• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול?

• פותח הנושא Leo1
  • פורסם בתאריך

Leo1

משתמש בכיר
דירוג
3,689
אלה יכולות להיות להיות חברות שיכשלו בטווח הזמן הקרוב או בטווח הזמן הרחוק. הסבר מנומק למה אתם חושבים ככה יהיה טוב.

זה היה תוכן ההודעה המקורית שלי והנושא ננעל בטענה של "נושא עצל". אז ארחיב על כך. בסוף מרץ הרגשתי שזה זמן טוב לקנות מניות. אני פחות טיפוס של מדדים, אם כי השקעתי גם במדדים בעבר. פתחתי אז שרשור עם השאלה: אם הייתם קונים עכשיו מניות של חברה אחת, של איזו חברה הייתם קונים ולמה? הנושא נמחק ללא הסבר, וחבל מאוד שכך. זה היה לדעתי הזמן הנכון לדון בשאלה הזאת ואולי מישהו היה מעלה רעיון טוב. מאז סוף מרץ הרבה עסקאות זרמו דרך הבורסות והמצב מתחיל להרגיש בועתי משהו. עכשיו אני מתחיל לתהות אם יש משהו טוב לעשות עליו שורט בדרך זו או אחרת. אני לא מצליח כרגע לחושב על שום רעיון טוב. לכן רציתי לפנות לידע הקולקטיבי של חברי הפרום ולראות אם יש מישהו שיש לו תובנה מעניינת. זה כמובן לא ייעוץ השקעות. המטרה היא לנהל דיון.

בישראל לדעתי חברות הכבלים כמו יס והוט ייכשלו בטווח הרחוק (או לפחות ידשדשו).. סטרימינג צובר יותר ויותר תאוצה וזה פשוט לא הגיוני לשלם 250 שקל עבור מנוי ליס כאפשר בכמה עשרות שקלים לעשות מנוי לשירות כמו נטפליקס. בארה"ב רואים יפה מאוד איך יותר ויותר אנשים מפסיקים להשתמש בשירותי כבלים ועוברים להיות 100% בסטרימינג. בישראל זה עוד ייקח עוד כמה שנים וכמובן יש גם חסמים ביורקרטיים וכדומה אבל לדעתי זה גם יגיע

סטרימינג צובר יותר ויותר תאוצה וזה פשוט לא הגיוני לשלם 250 שקל עבור מנוי ליס כאפשר בכמה עשרות שקלים לעשות מנוי לשירות כמו נטפליקס
ומי אתה חושב שהבעלים של תשתיות האינטרנט שבהם אתה צופה בנטפליקס?
בדקת כמה אחוז מהרווח שלהם הוא משירותים עסקיים בכלל? (סיבים, צירי PRI/SIP, סנטריקס וכו')
אגב הוט לא סחירה וסלקום ממש לא גדולה.

מדובר ברעיון כללי בנוגע למעבר שיש בין כבלים לסטרימינג. מדובר בדיון כפי שצוין למעלה ולא בייעוץ השקעות. אני בכל מקרה לא משקיע בארץ ובטח שלא אעשה שורט על החברות האלה. משער שהתכוונת ליס ולא לסלקום ובכל מקרה מה הקשר לגודל החברה?

באתר הזה תמצא רשימה של מניות מצויינות לעשות עליהן שורט.

לא מחזיק, לא ממליץ, לא מייעץ, לא אחראי לאובדן כספים וכו'.

על סמך מה אתה אומר שכדאי לעשות על החברות האלה שורט? רק בגלל שהן עלו משמעותית בשנה האחרונה?

על סמך מה אתה אומר שכדאי לעשות על החברות האלה שורט? רק בגלל שהן עלו משמעותית בשנה האחרונה?
כי הושקע הרבה מאוד כסף בחברות שהולכות לתת מעט מאוד ערך לעולם.

כמובן שזו ספקולציה טהורה ודעתי האישית (והלא מבוססת) בלבד.

כי הושקע הרבה מאוד כסף בחברות שהולכות לתת מעט מאוד ערך לעולם.

כמובן שזו ספקולציה טהורה ודעתי האישית (והלא מבוססת) בלבד.

אני לחלוטין לא מסכים איתך:) אבל גם מדובר בדעתי האישית בלבד. מסכים שיש סיכוי סביר לירידות חדות במחירים של המניות שARK מחזיקה בטווח הקצר אבל בטווח הארוך אני מאמין שזה לחלוטין לא יהיה המצב.

הדיון הזה מתפתח לכיוון לא טוב בכלל. אנשים סתם זורקים רעינות ללא שום הסבר. תעזבו אותכם משורט. מה שאני מחפש זה טיעון משכנע ומנומק למה חברה מסוימת הולכת להיכשל. בגלל זה דווקא ההודעה המקורית ללא הסבר רחב יותר, שננעלה, הייתה עדיפה.

מאז סוף מרץ הרבה עסקאות זרמו דרך הבורסות והמצב מתחיל להרגיש בועתי משהו. עכשיו אני מתחיל לתהות אם יש משהו טוב לעשות עליו שורט בדרך זו או אחרת. אני לא מצליח כרגע לחושב על שום רעיון טוב. לכן רציתי לפנות לידע הקולקטיבי של חברי הפרום ולראות אם יש מישהו שיש לו תובנה מעניינת. זה כמובן לא ייעוץ השקעות.
בכלליות
יש מלא מידע באינטרנט בשפה האנגלית,כולל משקיעים שמתמחים בשורטים וכולל הסברים מפורטים ומנומקים מאוד.
במידה ואתה מרגיש שהשוק בועתי ורוצה להשקיע בזה באופן יותר כללי יש גם קרנות של שורט על מדדים.
חשוב להזכיר ששורט זה השקעה מסוכנת מאוד ועם רווח מוגבל.

לא ממליץ\מייעץ

בכלליות
יש מלא מידע באינטרנט בשפה האנגלית,כולל משקיעים שמתמחים בשורטים וכולל הסברים מפורטים ומנומקים מאוד.
במידה ואתה מרגיש שהשוק בועתי ורוצה להשקיע בזה באופן יותר כללי יש גם קרנות של שורט על מדדים.
חשוב להזכיר ששורט זה השקעה מסוכנת מאוד ועם רווח מוגבל.

לא ממליץ\מייעץ
כן, אני יודע, אבל זאת לא הייתה המטרה של השרשור, אלא עם כן יש לך הפניה למשהו מעניין במיוחד. אתה מכיר משהו מעניין?

@yossik , אתה יכול לפתוח את הנעילה על השרשור שנעלת, ולמחוק את השרשור הזה? דווקא ההסבר שכתבתי על השאלה גרם לאנשים להתעלם מהשאלה ששאלתי ולקחת את הדיון למקומות אחרים, שלא מועילים בכלל. אולי הייתי צריך לכתוב הסבר אחר. כתבתי את ההסבר האמיתי של למה אני שואל את השאלה, אבל זה הביא לתוצאה לא רצויה. דווקא השאלה בצורתה המזוקקת היא הנכונה לדעתי. לדעתי המדיניות שלכם לנעול\למחוק שאלות קצרות היא שגויה. אתם צריכים לבחון כל נושא לגופו של עניין. לפעמים כל המוסיף גורע ומחקתם לי בגלל זה כמה מהשאלות החשובות ביותר, שהעלאתי כאן בפורום.
או שתמחק את השרשור הזה ואפתח אותו מחדש עם ניסוח אחר, בניסיון לכוון טוב יותר את הדיון.

נערך לאחרונה ב:
שמע שריטה שלי אבל הייתי חייב:

רשות השידור
כאן בהרצה
חברת חשמל
דואר ישראל
הרץ
ג'י סי פני (נגמרו החגיגות...)

לא ממליץ לא מייעץ ובטח לא מושקע בחברות האלה....

Game Stop. בהצלחה עם השורט
עד עכשיו זה היה רעיון גרוע במיוחד.

זה דווקא יכול היה לעבוד לא רע, אבל צריך היה לבחור משם בזהירות.

ועכשיו ברצינות, למישהו יש רעיון טוב עכשיו?
אני אגב כבר הרבה זמן לא החזקתי פוזיציות שורט, לא מסיבות עקרוניות, אלא כי פשוט לא היה לי שום רעיון טוב. למישהו יש תובנה לגבי חברה ספציפית?

טבע להערכתי תיעלם בסוף, בין אם תגיע לחדלות פירעון או שתימכר במחיר אפסי לחברה גדולה יותר מכמה סיבות.
1. החוב שלה גבוה בהרבה מההכנסות.
2. יש מולם אינספור תביעות בשלבים כאלו ואחרים - שיווק אופיואידים, תיאום מחירים, הפרת פטנט וכו'. כל תביעה כזו היא של מאות מיליוני דולרים ומוכפלת במספר מדינות בארה"ב.
3. אין להם בשנים האחרונות פריצות דרך ומוצרים חדשים שיהיו הקופקסון הבא.
4. יחס עויין מצד הממשל האמריקאי (הן הפדרלי והן במדינות הגדולות) כלפי חברות התרופות.

הערה: לא יודע אם הם בקריטריון של חברה גדולה מבחינתך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם יש חברות גדולות, שאתם חושבים שיכשלו בגדול? שוק ההון 1
Z [שאלה] יתרון שבלקנות חברות גדולות ספציפיות או מחקה מדד כללי שוק ההון 3
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
יבגני_ל מיזוג בין חברות. אירוע מס למשקיעים? שוק ההון 6
T כרטיס אשראי בינלאומי - לא דרך חברות הסליקה הישראליות? צרכנות פיננסית 4
D מאגר של חברות נטולות שירות לקוחות, לטובת הימנעות לקוחות עתידיים אוף טופיק 19
D חברות צמיחה במקומי שוק ההון 16
G מניות של חברות הודיות שוק ההון 1
Y מה דעתכם-אגח חברות ממשלתיות/בנקים-אטרקטיבי? שוק ההון 18
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
C למה חברות מחלקות דיבדנד? שוק ההון 15
S איזה חברות לדעתכם חסרות בתל אביב 125? פוסטים מאיכות נמוכה 0
A מס חברות גלובלי של 15% על חברות רב לאומיות שוק ההון 9
Dončić האם חברות הפנסיה מבצעות פעולות שהן ספק כשרות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J כמה חברות תוכנה/חומרה יש בסנופי? אוף טופיק 9
D חברות :"בדק בית" של דירה ישנה, אך משופצת, האם מומלץ? ויש ריח רע של ביוב באחד החדרים, מה יכולה להיות הסיבה? נדל"ן 18
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 43
D דבידנד ומניות של חברות מטייוואן שוק ההון 12
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס ביטוח סיעודי לאזרח אמריקאי - חברות ביטוח בארה״ב צרכנות פיננסית 6
מ חברות המחזיקות מניות שוק ההון 5
ptom חברות אירוספייס ובטחון אמריקאיות השקעות אלטרנטיביות 4
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
M קרן מחקה של חברות הטכנולוגיה הגדולות שוק ההון 0
I בתי השקעות/ חברות ביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ע חברות משקיעות דרך חוזים או נכסים ממשיים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת למה חברות הצמיחה שבתיק שלי צונחות? שוק ההון 6
M הבדל בין חברות לניהול פנסיה במסלול מחכה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P חברות פיננסים לא קונות תוכנות... פוסטים מאיכות נמוכה 7
O פוליסת ביטוח חיים שהופסקה אחרי מעברת חברות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Jtm פיצול פנסיה בין חברות כדי להינות מדמי ניהול אופטימליים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
M חברות השמה עמלה / תקורה אוף טופיק 1
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א חברות אמינות שמטפלות בהחזר מס לשכירים ומה לשאול. אוף טופיק 7
G ביידן מכריז על תכנית הכוללת העלאת מס חברות והמניות/מדדים ממשיכים לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 13
T פוסטים לגבי חברות ספציפיות - האם אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ו כסף שתקוע בין חברות ונציב פניות הציבור צרכנות פיננסית 3
ק חברות כוח אדם נדל"ן 9
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
Y לא מצליח להבין מה ההיפ עם חברות הפאאנג כאן אוף טופיק 18
ל בחירת חברות במדד אוף טופיק 4
S השוואה בין חברות + שאלות על קרנות נאמנות שוק ההון 2
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
milx חשיפה לזהב ע"י חברות תמלוגי זהב - לגיטימי? שוק ההון 7
S עזרה -למידת הערכת שווי חברות שוק ההון 11
אמירב חלוקת ביטוח אובדן כושר עבודה למספר חברות ביטוח צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים