• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם חל מס עזבון על קרן אמריקאית במסגרת קרן השתלמות ישראלית (IRA)

The Diversifier

משתמש סולידי
דירוג
9
האם השקעה בקרן אמריקאית באמצעות קרן השתלמות ישראלית (IRA) תהיה פטורה ממס עזבון (מפני שזו השקעה במסגרת קרן השתלמות)?

כן. (בהנחה שאתה לא אמריקאי)

אבל השאלה למה לך להשקיע בקרן אמריקאית ב IRA? מבחינת מס קרן אירית הרבה יותר משתלמת (שוב, בהנחה שאתה לא אמריקאי)

אבל השאלה למה לך להשקיע בקרן אמריקאית ב IRA? מבחינת מס קרן אירית הרבה יותר משתלמת (שוב, בהנחה שאתה לא אמריקאי)
תודה. משום מה חשבתי שלא משלמים מס עזבון על השקעה ב-IRA, כי הכסף הוא בקרן השתלמות.
אם כך, קרן אירית עדיפה מבחינת שיקולי מס עזבון.

משום מה חשבתי שלא משלמים מס עזבון על השקעה ב-IRA, כי הכסף הוא בקרן השתלמות.
אכן לא משלמים. (אלא אם אתה אמריקאי)

(ה"כן" התייחס לשאלה האם היא פטורה)
אם כך, קרן אירית עדיפה מבחינת שיקולי מס עזבון.
לא.
היא עדיפה מבחינת מס דיבידנד.

מדוע?
להבנתי, במקרים רבים זה כן יכול להיות חייב במס עיזבון אמריקאי.
לדוגמא, קרן השתלמות של עצמאים, לדעתי יכול להיחשב או כחשבון השקעות רגיל או כ GRANTOR TRUST. בכל מקרה, מס עיזבון חל.

לא שאני חושב שיש איזשהו סיכון באי דיווח, אבל מבחינה חוקית אני לא רואה סיבה שזה יהיה פטור במקרה כזה.

לדוגמא, קרן השתלמות של עצמאים, לדעתי יכול להיחשב או כחשבון השקעות רגיל או כ GRANTOR TRUST. בכל מקרה, מס עיזבון חל.
מה ההבדל בין קרן השתלמות של עצמאים לקרן השתלמות של שכירים?

ומה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה, בהקשר הזה?

הסיבה לכך שזה יהיה פטור היא שאלה לא נכסים שמוחזקים על ידך. הנכסים מוחזקים ע"י גוף אחר שאתה מוטב בו.
מאותה סיבה הפרשנות המקובלת היא למשל שקרן (סחירה) אירית שמחזיקה נכסים אמריקאים - לא חושפת את המחזיקים בה למס ירושה אמריקאי, כי מי שמחזיק בנכסים באופן ישיר זו הקרן, ולא המחזיקים בקרן.

ראה לדוגמא פה כרפרנס (אמנם זה לא איזה מקור רשמי אבל זו דוגמא אחת מאינספור מקורות שאומרים אותו הדבר:
https://en.swissquote.lu/internatio...-domiciled-etfs-unless-you-want-end-al-capone )

נערך לאחרונה ב:
מה ההבדל בין קרן השתלמות של עצמאים לקרן השתלמות של שכירים?
אני לא אומר שבוודאות יש הבדל, רק שלגבי עצמאי אני לא רואה בכלל איך אפשר לטעון שיהיה פטור.
ומה ההבדל בין קרן השתלמות לקרן פנסיה, בהקשר הזה?
כנל, לא טענתי שיש הבדל.

הסיבה לכך שזה יהיה פטור היא שאלה לא נכסים שמוחזקים על ידך. הנכסים מוחזקים ע"י גוף אחר שאתה מוטב בו.
מאותה סיבה הפרשנות המקובלת היא למשל שקרן (סחירה) אירית שמחזיקה נכסים אמריקאים - לא חושפת את המחזיקים בה למס ירושה אמריקאי, כי מי שמחזיק בנכסים באופן ישיר זו הקרן, ולא המחזיקים בקרן.

ראה לדוגמא פה כרפרנס (אמנם זה לא איזה מקור רשמי אבל זו דוגמא אחת מאינספור מקורות שאומרים אותו הדבר:
https://en.swissquote.lu/internatio...-domiciled-etfs-unless-you-want-end-al-capone )
לגוף שמחזיק נכסים שלך לצורך השקעה/שימור הון קוראים בדרך כלל נאמנות או TRUST באנגלית.
אם מישהו מעביר נכסים לנאמנות, ושומר לעצמו זכויות החלטה שונות, זה ייחשב GRANTOR TRUSR בארהב. נכסים כאלו, נכללים בעיזבון של האדם שהעביר את הנכסים לנאמנות, וחייבים במס בארהב. (לכן, במקרה של עצמאי שהעביר לנאמנות כסף שלו, זה יותר ברור שזה נכנס להגדרה).
קרנות ETF בדרך כלל מאוגדות כחברה. כך שמה ששייך למשקיע, זו מנייה בחברה. לכן, כל עוד החברה מאוגדת מחוץ לארהב, המשקיע לא חשוף למס אמריקאי.

גם בלי קשר למס ירושה, להחזיק קרן אמריקאית בקרן השתלמות / קופת גמל / קרן פנסיה / פוליסת ביטחון / כל גוף שצובר דיבידנדים ולא מעביר אותם ישר, גורר תשלום מס דיבידנד במקור, ובנוסף לכך, תשלום מס רווח במכירה (אם אין פטור).
לצורך העניין - קרן אירית צוברת תשלם בממוצע כ 14% (פעם אחרונה שבדקתי) מס על דיבידנדים במקור, בעוד קרן אמריקאית תשלם 25%. מדובר פה על פער של של כ 10% על הדיבידנדים, שעשוי להגיע ל 0.2% בשנה.
טיעונים דומים תופסים לגביי החזקת כל קרן מחלקת בכל צורה שלא מעבירה את הדיבידנד מיידית למשקיע הישראלי.
כלומר, יש חיסרון מיסוי אינהרנטי בהחזקת ניירות ערך מחלקי ריבית / דיבידנד בחשבון שהוא לא החשבון הממוסה הרגיל (נכון לפחות לניירות אמריקאיות ואיריות).

(אגב, אשמח מאוד אם תסתרו אותי אם יש לי טעות באחת ההנחות).

כלומר, יש חיסרון מיסוי אינהרנטי בהחזקת ניירות ערך מחלקי ריבית / דיבידנד בחשבון שהוא לא החשבון הממוסה הרגיל (נכון לפחות לניירות אמריקאיות ואיריות).
בתעודות סל אירלנד, אין ניכוי מס במקור מהדיבידנד המועבר ללקוח. זה מהניסיון שלי בחשבון ב IBKR. אני מניח שכך גם בחשבונות IRA בישראל, אך כדאי לוודא עם מי שמחזיק ניירות כאלו בחשבונו.

בתעודות סל אירלנד, אין ניכוי מס במקור מהדיבידנד המועבר ללקוח. זה מהניסיון שלי בחשבון ב IBKR. אני מניח שכך גם בחשבונות IRA בישראל, אך כדאי לוודא עם מי שמחזיק ניירות כאלו בחשבונו.
נכון - אבל יש מיסוי במקור על ידי המדינות שהמניות רשומות בהן - כאשר הדיבידנד מועבר לקרן.

נכון - אבל יש מיסוי במקור על ידי המדינות שהמניות רשומות בהן - כאשר הדיבידנד מועבר לקרן.
אתה טענת שיש חסרון בהחזקת ניירות מחלקים בחשבון פטור ממס. גם קרנות צוברות ישלמו את אותו מס

אתה טענת שיש חסרון בהחזקת ניירות מחלקים בחשבון פטור ממס. גם קרנות צוברות ישלמו את אותו מס
צודק - כלומר, עשוי להיות היגיון בלהחזיק קרנות איריות מחלוקות בחשבונות פטורים.
מצמצם את הטענה שלי ל "יש חסרון מיסוי להחזקת נירות ערך אמריקאיים שמחלקים דיבידנדים / ריבית בחשבון שהוא לא החשבון הממוסה הרגיל"

כנל, לא טענתי שיש הבדל.
"טענת" במשתמע
כי הרי ברור לך שלא כל מליוני תושבי ישראל חייבים ב-30% מס ירושה לארה"ב רק בגלל שקרנות הפנסיה שלהם מחזיקות במניות אמריקאיות, נכון? או שזה לא ברור לך ואתה חושב ש-30% מכל החסכונות הפנסיונים של תושבי מדינת ישראל שייכים בעצם לארה"ב?

אני לא אומר שבוודאות יש הבדל, רק שלגבי עצמאי אני לא רואה בכלל איך אפשר לטעון שיהיה פטור.
למה זה "ברור"?
מה איכפת לאמריקאים באיזה אופן אתה מועסק?

לגוף שמחזיק נכסים שלך לצורך השקעה/שימור הון קוראים בדרך כלל נאמנות או TRUST באנגלית.
אם מישהו מעביר נכסים לנאמנות, ושומר לעצמו זכויות החלטה שונות, זה ייחשב GRANTOR TRUSR בארהב. נכסים כאלו, נכללים בעיזבון של האדם שהעביר את הנכסים לנאמנות, וחייבים במס בארהב. (לכן, במקרה של עצמאי שהעביר לנאמנות כסף שלו, זה יותר ברור שזה נכנס להגדרה).
קרנות ETF בדרך כלל מאוגדות כחברה. כך שמה ששייך למשקיע, זו מנייה בחברה. לכן, כל עוד החברה מאוגדת מחוץ לארהב, המשקיע לא חשוף למס אמריקאי.
ראה הסעיף הראשון שלי.
מה שאתה טוען לא מסתדר עם ההגיון הבריא וגם לא עם המציאות.

גם שכיר מעביר לקרן השתלמות "כסף שלו" - זה חלק מהמשכורת שלו.
אלא של מי הכסף אם לא שלו?

לא הבנתי מה זה "זכויות החלטה שונות"?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R האם חל מס ירושה על מניות אמריקניות הנסחרות בבורסת לונדון שוק ההון 5
D בונוס בזמן חל"ד או חל"ת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A חוק חדש מדד תשומות הבנייה - האם חל רטרואקטיבית? עליית מחיר הבנייה ללא מרכיב הקרקע נדל"ן 4
H למה להמשיך הפקדות לקרן פנסיה בחופשת לידה/חל"ת צרכנות פיננסית 1
Tim_Duncan התפטרות/פיטורין לאחר חודש+ של חל"ת קורונה אוף טופיק 8
ע שאלות בנושא חל"ת אוף טופיק 4
ג האם זה נכון שמס ירושה לא חל אם אתה סוחר דרך IBI ? שוק ההון 46
Liron2035 למה חל איסור על מתן ייעוץ השקעות? שוק ההון 1
G הפרשה לפנסיה בזמן חל"ת צרכנות פיננסית 8
amidar הכנות לקראת חל"ת - איך להתכונן כלכלית לתקופה ללא הכנסה. צרכנות פיננסית 7
liranviper מה עדיף: חל"ת או מינוס ימי חופש? צרכנות פיננסית 12
הסולידית חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי! שוק ההון 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 11
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
ר תשלום מס מיסים 5
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3