ממליץ על "הגן האנוכי".

אנחנו זוג כבר הרבה שנים, כבר לא ניפרד, מתחילים לתהות אם רוצים ילדים, וכבר מעל גיל 30. השאלה של חתונה לא עלתה עד עכשיו, אבל אני מתחילה להבין שזה עכשיו או לעולם לא כי אנחנו מתחילים לאבד חברים ומשהו נפשי בתוכי כן מעוניין לסמן את הוי הזה ולהפסיק לתהות לגבי זה.

החששות:
1. אנחנו לא גרים בארץ ועל כן זה קנס לנסוע יותר מידי כדי לבקר בארץ...האידיאל זה לבוא פעם פעמיים כדי לסגור הכל וזהו...
2. משפחה אחת דיי דתיה, על כן חוששים שלא נכסה.
3. אין לנו סטנדרטים יותר מידי אבל כנראה להייטקיסטים בעבודה שעובדים איתנו יש, מפחדים שנסגור דברים זולים וזה יראה לא טוב
4.חתונה ברבנות, דיי נגד אבל כמו שכבר ציינתי משפחה אחת דתיה.
5. הסכם ממון שזה ברור שנעשה, הצד שלי בעל רוב המימון ועל כן אני מעוניינת לעשות
6. פחד מאנשים שלא יבואו, אנחנו -220 -200 איש גג ומכיוון שגרים בחול ולא מחוברים למשפחות יותר מידי מפחדים שאנשים לא יבואו, שיהיה ריק, שנתאכזב....

האם להתחתן לאור החששות האלה? האם אפשר לחיות בכיף מבלי להתחתן? האם התחתנתם ואתם מתחרטים על החתונה עצמה? מה דעתכם בנושא?
מה שאני לא הבנתי בכל מה שאת כתבת - זה שאתם מתחילים לאבד חברים
למה בעצם? כי אתם לא נשואים וכל החברים שלכם נשואים?
האם זאת הסיבה לדעתך לניתוק הקשר בינכם?

אנחנו זוג כבר הרבה שנים, כבר לא ניפרד, מתחילים לתהות אם רוצים ילדים, וכבר מעל גיל 30. השאלה של חתונה לא עלתה עד עכשיו, אבל אני מתחילה להבין שזה עכשיו או לעולם לא כי אנחנו מתחילים לאבד חברים ומשהו נפשי בתוכי כן מעוניין לסמן את הוי הזה ולהפסיק לתהות לגבי זה.

החששות:
1. אנחנו לא גרים בארץ ועל כן זה קנס לנסוע יותר מידי כדי לבקר בארץ...האידיאל זה לבוא פעם פעמיים כדי לסגור הכל וזהו...
2. משפחה אחת דיי דתיה, על כן חוששים שלא נכסה.
3. אין לנו סטנדרטים יותר מידי אבל כנראה להייטקיסטים בעבודה שעובדים איתנו יש, מפחדים שנסגור דברים זולים וזה יראה לא טוב
4.חתונה ברבנות, דיי נגד אבל כמו שכבר ציינתי משפחה אחת דתיה.
5. הסכם ממון שזה ברור שנעשה, הצד שלי בעל רוב המימון ועל כן אני מעוניינת לעשות
6. פחד מאנשים שלא יבואו, אנחנו -220 -200 איש גג ומכיוון שגרים בחול ולא מחוברים למשפחות יותר מידי מפחדים שאנשים לא יבואו, שיהיה ריק, שנתאכזב....

האם להתחתן לאור החששות האלה? האם אפשר לחיות בכיף מבלי להתחתן? האם התחתנתם ואתם מתחרטים על החתונה עצמה? מה דעתכם בנושא?

לדעתי סעו לוגאס, תתחנו שם, תטיילו. תחזרו אחר כך לארץ, תעשו מסיבה צנועה [לא באולם אירועים, לא במסעדה..] אפילו ביער בן שמן בצורה של פיקניק עם קצת תפאורת חתונה בעלות נמוכה [מאלי אקספרס]

לגבי 3, אם את חוששת מהמוניטין שלך, תגידי שאת לא מאמינה בלמסחר את הרגשות שלכם ושהחתונות הגנרדיוזיות והיקרות לא אקולוגיות ורק תורמות להעלאת יוקר המחיה בארץ.

6. תזמיני רק חברים קרובים ומשפחה קרובה

על פי הסטטיסטיקה אחד מכל 3 זוגות מתגרש היום, האם היית עולה על מטוס אם היה לך סיכוי של של אחד מ3 להתרסק?
זה לא התקופה של ההורים שלנו, קשה למצוא נאמנות הדדית באש ובמים עשרות שנים קדימה, משתי הצדדים. גם אם הכל נראה על מי מנוחות כרגע.

וכבר כמו שנאמר כאן מעליי, לא רואה מה הטקס הזה נותן מלבד עוד צרות של להביא את המדינה והרבנות אלייך הביתה.
טקס עתיק של פעם שלא רלוונטי לעידן המודרני .

צריך או לשנות לחלוטין את קנסות היציאה ממנו והבירוקרטיה וההשפלות שעוברים בבתי משפט וברבנות, או לבטל אותו לחלוטין.
ואם בכל זאת בחרת להתחתן, ממליץ על טקס צנוע עם מעגל מצומצם של עד 50 איש בחצר בית שלך/מכר. להגיד לא לתעשיית השופוני והמסחרה של אולמות האירועים. הארוע שלך ככה לדעתי ייזכר לטובה הרבה יותר.

נערך לאחרונה ב:
על פי הסטטיסטיקה אחד מכל 3 זוגות מתגרש היום, האם היית עולה על מטוס אם היה לך סיכוי של של אחד מ3 להתרסק?
לגמרי אופטופיק - הסטטיסטיקה של גירושים אף פעם לא אומרת מה שאנחנו חושבים שהיא אומרת (כלומר, מה הסיכוי של מי שמתחתן היום לא להתגרש לעולם).
אבל זו הטרחנות הסטטיסטית שלי. מסכים לכל מה שכתבת, כולל עניין העלייה בשיעור הגירושין.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O פיקדון שקלי בפועלים, לשנה, 4% ריבית - האם כדאי? שוק ההון 6
ס אזרח אמריקאי החי בישראל - איך כדאי להוציא חשבונית? יזמות והגדלת הכנסות 13
N האם כדאי למחזר את המשכנתא? נדל"ן 5
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
גיא הראשון דוקטורט בכלכלה/מימון - האם כדאי? התפתחות אישית 3
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה