• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זה כלכלי למשוך שומת מס ולא לשלם למס הכנסה אחרי שהם קבעו כמה כסף הם דורשים ממך?

בת-אל

משתמש רשום
דירוג
0
שלום, זו שאלה שיצאה מתרד אחר, אבל כדי לא להסית את הדיון שם פתחתי דיון חדש.
נתחיל במקרה לדוגמא:

משה, בעל קיוסק קטן שצריך להימצא בו 14 שעות ביום כדי לגרד משכורת של 15000 שקלים בחודש, נקרא לפקיד שומה שקובע שעל משה לשלם לו 150 אלף שקלים.
במציאות, מס האמת שמשה יודע שהוא חייב לרשויות הינו 80 אלף שקלים. כלומר ישנו מס עודף שמס הכנסה דורשים ממנו של 70 אלף שקלים.
בתרד ההוא נטען שכדאי למשה למשוך את השומה ולא לשלם כמה שיותר זמן כיוון שבנתיים הוא יכול לקבל תשואה אלטרנטיבית.

ההגיון שאני הצגתי לגבי מדוע זה נשמע לי לא ישים הוא כזה:
1) למשוך את "מס הכנסה". מה זה אומר בדיוק? כיצד אתה תמשוך אותם בפועל? אתה תשלם לעורך דין שיגיש כל מיני השגות? או שכוונתך רק לערעור הראשוני שחלק מהאנשים מסוגלים לעשות לבד? כי את הערעור עליך להגיש לא יאוחר מ30 יום.

2) תרוויח הרבה כסף?
סנופי הביא בעשרים השנים האחרונות כ 5-6% שנתי בממוצע.
למשוך "כמה שנים" זה זה כמה בדיוק?
שנתיים? שלוש? ארבע?
כלומר מקסימום(!!!!) 25%.

אנשים רגילים(!) לא כאלו שמגלגלים עשרות מליוני שקלים, מס הכנסה שודד אותם בסכומים עודפים של 20 אלף,חמישים אלף, מאה אלף...אפילו... אפילו אם עבור מישהו שמס הכנסה שודדים ממנו 200 אלף (נוספים על ה200 אלף ששילם)- זו תשואה מגוכחת.
מס הכנסה שדדו ממך 100 אלף אז אתה תלך ותשקיע מאמצים בוויכוחים איתם כדי להרוויח 5000 ש"ח?
אם אתה אדם עובד אז הוא יאבד ככה יותר כסף. ואם תשכור עורך דין שילחם עבורך אז הוא ידרוש ממך פי 4 יותר ממס הכנסה.

בתגובה ענו לי ש"יש הרבה טעויות במה שכתבתי".
אין וויכוח, אכן אין לי מושג בתחום ואני כאן כדי ללמוד.
האם מישהו יכול לומר לי היכן הטעויות שלי וכיצד זה כן ישתלם למשה לגרור את מס הכנסה?
תודה.

נערך לאחרונה ב:
לדחיית מס יש לעיתים קרובות יתרונות.
אם הכסף מושקע בינתיים בעסק הוא יכול להפיק הרבה יותר מ4-5% תשואה שציינת, שגם היא תשואה נמוכה מהתשואה הממוצעת ב s&p500.
בנוסף, ככל שתלחם בדרישת המס, יש סיכוי שיסגרו איתך על פשרה כלשהי ויקטינו את השומה.
מהצד השני יש כמובן ריבית והצמדה שתידרש לשלם, שיכולים לנפח את גובה החוב.

בשום מקרה לא ישתלם לגרור את מס הכנסה.
גם במקרה שדורשים מימך יותר, עדיף לשלם את הכסף ותוך כדי לערער על החיוב.
הכסף יוחזר עם ריבית והצמדה מיום התשלום ועד ההחזר בפועל, ומצד שני אם הערעור ידחה, לא תחויב בריבית, הצמדה וקנסות על התשלום.

אם הכסף מושקע בינתיים בעסק הוא יכול להפיק הרבה יותר מ4-5% תשואה שציינת,
אוף, לא הייתי צריך להשתמש בבעל עסק בתור דוגמא כיוון שבתרד ההוא חשבתי על דודה שלי שהיא רופאה רגילה בקופת חולים ללא שום עסקים או קומבינות אלא סתם עניין של רכישת דירה שמס הכנסה קבעו שהמחיר המוצהר הוא שקרי. לה אין את האופציה להשקיע בעסקים... אולי רק בשוק ההון.

טוב, נדבר על משה, על איזה אחוזים בדיוק אנחנו מדברים וכיצד סכום כזה יכול יכול להניב לו תשואה אם הקיוסק שלו מתנהל כרגיל? (דהיינו המדפים מלאים בסחורה, הקונים הם אותם עוברים ושבים, וכו...).

שגם היא תשואה נמוכה מהתשואה הממוצעת ב s&p500.
באמת?
האאאאאאאאא, רגע, רציתי לרשום את המקור שעליו הסתמכתי אבל אז קלטתי מה עשית. אתה בטח לא חישבת אינפלציה!!!!
ולא 4%-5 אלא 5%-6. זה בכל זאת הבדל של כ 20%.
הנה, בבקשה, מסתבר שהחישוב שלי היה קרוב מספיק לחישוב שלהם:

בנוסף, ככל שתלחם בדרישת המס, יש סיכוי שיסגרו איתך על פשרה כלשהי ויקטינו את השומה.
אוקיי, זו כבר נקודה אחרת, וכן, מאוד מעניינת, אבל :
1) איך בדיוק נלחמים? כבר קבענו אז שסדר הפעולות שלי, במקרה הטוב והכי חסכוני, הוא כזה: לקבל תשומה, לערער עליה, ו... לשכור עו"ד שילחם עבורי במחוזי?
2) בכמה זמן "מלחמה" מאריכה את התהליך? ומה זה בכלל "להילחם"?

מהצד השני יש כמובן ריבית והצמדה שתידרש לשלם, שיכולים לנפח את גובה החוב.
נו? אתה רואה?
כמה זה ריבית והצמדה? (בייחוד עכשיו כשמעלים ריבית).

בשום מקרה לא ישתלם לגרור את מס הכנסה.
גם במקרה שדורשים מימך יותר, עדיף לשלם את הכסף ותוך כדי לערער על החיוב.
הכסף יוחזר עם ריבית והצמדה מיום התשלום ועד ההחזר בפועל, ומצד שני אם הערעור ידחה, לא תחויב בריבית, הצמדה וקנסות על התשלום.
הו.
גם אני חשבתי כך (וזה מה שאמרו הנישומים שמס הכנסה גבה מהם עודף), אבל האזרח הקטן רשם אחרת וגם גרהם רמז שמשתלם למשוך .
תודה על התגובה.

אגב, כשאתה רושם "לערער" הכוונה רק לערעור הראשוני?
כי אם הם מסרבים, בסכומים כאלו הבנתי שלהילחם בבית משפט יעלה פי4- 5 יותר כסף.

אגב, כשאתה רושם "לערער" הכוונה רק לערעור הראשוני?
כי אם הם מסרבים, בסכומים כאלו הבנתי שלהילחם בבית משפט יעלה פי4- 5 יותר כסף.
זה לא רלוונטי איזה ערעור ואיזה שלב.
אם את חושבת שאת לא חייבת ורוצה להקטין את השומה, את צריכה לערער.
ההחלטה אם לערער או לא, אינה קשורה לשאלה אם לשלם את הדרישה או לא; אלה שני תהליכים נפרדים.

הדרישה לתשלום כדאי לשלם, ובכך לחסוך קנסות ולהרוויח את הריבית וההצמדה.
ריבית של 4% צמודה בפטור ממס הכנסה, בניגוד לרווחים בבורסה או אחרים שהזכרתם, שהם חייבים במס.

ובתהליך מקביל, לערער עד היכן שנראה לך, אם רק ערעור לוועדת ערר, או ערעור לבתי המשפט, ברגע שמחליטים שזהו מפסיקים.

זה לא רלוונטי איזה ערעור ואיזה שלב.
אם את חושבת שאת לא חייבת ורוצה להקטין את השומה, את צריכה לערער.
ההחלטה אם לערער או לא, אינה קשורה לשאלה אם לשלם את הדרישה או לא; אלה שני תהליכים נפרדים.

הדרישה לתשלום כדאי לשלם, ובכך לחסוך קנסות ולהרוויח את הריבית וההצמדה.
ריבית של 4% צמודה בפטור ממס הכנסה, בניגוד לרווחים בבורסה או אחרים שהזכרתם, שהם חייבים במס.

ובתהליך מקביל, לערער עד היכן שנראה לך, אם רק ערעור לוועדת ערר, או ערעור לבתי המשפט, ברגע שמחליטים שזהו מפסיקים.
זהו, לגבי הלא רלוונטיות- אם בערעור ראשוני יש אנשים שמסוגלים לבצע אותו לבד אז לערעור במחוזי ניתן להגיע רק עם עורך דין שיעלה הרבה יותר מגובה השומה העודפת ולכן לא משתלם בעליל ומס הכנסה מצליח ב... גביה שלא בצדק. (אם יש טעות בדברי אשמח לתיקון).

נערך לאחרונה ב:
זהו, לגבי הלא רלוונטיות- אם בערעור ראשוני יש אנשים שמסוגלים לבצע אותו לבד אז לערעור במחוזי ניתן להגיע רק עם עורך דין שיעלה הרבה יותר מגובה השומה העודפת ולכן לא משתלם בעליל ומס הכנסה מצליח בשוד. (אם יש טעות בדברי אשמח לתיקון).
איך זה קשור לשאלה אם משתלם לשלם את הדרישה כשהיא מתקבלת או "למשוך את מס הכנסה"?
אם השאלה שלך היא על חוקיות המס או טענה שהמדינה שודדת, אז מקסימום זה יכול להיות באוף טופיק, למרות שאני בכלל לא חושב שזה מתאים לאתר הנוכחי.

איך זה קשור לשאלה אם משתלם לשלם את הדרישה כשהיא מתקבלת או "למשוך את מס הכנסה"?
אם השאלה שלך היא על חוקיות המס או טענה שהמדינה שודדת, אז מקסימום זה יכול להיות באוף טופיק, למרות שאני בכלל לא חושב שזה מתאים לאתר הנוכחי.
o_oo_oo_oo_oo_o
רשמתי תשובה קצת אחרת אבל אז התעקבתי שוב על המשפט האחרון שלך... ואו, סליחה, לא שמתי לב שהנושא הועבר לפורום מיסים, אכן פתחתי אותו באוף טופיק.
אוקיי, מקובל, יצאתי מת'רד קצת אחר על עוולות שלטוניות וייתכן והטרמינולוגיה הזו קצת מתלהמת לפורום מקצועי גרידא. סליחה, לוקח כינוייי בחזרה.

אתה גם צודק, ספציפית לשאלה אם כדאי למשוך את מס הכנסה זה קשור רק בעקיפין.
פשוט רשמת ש: "אם את חושבת שאת לא חייבת ורוצה להקטין את השומה, את צריכה לערער".
וכיוון שבדוגמא של משה עסקינן, הנחתי שאנחנו מתדיינים על הדרך הכי משתלמת עבורו להתנהל מול מס הכנסה.

אז האם הבנתי אותך נכון שאתה מתכוון לכך ש" כשמס הכנסה מוציא שומה, חייבים לשלם כמה שיותר מוקדם, אבל אח"כ, אם ערעור יעלה יותר מהשומה, אז משתלם יותר לזנוח את העניין"?

נערך לאחרונה ב:
אז האם הבנתי אותך נכון שאתה מתכוון לכך ש" כשמס הכנסה מוציא שומה, חייבים לשלם כמה שיותר מוקדם, אבל אח"כ, אם ערעור יעלה יותר מהשומה, אז משתלם יותר לזנוח את העניין"?
יותר מדויק אני מתכוון:
כשמס הכנסה מוציא שומה, חייבים כדאי לשלם כמה שיותר מוקדם; אבל אח״כ, אם ערעור יעלה יותר מהשומה מההחזר הצפוי בשקלול עם וודאות הזכיה, אז משתלם יותר לזנוח את העניין.

תודה רבה! זה בערך מה שאני הנחתי לפני שבילבלו אותי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
E יש פה בני 50 פלוס שזוכרים איך זה לצאת להופעה ? אוף טופיק 7
A פיצול מנייה עתידי - מה זה אומר ואיך לנהוג? שוק ההון 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
Z זה כבר נהיה סטנדאפ, השאלה היא על מי צוחקים. פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 14
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 59
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
mudale222 האם זה סביר לחתום אוואל? נדל"ן 13
A איך זה שבפיקדון דולרי מציעים באיזור ה6 אחוז והתשואה על האג״ח הקצר טווח נושק רק ל5 ? שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה