• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם כדאי להתחתן?

הפורשת

משתמש סולידי
דירוג
21
אנחנו זוג כבר הרבה שנים, כבר לא ניפרד, מתחילים לתהות אם רוצים ילדים, וכבר מעל גיל 30. השאלה של חתונה לא עלתה עד עכשיו, אבל אני מתחילה להבין שזה עכשיו או לעולם לא כי אנחנו מתחילים לאבד חברים ומשהו נפשי בתוכי כן מעוניין לסמן את הוי הזה ולהפסיק לתהות לגבי זה.

החששות:
1. אנחנו לא גרים בארץ ועל כן זה קנס לנסוע יותר מידי כדי לבקר בארץ...האידיאל זה לבוא פעם פעמיים כדי לסגור הכל וזהו...
2. משפחה אחת דיי דתיה, על כן חוששים שלא נכסה.
3. אין לנו סטנדרטים יותר מידי אבל כנראה להייטקיסטים בעבודה שעובדים איתנו יש, מפחדים שנסגור דברים זולים וזה יראה לא טוב
4.חתונה ברבנות, דיי נגד אבל כמו שכבר ציינתי משפחה אחת דתיה.
5. הסכם ממון שזה ברור שנעשה, הצד שלי בעל רוב המימון ועל כן אני מעוניינת לעשות
6. פחד מאנשים שלא יבואו, אנחנו -220 -200 איש גג ומכיוון שגרים בחול ולא מחוברים למשפחות יותר מידי מפחדים שאנשים לא יבואו, שיהיה ריק, שנתאכזב....

האם להתחתן לאור החששות האלה? האם אפשר לחיות בכיף מבלי להתחתן? האם התחתנתם ואתם מתחרטים על החתונה עצמה? מה דעתכם בנושא?

בקיצור, אתם מתלבטים אם לעשות ארוע שיעלה לכם כסף גם בקיזוז המתנות, באמצעות הרבנות רק בגלל המשפחה, בסטנדרט שלא מתאים לכם רק בגלל החברים ובחשש שלא יבואו אנשים שאתם ממילא לא מחוברים אליהם וכנראה הקשר איתם לא מאד חשוב לכם.
אה, והסכם ממון. אבל את זה אפשר לעשות בלי הפסטיבל.

לדעתי מסיבה מצומצמת של חברים קרובים מאוד+בני משפחה דרגה ראשונה בלבד.
לא ברבנות!!!!!+הסכם ממון
"החתונה" הזו,לא משנה כהוא זה לחיים עצמם...
זה מה שאמליץ לילדיי....
בהצלחה

לא

כן

לא

הסכם ממון (אם יש על מה). ואין קשר בין ילדים לחתונה.
סליחה אבל לא כל כך מבינה תגובות כאלה, מאוד לא אינפורמטיבי ונשמע שאתה יותר בא לחנך מאשר לתת עצה

אני בזוגיות 10 שנים ולא חושב להתחתן, אני לא אוהב את הרעיון של אירוע שבו כולם באים רק בשבילי ובכלל לא מבין מה להכניס את המדינה ורשות המיסים למערכת היחסים שלי נותן לי. אפשר גם פשוט ללכת להירשם איפשהו כנשואים (אולי בחו"ל ועל הדרך לעשות את הירח דבש), להחליף טבעות ולהמשיך הלאה, רק שניכם בלי אורחים ובלי כלום, אולי רק לעשות ארוחה עם שתי המשפחות. לגמרי אפשר לחיות בכיף בלי חתונה, אם זה מעלה לחץ וחששות אז מה הטעם. החלטה שלכם לגמרי (ולא של הקולגות או המשפחות). מה בן הזוג שלך חושב?

אני בזוגיות 10 שנים ולא חושב להתחתן, אני לא אוהב את הרעיון של אירוע שבו כולם באים רק בשבילי ובכלל לא מבין מה להכניס את המדינה ורשות המיסים למערכת היחסים שלי נותן לי. אפשר גם פשוט ללכת להירשם איפשהו כנשואים (אולי בחו"ל ועל הדרך לעשות את הירח דבש), להחליף טבעות ולהמשיך הלאה, רק שניכם בלי אורחים ובלי כלום, אולי רק לעשות ארוחה עם שתי המשפחות. לגמרי אפשר לחיות בכיף בלי חתונה, אם זה מעלה לחץ וחששות אז מה הטעם. החלטה שלכם לגמרי (ולא של הקולגות או המשפחות). מה בן הזוג שלך חושב?
דיי כמוני, אין לו ממש דעה..פחות אכפת לו מחתונה

אני נשוי המון שנים. החתונה שלנו הייתה מוצלחת. כבר שנה אחרי הבנתי שהייתה מיותרת. חבל על הכסף. תעשו מסיבה נחמדה עם מי שבא לכם לעשות. ותסגרו עניין. אני גם הייתי מוותר על הרבנות. אבל זו דעתי האישית. תתפלאי, היותו של אדם דתי לאו דווקא גורמת לו לרצות להתחתן ברבנות שהיא גוף מסואב.

אנחנו זוג כבר הרבה שנים, כבר לא ניפרד, מתחילים לתהות אם רוצים ילדים, וכבר מעל גיל 30. השאלה של חתונה לא עלתה עד עכשיו, אבל אני מתחילה להבין שזה עכשיו או לעולם לא כי אנחנו מתחילים לאבד חברים ומשהו נפשי בתוכי כן מעוניין לסמן את הוי הזה ולהפסיק לתהות לגבי זה.

החששות:
1. אנחנו לא גרים בארץ ועל כן זה קנס לנסוע יותר מידי כדי לבקר בארץ...האידיאל זה לבוא פעם פעמיים כדי לסגור הכל וזהו...
2. משפחה אחת דיי דתיה, על כן חוששים שלא נכסה.
3. אין לנו סטנדרטים יותר מידי אבל כנראה להייטקיסטים בעבודה שעובדים איתנו יש, מפחדים שנסגור דברים זולים וזה יראה לא טוב
4.חתונה ברבנות, דיי נגד אבל כמו שכבר ציינתי משפחה אחת דתיה.
5. הסכם ממון שזה ברור שנעשה, הצד שלי בעל רוב המימון ועל כן אני מעוניינת לעשות
6. פחד מאנשים שלא יבואו, אנחנו -220 -200 איש גג ומכיוון שגרים בחול ולא מחוברים למשפחות יותר מידי מפחדים שאנשים לא יבואו, שיהיה ריק, שנתאכזב....

האם להתחתן לאור החששות האלה? האם אפשר לחיות בכיף מבלי להתחתן? האם התחתנתם ואתם מתחרטים על החתונה עצמה? מה דעתכם בנושא?
אני וזוגתי כבר כמעט 15 שנה יחד, עם שני ילדים 9,6 , בלי חתונה. לא מפריע בכלום ולא משנה כלום. עשינו מסיבה למשפחה חצי שנה אחרי הולדת הבכורה תחת הכותרת "מסיבת לא חתונה". בקיצור, אפשר לחיות בכיף.

הבנתי, את רוצה נימוקים. לא היה נראה לי שצריך בשנת 2023 להסביר את הנושא הזה.

לאשה בישראל לא כדאי להתחתן בשום פנים ואופן, לא נישואים אזרחים ולא דתיים. בכל מקרה הפרידה תהיה בבית דין רבני, ושם המעמד שלך יהיה נחות.

לי אישית לא מובן בשביל מה צריך אישור רשמי מהמדינה, רוצים לחיות ביחד ? תחיו ביחד.

חתונה לא משנה דבר אם רוצים לחיות בזוגיות. אין צורך בחתונה,

לגבי ילדים, כשנולדים האב מצהיר על אבהות עוד בבית החולים. הילדים נחשבים יהודים כשרים מבחינה דתית.
חשבון בנק ורכוש משותפים. אפילו אפשר לעשות אופטימיזצית מס טוב יותר.

מנסיון של 30 שנה.

הסכם ממון (אם יש על מה). ואין קשר בין ילדים לחתונה.
עדיף מאוד שיהיה הסכם ממון בין בני הזוג אבל זה עדיף גם בחתונה רשמית.
ועל ילדים כבר הסברתי.

ובקשר למשפחה הדתיה, אלא החיים שלך לא שלהם. תעשי את הדבר שאת תהיה שלמה איתו ללא התחשבות בלחץ חיצוני. לא הם צריכים לחיות בזוגיות הזו את עשרות השנים הבאות.

נערך לאחרונה ב:
חתונה ברבנות, דיי נגד אבל כמו שכבר ציינתי משפחה אחת דתיה.
אנחנו נאלצנו להתחתן ברבנות.
רציתי מסיבה קטנה על הדשא אצל ההורים, היתה בעיה לוגיסטית עם אוכל כשר בקייטרינג (לפני יותר מ-30 שנה בכל זאת) ובסוף התחתנו באולם כמו אחרוני הבורגנים וסבלנו לאורך כל הערב בגלל שאמא שלי רצתה להתחשב במשפחה הדתייה שלה.
הבן עשה "חתונה רפורמית" לפני שנתיים, כלומר הם לא התחתנו אלא נשארו ידועים בציבור. בין האורחים שלי היתה גם המשפחה הדתייה שממש לא היתה לה בעיה עם זה (אבל זה כבר הדור השני, לא של אמא שלי).
אולי שווה לבדוק כמה זה משנה למשפחה הדתייה שלכם?

אנחנו ביחד 35 שנים. יש ילדים. אין חתונה.
אמרנו להורים שאם הם רוצים חתונה אז האירגון עליהם. מסתבר שהם לא באמת רצו, וממש טוב שכך.
החיסרון היחיד ---היחיד--- זה שבשביל להוציא דרכונים לילדים צריכים שני בני הזוג להגיע לחתום במשרד הפנים.
בקשר למשפחה הדתית - הם לא ילכו במקומך למקווה ולא הם יהיו כפופים לדיני הרבנות אם תרצו להפרד. זה לא החיים שלהם, זה החיים שלך.

-- בזמנו היה ספר ״לרקוד על כמה חתונות : המדריך השלם לרישום נישואים ולעריכת טקסי נישואים אלטרנטיביים״. אולי אפשר למצא אותו במשומשים. הספר מעניין אבל אותנו הוא בעיקר שיכנע שכל הסיפור מיותר.

נערך לאחרונה ב:
עוד לא נשואה אבל בקשר ארוך עם אדם לא יהודי, לכן חתונה כשרה לא תתקיים אם וכאשר.
כמו שאמרו פה מעלי, נשמע שמאוד חשוב לכם\ לך מה אחרים חושבים. גם אני הייתי שם ואני יכולה לומר לך שזו מלכודת שכלאה אותי הרבה זמן.
הרי תמיד יהיה למישהו משהו להגיד וגם לאנשים המאוד קרובים לכם אין בהכרח אותם דעות כמו שלכם.
אם בא לכם חתונה ובתקציב לא גדול - לכו על זה. זה האירוע שלכם. אופציה נוספת היא לקיים חתונה במדינה בה אתם חיים, ואז מלכתחילה ברור שהאירוע יהיה קטן יותר.
דבר נוסף - הייתי לא פעם בחתונות יחסית דלות תקציב ובכל זאת נהנתי מאוד כי באתי לשמוח עם החתן והכלה, לא לבקר את הבופה ואולם האירועים.

החיסרון היחיד ---היחיד--- זה שבשביל להוציא דרכונים לילדים צריכים שני בני הזוג להגיע לחתום במשרד הפנים.
רק בדרכון הראשון של הילד.
באותו אירוע, כל אחד מההורים יכול למלא טופס שמאפשר רק להורה אחד להגיע עם הילד וזה תקף עד גיל 18

מדהים אותי שכולם פה לא התחתנו, זה ממש לא המצב בקרב המכרים שלי.
הייתי מתחתן רק אם זה חשוב רק לאחד מכם או למשפחה (לכן אני מופתע כי כמעט תמיד מתקיים אחד מהשניים האלה). לגבי מי כמה ולמה מוזמנים ממש לא כדאי להתחשב. גם חתונה עם 50 איש זה סבבה, אולי אפילו יותר כיף.
אנחנו השתמשנו ברב של צהר והיה נפלא. לאשתי היה חשוב להתחתן ולמשפחה שלה גם אז לא היה ספק ובכנות התייחסתי לזה כאל מסיבה מאוד משודרגת אז אפילו היה ממש כיף.

אומרים שיש משהו בטקס הנקודתי הזה שמסמן את המחויבות מסתם "חברים" ל"נשואים" אבל יש כ"כ הרבה דוגמאות להיפך אז כנראה שזה לא נכון, מעניין לבדוק את זה.

בקיצור כמו שאמרו תעשו מה שנכון לכם.

אומרים שיש משהו בטקס הנקודתי הזה שמסמן את המחויבות מסתם "חברים" ל"נשואים" אבל יש כ"כ הרבה דוגמאות להיפך אז כנראה שזה לא נכון, מעניין לבדוק את זה.

בקיצור כמו שאמרו תעשו מה שנכון לכם.
הדבר היחידי (לפחות בעיני) שמסמן את המחויבות זה לא איזה מסיבה או טקס פגאני. זה ילדים משותפים.

למה להתחתן....?
מה רע לחיות בזוגיות בלי מוסד החתונה?
אם מתכננים להגר (או רוצים שתהיה את האפשרות) ואחד מבני הזכות עם "מעמד" עדיף במדינת היעד (אזרח, אפשרות לרילוקיישן וכו').
בארץ יש הקלות בירוקרטיות מסוימות במקרה ורשומים כנשואים. יתכן ולזוגות חד מיניים זה קריטי אף יותר במקרה ויש ילדים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
I האם כדאי לפתוח קרן השתלמות לעצמאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
G האם כדאי למכור ניירות הפסדיים ורווחיים ולקנות מחדש כדי להנות ממגן מס? מיסים 15
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
U יועץ משכנתאות, כדאי? נדל"ן 2
י האם כדאי להמיר עכשיו דולר לשקל (60K)? צרכנות פיננסית 24
M מתי כדאי לפתוח חברה מיסים 20
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
T האם כדאי למשוך כספים מקרנות פנסיה/השתלמות מעבר לתקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M מגרש מאושר לבניה - האם כדאי להיכנס להסכם שיתוף עם שאר בעלי הקרקעות במגרש? נדל"ן 2
A העברת כסף לחו"ל עבור תשלום לפרילנסרים - איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
M אודה מאוד לעזרה- לא מצליחה להבין מה כדאי לפרוע ברכיבי המשכנתא שלי נדל"ן 1
א איזה מסלול כדאי לי לסגור במשכנתא? נדל"ן 13
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
A האם כדאי להמשיך עם 3 המניות או להתחיל לקנות את הקרן העולמית? שוק ההון 3
sharon האם כדאי להעביר כספים במקרה שלי למרות מס רווחי ההון? שוק ההון 15
נ מכירת דירה בתהליך ארוך במיוחד, אתגרי ורווחי, כדאי? נדל"ן 16
A האם כדאי לגדר מדפלציה בימנו? שוק ההון 6
רבי עקיבא האם לוח שפיצר הופך פרעון מוקדם ללא כדאי בשלבים מאוחרים? נדל"ן 18
K אולי כדאי שנפסיק את השיח האנטישמי?? מיסים 1
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
S משכנתא - כדאי להחזיר ? נדל"ן 3
א האם כדאי למשוך קרן השתלמות נזילה ולהעביר לפק"מ פוסטים מאיכות נמוכה 6
Fitch רפורמת ביטוחי הבריאות - האם כדאי להזדרז ולעשות ביטוח? צרכנות פיננסית 25
A אני שומע מהרבה שהשוק יעיל ולכן כדאי שוק ההון 20
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
H שאלה האם כדאי למחזר הלוואות שיש לי עקב עליית הריבית? צרכנות פיננסית 3
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
ס האם כדאי למשוך כספים מקרן השתלמות נזילה ולהשקיע לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
I תוספת חדר על הגג - כדאי? נדל"ן 35
Y האם כדאי לסגור מסלול פריים? נדל"ן 6
לאץ' האם כדאי להעביר את החסכונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Avi W האם כדאי לקנות קרן דיבידנדים נוספת? שוק ההון 12
C האם כדאי לנו לא להחזיר את המשכנתא? נדל"ן 8
ד מתי כדאי להחזיר את חלק הפריים במשכנתא? נדל"ן 13
P ביטוח מוצרים בבית - כדאי כִּכְלָל או סתם חבל? צרכנות פיננסית 11
R האם כדאי להגדיל את המשכנתא או לפתוח את קרנות ההשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M האם כדאי להעביר את כל הפעילות הפיננסית למקום אחד? צרכנות פיננסית 11
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה