• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקבלן מחוייב לבחירת הריצוף של הרוכש?

aiib

משתמש סולידי
דירוג
12
בפרויקט מחיר למשתכן, הרוכשים בחרו ריצוף וחיפויים וארונות מטבח עוד במהלך הרכישה.
כעת שנתיים אחרי הקבלן מתחיל להזמין חלק גדול מהרוכשים לבחירה מחודשת של ריצוף וחיפוי ופרומייקה למטבח.
לטענתו אין לבסוף חלק מהבחירות.
האם הבחירה הראשונית לא מחייבת אותו?!

בשביל זה יש חוזה, ניתן לבדוק.

אבל, באמת, תשתמש בהיגיון שלך, זה נשמע לך הגיוני שקבלן יידרש לשלם ולהחזיק מלאי קרמיקות במחסן למשך שנתיים או יותר? מי יממן את האיכסון והפסדי הריבית על הכסף? אתה היית רוצה לשלם את זה תמורת הוודאות של צבע אריחי הקרמיקה באמבטיה המפוארת? היית מעדיף קרמיקה ששכבה שנתיים במחסנים בכל תנאי מזג האוויר(תאמין לי אין קירוי), לעומת אריחים חדשים? מה הטעם בשאלה, ערך הדירה ירד בגלל האריחים החדשים? בחרת משהו כל כך מיוחד שאין דברים כאלה?

ועם עוד יותר הגיון, סבירות שגם הטעם שלך השתנה מלפני שנתיים, לא היית מעדיף לבחור עכשיו אריחים שאולי מתאימים יותר?

בחוזה לא מופיע משהו שקשור לזה.
השאלה היא האם החתימה עצמה על ההזמנה היא סוג של חוזה חדש.
נשמע הגיוני שהקבלן יחליט כל שבועיים להזמין מחדש את הרכושים לבחירה מחודשת? חייב להיות לזה כלל....

אני לא רוצה קרמיקה שהיו במחסן שנתיים אבל זה לא הקבלן היחיד במדינה... כולם עובדים באותה צורה, יש התחייבות של ספק לספק להם עד תאירך מסויים.
וחוץ מזה הוא יכל לא לעשות בחירה לפני שנתיים... למה לשגע את האנשים?

נשמע הגיוני שהקבלן יחליט כל שבועיים להזמין מחדש את הרכושים לבחירה מחודשת? חייב להיות לזה כלל
אבל לא הזמינו אותך כל שבועיים, הזמינו אותך לאחר שנתיים, אז מה הרעיון של לעשות דרמה? העולם לא נגדך ולא מסתובב סביבך.

אבל לא הזמינו אותך כל שבועיים, הזמינו אותך לאחר שנתיים, אז מה הרעיון של לעשות דרמה? העולם לא נגדך ולא מסתובב סביבך.
השבועיים זה היה בשביל הראיה שחייב להיות זה חוק או כלל.
אפחד לא משועמם ליסוע פעם נוספת מרחק. במיוחד שזו החלטה שדרושת כוחות והרבה מחשבה ותסכול לפעמים....
אבל בלי קשר, מכיוון שהמבחר של מחיר למשתכן הוא יחסית קטן בדרך כלל מה שנגמר זה מה שיפה ונשארים הדוגמאות הפחות יפות... זה לא קבלן רגיל שאפשר לשדרג...
אז הייתי רוצה להכריח את הקבלן לתת את האפשרות שדרוג ועל חשבונו [בגבול הסביר כמובן].

אההה, שיטת המצליח, שיהיה בהצלחה
אולי שיטת המצליח של הקבלן...
למה אני צריך לקבל קרמיקות לא יפות בגלל שהקבלן התרשל?!
למה אני צריך לעבוד אצלו?!
לא כל תביעה היא ניצול וסחיטה.

אולי שיטת המצליח של הקבלן...
למה אני צריך לקבל קרמיקות לא יפות בגלל שהקבלן התרשל?!
למה אני צריך לעבוד אצלו?!
בדר"כ הקבלנים סוגרים מחיר קבוע לכמה סוגי קרמיקה מול הספק שלהם
לרוב זה סביב ה40-50 שקל למטר (העלות לקבלן אחרי כל ההנחות)
וזה הקרמיקה הכי זולה שיש שהיא לא סוג ב' או ג'
לקבלן זה לא באמת משנה איזה אריחים אלה, וכן תמיד יהיה שם שם איזה משהו שרוב הלקוחות יקחו (צבע אפור/לבן/בז...)
היום אחרי שנתיים היא לא יותר זולה (אם כבר אז רק הפוך)

רוב הסיכוים היא שאותו הספק של הקרימקות המקורי נסגר/ או פשוט הפסיקו לייצר את הסוג אריחים האלה
(יכול להיות שהם קיימים אבל בגלל שצריך להחזיק 10 אחוז ספייר וכו אז לפעמים אין מספיק)

אם זה מקרה חד פעמי לדעתי זה בהחלט בתחום הסביר
(לי קרה כבר שהזמנתי קרמיקה ריצפו איתה ואז שמנו לב שהיתה טעות במשלוח והיה צריך לפרק הכל, קורה, לא בהכרח אשמה של אף אחד)

בחוזה לא מופיע משהו שקשור לזה.
תבדוק שוב. במחיר למשתכן הקבלן מצרף מפרט של משרד השיכון כנספח לחוזה, והוא מפרט כל מיני מאפיינים של האביזרים.

בדר"כ הקבלנים סוגרים מחיר קבוע לכמה סוגי קרמיקה מול הספק שלהם
לרוב זה סביב ה40-50 שקל למטר (העלות לקבלן אחרי כל ההנחות)
וזה הקרמיקה הכי זולה שיש שהיא לא סוג ב' או ג'
לקבלן זה לא באמת משנה איזה אריחים אלה, וכן תמיד יהיה שם שם איזה משהו שרוב הלקוחות יקחו (צבע אפור/לבן/בז...)
היום אחרי שנתיים היא לא יותר זולה (אם כבר אז רק הפוך)

רוב הסיכוים היא שאותו הספק של הקרימקות המקורי נסגר/ או פשוט הפסיקו לייצר את הסוג אריחים האלה
(יכול להיות שהם קיימים אבל בגלל שצריך להחזיק 10 אחוז ספייר וכו אז לפעמים אין מספיק)

אם זה מקרה חד פעמי לדעתי זה בהחלט בתחום הסביר
(לי קרה כבר שהזמנתי קרמיקה ריצפו איתה ואז שמנו לב שהיתה טעות במשלוח והיה צריך לפרק הכל, קורה, לא בהכרח אשמה של אף אחד)
ראשית זו בעיה של הקבלן שסגר את הכל לפני שנתיים וחצי. יכל לחכות עד שנה או אפילו פחות לפני סיום הבניה.
שנית, יש מספיק קבלנים ולא שמעתי הרבה שזה קורה אצליהם. וגם אם זה קורה זה על דברים ספציפיים ולא בהרבה דברים.

כשיש מה לדון כדאי לקרוא אבל מראש לא תמיד יש תועלת...
זו העסקה - המדינה קובעת מי יקנה, מי יבנה, איפה הדירה, מה המפרט ומה המחיר, בדיוק כמו בברית המועצות הי"ד.
בתמורה תקבל מתנה של כמה מאות אלפי שקלים.
אתה לא יכול לבוא לדוכן פלאפל ולהתלונן למה למלצר אין עניבת פפיון.

זו העסקה - המדינה קובעת מי יקנה, מי יבנה, איפה הדירה, מה המפרט ומה המחיר, בדיוק כמו בברית המועצות הי"ד.
בתמורה תקבל מתנה של כמה מאות אלפי שקלים.
אתה לא יכול לבוא לדוכן פלאפל ולהתלונן למה למלצר אין עניבת פפיון.
לגמרי.
אבל כשיש תביעה מול הקבלן למה לוותר לו?! בגלל שהרווחתי מספיק?

לגמרי.
לא. לא הגבתי לגופו של עניין כי אני לא יודע מה נהוג.
באופן כללי, ביחסים מתמשכים, לפעמים שווה לוותר בדברים הקטנים כדי שיהיה יותר רצון טוב בדברים החשובים באמת. אבל אלו רק סיסמאות. כאמור, אין לי מושג אם הקבלן כאן מגזים.

היית מעדיף קרמיקה ששכבה שנתיים במחסנים בכל תנאי מזג האוויר(תאמין לי אין קירוי)
מהידוע לי חומרים קרמיים הם מהיציבים והחזקים שיש, למעט שבירה לא יקרה לה דבר בכל מזג אוויר,
לראייה חרסים (קרמיקה) בני אלפי שנים שמצאו ארכאולוגיים.
הבעייה היא יותר לשמור על הגוף של עצמנו

מהידוע לי חומרים קרמיים הם מהיציבים והחזקים שיש, למעט שבירה לא יקרה לה דבר בכל מזג אוויר,
לראייה חרסים (קרמיקה) בני אלפי שנים שמצאו ארכאולוגיים.
הבעייה היא יותר לשמור על הגוף של עצמנו
משעשע.
גם המידע בציורי המערות מחזיק הרבה יותר מאשר כל דיסקט משנות ה-80.

1. בהצלחה.
2. במידה וירצו להציע לכם פשרה, לדעתי (הבלתי מלומדת) כדאי לבקש ויתור על הצמדה למדד תשומות הבנייה והחזר על כל מה ששולם כמדד תשומות הבנייה, ולדעתי כל שופט יתמוך בזה.

נ.ב. אני לא איש מקצוע ולכן לא ממליץ ו/או מייעץ.

1. בהצלחה.
2. במידה וירצו להציע לכם פשרה, לדעתי (הבלתי מלומדת) כדאי לבקש ויתור על הצמדה למדד תשומות הבנייה והחזר על כל מה ששולם כמדד תשומות הבנייה, ולדעתי כל שופט יתמוך בזה.

נ.ב. אני לא איש מקצוע ולכן לא ממליץ ו/או מייעץ.
המדד הוא 80 אלף שקל... זה לא פשרה על החלפת קרימיקה....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ריבית על איחור ב'אשמת' הקבלן נדל"ן 24
A בניית דירות על הגג ע"י הקבלן נדל"ן 8
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
ק הקבלן מסרב להראות את החוזה הסופי נדל"ן 23
DavidA ניתוח דוחות כספיים של חברת הקבלן י.ח דמרי( שאני עשיתי) שוק ההון 0
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
ע הוצאת ני״ע לחו״ל מעל 500k ש״ח - מחוייב בדיווח למס הכנסה? מיסים 19
ע לאחר שחברה הונפקה בבורסה, אבל יותר ממחציתה נשארה בידי בעל החברה. הוא מחוייב לבעלי המניות? שוק ההון 2
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
לאץ' פרמטרים לבחירת קרן כספית שוק ההון 5
ב מה הפרמטרים לבחירת קרן כספית שוק ההון 6
ה השוואה של חברות ביטוח לבחירת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ קריטריונים לבחירת מוצרים פנסיונים וגמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y עצות לבחירת עבודה התפתחות אישית 7
T שיקולים לבחירת קרן פנסיה/גמל/השתלמות צרכנות פיננסית 3
Y משקיע בתחילת דרכו - פרמטרים לבחירת קרן מחקה מדד שוק ההון 12
G התלבטות בנוגע לבחירת מקצוע התפתחות אישית 26
ג כלים לבחירת מסלול פנסיה צרכנות פיננסית 2
S שאלה בנוגע לבחירת בית השקעות (מתלבט בין שניים) שוק ההון 10
G פרמטרים לבחירת קופת גמל להשקעה שוק ההון 11
T פרמטרים לבחירת קרן מחקה אג״ח שוק ההון 2
O אמ;לק לבחירת הקרנות בפלח המנייתי שוק ההון 51
R דמי ניהול ומדיניות חלוקת דיבידנד כשיקולים לבחירת תעודת סל / קרן מחקה שוק ההון 11
yanosh34 מדריך לבחירת קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 26
Delta בנוגע לבחירת תחום לימודים התפתחות אישית 8
שחר שיקולים לבחירת ETFים להרכבת תיק (מסים, פיזור, מדדים וכד') שוק ההון 69

נושאים דומים

Back
למעלה