האם כדאי להגיש תביעה להשלמת הכנסה כשיש כסף בעובר ושב?

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י danielkagia, ‏29/7/20.

data-full-width-responsive="true">
  1. danielkagia

danielkagia משתמש רשום

ככה אני השתחררתי מצה''ל בתחילת החודש ואני מובטל לא משנה כמה אני מנסה למצוא עבודה. הקטע הוא שבגלל שחסכתי ובגלל ירושה ובגלל קצבות שקיבלתי ואני חייל בודד משוחרר ויתום שאבא שלי נהרג בפעולות איבה אז יצא שיש לי איזה 200 אלף שקל בחשבון בחיסכון ומתוך הסכום הזה איזה 65 אלף שח התשחררו לי בחשבון בנק של לאומי לפני מספר חודשים וזה עדיין בעובר ושב(אני לא מכניס לחיסכון כי יש לי שני חשבונות בנק אחד של לאומי ואחד של pepper ויש איזשהי בעיה כספית בתיק השקעות שגיליתי שאני חושד שמימשתי מהתיק השקעות והבנק פשוט העלים לי כסף אז הנושא בבדיקה ובנתיים אני מקפיא תצורה ולכן אני משאיר את כל הכסף שהתשתחרר בעובר ושב על מנת לא לסבך עניינים )
    קיצר אמרו לי שיש לי זכאות בכך שאני לא מצליח למצוא עבודה להגיש תביעת השלמת הכנסה, ולקבל כמה גרושים עכשיו מה שהם לא יודעים זה שיש לי כסף, אומנם אני פשוט לא אוהב את הרעיון שאני מוציא את כל הכסף שלי שהוא מירושה שאבי נהרג, עזבונות וקצבאות מביטוח לאומי בתור יתום, אז זה כסף שמיועד ללכת לקנית בית. ולכן אני לא רוצה להשתמש בו אז רוצה להוציא תביעת השלמת הכנסה כי אני לא מוצא עבודה.

העניין הוא שלדעתי זה לא נראה לעין יפה גם אם אני לא עובד אם אני אגיש תביעת השלמת הכנסה ויראו 200 אלף ש''ח ומתוכם -65 אלף בעובר ושם...

לגבי ההקפאת תצורה זה שאני שמתי לב שלדעתי מימשתי מספר מניות ואני חושד שבגלל שעברתי סניף בלאומי באותו זמן הבנק פשוט מימש את המניות אך שכח להעביר לי את הכסף לחשבון עובר ושב- התוצאה היא שאני כבר חצי שנה מנסה לעלות על הטעות ובגלל שיש לי הרבה תנועות בחשבון אני מאוד מסתבך להגיע לתוצאה חד משמעית שאוכל ללכת עם זה לבנק ולהגיד 1,2 ,3 4

2. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

מחשבון לזכאות הבטחת הכנסה
    שים לב שיש שם התייחסות בחישוב למצב שיש לך נכסים.
    שים לב לכך שאם אתה בחור צעיר וכשיר, אתה צריך להירשם בלשכת התעסוקה ולקבל כל עבודה שמאימה למצבך או שהקיצבה תעוכב.
    עוד פרטים כאן

Judith אוהב/ת את זה.
  3. danielkagia

danielkagia משתמש רשום

אני יתום עצמאי וחייל בודד משוחרר וחיפשתי בכל מקום ואין במצב הנוכחי. ואני מתחיל ללמוד עוד חודשיים אז עבודות שמציעים לי לשנה מינימום לא רלוונטיות

4. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

עשיתי סימולציה
    רווק + 3 ילדים עד גיל 18 שגרים איתו עם 0 חסכונות - 3400 (וקצת) קיצבה
    אותו רווק עם 200 אלפ"ש בפקדונות - 100 ש"ח פחות, יענו 3300 וקצת קיצבה
    על 800 אלפ"ש - כ 1700 ש"ח
    על מיליון, כ 670 ש"ח

אחרי סיימתי לשחק, מסתבר שהסכום שיש בפקדונות כפול הריבית השנתית של מק"מ נחשב הסכום לצרכי הכנסה
    :)

5. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

איך הם מחשבים תיק מניות? גם כפול הריבית של המק"מ?

6. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

הנה התקנות ובאופן לא מפתיע הן רבות
    https://www.btl.gov.il/Laws1/02_0002_111450.pdf
    סעיף 10
    ההכנסה שהנכס הזה מפיק חלקי 12 גם אם הוא לא מפיק
    אבל אם הוא גבוה, יש איזו תוספת על נכס שלא מקרקעין
    לפי הטבלה בסוף אז הם לוקחים 5% במקרה הנ"ל משווי הנכס בתור הכנסה בנוסף למק"מ
    אם הבנתי נכון

7. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

אז אתה לא יכול לקבל הבטחת הכנסה.
    תסתכל כאן
    ציטוט: "תלמיד/סטודנט הלומד במוסד להשכלה גבוהה, במוסד ללימודים על תיכוניים..."

8. danielkagia

danielkagia משתמש רשום

אני עדיין לא סטודנט אני בחור שמתעניין להיכנס למכינה.

בת העמק אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.