• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש גבול לשער מנייה?

4461vegeta

משתמש סולידי
דירוג
10
המנייה שאנ יודע שהשער שלה הכי גבוה נכון להיום זה של חברת ההשקעות של וורן באפט(תקנו אותי אם אני טועה)
האם יש גבול לכמה גבוה שער המנייה יכול להגיע?
כרגע טלסה צמחה ב-3 השנים האחרונות בעשרות אחוזים, והחשש כמובן שהיא תרד. עכשיו התחלתי לשאול את עצמי, האם יש גבול לכמה שער המניה יכולה להעלות?

אתה שואל על שווי חברה או שווי מניה בודדת?
שווי חברה יכול לעלות בהתאם להצלחתה או לציפיות להצלחתה. אין כאן גבול קשיח, אבל אפשר להעריך חסמים (חברה יחידה לא יכולה להיות גדולה מהכלכלה העולמית).

לגבי מניה יחידה, בד"כ משאירים את הערך נמוך ע"י פיצול (ספליט) כשהמניה עולה. כל חברה שערכה הוכפל משמעותית עשתה את זה, כשהחריג הוא וורן באפט שמתעקש לא (משיקולים שנראים לי מטופשים, אבל אולי הוא מבין יותר ממני). בכל זאת הוא עשה סוג של פיצול עם הנפקת סדרה B, שמחירה נמוך בהרבה.

המנייה שאנ יודע שהשער שלה הכי גבוה נכון להיום זה של חברת ההשקעות של וורן באפט(תקנו אותי אם אני טועה)
האם יש גבול לכמה גבוה שער המנייה יכול להגיע?
כרגע טלסה צמחה ב-3 השנים האחרונות בעשרות אחוזים, והחשש כמובן שהיא תרד. עכשיו התחלתי לשאול את עצמי, האם יש גבול לכמה שער המניה יכולה להעלות?
לא וזה לא צריך לעניין אותך כי זה עניין טכני לגמרי.
אם השער גבוה מדי לדעת החברה, היא פשוט מפצלת את המניות.

אתה שואל על שווי חברה או שווי מניה בודדת?
שווי חברה יכול לעלות בהתאם להצלחתה או לציפיות להצלחתה. אין כאן גבול קשיח, אבל אפשר להעריך חסמים (חברה יחידה לא יכולה להיות גדולה מהכלכלה העולמית).

לגבי מניה יחידה, בד"כ משאירים את הערך נמוך ע"י פיצול (ספליט) כשהמניה עולה. כל חברה שערכה הוכפל משמעותית עשתה את זה, כשהחריג הוא וורן באפט שמתעקש לא (משיקולים שנראים לי מטופשים, אבל אולי הוא מבין יותר ממני). בכל זאת הוא עשה סוג של פיצול עם הנפקת סדרה B, שמחירה נמוך בהרבה.
התכוונתי לגבי ערך מניה בודדת האם יש לה גבול, והאם אפילו המניה של וורן באפט יכולה להמשיך להכפיל את עצמה עוד ועוד ועוד ועוד או שיש גבול עליון מסויים שהוא לא יכול לעבור לא משנה כמה הוא ישפר את החברה .

נ.ב ברור לי שערך של חברה אחת לא יכולה להיות יותר גבוהה מהכלכלה העולמית מהסיבה הפשוטה שחברה אחת היא חלק מהכלכלה העולמית ולכן אם החברה עולה כספית גם הכלכלה העולמית עולה מן הסתם.

אין משמעות לזה החברה גם תמיד יכולה לעשות ספליט

אוקיי , והאם לדעתך יש איזשהו גבול מסויים שחברה יכולה לגדול כלכלית,כלומר גבול עליון לשווי חברה שבעקבותיה מושפע הערך מניייה.

סתם מעניין אותי לדעת האם יש דבר כזה בתאוריה חברה כל כך מוצלחת עם שווי כל כך גבוהה ששווי מנייה בודדת שלה תהיה שווה למילארד שקל אפילו אחרי ספליטים שאתם מדברים.

אוקיי , והאם לדעתך יש איזשהו גבול מסויים שחברה יכולה לגדול כלכלית,כלומר גבול עליון לשווי חברה שבעקבותיה מושפע הערך מניייה.

סתם מעניין אותי לדעת האם יש דבר כזה בתאוריה חברה כל כך מוצלחת עם שווי כל כך גבוהה ששווי מנייה בודדת שלה תהיה שווה למילארד שקל אפילו אחרי ספליטים שאתם מדברים.

ספליטים אפשר לעשות בכל יחס ממחיר של מליארד שקל לאגורה בודדת ואז פשוט יש לך יותר מניות

אולי לא הבנתי את השאלה.

ברמת העקרון גם שווי של חברה יכול לעלות לאין סוף במהלך הזמן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E דו"ח חניה על גבול רמת-גן גבעתיים. יבטלו לי ? אוף טופיק 19
Zohar איך יודעים שהתשואה על האג"ח הגיע לקצה גבול יכולתו? ושאלה בנוגע לאיזון תיק הארי בראון שוק ההון 2
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
S דרכי הצמדה לשער הדולר שוק ההון 6
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
יבגני_ל יחס אמביוולנטי לשער שקל/דולר שוק ההון 579
ה האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק? שוק ההון 9
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
F ביצעתי מכירה של מנייה בהפסד ולאחר מכן ברווח לא היה קיזוז במגן מס שוק ההון 9
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
unrealx הודעה מוזרה מהבנק בגלל מנייה שאני מחזיק שוק ההון 8
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4