• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם זה זמן טוב להתחיל ליצור שכבות מלאכותיות, ואם כן אז איך לעשות את זה?

אוגי

משתמש סולידי
דירוג
7
אהלן,
הנחות מוצא - סוחר דרך בית השקעות ישראלי משיקולי נוחות ומשיקולי אזרחות אמריקאית של ב"ז, ולכן לא משתמש ב-IB ולא יכול להעזר באופציה הנוחה של מכירה בשכבות דרכם. קונה את השילוש של בלאקרוק, סנופי+EM+אירופה (וגם מעט ת"א 125).

הכנתי את עצמי כשפתחתי את התיק לכך שכאשר יהיו שינויים משמעותיים במחיר הקניה אני אקנה נייר אחר בשביל ליצור שכבות בצורה מלאכותית, כך שאוכל למכור בסדר המיטבי בהיבטי מס.
אני יודע שיש גם דרך להעביר ניירות בין תיקים שונים בשביל "לקלף" את הניירות עד השכבה שאותה רוצים למכור, אבל אני חושב שזה יותר מורכב וגם לא יודע איך רשות המיסים תסתכל על זה (קראתי פה המלצה תיאורטית על זה, לא ראיתי הרבה מידע על כך שזה נעשה בפועל ועובר חלק).

לכן חשבתי שאולי זה זמן טוב לקנות נייר אחר, ובעניין הזה 2 שאלות:
1. האם זה זמן מתאים לעשות את החלוקה הזו? לא בהיבט "תזמון השוק", אני מתכוון לשאול האם הפרש של 10%-15% בין הניירות משמעותי מספיק בשביל להצדיק חלוקה לשכבות, או שזה צריך להיות אחוז גדול יותר?
2. בהנחה שזה זמן טוב לקנות נייר אחר, האם עדיף לקנות מקבילות ישראליות של הניירות האלה, או שעדיף לקנות פשוט ACWI בהתחשב בכך שדמי הניהול ירדו ל-0.2, וההפרש כבר לא כל כך משמעותי מהניירות האינדיבידואליים?

תודה מראש למשיבים

1. האם זה זמן מתאים לעשות את החלוקה הזו? לא בהיבט "תזמון השוק", אני מתכוון לשאול האם הפרש של 10%-15% בין הניירות משמעותי מספיק בשביל להצדיק חלוקה לשכבות, או שזה צריך להיות אחוז גדול יותר?
זה מאוד תלוי בנתונים שלך, עוד כמה זמן אתה מתכנן לפרוש וכמה תצטרך למכור כל חודש בשביל לממן פרישה
אם יש עוד הרבה זמן, אז דעתי האישית לא צריך יותר מבערך 5 שכבות (בגלל הכאב ראש לא בגלל היבט כלכלי)
אז תעריך לפי התקופה ומהממוצע ויוצא נגיד שעל פני 10-15 שנים זה בערך כל עליה של 20 אחוז אפשר לייצר עוד שכבה

כמובן שאם אתה עתיד למכור סכום נמוך של נירות בשנה בפרישה (כי ההוצאות קטנות, כי יש דירה בבעלות, כי יש הכנסה נוספות מעוד מקום וכו...)
יכול להיות שלא תצרך כלל את המכירה בשכבות כי נקודות זיכוי מס יספיקו או שתוכל לנצל את קרה"ש שלך לדוגמא עד גיל 60
ומגיל 60 לשלם מס רווחי הון מופחת

האם עדיף לקנות מקבילות ישראליות של הניירות האלה
יש הרבה סיבות למה לא לקנות מקבילות ישראליות - אם הגעת למסקנה שהעדפת לא לקנות אז, מה השתנה?

אתה צריך ליצור שכבות כשהשוק עולה משמעותית מהקנייה הקודמת שלך, לא כשהוא יורד
למה זה משנה? בכל מקרה עדיף למכור את השכבה שצברה הכי פחות מס.

בלי קשר, לדעתי זו התעסקות מיותרת ועדיף תיק פשוט.

עקרונית זה לא משנה,לרוב עדיף למכור קודם את הניירות שנקנו במחיר הכי גבוה(וצברו הכי פחות חבות מס).
אבל בגלל השיטה הישראלית ו"התעסקות מיותרת" במקרה שהמחיר ירד יש פחות טעם במהלך(למרות שהוא עדיין נותן יותר שליטה) כי גם ככה הניירות היותר יקרים ימכרו קודם לפי FIFO ללא צורך ביצירת שכבה חדשה.

כי גם ככה הניירות היותר יקרים ימכרו קודם לפי FIFO ללא צורך ביצירת שכבה חדשה.
ובמשפט אחד:
אתה צריך ליצור שכבות כשהשוק עולה משמעותית מהקנייה הקודמת שלך, לא כשהוא יורד

אני יודע שיש גם דרך להעביר ניירות בין תיקים שונים בשביל "לקלף" את הניירות עד השכבה שאותה רוצים למכור, אבל אני חושב שזה יותר מורכב וגם לא יודע איך רשות המיסים תסתכל על זה (קראתי פה המלצה תיאורטית על זה, לא ראיתי הרבה מידע על כך שזה נעשה בפועל ועובר חלק).
סתמו את הפרצה הזו.

התכוונתי לשאול כיצד, מתי, איך ולמה?
הוציאו תקנה שאם מעבירים למישהו (או עצמך) ני"ע זה יהיה לפי מחיר ממוצע.
אני לא זוכר את הפרטים המלאים.
למה? כי הייתה פירצה ורצו לסגור אותה.

למה? כי הייתה פירצה ורצו לסגור אותה.
זה עדיין יותר טוב FIFO בהנחה שמחיר השכבות עולה, לא?

וואו. זה עדיין אפשרי בברוקר זר. (אם כי יכול להיות אוברקיל)
מעניין אם ינסו לכפות את זה גם עליהם

מעניין זה אומר שהניירות שנשארים גם עוברים לממוצע או שלהם נשאר תאריכים ומחירים שונים?
למישהו יש קישור לתקנה או לדיון בנושא?

אם אסכם, האפשרויות לשכבות הידועות לי הן:
1. IB
לא ידוע לכמה זמן זה יהיה בתוקף
2. בתי השקעות שונים, כאשר פותחים חשבון חדש כל שנתיים נניח.
3. נירות דומים אך שונים, או גרסאות שונות של ניר אחד. הנייר הפופולארי של בלאקרוק לדוגמא נסחר ב6-7 גירסאות. VT נסחר לפחות ב2.
(בקנייה בארץ זה יצא די יקר כי המרה)

ואפשר כמובן לשלב את הדרכים.

למה לא לדחות את זה עד למשיכה ואז להמיר לניר דואלי ולהעביר ל-IB ומשם למשוך בשיטה שמעדיפים

למה לא לדחות את זה עד למשיכה ואז להמיר לניר דואלי ולהעביר ל-IB ומשם למשוך בשיטה שמעדיפים
מצטרף לשאלה - בהנחה שהאופציה של IB תשאר רלוונטית בעוד כמה שנים, כשעושים העברה של הניירות הם שומרים את מבנה השכבות או שהם מקבלים תאריך "רכישה" חדש לפי מועד ההעברה ושווי לפי ממוצע?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מניות ערך קטנות בישראל זה סיוט - זמן לעבור לאינטרקטיב? שוק ההון 1
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
B שיוך הפקדות חודשיות מהמעסיק - כמה זמן זה אמור לקחת ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y האם זה באמת זמן טוב להכנס לשוק? שוק ההון 27
א האם זה זמן מתאים למכור בmax loss? שוק ההון 3
ב האם זה זמן מתאים לנייד קופת גמל להשקעה? שוק ההון 2
א ואולי זה לא זמן טוב להיכנס לבורסה? שוק ההון 65
amikal האם זה זמן טוב לדירה להשקעה? נדל"ן 37
Z מדד הבנקים ומניות בנקים בישראל, לאן זה הולך ? שוק ההון 7
י דירה סמוכה לפיר אשפה - כמה זה בעייתי? נדל"ן 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
T כל יום הנסדק 1%+ למעלה? איך זה יגמר לדעתכם? שוק ההון 21
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M כמה זה חמור להיכנס למינוס צרכנות פיננסית 10
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
N האם זה דבילי מצידי? שוק ההון 19
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
S רגולציה זה מורכב שוק ההון 5
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
C מה הסולידית הייתה אומרת על זה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
H האם זה אפשרי להשכיר יחידת דיור ב3000+- ש"ח ממשכורת של 6200? צרכנות פיננסית 22
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
B האם ניתן להפסיק להגיש דוחות מס שנתיים במצב זה? מיסים 22
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
נ נכנסתי למינוס ב- IBKR. כמה זה יעלה לי? צרכנות פיננסית 5
לב מישקין עבודה משרדית - איך אתם שורדים את זה? אוף טופיק 53
נ להתאהב זה לפעמים זול ופחות מסוכן מלהשקיע אוף טופיק 35
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
הפרופסור זה נורמלי שיש לי תקשורת לא טובה עם המנחה שלי? התפתחות אישית 4
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א לא מצליח למצוא עבודה, האם זה בגלל שאני כבד שמיעה? התפתחות אישית 10
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
י האם זה פיתרון למס רווחי הון? מיסים 8
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
L האם S&P 500 זה מפוזר מספיק? פוסטים מאיכות נמוכה 26
Tsachi01 לגור עם ההורים - זה לא שחור ולבן אוף טופיק 83
גימפל עושר מבחינתי זה... דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 58
D העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל? אוף טופיק 64
R בעיה בדירוג אשראי - איך פותרים את זה ? שוק ההון 25
mudale222 האם זה סביר לחתום אוואל? נדל"ן 13

נושאים דומים

Back
למעלה