• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה?

Arrow

משתמש סולידי
דירוג
18
יש אצלנו וועד בית, כבר קרוב לעשור. שמעולם לא פרסם דו"ח על לוח המודעות (למען האמת הלוח נראה כבר פחות לוח מודעות, גודל 60 על 40 מוזנח מאוד, נראה שלא בשימוש בכלל).
כל פעם היו משנים את הסכום. פעם 150, אחרי זה 110. היום זה 100.
יש 22 דירות בבניין. הוועד כמובן נותן קבלה בציון מס' הדירה וכמה שולם, תאריך.
אבל מעולם לא פורסם שום מידע לאן הולכים הכספים? כמה יש? כמה הוצאות יש על המעלית, תחזוקתה, החשמל, המים?
בגינון למשל עושים פעם בשנה, וגם אז רק בקדימת הבניין. אנחנו שפונים לחלק האחורי של הבניין נאלצים (אני נאלץ)
לעשות הכל לבד. לגזום לבד את העץ, לסדר לבד. לא מנקים לא כלום. רק מה שבקדימת הבניין מטופל.

יש בעיה לפנות אל הוועד בבקשת הסברים, עניין של היכרות, משפחה (רחוקה רחוקה) ונכנס כמובן גם כבוד בגלל הגיל.
יש עדות ותרבויות שזה פחות נפוץ לבוא לאדם מבוגר ממך, ופתאום לדרוש הסברים אחרי ש-10 שנים הכל היה כפי שהיה.

האם יש משהו שבכל זאת ניתן לעשות באנונימיות? אין איזה גוף שאולי אחראי על ניהול הבניינים, או שאכפת לו?

האגודה לתרבות הדיור הוועד לא מעוניין, כי זה עוד כסף בחודש. וזה כמובן גם לדעתי מנוף להפעיל עליו לחץ, אולי זו גם סיבה למה הוא אנטי.

לקחת עלי את הוועד, הוא לא יסכים וגם לאחרים זה יראה מוזר. מה אתה רוצה פתאום, למה דווקא אתה.

פשוט להמשיך ככה כנראה? גם אצלכם זה ככה?
בניין בן 30, 5 קומות. 22 דירות. לא משהו חדש או מפונפן.

ע״פ חוק חייבים לפרסם דו״ח פעם בשנה.
אם אין מענה, קח יוזמה, תארגן מפגש של בעלי דירות ותדיחו את את הוועד ותבחרו בוועד חדש.
22 דירות מספיק 2 אנשים פעילים בוועד.
בהצלחה.

הייתי עושה זאת, לו לא היה מפריע לי העניין של ה-כבוד. פשוט יש היכרות של הוועד עם משפחות בבניין, כולל משפחתי שלי.
הוועד גדול ממני בלא מעט שנים, יכול להיות הסבא שלי. ואני כמובן מעריך ומכבד אותו על כך.
אך מצד שני, פחות מעריך ומכבד שהוא מנצל את המצב, ויודע שאנשים כמונו, דיירים כמונו לא נגיד לו כלום.
לכן גם הצד שלנו בבניין אף פעם לא מנוקה, אני זה שעושה הכל. הגנן, והכל. לבד.
ואילו הדיירים שאין להם היכרות איתו, החדשים, אצלם הוא מנקה ועושה מה שצריך.
לא יודע עד כמה מה שאני כותב פה מובן לך או לאחרים, העניין של "אי נעימות" וה- "הכבוד" אולי זה שייך לעדות מסוימות.
פחות רצון להרוס את היחסים, ושאז הכל יהיה בגללי.

חשבתי אולי יש גוף כל שהוא שאוכל להתלונן באנונימיות, אולי יפנו אל הוועד, יבקשו ממנו לפרסם בלוח מודעות, או הבהרה כל שהיא.
עשיתי גם חיפוש בין היתר בגוגל, עד עתה אני מבין שאין.
זה רק מה שכתבת לי יוסיק. לקחת יוזמה ולהדיח אותו.
מה שאני כנראה לא אעשה והמצב ימשיך להיות ככה.

קצת מבאס אבל זה כנראה מה יש.
הייתי מאוד שמח לו המדינה היית איך שהוא נכנסת גם לפה. שהיה פיקוח כל שהוא כמו שיש המועצה לצרכנות על עסקים. שיהיה משהו דומה לוועדי בתים.
כי זה עשורים, 30 שנה שמשלמים וועד ואין דיווחים אין שום דבר. 100/150 בכל חודש, 22 דירות. את אף אחד לא מעניין.
חבל.

יש אצלנו וועד בית, כבר קרוב לעשור. שמעולם לא פרסם דו"ח על לוח המודעות (למען האמת הלוח נראה כבר פחות לוח מודעות, גודל 60 על 40 מוזנח מאוד, נראה שלא בשימוש בכלל).
יש 22 דירות בבניין. הוועד כמובן נותן קבלה בציון מס' הדירה וכמה שולם, תאריך.
אבל מעולם לא פורסם שום מידע לאן הולכים הכספים? כמה יש? כמה הוצאות יש על המעלית, תחזוקתה, החשמל, המים?
בגינון למשל עושים פעם בשנה, וגם אז רק בקדימת הבניין. אנחנו שפונים לחלק האחורי של הבניין נאלצים (אני נאלץ)
לעשות הכל לבד. לגזום לבד את העץ, לסדר לבד. לא מנקים לא כלום. רק מה שבקדימת הבניין מטופל.

יש בעיה לפנות אל הוועד בבקשת הסברים, עניין של היכרות, משפחה (רחוקה רחוקה) ונכנס כמובן גם כבוד בגלל הגיל.
יש עדות ותרבויות שזה פחות נפוץ לבוא לאדם מבוגר ממך, ופתאום לדרוש הסברים אחרי ש-10 שנים הכל היה כפי שהיה.

האם יש משהו שבכל זאת ניתן לעשות באנונימיות? אין איזה גוף שאולי אחראי על ניהול הבניינים, או שאכפת לו?

האגודה לתרבות הדיור הוועד לא מעוניין, כי זה עוד כסף בחודש. וזה כמובן גם לדעתי מנוף להפעיל עליו לחץ, אולי זו גם סיבה למה הוא אנטי.

לקחת עלי את הוועד, הוא לא יסכים וגם לאחרים זה יראה מוזר. מה אתה רוצה פתאום, למה דווקא אתה.

פשוט להמשיך ככה כנראה? גם אצלכם זה ככה?
בניין בן 30, 5 קומות. 22 דירות. לא משהו חדש או מפונפן.
יום יבוא ותשלם 700 שקל לחודש לחברת ניהול , תקבל פירוט מלא (בתוספת מעמ) :)

זה באמת כ"כ יקר, 700 שקל לחודש לחברת ניהול?
אני חושב דווקא כשהוועד הוא חברת ניהול (שוב, לא במחירים שכתבת כמובן!) זה עדיף.
כי חברה זה לא כמו אדם שלא נעים לפנות, וכל הסיבות שכתבתי פה. היכרות, וכולי. אין יחסים, אין היכרות, אין חברות.
זה חברה. אם אתה רוצה לבקש משהו, אתה מבקש. אתה לא חושב פעמיים. כי הם פשוט עובדים אצלך.
הוועד בסופו של דבר בן אדם, שמכירים אותו 30 שנה, על אחת כמה שגם משפחה (רחוקה רחוקה רחוקה רחוקה).

לכן הייתי שמח אם היה בכל בניין וועד שהוא חברת ניהול, ולא אדם שלוקח על עצמו את הוועד.
לא כי אין וועדים טובים. אלא דווקא בגלל מצבים כאלה. אבל אני בטוח שזה לא כלכלי לכן זה סתם משהו שכתבתי שהייתי שמח שיהיה, שבטח לא יהיה.

כי כמה הסכום המינימלי שחברת ניהול הייתה לוקחת לבניין כמו אצלנו? בטח יותר מ-100/150.
בן 30, 5 קומות. 22 דירות.
בטח חברה כזו רק תתחיל מ -200+ אני בספק אם הדיירים יסכימו (מבגורים, אוכלוסיה חלשה, יש גם דירות שיכון דיור ציבורי).

תגיד תודה.
בדרך כלל:
1. אף אחד לא רוצה להיות בועד, זה סתם כאב ראש.
2. התשלום הרבה יותר גבוה. בבניין מטופח זה 300-600 ש"ח לחודש.

חוץ מזה זכותך לבקש לראות על מה הולכים ה- 100 ש"ח האלה, אתה תופתע לראות כמה הוצאות יש.

שמע אני הועד כבר כמה שנים, זה חרא של עבודה, אני לא מרוויח מזה שקל ואני כל היום צריך לרדוף אחרי אנשים ולריב איתם, אם יבוא לי חכמלוג כמוך (ובאו) אני נורא פשוט אומר לך: שמע עזוב אותי בשקט, אתה רוצה לנהל את הועד? בשמחה ובששון, בוא עכשיו לבנק ותקבל זכויות חתימה שם במקומי.
לחלופין אפשר להביא חברת ניהול, המצב של הבניין יהיה חרא וכולם ישלמו פי 2. מתאים לך?
כן אציין שאני פעם בשנה תולה בלובי תקציב שנתי מפורט.
קח עוד עצה: גם אצלי יש עוד קשישה איתי בועד שהיא שם מימים ימימה, בשלב מסוים הצעתי להצטרף אליה כדי לעזור לה, היא מאד שמחה על כך והמצב בבניין גם השתפר כמובן. האמן לי אני בספק רב (אא"כ זה באמת איזה זקן אידיוט משועמם) אם יש פה קטע של אגו או כבוד, תציע להצטרף אליו לועד ולעזור לו אני בטוח שהוא ישמח.

הרעיון של להצטרף לניהול הוועד,
את האמת, זה היה יכול לעשות רק טוב לוועד לדעתי. אבל אני בספק אם הוא יסכים.
יש פה עניין אחר לדעתי. כן של כבוד ואגו, כך אני חושב לפחות.
אבל אם לא היה, הייתי מצטרף בשמחה. אני כמוך, צעיר, ויכול לבוא עם עוד קצת ידע מעבר.
למשל, אני הייתי כן מצרף אותנו לאגודה לתרבות הדיור, ולו רק בשביל המעט היתרונות שיש שם (זה גם לא כ"כ יקר לדעתי ביחס למה שמקבלים, שווה את זה).
או כן הייתי דואג פעם בכמה זמן לתלות דו"ח מצב (כמובן כמה שצריך בחוק, אני לא אשקר ואכתוב שסתם אתלה כל חודש).
בודק אם יש אפשרות לקבל מהדיירים את תשלום הוועד באשראי (בגוגל, אם יש שירות כזה) ומציע את זה למי שרוצה מראש. ככה יוצר לי פחות דירות להיכנס אליהם בכל חודש ולבקש את דמי הוועד. כמובן המבוגרים ימשיכו לשלם במזומן כמו עכשיו, או מי שלא רוצה לשלם באשראי.
הכי חשוב לי לפחות - סוף סוף דואג שגם החלק האחורי של הבניין יקבל התייחסות (כאמור כעת אני עושה הכל לבד) ולא רק הקדמי.

אבל, כן אני יודע שאני מדבר פה יותר מדי, ובפועל לא אעשה כלום. כי אני לא רוצה להיכנס לבן אדם מבוגר בעבודה שלו .
אז כל הכבוד לך שלפחות אתה לא רק כמוני. דיבורים כמו חול, אלא פשוט לקחת יוזמה, והצעת להצטרף. והיא הסכימה (גם לה כל הכבוד לא כולם היו מסכימים לדעתי).

אולי יש עוד כמה בתים כאלה, שבהם יש וועד שהוא כבר כ"כ הרבה זמן וועד, ולאנשים לא נעים להתערב או להיכנס לו בעבודה
אבל בחדרי חדרים אנשים היו שמחים להחליפו או לפחות שינהג קצת אחרת (כמתבקש כמובן מהוועד). ודווקא בגלל מצבים כאלה
שלא יכולים או לא רוצים להגיד כלום, בשביל לא להעכיר את היחסים, צד שלילי (גוף מפקח/לפנות אליו) היה יכול מאוד לעזור פה.
כמו צרכן שפונה למועצה לצרכנות או לאמון הציבור.

תחליט מה יותר חשוב לך, היחסים של המשפחה איתו (שאתה כרגע רק מדמיין בראש שלך שהם יהרסו, אולי כן ואולי לא), או הדברים שמפריעים לך בבניין כמו הגינה האחורית. שים על המאזניים הדמיוניות ותראה מה יותר כבד...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik השתלטות שוכרים על וועד בית אוף טופיק 64
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
אני חדש אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה? נדל"ן 44
ש האם להסכים להצעת וועד הבית? לשלם על החשמל המשותף כמו בחשבון המים. אוף טופיק 5
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
י כספית דולרית - בנק או בית השקעות? שוק ההון 3
ח טעות של בית ההשקעות צרכנות פיננסית 2
R בנק\בית השקעות שוק ההון 6
P הבדלים עיקריים בין משכנתא לפני קניה, לכזו על בית בבעלות? נדל"ן 8
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
M כמה מרוויח בעלים של בית תוכנה או מפתח ובעל מוצר תוכנה ממוצעים אוף טופיק 3
A בית השקעות מומלץ למסחר עצמאי בארה״ב שוק ההון 9
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
V פגישה ראשונה עם קבלן לטובת בניית בית פרטי נדל"ן 51
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
N קרן כספית דולרית דרך הבנק או דרך בית השקעות + חריגת מט"ח שוק ההון 3
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
AbuNafha פנסיה בחברת ביטוח / בית השקעות VS ניהול פנסיה בצורה עצמאית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
L הכנסות משקי בית (זוג) מיגיעה אישית בשנת 2022 ממוצע חודשי פוסטים מאיכות נמוכה 24
I מישהו מכיר סוכן של בית השקעות מומלץ? פוסטים מאיכות נמוכה 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21
C פתיחת בית תוכנה התפתחות אישית 15
The Thinker בית השקעות טוען שקרן השתלמות כעצמאי תמוסה 25% מס מכיוון שקרן השתלמות כשכיר עברה את התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ קבלן לבניית בית פרטי - חוות דעת על ניר ושגיא פרוייקטים פוסטים מאיכות נמוכה 1
A דרישות לא חוקיות מבנק לפתיחת חשבון ועד בית אוף טופיק 18
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
S קרן כספית - דרך הבנק או דרך בית השקעות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה