• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש בעיתיות להשאיר סכום כסף מזומן בחשבון ההשקעות?

NK111

משתמש רשום
דירוג
4
מבלי להיכנס לצד האסטרטגי ובעד או נגד מזומן בתיק השקעות, והאם כדאי להיכנס/לצאת וכל זה.

לפני כמה זמן הכנסתי סכום של 80 אלף ש"ח לחשבון ההשקעות שלי, חטפתי קצת רגליים קרות ממצב השוק והחלטתי בינתיים להשקיע חצי מהסכום. אני לא בטוח עדיין מה לעשות עם החצי השני - האם יש בעיתיות בזה שהוא פשוט יושב בחשבון? אני מדבר ממש פרקטית האם משנה אם הוא יישב כמזומן בחשבון או להחזיר לעו"ש (זה לא סכום שאני צריך כרגע שיחזור לעו"ש יש לי שם מספיק).

*עוד לא החלטתי מה אני כן הולך לעשות איתו, אני יכול להיכנס איתו עוד שבוע או לחכות חצי שנה, כרגע החלטתי שלא להחליט.

לא ידוע כדבר בעייתי כך אני גם עושה!
אולי לפי הסולידית שכותבת שיש עניין לפזר השקעות בין בתי השקעות! אז יש עניין שיהיה בבנק כי זה יותר בטוח(אך בעצם לא מובן לי מה החילוק בין בנקים לבתי השקעות למה בנקים פחות מסוכן)
שורה תחתונה אני לא הייתי חושש
לא ממליץ לא מייעץ!!!!!

אני מדבר ממש פרקטית האם משנה אם הוא יישב כמזומן בחשבון או להחזיר לעו"ש
זה היינו הך. בית ההשקעות לא יברח לך עם ה40 אש"ח. גם לי יש מזומן כרגע בתיק ההשקעות בIBI

אין עם זה בעיה. רק תראה שאתה לא מייצר לעצמך יותר מזומן מכפי שתכננת, כי חלק בבנק וחלק בבית ההשקעות.

האם יש בעיתיות בזה שהוא פשוט יושב בחשבון? אני מדבר ממש פרקטית האם משנה אם הוא יישב כמזומן בחשבון או להחזיר לעו"ש (זה לא סכום שאני צריך כרגע שיחזור לעו"ש יש לי שם מספיק).
בבית השקעות ישראלי ההגנה והפיקוח מינימלים לעומת בנק. מצד שני, זה גוף גדול והסיכון לנפילתו לא גדול, כך שגם אם אין מי שיחזיר לך את הכסף במקרה של נפילה, הסיכון לא גדול.

נערך לאחרונה ב:
בבית השקעות ישראלי ההגנה והפיקוח מינימלים לעומת בנק.
באמת?
הייתי בטוח שהם חייבים לשמור מזומן בחשבון נאמנות בבנק, מה שבעצם הופך כסף בבית השקעות ליותר בטוח (או לפחות בטוח כמו) כסף בבנק.

הרי אם בית ההשקעות נופל הכסף עדיין שלך (כי הוא בחשבון נאמנות ולא בחשבון הפרטי של בית ההשקעות), ולעומת זאת אם הבנק נופל אז הלך הכסף (אלא אם המדינה תחליט לעזור)

תודה רבה לכולם על התשובות

באמת?
הייתי בטוח שהם חייבים לשמור מזומן בחשבון נאמנות בבנק, מה שבעצם הופך כסף בבית השקעות ליותר בטוח (או לפחות בטוח כמו) כסף בבנק.

הרי אם בית ההשקעות נופל הכסף עדיין שלך (כי הוא בחשבון נאמנות ולא בחשבון הפרטי של בית ההשקעות), ולעומת זאת אם הבנק נופל אז הלך הכסף (אלא אם המדינה תחליט לעזור)
למיטב ידיעתי המפקח על הבנקים לא מפקח על בתי ההשקעות ואין רגולטור אחר שמפקח על הפן הזה בפעילות שלהם, ודאי לא ברמת הקפדנות של המפקח על הבנקים. גם באופן הלא פורמלי, אם יפול בית השקעות אני לא חושב שהמדינה תראה חובה להציל את המשקיעים דרכו באותה מידה כמו במקרה שיפול בנק.
חשבון נאמנות זה דבר טוב, אבל לא מספק הגנה באותה מידה כמו הרגולציה בה עומדים הבנקים.

חשבון נאמנות זה דבר טוב, אבל לא מספק
לדעתי בדיוק להיפך.
לא צריך רגולטור אם הכסף לא אצלהם. (למרות שכן יש רגולציה ופיקוח גם על בתי השקעות).

אם בית השקעות יפול לא צריך שהמדינה תעזור כי לא קורה כלום לכספי המשקיעים (אלא אם יש מעילה).
בניגוד לבנק ששם הכסף שאתה מפקיד הוא של הבנק, ואם הבנק קורס הלך הכסף.

לדעתי בדיוק להיפך.
לא צריך רגולטור אם הכסף לא אצלהם. (למרות שכן יש רגולציה ופיקוח גם על בתי השקעות).

אם בית השקעות יפול לא צריך שהמדינה תעזור כי לא קורה כלום לכספי המשקיעים (אלא אם יש מעילה).
בניגוד לבנק ששם הכסף שאתה מפקיד הוא של הבנק, ואם הבנק קורס הלך הכסף.
בתנאי שאתה סומך על כך שהכסף תמיד בחשבון הנאמנות כפי שהובטח בהסכם מול בית ההשקעות.

בתנאי שאתה סומך על כך שהכסף תמיד בחשבון הנאמנות כפי שהובטח בהסכם מול בית ההשקעות.
כמו שאמרתי - בהנחה שאין מעילה.
בבנק הכסף שלך בסכנה גם במקרה שאין מעילה

נראה לי שרק במידה שבית השקעות ובנק יקרסו באותו הזמן בעתיד נוכל לדעת בפועל מי היה יותר בטוח.
במצב של התמוטטות קשה לנחש אילו מהכללים ישמרו\יאכפו.
יש יותר מידי דברים שאנו לא יודעים כאשר הכל תקין (בית ההשקעות והבנק פועלים כסדרם).

לא רק מעילה. גם סתם אי סדרים שיתגלו בזמן הכי גרוע.
אגב, לא בדקתי בהסכמים - אתה יודע אם חשבון הנאמנות בו נמצא המזומן הוא אישי או פול של כלל המפקידים?

ואם הבנק בו נמצא חשבון הנאמנות של בית ההשקעות מגיע לחדלות פרעון? (אלא אם הכסף מפוזר בין חשבונות נאמנות ובנקים שונים ואז רק חלק מהכסף נעלם)

ואם הבנק בו נמצא חשבון הנאמנות של בית ההשקעות מגיע לחדלות פרעון? (אלא אם הכסף מפוזר בין חשבונות נאמנות ובנקים שונים ואז רק חלק מהכסף נעלם)
בפעמים הקודמות שזה קרה, המדינה (כלומר, משלמי המיסים) החזירו במקום הבנק לבעלי החשבונות את כל כספם (אולי היתה פגיעה ריאלית מזערית, לא בטוח).

לא רק מעילה. גם סתם אי סדרים שיתגלו בזמן הכי גרוע
אותו דבר לצורך העניין.
אגב, לא בדקתי בהסכמים - אתה יודע אם חשבון הנאמנות בו נמצא המזומן הוא אישי או פול של כלל המפקידים?
מנחש שזה כללי. אבל מה זה משנה?
הנקודה שהכסף לא של בית ההשקעות.
ואם הבנק בו נמצא חשבון הנאמנות של בית ההשקעות מגיע לחדלות פרעון?
אז יש לך בדיוק אותו סיכון כמו אם הכסף שלך היה מראש בבנק
אלא אם הכסף מפוזר בין חשבונות נאמנות ובנקים שונים
ואז יש לך פחות סיכון מאשר בבנק אחד.

ולכן אמרתי שהסיכון בבית השקעות שווה או נמוך מהסיכון בבנק.
בפעמים הקודמות שזה קרה, המדינה (כלומר, משלמי המיסים) החזירו במקום הבנק לבעלי החשבונות את כל כספם (אולי היתה פגיעה ריאלית מזערית, לא בטוח).
אין שום הבטחה שזה יקרה בעתיד.
בניגוד לכספים בבנקים אמריקאים למשל שמבוטחים בביטוחים שונים למקרים כאלה.

אותו דבר לצורך העניין.
בעיני זה שונה לגמרי, כי בבנק הנהלים שמקרים כאלו לא יקרו שונים לגמרי מאשר בבית השקעות.
מנחש שזה כללי. אבל מה זה משנה?
זה משנה, כי אם לא יהיה מספיק כסף בחשבון הכללי יהיה הרבה יותר קשה לבדוק את הדברים, בפרט אם יש ערבוב של כספים של משקיעים ובעלי השליטה וקרוביהם.
אין שום הבטחה שזה יקרה בעתיד.
בניגוד לכספים בבנקים אמריקאים למשל שמבוטחים בביטוחים שונים למקרים כאלה.
נכון. לדעתי הסיכון הזה אפסי, אבל אני מתבסס על ניסיון העבר בלבד, כי אין התחייבות חוקית. ממילא אין לי סכומים גדולים במזומן בבנקים, כך שזה לא באמת רלוונטי לי.

בעיני זה שונה לגמרי, כי בבנק הנהלים שמקרים כאלו לא יקרו שונים לגמרי מאשר בבית השקעות.
בית השקעות זה לא שוק. גם שם יש נהלים.
הסיכוי שסתם לא רשמו משהו נכון הוא זניח יחסית לשאר הבעיות.
זה משנה, כי אם לא יהיה מספיק כסף בחשבון הכללי יהיה הרבה יותר קשה לבדוק את
אבל אין סיבה שלא יהיה מספיק כסף. אלא אם הייתה מעילה או דברים בסגנון.
בפרט אם יש ערבוב של כספים של משקיעים ובעלי השליטה וקרוביהם.
מן הסתם אין ערבוב בין כספים של משקיעים (לקוחות) לבין כספים של בעלי שליטה.
זה כל הרעיון בחשבון נאמנות.
לדעתי הסיכון הזה אפסי, אבל אני מתבסס על ניסיון העבר בלבד, כי אין התחייבות חוקית
מסכים.
ממילא אין לי סכומים גדולים במזומן בבנקים, כך שזה לא באמת רלוונטי לי.
כנ"ל ⁦:)

בית השקעות זה לא שוק. גם שם יש נהלים.

אבל אין סיבה שלא יהיה מספיק כסף
מסכים שהסיכוי קטן מאד, אלא בגלל שהנהלים הרבה פחות קפדניים בבית השקעות, הסיכוי הקטנטן גדול בבית ההשקעות מאשר בבנק

מן הסתם אין ערבוב בין כספים של משקיעים (לקוחות) לבין כספים של בעלי
לכן שאלתי אם חשבון הנאמנות אישי או בפול
אם אינו אישי, יהיו בו גם כספי השקעות בעלי השליטה ומשפחתם שמן הסתם מעדיפים לקנות במכולת שלהם ולא של המתחרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
C כרטיס דיירקט, להשאיר? צרכנות פיננסית 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
Y קרן נאמנות בארה"ב - להשאיר או להעביר? שוק ההון 23
א כמה להשאיר בצד? פוסטים מאיכות נמוכה 9
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
1337justme קופת גמל לתגמולים - להשאיר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
doc29 קרן השתלמות קטנה מאוד -האם יש סיבה להשאיר? צרכנות פיננסית 24
איש יקר קרן השתלמות – הפקדות מעל התקרה. להשאיר או להעביר לשכר החודשי? שוק ההון 33
מ התלבטות- האם להשאיר סכום מסויים לרכישה כשתהיינה ירידות חדות? שוק ההון 66
M להשאיר בקה"ש VS לסגור משכנתא VS להשקיע בנדל"ן שוק ההון 30
B להשאיר בפר"י, להשקיע במניות, דילמות דילמות דילמות שוק ההון 3
אלכס האם כדאי להשאיר RSUs בדולרים? שוק ההון 8
amidar מלכוד 22 - להשאיר את הרכב או להיפטר ממנו? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 137
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
מ איך לשלם למס הכנסה סכום קטן כמס על ריבית בפיקדון בחו״ל? מיסים 1
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
tomchoook סכום לא מסתדר בתשלום 10% על השכרת דירה מיסים 27
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
Homer הפקדת סכום גדול בפנסיה לפני פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
D חישוב סכום קצבה בפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
ה השקעת סכום לסגירת מסלול משכנתא - עכשיו או לחכות נדל"ן 7
א השקעה סכום גדול שמיועד לרכישת נכס שוק ההון 5
M האם יש סכום שממנו ״כדאי״ לפצל את התיק? שוק ההון 21
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
י פיזור סכום כסף גדול בפקדון שוק ההון 3
K איך אני חוסך סכום X בY זמן? התפתחות אישית 2
E שאלה לגבי סכום דולרי גדול ומה לעשות איתו שוק ההון 52
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2
ח התייעצות | תחילת הדרך עם סכום כסף משמעותי יומני מסע אישיים 9
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
ש מה הדרך הכי טובה וזולה להעביר סכום כסף לחו'ל שוק ההון 4
I סכום מינימלי למשכנתא? נדל"ן 6
T סכום אינפלציוני - טופס 1399 (הגשת דוח שנתי) מיסים 0
הדבורה מיה הכנסת סכום משמעותי לשוק ההון בתקופה הנוכחית שוק ההון 6
B פתיחת סכום העסקה בשלב הטיוטות נדל"ן 31
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D איך לשלוח סכום קטן לאירופה? צרכנות פיננסית 26
ת מנפיקי קרנות הסל הישראליות "גונבות" מהציבור סכום של מעל 150 מיליון ש"ח בשנה שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה