• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המתנה לשער המרת מט"ח הוא תזמון שוק?

הדיוט בכלכלה

משתמש רגיל
דירוג
237
נניח שיש לי כמות מסוימת של שקלים ואני רוצה להמיר אותם לדולרים. אם ברגע מסוים שער הדולר גבוה מהרגיל, האם חכם להמתין, או שאין קשר בין העבר לעתיד וזה כמו לתזמן פעילות בשוק המניות?

לדעתי זה בדיוק אותו דבר, מכיוון שבדיוק כמו שערי המניות אין לך דרך לדעת מה יקרה בהמשך עם שער הדולר.

דרך אגב למה אתה חושב שהוא גבוה מהרגיל? או מה אתה מחשיב גבוה מהרגיל?

דרך אגב למה אתה חושב שהוא גבוה מהרגיל? או מה אתה מחשיב גבוה מהרגיל?
זאת שאלה טובה שאין לי תשובה עליה. למעשה, אם אשתכנע ששוק המט"ח עובד כהליכה אקראית, אז השאלה הזאת ממילא תהיה לא רלוונטית.

זה גם תלוי,
אם המרת המטח הזו מונעת ממך לבצע השקעה אז עדיף שתמיר וזהו.
ובכלל קראתי שבנק ישראל שואף לנקודת איזון גבוהה יותר בדולר שהיא סביב 4.3, אבל אין לדעת מתי זה יקרה.

זאת שאלה טובה שאין לי תשובה עליה. למעשה, אם אשתכנע ששוק המט"ח עובד כהליכה אקראית, אז השאלה הזאת ממילא תהיה לא רלוונטית.
http://he.wikipedia.org/wiki/שער_יציג#/media/File:USD-IL.png
לפי מה שאני מבין מכאן, לאחר תקופה קצרה שבנק ישראל קבע את השער, תוך כמה שנים זה הגיע לטווח שבו זה רץ כבר לפחות 20 שנה שזה בערך בין 3 ל-4.6. ככה שאנחנו די באמצע, כנראה טיפה למעלה. העניין הוא שלפחות להבנתי, בניגוד לשוק המניות שמצוי בעלייה מתמדת (ולא ניכנס לכמה זה בדיוק לשנה- אבל זה לכל הפחות 4% לשנה) - שערי המטח לאורך זמן רב אינם משתנים ולכן זה אמור להיות שיקול משני, ועוד פחות חכם לנסות לתזמן את זה מאשר את שוק המניות.

המתנה לתנאי שוק מסוימים לשם ביצוע פעולה מסוימת היא בדרך כלל ההגדרה של "תזמון". הבעיה עם תזמון היא שאין לך כל דרך לדעת אם המצב המבוקש יתממש בתקופת ההמתנה ואם עלות ההזדמנות תהיה גבוהה על התועלת שבהמתנה.

המתנה לתנאי שוק מסוימים לשם ביצוע פעולה מסוימת היא בדרך כלל ההגדרה של "תזמון". הבעיה עם תזמון היא שאין לך כל דרך לדעת אם המצב המבוקש יתממש בתקופת ההמתנה ואם עלות ההזדמנות תהיה גבוהה על התועלת שבהמתנה.
נכון, אין ספק שזה תזמון. אבל תזמון זאת לא בהכרח מילה גסה, כי זה תלוי איזו תופעה מתזמנים. יש תופעות שלא ניתן לחזות לחלוטין (מחיר מניות) ויש תופעות שיש להן מחזוריות מסוימת, למשל מזג אוויר. אין לי שום דרך לדעת מה יהיה מזג האוויר בסוף השבוע הבא (נניח שאני לא בודק תחזית אלא מסתמך על הידע שלי על האקלים הישראלי), ובכל זאת אני מעדיף לא לטייל היום, כי ברור לי שגשם זה לא זמן טוב לטייל, ורוב הסיכויים שהשמש תחזור, אם לא בשבוע הבא אז בזה שאחריו. אני לא יכול לדעת בוודאות מה יהיה מזג האוויר בשבוע הבא, אבל ברור לי שהיום גשום מהרגיל.
אז השאלה היא: האם הדולר הוא כמו מניות, או שהדולר הוא כמו מזג אוויר (יש סיכוי שאני מפספס הזדמנות כי סוף השבוע הבא יהיה עוד יותר גשום, אבל הסיכוי קטן ולכן שווה לחכות)?

כמו כל פעילות בשוק ההון הנטייה שלי היא שאין תחזית אמינה ואין מחזוריות צפויה אמינה.
יש הרבה מאוד גורמים שלא ניתן לחזות כמו רמת חובות, מדיניות ריבית של בנקים מרכזיים, אינפלציה, שינוי הצפי מאזן יבוא יצוא (תגלית גז גדולה או הרס שדה גז) מלחמה אאינתיפאדה, שינוי מיסוי על תושב חוץ וכו

נכון, אין ספק שזה תזמון.
אבל בכל מקרה אתה מנסה לתזמן את שער הדולר, כצעד מקדים לקניית מניות ולכן גם אם היינו מניחים שאתה מסוגל לחזות את שער הדולר ויודע ש(נניח) עוד 10 חודשים הוא יהיה בשער אופטימלי לקניה (whatever that means)- אין לך דרך לדעת מה יהיה עם המניות עד אז, יכול להיות שתפסיד את הראלי הכי גדול בעשור האחרון, ויכול להיות שתינצל מההתרסקות של 2015. לכן אני בעד להיכנס **עכשיו** במידה והחלטת שעכשיו נכון לך מבחינת התזמון להשקעה.

**שוב, לא מייעץ על כלום**.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב המתנה של דייר מוגן להיתר הבנייה של קונה הבניין נדל"ן 18
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
K המתנה לפרוייקט מחיר למשתכן נדל"ן 1
L הובלת מקרר (חדש מהחנות) האם יש איזה עניין של המתנה (שמן?) לפני חיבורו אל החשמל? צרכנות פיננסית 2
L האם באמת יש תקופת המתנה/אכשרה בשדרוג ממכבי כסף לזהב? צרכנות פיננסית 11
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
4 האם יש גבול לשער מנייה? שוק ההון 6
S דרכי הצמדה לשער הדולר שוק ההון 6
1337justme הבדלי תשואות בין קרנות בלקרוק ישראל לבלקרוק בלונדון מעבר לשער דולר-שקל שוק ההון 6
יבגני_ל יחס אמביוולנטי לשער שקל/דולר שוק ההון 579
ש המרת שקלים ליורו והעברת היורו לבנק בחו״ל צרכנות פיננסית 6
א המרת דולרים בצורה הכי פשוטה וזולה שוק ההון 8
Shadows המרת מט"ח בסכום גבוה צרכנות פיננסית 1
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
א המרת ILS ל-BGN והעברתם לחו"ל צרכנות פיננסית 0
Y המרת מט"ח- כניסה למינוס שוק ההון 2
אוגורן המרת מט"ח - השוואה מעשית צרכנות פיננסית 54
K המרת מט"ח בבית השקעות שוק ההון 3
Z המרת מטח באקסלנס שוק ההון 5
א המרת מט"ח שוק ההון 13
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
freakazoid המרת תיק מנוהל שירשנו לתיק לא מנוהל פאסיבי לטווח הארוך שוק ההון 8
ט מסחר דרך בנק one zero (ללא עמלת המרת מטח ו-10 פעולות חינם בחודש) שוק ההון 6
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
N המרת מט"ח בסכום גדול צרכנות פיננסית 3
C המרת פאונד לטיול ללונדון צרכנות פיננסית 19
T המרת שקל דולר בIB - הודעה שוק ההון 0
D המרת פיצויים הוניים לקצבתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
grimble grumble כיצד משווים עלויות המרת מט"ח בין גופים שונים? צרכנות פיננסית 4
N המרת מט"ח בברוקר ישראלי מיסים 2
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
M המרת סכום מט"ח גדול בפעם אחת בIB? שוק ההון 11
A שאלה בנושא המרת מטח שוק ההון 4
ס רכישת ני"ע אמריקאים בבית השקעות ישראלי - איך אתם מתמודדים עם המרת המטח? שוק ההון 12
M המרת BTC/LTC השקעות אלטרנטיביות 3
O המרת מט"ח בIB שוק ההון 7
T [מדריך][IB] המרת מטבע משקל לדולר בפקודת LIMIT שוק ההון 5
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
S המרת מט״ח - מה האופציות שוק ההון 0
C המרת אופציות למניות והפקדתן בידי הנאמן מיסים 5
ע המרת דולר לשקל: האם להודיע מראש לבנק על קבלת שקלים מ IB? צרכנות פיננסית 9
N RSU - המרת דולרים לשקלים בעת מכירה שוק ההון 18
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
G המרת דולר לשקל - בבנק או בבית השקעות שוק ההון 1
K קימוץ עמלות המרת מט"ח ע"י שימוש במט"ח שנמצא בחשבון ההשקעות צרכנות פיננסית 2
S המרת סכום דולרי לפאונד + העברה שוק ההון 28

נושאים דומים

Back
למעלה